AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Buzhala akuzon Gjinin e Ahmetin pėr darka me Ministra serbė

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Buzhala akuzon Gjinin e Ahmetin pėr darka me Ministra serbė   Ven 20 Avr - 0:44

Buzhala akuzon Gjinin e Ahmetin pėr darka me Ministra serbė
Edhe seanca e sotme tė Kuvendit tė Kosovės ka nisur me akuza pėr takime tė fshehta me zyrtarėt serbė.
Kryeministri Hashim Thaēi ka kėrkuar pėrsėri nga Vetėvendosje dhe AAK tė bėjnė publike takimet me zyrtarėt e Qeverisė sė Serbisė.
“Kur akuzoni pėr takime me zyrtarė tė Serbisė bėhuni edhe vet tė pėrgjegjshėm edhe kur zyrtarėt e juaj takohen me ministra tė Qeverisė sė Serbisė boni publike le ta dinė edhe elektorati juaj qė edhe ju po takoheni tė VV edhe Ardiani…”, ka thėnė Thaēi.
Ka ardhur reagimi i Ardian Gjinit, i cili ka thėnė se nė takimin qė po i referohet kryeministri ka qenė edhe Berat Buzhala.
“Mendoj se ajo qė duhet thėnė ėshtė se duhet me u taku edhe me u kėrku takime… Por nuk ishim taku tinėz dhe po mė duket se Berati mirė e ka kryer punėn e ka informu kryeministrin. Ai ka qenė me mu.. Po flet pėr njė konferencė edhe po akuzon e po them bukur Berat… E kisha nxit edhe kryeministrin me marr pjesė vet e mos me i dėrgu veē kėshilltarėt. E keqja ėshtė me u taku tinėz, me u taku me pėrfaqėsues tė bizneseve me bo biznes tinėz”, ka reaguar Ardian Gjini i AAK’sė.
Deputeti i PDK’sė, Berat Buzhala ka konfirmuar se ka marrė pjesė nė konferencėn e ndėrkombėtare, ku kanė qenė edhe zyrtarėt serbė, por se nuk ka shkuar tė darkojė me ministrat e Boris Tadicit ashtu “siē kanė bėrė Shpend Ahmeti dhe Ardian Gjini”.
“Ndoshta kanė raportu 40 veta pėr kėtė punė. Nė darkėn ku keni qenė ti dhe Shpendi unė s’kam qenė e ju keni qenė nė darkė qė s’di ēka keni fol aty..”, ka reaguar Buzhala nė fjalėn e Ardian Gjinit tė AAK’sė.
Ndryshe, Kryeministri ka thėnė se nuk ėshtė kundėr takimeve zyrtare, derisa ka thėnė se askush nuk duhet tė quhet tradhtar se pse ėshtė takuar me dikė para kamerave.
“Takimet qė ndodhin nė takime ndėrkombėtare pėr mua ēdo komunikim dhe pretendim pėr tė gjetur zgjidhje janė tė mirėpritura. Por sė paku le tė jenė tė hapura dhe transparente…”, ka shtuar Thaēi.
Nuk eshte tradhetar ai shqiptar qe haptas flet me serb ne te miren e shqiptareve,.
Por spiun pis shqiptar ashte ai qe tinza flet e hane e kesh ate qe haptas flete..Mire e ka ketu Thaqi.......


http://botasot.info/def.php?gjuha=0&category=3&id=164195
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Buzhala akuzon Gjinin e Ahmetin pėr darka me Ministra serbė
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: