AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi I.nxiti Afrim Zhitin te vritet nga serbet

Voir le sujet prcdent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14695
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi I.nxiti Afrim Zhitin te vritet nga serbet   Dim 1 Avr - 1:00

Kur u vra Afrim Zhitia,nje dite ne shtepin time bashk me Avdi Ibrahimin dhe se di se ka u muarr llafi per vrasjen e Afrim Zhitis ,Avdiu ja nisi e po qeshet dhe e pyesi pse qesh allahile Avdi.Me pergjigjet keshtu;Ja kam pas arritur qellimit .Pse qysh ia arrite?.

Po qeshet neve te ilegales nese nuk na pelqen njeriu dim tja bejna kulaqin duke e etiketue si spiun te serbise dhe ai nga meria sulmon serbet dhe vritet nga ata.A interesant per bese ja bera.Po thote u krenjojke Afrimi para meje dhe ja bera Afrim Zhitis se ti nuk je patriot por spiun i serbise.Mos o Avdi mos me etiketo njeri te serbise .Por une as qe e shikoja ate dhe me tha se e sheh Afrimin a jam me serb apo me shqiptari.

Avdi ibrahimi shitet patriot para patrioteve dhe nese i sheh se ja ke frigen ky u kercnohet me likvidime duke i shpalle edhe para syve njerez te udbes se serbise.A ne te vertete ky eshte njeri i serbise % per % .

Ky eshte i dresuar nga serbija qe te paraqitet si patriot,apo te krijoi parti legale e ilegale kinse per lirim e bashkim kombetar me qellim mi zbulue patriotet dhe mi likvidue me lehte nga servilet dhe serbet.
Kurgje nuk eshte e rrezikshme serbija ka eshte Avdiu me kompanin e tij qe shiten patriota dhe u zgerdhihen patriotave se keta jan ma patriota si qellim qe patriotet o to zbusin o ti etiketoin si udbasha te serbise.


M 2 Nntor 1989, rreth 500 polic t njsis speciale dhe udbash t armatosur, rrethuan lagjen Bregu i Diellit n Prishtin dhe n bodrumet e Bllokut nr.6 hyrja A/7 t ksaj lagjeje, pas nj beteje t prgjakshme q zgjati nga ora 12:30 gjer n orn 18:00, ran heroikisht Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu.

Fadil Vata
Familjen e ketij e shfrytezon Avdi Ibrahimi duke manipulue me ta e sidomos sllavi tij eshte e Riza Vata.
Ky ne kete familje ka shkue me prof Bajram Kurtin.

Avdiu ,Riza Vaten e ka shfrytzue duke pajtue spiuna me patriota qe serbija i ka nxit te vrasi patriota.E kam fjalen pajtimin qe ka bere Grejkovcin me Gelance ku ne kete pajtim kishte aktivizue Limanin spiunin nga Gjinovci i Suharekes qe uk e masakroi tek dardhat e gjyshit tim.Pastaj Riza Vaten e Bajram Kurtin .
Edhe mua u mundua te me marri por nuk e ngrera kete .


Sa ishim nje dite tek Riza, ,ishte lufte ka ana dugagjinit dhe hyri Rama ne ode dhe me britme qohunu se serbet po masakroin ne dugagjin,Avdiu qeshte dhe u quam me Avdiun e fluk ne suhareke.
Avdiut kur i thojsha shkojm e i bashkohemi uk ne deberdelan apo ne reshtane me thoshte se nuk jam budall,nese ti deshiron shko e bashkanjgjitju e me mua mos luaj.Nese po genjeje qofsha derr.
Dhe ne fund Avdiu iku ne pashtrik mbasi une u largova nga kosova me 15 janar te vitit 1999 nje dite mbas masakres se Raqakut ,ku perfaqesuesit e OSCES paten lajmrue KS te OKB qe ta bombardoin serbin si deshire timen qe e beren keta per mua e jo per luften e uk es. e as te Avdi
dallavergjiut.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14695
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi I.nxiti Afrim Zhitin te vritet nga serbet   Mar 5 Nov - 13:52

Si bashkepunoi me Serbin kunder UK-s, Eqrem Kryeziu i LDK-s | GazetaOra.com
Ne shoqerin e Isuf Bytyqit edhe tina tina

Afficher 1 autre commentaire

Mazllum Mehmeti Ngushllime familjes Abrashi i lehte i qofte dheu i Kosoves.
il y a 23 heures

Adem Gashi N vend t ngushllimit m t sinqert pr familjen dhe miqt e tij, m vjen pyetja: 'do t thoshte pikrisht sonte, Adnan Abrashi? Nderim kujtimit t tij!
il y a 23 heures Modifi

Reshat Badallaj Mik i nderuar, TE QOFTE I LEHTE DHEU!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi I.nxiti Afrim Zhitin te vritet nga serbet
Voir le sujet prcdent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: