AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 numerologjia

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: numerologjia   Jeu 10 Mai - 2:36

(1/2) > >>

Madam Butterfly:
Karakteri juaj ne dashuri reflekton ne numrin tuaj perfaqesues.Gjetja e numrit behet,duke mbledhur numrin e ditlindjes dhe te muajit tuaj te lindjes dhe shnderrimi i tyre ne numra njeshifrorne mes te 1 dhe 9.per shembull:nese keni lindur ne 21 mare(21+3=24dhe 2+4=6)domethen ,numri perfaqesues eshte 6.

NESE JENI NUMRI 1
Jeni te pavarur,impulsiv dhe spontant.Deshironi qe vetem te arrini te suksesi.Ne plan sedimental ju udheheq pasjoni,ju doni ose nuk doni,dhe silleni ne harmoni me kete.Keni nevoj qe te jeni krenar me partnerin tuaj (por ,edhe pse ju vet ate e zgjidhni,keni veshtiresi kur duhet t'i beni disa leshime,te sakrifikoni pak liri,ndaj me teper e doni partnerin pak me te bindur).Duke qen se jeni te guximshem dhe dinak,ju jeni forca levizese e perandorit

NESE JENI 2
Ju e dini se cfare do te thot koketim,"dashuri e perjetshme".Jeni te bute,krejtesisht sensibil,jeni te afte t'iu pershtateni te tjereve e t'iu be ni sherbime.Vertet eshte veshtire te te jetoni te vetmuar dhe keni nevoj qe me dike te ndani ndjenjat,jeni te hapur ndaj shoqeris dhe deshironi qe me te te jetoni ne harmoni,ndaj ndiqni vetem nje rruge:rugen ne te cilen zemra juaj ju drejton.

NESE JENI 3
I pushton te tjeret me menyren tuaj artistike,me shpirtin tuaj te gjall,brilant dhe me kuptimin per humor,por edhe me nevojen per te qen te pavarurMbi te gjitha e doni lirine.Jeni shpirtgjat dhe plot pasjon ne dashuri,i fiksoheni vetem monotonise sentimentale e cila mund t'ua vras jeten tuaj.Per nje dashuri duhet te jet loje sedimentale.Ne te kundert, ju asaj nuk i dorezoheni .Thjesht,duhet t'jua ofrojen lirine dhe te mahnitet me ju.

NESE JENI 4
Lidhjet kalimtare? Flet per nje dit?Nuk eshte kjo per ju.Jeni te dashuruar sensibil te but,ndaj per dashurin ju nevoitet siguria sinqeriteti ,respekti-juve ju ndjell ndershmeria,bota e ndjenjave,e kurresesi marrezite.Jeni posesiv dhe besnik(sipas regullit),prandaj laregohuni dashuris ne shikimin e pare,pasjonet qe mund te shperthejne...e te shuhen

NESE JENI 5
Nese flasin drejt, per ju nuk do te mund te thuhej se jeni prej atyre qe fluturojne neper rete dhe endrrat e dashurise.C'fare dashuroni ju?Lirine,aventuren,udhetimet,miqesia dhe ate qe eshte e re.Keni temperamente te vrullshme,jeni te pa durueshem dhe energjitik,ndaj cdo gje te ju ndoh papritur dhe spontanish.C'do gje do donit ta provonit,t'i ndani gezimet tuaja,dhe me magnetizimin dhe sharemin te lindur i terhiqni te tjeret,ju mendoni se cdo minute dashurie meriton te perjetohet.

NESE JENI 6
GJashta eshte numri i haremonis dhe dashuris.Keni natyre romantike dhe te mbrojtur,ndaj jeni te gatshem te jepni shum per te perjetuar qetesisht dashurin tuaj(ne kete raste dashurin e do te duhej ta shenonit me shkronja te medha).Ju magjeps bukuria,kurese keni nje ndjeshmeri te theksuar.Nga anet e tjera,ju nevoitet te jeni te qete,te mbrojtur, sepse ju lidhjet e paqendrueshme leht ju nxjerrin nga ekulibri.

NESE JENI 7
SHtata numri fshehtesive, e ben edhe shpirtin tuaj mizerjoz:nuk i tregon lehte ndjesit tuaja.Jeni temperament i llojit te vet te pavarur (mbase edhe te vetmuar!) dhe per ju joshja e plot nuk do te thot te kjet intelektuale.Ne te vertet ju mund te dukeni indiferent,pore ne thellsi te shpirtit ju jeni sensibil dhe nje ju vlojne ndjenjat.Ju nuk thoni lehte:"Te Dua",kete e tregoni ne tjeter menyre,i mbetet partnerit tuaj qe te zbuloj fshetesin tuaj,te depertoj ne ate mister.

NESE JENI 8
Teta numri i fuqise,jua jep dhe deshiren e fuqishme,ndaj terheqja juaj ndihet ne rrethin e tij.Per ju pervetesimi ne dashuri nuk eshte"cikerime":kur doni,doni nitesivisht.Per nga karakteri jeni besnik,te hapur dhe te plote:ndjenjat i keni te drejtperdrejta dhe me ju partneri e di se cfare duhet ber.Kure ju jeni ne pyetje,pasjon dhe besnikeri duhet te mirkuptojen neri -tjetrin ,sepse ju nuk perfillni asgje qe eshte gjysmake.

NESE JENI 9
Nenta ,numri i fundit,eshte numri i dializmit.Jeni shpirtmedhenj,zemergjer.Nuk jeni"romantik" ne dashuri pore jei sentimental(e vereni dallimin?)Keni nevoj qe te tjeret t'jua konfirmojen dashurin ne te cilen ndiejeni.Jeni shum intuitiv,psigolog,leht i pervetsoni te tjeret dhe njerezit kan besim tek ju,per nga karakteri jeni joshfrytezues,i doni njerezit dhe per ju dashuria nuk eshte vetem bashkjetes,pore edhe bashkepunim.
nnnnnnnnnn
nnnnnnnnnnnnnnn
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: numerologjia   Jeu 10 Mai - 3:16

Hitleri me i vjeter se Eva 23 vjet.

Eva dhe Hitleri vdiqen se bashku duke u vetvra me 30gusht(kolovoza)1945
nnnnn
nnnnnnnnnnnnnnn
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
numerologjia
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: