AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shtyhet fundi i botės

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shtyhet fundi i botės   Jeu 17 Mai - 1:16

Shtyhet fundi i botės!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KJo sllogan ka te beje qe populli mos te kete panik e e verteta do ndodhi gjate ketij viti te brishte!
www.albanians.gr/lajme/sociale/1736.html?task... - Traduire cette page
Pėrllogaritjet e Aldanės bėjnė tė ditur se fundi nuk do tė jetė nė 21 dhjetor 2012. ... Kalendari Maja ėshtė konvertuar me kalendarin tonė dhe shkencėtarėt i janė ... Studimet e reja tė Aldanės propozojnė lexim tė ri tė profecitė apokaliptike tė Majave. ... Aldana duket i bindur se data ėshtė llogaritur gabim, duke i dhėnė
mė .......
...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shtyhet fundi i botės   Jeu 17 Mai - 1:18

Fundi i botės mund tė shtyhet, por jo pėr shumė kohė.
Sipas kėrkuesit Gerardo Aldana, i Universitetit tė Santa Barbaras nė Kaliforni, arkeologėt modernė kanė gabuar nė konvertimin e datės qė sipas fisit Maja, do tė sillte fundin e botės. Pėrllogaritjet e Aldanės bėjnė tė ditur se fundi nuk do tė jetė nė 21 dhjetor 2012.

Shkencėtarėt Maja ishin nė gjendje qė pėrmes vėzhgimeve direkte dhe tė detajuara tė qiellit, tė zhvillonin analizat nėpėr gurė.Kalendari Maja ėshtė konvertuar me kalendarin tonė dhe shkencėtarėt i janė referuar mjaft.

Studimet e reja tė Aldanės propozojnė lexim tė ri tė profecitė apokaliptike tė Majave. Kėshtu qetėsohuni, pasi fundi i botės nuk do tė jetė nė 2012 por 50 ose 100 vjet mė vonė. Shpjegimin e jep nė njė kapitull tė librit tė tij tė ri "Calendars and Years II: Astronomy and Time in the Ancient and Medieval World". Aldana duket i bindur se data ėshtė llogaritur gabim, duke i dhėnė mė shumė shpresė pėr jetėgjatėsi atyre qė kishin besuar nė fundin e botės pas dy vitesh.

Lexoni me shume per temėn: Shtyhet fundi i botės tek www.albanians.gr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shtyhet fundi i botės   Jeu 17 Mai - 1:20

+Kush flen me nje sy,syri tjeter rrin ne gjendje gadishmerie,ai qe mendon me tutje do gjen shpetim.!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Shtyhet fundi i botės   

Revenir en haut Aller en bas
 
Shtyhet fundi i botės
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: