AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 uēk i vriste shoket dhe fajsojshin serbet kinse i kan vra

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: uēk i vriste shoket dhe fajsojshin serbet kinse i kan vra   Lun 4 Juin - 1:24

SHIK-u kopjoi metodat linēuese tė SHISH-it dhe tė OZNA-s jugosllave
Porosia e shefit zonal tė SHIK-ut na sjell ndėrmend intervistėn e fundit tė plakut shkrimtar dhe politikan, Sabri Godo, dikur ushtar i LDB:
-Gazetari: "A keni luftuar kundėr armikut?
-Godo: "Rrallė kemi bėrė ndonjė aksion nga largėsia. Armikut i shkonim prapa, sepse ndeshjen me atė nuk mund ta pėrballonim".
-Gazetari: "A keni luftuar kundėr "Ballit Kombėtar"?
-Godo: "Po, ajo ka qenė tamam luftė, i vrisnim kudo qė mundnim. Bilėz, jo vetėm ata qė i kishim kundėrshtarė tė hapur, por i vrisnim edhe ata qė ishin partizanė, me ne, por qė mendonim se njė ditė mund tė jenė kundėr nesh. Por, kėta i vrisnim prapa shpine dhe pėrhapnim lajmin se i vrau armiku. Njėri nga kėta ka qenė edhe pėrfaqėsuesi i PKSH-sė nė Konferencėn e Mukjes, mė 1943, Mustafa Gjinishi, i cili, sė bashku me dr. Ymer Dishnicėn, nėnshkroi Marrėveshjen pėr bėrjen e Shqipėrisė Etnike. Vetėm nė vitet `90-a, u zbulua urdhėri pėr ekzekutimin e tij, i dhėnė nga Enver Hoxha me shokė"!!.......
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
uēk i vriste shoket dhe fajsojshin serbet kinse i kan vra
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: