AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 AVDI iBRAHIMI VETE SI LENORA SHEHU DHE PASHTRIK HASI

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: AVDI iBRAHIMI VETE SI LENORA SHEHU DHE PASHTRIK HASI   Lun 30 Avr - 13:02

Ahtisari: Kosova ėshtė dhe do mbetet e pavarur


27/09/2009 08:01:00
Madhesia e germave:


Keshilli kombetar shqiptaro-amerikan nderoi mbreme ne Nju Jork ish-kryenegociatorin Marti Ahtisari me cmimin “Duart e Shpreses”.
Ky cmim iu dha ish-presidentit finlandez per kontributin e dhene ne shpalljen e pavaresise se Kosoves.

Vete fituesi i cmimit Nobel per Paqen deklaroi se Kosova sot eshte nje shtet i pavarur dhe se pavaresia eshte e pakthyeshme.

“Me shpalljen e pavaresise se Kosoves u permiresua nje gabim historik. Sot Kosova eshte nje shtet i pavarur dhe do te mbetet i tille”, u shpreh Ahtisari.

Te pranishem ne ceremoni ishin edhe kryeministri shqiptar Sali Berisha, i cili vleresoi rolin e luajtur nga ish-presidenti finlandez ne ate qe ai e quajti “fitorja me e madhe qe nga koha e Skenderbeut”.

Edhe presidenti kosovar Fatmir Sejdiu falenderoi zotin Ahtisari per kontributin e tij ne ceshtjen me te rendesishme te Ballkanit.

Shto tek: Facebook | [url=http://www.furl.net/storeIt.jsp?t=Ahtisari: Kosova ėshtė dhe do mbetet e pavarur&u=http://lajmpress.com/index.php?news=1414] Furl[/url] | Digg | [url=http://www.myspace.com/Modules/PostTo/Pages/?t=Ahtisari: Kosova ėshtė dhe do mbetet e pavarur&u=http://lajmpress.com/index.php?news=1414] Myspace[/url] | [url=https://favorites.live.com/quickadd.aspx?marklet=1&mkt=en-us &url=http://lajmpress.com/index.php?news=1414&title=Ahtisari: Kosova ėshtė dhe do mbetet e pavarur&top=1] Windows Live[/url] | [url=http://myweb.yahoo.com/myresults/bookmarklet?t=Ahtisari: Kosova ėshtė dhe do mbetet e pavarur&u=http://lajmpress.com/index.php?news=1414&ei=UTF] Yahoo MyWeb[/url] |Komente (3 publikuar):
Lenora Shehu nė 22/10/2009 08:22:07


Edhe pse vonė e kam vėrejtur shkrimin e gazetes "Lajm"Athisari:"Kosova ėshtė dhe do tė mbetet e pavarur",ėshtė lajm qė mė gėzon se vėrtet Kosova tashmė ėshtė e pavarur falė luftės sė UĒK-sė.Por lexova edhe dy komente tė kėsaj teme.Pajtohem plotėsisht me komentin e Pashtrik Hasit se tė tillė e njohė edhe nė vepra edhe nė fjalė edhe une patriotin e atdhetarin e dėshmuar tė kauzės shqiptare Avdi Ibrahimin. Por mė habit fakti me komentin e palaēos Haxhi Kuēi ku ai nuk i p♪7rmbahet temės por nė koment fyen pa asnjė argument atdhetarin,shkrimtarin e mirėnjohur Avdi Ibrahimin.Kėtu mbase ai nuk ka tė drejtė. Por mė ka rastisur ta lexoh Haxhiun nė disa forume interneti ku ai ulurin,fuen shan e pėrdhos mbarė kombin shqiptar,bile edhe mbarė botėn njerėzore.Ai shan legjenden Adem Jashari,Qeverit shqiptare nė Shqipėri Kosovė e gjetiu,shan e fyen Skėnderbeun,UĒK-nė,TMK-nė,intelktualet shqiptarė,Akademit e shkencave shqiptare,ai bile kėrkon tė bie njė astroid nga qielli dhe ta shfarosė mbarė botėn,ai kėrkon ti varrosė gjithė shqiptaret pėr sė gjalli nė njė gropė,gjuha shqiptare thotė ėshtė gjuhė artificiale e ēka s'thotė ky budalla,po ky Haxhiu shkruan se e kam vozitur me taxi Arkanin dhe s'ka guxu me livrit prej tij, ai nė kohė lufte ka vozitur edhe paramilitar serb nėpėr Kosovė.Ky Haxhiu ka ndėrruar identitetin nga shqiptar nė ashkali dhe na shet mend se tė gjith shqiptaret janė servila tė korruptuar e tradhėtar.E Haxhiu me det na ēenka i vetmi i paster si "shqiptar",tani ashkali ku gjatė luftės ėshtė arratisur nė France dhe nga atje na lėshon lloj lloj rrenash e shpifjesh pėr ne shqiptarėt nė veēanti qė po punojmė e jetojmė nė tokat shqiptare.Kjo qė shkruaj pėr Haxhiun ėshtė njė e vėrtet e madhe,pėr kėtė egzistojnė dėshmi tė pakontestueshme.Do ti sugjeroja Haxhiut tė kontrollohet tė Psikiatri se ai ka pun me me trurin e tij prej tė ēmenduri.Prandaj Shėrojeni kėtė tė ēmendur. Tung nga Leonora.

[url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/javascript:voteComment(4508, 1);][/url][url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/javascript:voteComment(4508, -1);][/url]
0

Pashtrik Hasi nė 20/10/2009 09:06:39


Lexova komentin e larteshenuar tė Haxhi Kuēit dhe ai njeri fare nuk i pėrmbahet temes ka vite qe ky person shkruan idiotizma nėpėr forume interneti dhe jep komente te gazetave.Ai foli diēka edhe pėr Avdi Ibrahimin, person ky qe unė personalisht e njoh qė nga viti 1979. Me te kam patur fatin tėjem edhe bashkėveprimtar nė jetėn ilegale kundėr okupatorit serbojugosllav dhe tė jem edhe bashkluftėtar qė nė orėt e para nė Ushtrin Ēlirimtare tė Kosovės,por ate e kam edhe sot shok tė idealit kombėtar shqiptar.Avdiu ėshtė njė person shum i paster dhe i pathyeshem nė idealet kombėtare shqiptare. I tillė ai ėshtė edhe sot,edhe nesere edhe gjithmon pėr jetė tė jetėrve. Ai edhe kur ka punuar nė Sekrteariatin e Mbrojtjes Popullore nė Suharekė ka patur idealin e njejtė dhe aty ka luftuar si njė hero i vėrtettė kundėr armikut serbopushtues,pėr kėtė e din tė gjithė ata qė kanė punuar me te,qė tė gjith qė kanė punuar nė atė Sekretariat kane qenė shqiptar nė pėrjashtime te njė shkine e cila vazhdimisht me disea pėrkrahės tė shkieve tė asj kohe janė anėkuar nė Komitetin Komunal tė Suharekės se ju po e luftoni irredentizmin shqiptar,ndėrsa irredentisti shqiptar Avdi Ibrahimi ju ka futur nė qerdhe tuaj dhe nga aty po ju lufton pa pardon dhe haptazi.Avdiu ka vepruar si nė ilegale,si nė luftėn ēlirimtare si njė burrė i vėrtet dhe asnjėherė s'jemi ankuar nė veprimet e tij t♪7 arsyeshme dhe intelektuale. Ai ėshtė njė shkrimtar shum i mir nė letėrsin shqiptare dhe ashtu siē ėshtė me shpirt e zemėr shqiptar ashtu edhe shprehet e vepron. Haxhiut le t'i jet pėr turp qė mundohet me e njollos me thash e theme kėtė atdhetar tė mirėfillt.Avdiun ashtu siē e njoh i tillė ėshtė edhe sot. Tung Pashtriku.

[url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/javascript:voteComment(4434, 1);][/url][url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/javascript:voteComment(4434, -1);][/url]
0

haxhi kuēi nė 27/09/2009 14:33:06


Ahtisare ta kan gjetur nje sllogan te mire si Rugoves ti thua ndryshe nga ai,e une po te them se Kosova ka qen e roberuar,eshte tani ne roberi e ata qe bashkpunuan me shkijet n kohen e Rankoviqit,e te titos e te Milloshit,prape i ke duke na qeverisur neve shqiptaret e shkret!Pra Fadil Hodja i cili bashk me Rrahman Morinen e nxiten Rrugiaset qe amanetin tja qojn ne vend e tani Thaqjanet si ma azgana te Rugoves po ja qojn amanetin ne vend diku thelll ne humner pa kethimHajt se shqiptaret e hajn sepse me mijera vite keshtu dhe nuk po di si me thene ma mir!Zot shpetom nga shqiptaret se nga shkijet dita dhe do te di te mbrohem,siq sot poeti dhe zevendes komandanti i zones se Pashtrikut Avdi Ibrahimi i cili ka punue ne MPP ne suhareke ,me shpifet se une paskam qen dore e zgjatur e serboqetnikeve!Kjo thenje e Avdi Ibrahimit i cili del neper jou tube me disa pjestar te AKSH pa maske me kete ky behet se eshte aq atdhetar a sherri i Avdi Ibrahimit nuk me kan marr ne uēk dhe nuk e pranon qe gjate luftes kemi bere shoqeri por o popull ky me ndiqte dhe me qonte si magar sepse ishte me detyra qe te me pergjonte!
Buken ma paska ngrere me hile ,me TRADHETI ky komandant i policis se UēK!
Dhe ja tradhetari te shpall tradhetar dhe thote se as nje shqiptarit nuk i kam borgj,edhe pse ka punue me shkije ne sekretarjatin e mbrojtjes popullore te shkive gjate viteve 1984 gjere ne vitin 1987 dhe kinse si iredentist thote e kan hekur nga ky vend i punes sepse ne vitin 1981 ne armaten e jugosllavis e paskan denuar si iredentist!O popull shqiptar si eshte e mundur qe njeriun e denuar per iredentist sebet tja besoin punen ne sekretarjatin e mbrojtjes popullore!?

I lutem kesaj redaksies a kan mundesi qe kete shkrim timin ta botoin edhe neper gazeta qe masa shqiptare ta kupton se njerezit e shkive na udhehoqen luften e uēk dhe sot ky njeri eshte drejtor i elektrokosoves ne prizren!
Buka ime e vrafte o perendi!O Avdi Ibrahimi o mbaje ne mend qe ka me te ardh pa e prit se nga kushi!Ju lutna gezetes Lajm qe ta hapni nje artikull me qellim qe ky pis Avdi Ibrahimi te paraqitet me emer e mbiemer te tij dhe haptas te shkembejna biseda le te me etiketon si te don por une keti Avdi Ibrahimit do ja leshoi bisedat e mija se a po genjeje une apo ky dhelperak i ndyre!

[url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/javascript:voteComment(3416, 1);][/url][url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/javascript:voteComment(3416, -1);][/url]
http://lajmpress.com/lajme/kosove/1414.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
AVDI iBRAHIMI VETE SI LENORA SHEHU DHE PASHTRIK HASI
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: