AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 kosovarimedia kundr aspiunit Avdi Ibrahimit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: kosovarimedia kundr aspiunit Avdi Ibrahimit   Dim 8 Avr - 2:03

rom: kosovarimedia@live.de
To: perparimi@hotmail.fr
Subject: RE: Koment i ri: Mua luftėtarin e lirisė vetėm ti nuk mė ke njohur!
Date: Sat, 31 Mar 2012 18:03:52 +0200

Pėrshėndetje Haxhi Kuqi,

Uroj tė jeni mirė me shėndet dhe se jeta po u shkon mbar.

Haxhi, nėse ke dėshir me reague, na dėrgo njė foto tėnde dhe e publikojm si reagim nė opinione, pėrndryshe kėto komente nuk do ti lejojm mė nė portal se nxisin pėrqamje dhe hapin polemika tė kota.

Njė foto tuajėn, shkrimin/reagimin me rregull pa ofendime dhe sharje, e publikojm nė opinione.

Ju pėrshėndesim me rrespekt,
Staf
......................................

JAvdi Ibrahimi krekoset kinse eshte kundra tradhetareve,duke shkrue patriotizem,.Kurse esenca eshte ka i merr informatat se kush jan kundra kesaj qeveris se qelbosur serbofile se vete eshte i qelbur dhe ka aftesi te manipuloi me shqiptar si peshqit ne fertere.

Komunizmi sllavoshqiptar ka pasur kete lloje sllogane te avdi ibrahimit;Per ti zbulue patriotet.Pra, kan nxitur njerezit e tyre servilash qe te krijoin parti ilegale apo legale ne atedhe e diaspor si p sh levizjet per bashkim kombetar qe me dite kush po i bashkangjitet mi ua marr emrat e mbiemrat dhe ne fund mi likvidue,qe kundershtaret te likvidohen me qeellim mos te ken kundershtar te roberise se popullit shqiptar.Avdi Ibra,nuk jam una Haxhiu si Shaqir Prizreni se vone e kam lexue kete artikull tendin qe e ke shkrue kundra meje.Me pseodenime arberi fr me ke detyrue ti se i ke nxite te me prijashtoin nga forumi dhe arberi.fr jam prezentue perhere si Haxhiu gjere sa edhe me kete i ke nxite te me prijashtoin.Ti Avdi je vete Fatlum Shala,fionaa qe shkruan nga kragujevci,si pirra,si llapi,liri krasniqi,Lenora Shehu,Liri Krasniqi,isa,Balozi detit e tjere e tjere dhe me shkrimet e tua mundohesh ta pastron ndytesiren tende.Deshmitar per mua jan shoket e tu si;Aziz Morina qe e kam ne kasete ēka ka fole per ty.Riza Vaten me vella,Bajram Bekteshin, Fatmir Limen,drejtorin e peqanit e din per cilin e kam fjalen,Samiun,Xijen,Policin e din qe shkojshim per ēdo dite tek aj.Pastaj tek shoket e Demaqit ne Lutogllave.Sa here te kam que ne Sallagrrazhde tek motra e ne Krushe te madhe gjate luftes Avdi neper reke.Avdi, ti je kan i paguar te me nxejne serbet e te me vrajn siq ja ke bere Bajram Kurtit e me duket edhe Riza Vates ne podujeve ne pamje.Ti vete me ke thene se Afrim Zhitis i ke thene me qellim se je njeri i udbes dhe eshte vrare per shkak te fjales sate.Avdi sa here te kam lute ti bashkohemi uēk ,ti me thojshe nese ti don lufto e mua mos me perzi.Avdi une ty nuk te kam njohur ti vete pa te ftua me ke ardhe ne shtepin time kinse me ma bere perhajer librin me poezi.Ti Avdi Ibrahimi je ka e perdoron fjalorin tim patriotik a je njeri intrigant i mesuar nga serbet qe patriotet ti etiketon trodhetar.Avdi Suhareka dhe kosova me njohin mua por edhe ty fshati Mushtisht,suhareka lagja jote ne rrugen e Reqanit,Krushja te njeh se ke jetue edhe atje,Dushanova se edhe ketu ke nderrue banimin e se fundi ne prizren.Nje njeri qe ka mend po ti bene pyetje kush leshon vendanimet te tregon se ja zullumqari ja tradhetari i nderron vendbanimet.Policet ne kohen e titos nderronin vendbanimet qe mos te gjinden mekatoret e ndyre.Avdi ti shkruan per mua se paskam shetit me taksi Arkanin dhe akademik serb.Ndoshta ka qen arkani,por kete dikush ma ka que nga shqiptaret,sepse po sa ka kerkue me que per Mushtisht ia kam kerkue 100 marka me qellim qe une mos ta qoj. e din taxistat,dhe mi ka dhen ma qellim dhe si jami nise para meje jan nis tri kerre,dhe ne te hyre ne rrugen e Sopise edhe tri kerre tjera mbase meje dhe thash e hangra o Haxhi mramta.Dhe rruges ky me beri pyetje ēka po dojne shqiptaret ?Kjo ka qen ende pa u nis lufta e jo si thua ti gjate luftes or shpifes i poshter. .Ai me beni pyetje;ēka po dojne shqiptaret qe po protestojne ?Une i thash se si ju serbet edhe ne shqiptaret kemi te drejte te jetoim ne Pavaresi.Ai me beri se kosova eshte e jona,shiqoi manastiret dhe kishat serbe se ēfare bukurie i japin kosoves ?.Une ia prita;po a ka me shume kisha e manastire ne kosove apo xhamia.Ai mbeti i shtangitur dhe tha se ka xhamija.Atehere i thash kosova qenka e turqise apo e arabise.Une ia prita a i sheh keto varreza?A jan serbe a shqiptare ,Ai me tha se shqiptare.Ateherit e kujt po figuron kosova e mbylli gojen dhe me tha se nuk po ta ndika palla as per neve as per spiuna.Nese e doni kosoven tuajen luftoni e mos u beni kurva me piskate dojna pavaresi por luftoni se ne serbija nuk guxojna me ua fale pavaresin .Sepse KS pastaj na denon neve e ne roberin nuk e durojna si ju spiuna shqiptar.Edhe akademiket qe i kam que ne gilan ,atyre u kishte prish kerri dhe me moren mua si taxi dhe pa te njejtat fjale si ky i pari me than se u takon pavaresia por qohunu e luftoni e mos pritni se ne pjate nuk e keni pavaresin.Luften ti Avdi e komoflove me shoket e tu si ne kosove,Ilirid,e ne luginen e Presheves..,u quat ne lufte dhe i riroberuat shqiptaret.Pra ,keshtu ska pase nevoje lufte riroberuese.Ti Avdi ke gisht ne AKSH dhe e ke shkatrrue sepse une te kam zbulue kur Milaim Zeka te ka inqizue dhe ne mes te maskave kishe qen si minuki,.Ata ushtar jan vellau yt dhe njeri nga Javori kengetari yt.Per ty me ka shkrue edhe sekretari i AKSH dhe kryetari atehershem,Gafurri dhe Genci .Pas kesaj letre te Nexhmi Krasniqit do i qesi edhe te ketyre .Pastaj si e ke nxite profin qe ti beson genjeshtrave tua qe Haxhiu eshte udbash.Kete leter e kam botue mesiguri je ne dijeni.Dhe shkaku yt me ka propozue perfaqesues i AKSH ne diaspore.Me ka propozue qe ty ti zbuloi duart e perlyera me gjak shqiptari qe mshifesh prapa skenave makabe .Shitesh patriot me fjalet e mia a ne esenc je duke pergjue patriotet dhe cilet jan kundra serbise.Ti je ka i mbledhe rreth vetes patriotet me qellim qe ti kesh ne grusht qe mos te guxoine me te lujt nga tiii ,me derektiven serbo tradhetar.Patriotizmi yt kerkon nje Avni Rrustem qe i njeh gjerat se kush eshte ka loz me popullin shqiptar.

Aziz Morines se shpejti inqizimin do ja qesi dhe ku do mbesi genjeshtra e tij?Po e di qe ju dhe morinat jeni te marrum dhe per ftyre shokun mikun e ēnjerzoni pa kurrefare rahmeti.n e ēnjerezoni.
Avdi sa per qe thua se Haxhiu tan shqiptaret deshirone ti shtine ne dhe per se gjalli,kete e beje shkaku yt me shoket e tu te shumte !

Ne Kuran e kam lexue kur perendija e kishte pas denue popullin e Lutit me meteor dhe profeti kur e sheh qe meteoret po i vrasin edhe njerezit qe ishin ne rrugen e perendise.Ky i drejtohet perendise;O Perendi pse po i vrasish edhe njerezit e tu ?
Perendija i pergjigjet;O robi im shkaku qe shumica ishin ne rrugen e shtrembet edhe te miret nuk po i beje dallim.Pra e sheh se shkaku qiftave si ti e hajne mallkimin me denimin.Spiunat kurr nuk e pranoin qe jan kundra kombit te vete.
Avdi ,une jam ai qe e nxita NATON ta shpartalloi serbin dhe ua bera shqiptareve te munduren qe te kethehen prape ne kosove e jo ne destinacionin per ne QAD qe ka qen nje shume e madhe per kete egzod 46 miliard dollar.

Avdi sa per luften tende,ta dhefsha luften tenden me shokeve e tu qe e ndave kosoven dhe i riroberuat shqiptaret ne maqedoni dhe ne Luginen e Presheves.
Une jam ai qe i nisa demostratat ne menzen e studenteve ne vitin 11 mars 1981.

Sa per qe mundohesh ta pastron veten para luftetarit Xhemshit Krasniqit,e ke te kote o i poshter.
Pse ta them ?Une nuk e kam njohur Xhemshit Krasniqin ,por ai kur me shkruante mu dukej sikurse ti gjere sa ne fund ende pa e burgos te gjorin me pate shkrue per ty qe e kishe marr ne qafe.

Letren e zotri (vellaut tim) Xhemshit Krasniqit ia kam dergue stafit te kesaj gazetes,dhe besoi qe nuk do e merr negativisht realitetin.

Ende e kam ne mesazhe kete leter dhe nese kerkon gjygji le ta verteton a eshte e vertete apo genjeshter e imja(Haxhi Latif Kuēit)

Haxhi L Kuēi
perpar
imi@hotmail.fr

Leter Nga Nexhmi Krasniqi ,derguar Haxhi KuēitMa ka marre mendja se me ke ngaterru me nje njeri te poshter,si per shembull Avdi Ibrahimin. Nese ju kujtohet,edhe une pata dyshu mos je ti vet Avdiu,sepse ai njeri nuk len gje pa bere. Per ate njeri ēka te thuash eshte pak. Ai njeri ka qene shume heret i lidhur me sherbime te fshehta. Po ta them sinqerish,se sherrin qe ja kam pare atij njeriu nuk mundem as me pershkru. Por e keqja eshte se atij ,fillimisht i kane besuar shume njerez ,prandaj ai ka mundur te manipuloje me shumicen nga ata. Ka manipulue sepse keshtu ka pase detyra nga KOS-si. Tash edhe ata te cilet i ka manipuluar nuk i besojne me,por e keqja qendron ne faktin se Avdi Ibrahimi akoma eshte gjalle dhe vazhdon te merret me gjera te felliqta. Besom se kete mendim e kam pasur gjithmone per ate njeri. Ai ma ka hanger buken e ma ka permbys kupen si i thone nje fjale. Taman metoda sllaviste. Te gjitha mund ti kete ai njeri,por asnjehere shqiptarizem nuk mund te kete. Po ta them per te disaten here,eshte shume vertete se te kam ofendu i pari. Por qe ne momentet qe jam bindur se nuk jeni ai njeri qe kam mendu,i kam nderprere te gjitha sharjet. Nese ju kujtohet te kam pyetur mos jeni vet Avdi Ibrahimi! Dhe momenti kur ma kerni pershkru se ke vepru pėr ēėshtjen kombėtare une i kam nderprere te gjitha ofendimet ndaj teje. Si te duash mund ti shikosh nese i ke ruajtur. Por te jeni i sigurte,se tek une,tek familja ime por edhe ne farefis,asnjehere nuk kemi pas raporte te mira me serbet. Ndersa,Ramadan Mujes nuk e kam ndermend me i thene asgje qe kemi biseduar,ngase edhe ashtu per nga natyra nuk jam njeri qe i zmadhoi gjerat. Profi mendoj se eshte njeri i mire dhe ka familje te mire. I biri i tij Genci punon ne ambulancen e qytetit, si dhe ka hapur nje barnatore private per te mbijetuar. Ne fushaten elektorale e kam ndihmuar profin aq sa kam mundur,edhe pse me partite politike qe jane aktualisht ne skene nuk kam mundur te pajtohem. Megjithate profin e kemi ndihmu sepse kemi konsideru se eshte me i mire se Eqrem Kryeziu,dhe akoma mendoj se eshte me i mire.
P.s.
Pas gjithe kesaj qe ka ndodhur ne mes nesh,konsideroj se ka qene keqkuptim nga ana e dy paleve. Jemi ngaterruar rreth nje emri te poshter,i quajtur Avdi Ibrahimi. Ai njeri edhe ne gjume kur flene,njerezia ja shohin sherrin.Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
kosovarimedia kundr aspiunit Avdi Ibrahimit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: