AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ban Ki Mun: Tensionet kėrcėnojnė paqen nė Kosovė

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ban Ki Mun: Tensionet kėrcėnojnė paqen nė Kosovė   Mar 15 Mai - 2:38


Drews: Ndryshimi i kufijve, kėrcėnim pėr paqen nė rajon
"Ndryshimi i kufijve tė Kosovės rrezikon ndarjet e reja nė Ballkan dhe kjo do tė ishte kėrcėnim pėr paqen nė rajon". Kėshtu ka deklaruar dje nė Pejė komandanti i KFOR-it, Erhard Drews.
KOMENTO
Jeremic: Lirimi i Limajt shokoi Serbinė, Hoxhaj: Serbėt nė veri rrezik
Kėshilli i Sigurimit i Kombeve tė Bashkuara diskuton sot pėr zhvillimet e fundit nė Kosovė, ndėrsa material eshte raporti i sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, Ban Ki-mun.

Kosova-Zvicra, marrėveshje pėr personat dėnuar

Ministria kosovare e Drejtėsisė dhe Ambasada e Konfederatės sė Zvicrės nė Kosovė nėnshkruan sot marrėveshjen pėr transferimin e personave tė dėnuar.
KOMENTOThaēi kritikon BE: Vonesat e Brukselit, tė pajustifikueshme

Kryeministri Thaēi ka ripėrsėritur kritikat e tij ndaj qasjes sė Bashkimit Evropian karshi Kosovės, duke thėnė se vonesat e Brukselit janė tė pajustifikueshme, pasi sipas tij, Kosova mjaft ėshtė vonuar pėr njė shekull padrejtėsisht.
KOMENTO (2)Kuēi: Nuk kanė filluar bisedimet me serbėt e veriut

Zėvendės/kryeministri dhe ministri kosovar i Drejtėsisė, Hajredin Kuēi, ka thėnė se ende zyrtarisht nuk kanė filluar bisedimet me serbėt e veriut.Ministri Hoxhaj nė seancėn e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB

Ministri i Punėve tė Jashtėm i Republikės sė Kosovės, Enver Hoxhaj, do tė marrė pjesė sot nė seancėn e radhės tė Kėshillit tė Sigurimit tė Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara, ku do tė shqyrtohet raporti tremujor pėr situatėn nė Kosovė i Sekretarit tė Pėrgjithshėm, Ban Ki-Moon.
KOMENTOTahiri: Dialogu me Serbinė, pas zbatimit tė marrėveshjeve

Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė bisedimet Prishtinė - Beograd, Edita Tahir deklaron se pa zbatimin e marrėveshjeve tė arritura me palėn serbe nė dialogun teknik, nuk mund tė flitet pėr tema tė tjera.
KOMENTO (5)Serbia riformon strukturat nė veri?

Deputetė tė partisė nė pushtet dhe ata tė opozitės ndajnė mendime tė ndryshme nė lidhje me efektet e zgjedhjeve tė fundit serbe brenda territorit tė Kosovės.
KOMENTOBan Ki Mun: Tensionet kėrcėnojnė paqen nė Kosovė

Kėshilli i Sigurimit do tė shqyrtojė tė hėnėn nė New York raportin pėr situatėn nė Kosovė nė tė cilėn Sekretari Ban Ki-moon tėrheq vėrejtjen se pėrkundėr pėrparimit tė dialogut mes Prishtinės dhe Beogradit, tensionet kėrcėnojnė paqen dhe stabilitetin nė Kosovė dhe nė rajon.
KOMENTOKosovė, familjarėt e tė zhdukurve apel Kuvendit pėr gjetjen e tyre

Nė Kosovė, familjarėt e personave tė zhdukur gjatė luftės i bėnė thirrje sot Parlamentit qė tė mos heqin dorė nga kushtėzimi i bisedimeve Kosovė-Serbi me zgjidhjen e kėsaj ēėshtjej
e.
KOMENTO (2)

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ban Ki Mun: Tensionet kėrcėnojnė paqen nė Kosovė
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: