AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa   Mer 13 Juin - 0:11
E MĖRKURĖ
13 QERSHOR 2012

Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit
12-06-2012 22:14 CET
Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter
Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga tha nė njė intervistė pėr Zėrin e Amerikės se zgjedhjet nė Serbi, si edhe nė ēdo vend tjetėr fqinj, nuk ndikojnė nė shtetin e Kosovės.

Ajo shtoi se Kosova u ka zgjatur dorėn e bashkėpunimit tė gjitha shteteve fqinje, nuk ka pretendime territoriale ndaj fqinjėve dhe shpreson qė tė njėjtėn gjė tė bėjnė edhe vendet e tjera.

Jahjaga tha se me Serbinė, Kosova do qė tė ketė marrėdhėnie korrekte nė respektim tė kėtyre parimeve tė integritetit dhe thotė se parime tė tilla i shėrbejnė paqes dhe stabilitetit nė rajon, si edhe qytetarėve tė dy vendeve.

Jahjaga ndodhet nė Shtetet e Bashkuara, pėr tė marrė pjesė si njė nga folėset kryesore nė njė konferencė tė organizuar nga Agjencia amerikane pėr Zhvillimim Ndėrkombėtar, USAID.

Nė konferencėn 3-ditore, qė po mbahet nė Universitetin Georgetown, udhėheqės botėrorė, zyrtarė tė qeverive dhe ekspertė tė zhvillimit ndėrkombėtar janė mbledhur pėr tė diskutuar mbi sfidat kryesore dhe mundėsitė qė kanė vendet nė zhvillim dhe organizatat e zhvillimit. /VoA/

Atifetja edhe para luftes ja kishte shtri prapanicen serbeve,e tani e ka ne dore.
Atifetja nuk ka patur pretendime teritorijale ndaj trojeve tona . Serbet qe erdhen ne trollin ton duhet me pas pretendime me na zhduk nga ky dhe.Ku e ka Qamerin,Luginen e P.,Iliriden,Plav.Dekoron ata qe na denuan kur ne kerkojshim repbliken e k.A ka histori baba saj ?
Delli e pruri ne fotele dhe populli si shtazet .
Por ne fund te fundit populli duare thate ska ēka ndryshon,pos ndihma nga ndonje shtet patriotik me ba ndryshime rrenjesore si ne Libi e irake.E sidomos keta servila te serbise qe ne ēdo kohe e marrin timonin si kem nen roberi,si ne lufte keta me na pri,Qudi me brira apo pa to.Dhe ata qe kontribuan per shqiptari as emri nuk u permendet .Me e keqja etiketohen udbasha (tradhetar pa qen fare)Sepse keta vete kan qen me serb

O Perendi
Kur do ua bjene diten ketyre tradhetareve
si na te bredhin rrugeve te europes.
Azil marrin shpiunat e patriotet mekemben.
Ska as zot as dre
jtesi kerkund.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa   Mer 13 Juin - 0:20

Arsim Bajrami
ti Haxhi edhe me diplomue
nuk te nevoitet juridiku
sepse nuk ke shance
te punsohesh kerkund
as ne kete kohe te Milloshit
as mu pavaresue kosova.
E sot Ky Arsim udbashi ne krye te shtetit qudija spas
ka vetem brira.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa   Lun 11 Fév - 16:30

81.Ju SHIK-u keni krijuar propagandė kundėr tė gjithė patriotėve, pse ?

82.Pse ti me shokėt e tu ke bėrė propagandė denigruese pėr tė gjitha familjet patriotike ?

83.Pse SHIK-u apo UDB ka organizuar kurthat ndaj patrioteve si per Zahirin ?

84.Deri ne mars/prill tė 1998 ke qendruar nė Zvicer mos gaboj ?

85.Mbas ofensivės tė Rahovecit ku ke qendruar nė Kosovė ?

86.A ėshtė e vėrtet se ke qėndruar nė Prishtinė ?

87.Ushtarėt e UĒK-sė kanė luftuar, por ti si Shef i shumė kėrkuar nga Serbia (pa i bė asnjė dem) ku je strehuar ?

88.Ke qen nė njė vend shumė tė sigurt nė Prishtinė !?

89.Te kushė ke qenė ?

90.Ke mundesi t’i tregojshė popullit !?

91.A e dini o popull !!!!? Ku ka qenė ky alamet Drejtor i Drejtorisė Politike i UĒK-sė!!?

92.Zotėri Hashim Thaēi ishte strehuar tek Faik Morina nė Prishtinė njeriu i Arkanit !!!

93.A ėshtė kėshtu mor adalet superkomandant ???

94.Faik Morina ishte i vėllazėruar me Arkanin dhe bile dilte nė televizion bashke me te, Zotėri Thaēi ?

95.Ti, te jarani, te vllau i Arkanit ke pasur konak.

96.Shef i UĒK-sė dhe i SHIK-ut Hashim Thaēi, Kadri Veseli ishin strehuar te vllau i ARKANit !!!?????

97.Nėse nuk ėshtė e vėrtet dil dhe demantoje kėtė!!!!!

98.Prej Prishtinės Hashim a ke dal nė Maqedoni?

99.Kush ta arranzhojke kėtė kalim ?

100.Kush tė percjellke deri nė Maqedoni ?

101.A tė kalojke Billal Ceka i Glloboēicės ?

102.Billal Ceka a ishte bashkpunėtor i sėrbėve ?

103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka nė kufi gra shqiptare me serbė ?

104.A ka prova pėr njė dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policėt serb, apo jo ?

105.Do tė thotė shef i UĒK-sė Hashim Thaēi qėndron sigurt tek vllau i Arkanit, dhe kalon kufijt me paramilitarėt e Serbisė pa asnjė problem ?

106.Ēka i thojnė kėsaj pune ?

107.Ti Hashim Thaēi gjitha lidhjet, gjitha punėt tua tė orientojnė nga Serbia !

215.Sot dihet publikisht se Arkani ka ardhur disa herė nė Shqipėri dhe ėshtė takuar me Bashkim Gazidedėn pėr ēėshtjen e piramidave, a eshte kėshtu Z. Hashim Thaqi ?
362.Ilmi Reēica, a ėshtė shok i ngushtė i shef shėrbimit sekret Sasha Mihallkov ?
497.Pyetjes gjykatėsit destinuar Wolfgang Petrisch : « ēka ka ndryshuar pėr disa muaj nė UĒK? » *UĒK-ja ishte pėr pavarėsi nė 1998, tash vijnė nė shkurt 1999 e bisedojnė autonomin, a ėshtė kėshtu ?
511.Ram Buja a ka luftuar ? I cili ishte ministri i Rugoves deri nė gjysėm tė luftės.

512.Si ka mundėsi Ram Buja tė qėndroj midis Prishtinės ?

513.Serbia, a ka qen nė dijeni qė vėllau i tij Shukri Buja ishte komandant i UĒK pėr zonėn e Nerodimes ?

514.Serbia, ka qen e informuar per keto dhe ka lenė rehat Ram Bujėn !?
625. Kush ėshtė Blerim Shala ?
628. Apo pse ishte nxėnėsi i Ramush Tahirit ?

629. Ramush Tahiri ishte nė drejtorine e analizave tė UDB
633. Sot Ramush Tahiri ėshtė kėshilltar i Presidentes Police Atifete Jahjaga.
667. Pse nuk i tregon se ti pranove kėtė Auonomi nė kuadėr tė Shtetit tė Serbisė ?
696. Pse sot nė 2012, vijnė policė serb tė MUP-it nga Rashka, Nishi, Vranja dhe punojnė nė policinė e Kosovės nė Prishtine ??? (25 shkurt 2012 zhurnal Daēiq
893. Ky komision me SHIK-ista apo UDB-ashat ka punuar pėr t’i dėmtuar patriotėt, ushtarėt e lirisė apo jo ?
970. A e kemi rastin e Behar Selimit i fshatit Braboniqit tė Kadri Veselit i cili kishte kontakte me paramilitar serb, i martuar me qiken e UDB-ashit mė tė madhė nė Prizren Vesel Krasniqit dhe prej policit tė thejshtė bėhet Drejtor i Policisė sė Kosovės, a ėshtė e vėrtet kjo ?


Atifete Jahjaga
Biografia
974. Njė femėr e re, pėr njė kohė rekord bėhet gjenerale e Policisė sė Kosovės ?

975. Bėnė njė stazh nė Serbi.

976. Bėnė njė stazh nė Angli dhe Amerikė.

977. Bėhet pas Behar Selimit ushtruese e detyrės tė Drejtorit tė Policisė ?

978. Pas pak kohe, bėhet edhe kryetare e Kosovės ?

979. Ndoshta e njihni ?

980. E kam fjalėn pėr Presidenten e Kosovės Atifete Jahjaga !?

981. A ka ardhur si parashutiste nė pushtet?

982. Si ti Hashim kur erdhe si parashutist nė LPK, nė UĒK ?

983. Dikush po i ngrit njerėzit e Serbisė nė Kosovė ?

984. Pse po ngriten njerėzit e Serbisė nė Kosovė ????

985. Sepse Kosova ėshtė nėn Serbinė o popull !!!
......................
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa   Lun 11 Fév - 16:36

94.Faik Morina ishte i vėllazėruar me Arkanin dhe bile dilte nė televizion bashke me te, Zotėri Thaēi ?
95.Ti, te jarani, te vllau i Arkanit ke pasur konak.
96.Shef i UĒK-sė dhe i SHIK-ut Hashim Thaēi, Kadri Veseli ishin strehuar te vllau i ARKANit !!!?????
97.Nėse nuk ėshtė e vėrtet dil dhe demantoje kėtė!!!!!
98.Prej Prishtinės Hashim a ke dal nė Maqedoni?
99.Kush ta arranzhojke kėtė kalim ?
100.Kush tė percjellke deri nė Maqedoni ?
101.A tė kalojke Billal Ceka i Glloboēicės ?
102.Billal Ceka a ishte bashkpunėtor i sėrbėve ?
103.A ka fakte se ka dhunuar Billal Ceka nė kufi gra shqiptare me serbė ?
104.A ka prova pėr njė dhunim mbi nje gru te martuar nga Gjakova bashke policėt serb, apo jo ?

Atifete Jahjaga dekoron udbashin Mehe Uken
Biografia

974. Njė femėr e re, pėr njė kohė rekord bėhet gjenerale e Policisė sė Kosovės ?
975. Bėnė njė stazh nė Serbi.
976. Bėnė njė stazh nė Angli dhe Amerikė.
977. Bėhet pas Behar Selimit ushtruese e detyrės tė Drejtorit tė Policisė ?
978. Pas pak kohe, bėhet edhe kryetare e Kosovės ?
979. Ndoshta e njihni ?
980. E kam fjalėn pėr Presidenten e Kosovės Atifete Jahjaga !?

..........................
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa   Mar 12 Fév - 11:22

Materiali eshte marr nga gazeta"Koha Ditore"

Bojkotojnė festėn e Pavarėsis, veteranėt e UĒK-sė : Nuk na u lejua tė marshojmė

http://www.botasot.info/kosova/210642/bojkotojne-festen-e-pavaresis-veteranet-e-uck-se-nuk-na-u-lejua-te-marshojme/

Policėt e MUP-it nė Policinė e Kosovės?
http://www.botasot.info/kosova/210651/policet-e-mup-it-ne-policine-e-kosoves/

Stalinistėt e enverizmit kishin nė listė t’i vrasin edhe mijėra shqiptarė 51

Jo ēdo kush e din se gjatė luftės bėheshin disa aventura, kur njerėz tė posaēėm prej nga dy vetėve, i sulmonin serbėt nė pikat e tyre dhe ikshin.

...Neve s’na mbetet tjetėr veēse tė falėnderojmė Amerikėn dhe popullatėn hebraike nė Amerikė e nė shumė vende tė botės, Gjermaninė dhe vendet tjera tė Perėndimit demokratik qė pėrmes NATO-s e sulmuan Serbinė antishqiptare, duke ia prishur planin aleancės sllavo-ortodokse dhe radikalizmit islamik, dhe pse jo, edhe sllavo-komunistėve tė Kosovės. Fati ynė qė hyri NATO-ja nė Kosovė. Po tė mos hynte NATO, stalinistėt e enverizmit kosovar kishin nė listė t’i vrasin nė mėnyra tė ndryshme, jo vetėm ata qė i vranė, por edhe 300 mijė shqiptarė tjerė qė ishin nė anėn e z. Rugova. Nė listė figuronin emra nga fshatari i thjeshtė, bujku, bariu, rojtari, gazetari, mėsuesi, profesori, akademiku, ish i burgosuri politik, mėrgimtari, polici e tjerė, duke i pėrfshirė edhe tė gjithė ata qė ishin tė punėsuar nė institucionet e Kosovės nė atė kohė.

Shtojce
Nga radhet e stalinisteve jane edhe Reshat Udbashi,Avdi Ibrahimi me kompanin e tyre 147 te tjere.
Listen e likvidimeve te patrioteve ja ka dergue vete Avdi Ibrahimi Fatmir Limes ,beshk me shokun e tij te ngushte,nga Sallagrazhda.

Avdi Ibrahimi vete ka thene ne pranin e tere taxistave se shqiptaret lypin masakrue dhe thonte se magjupet kane vlere ma shume se shqiptaret.
Kush dine me kerkue per Adem Demaqin a ka shtetesi Kroate le te kerkone ne gogel keshtu;Adem Demaqi me shtetesi Kroate.
Dhe per Kadri Veselin kerkoni keshtu;Kadri Veseli me shtetesi serbe.
Dhendrri i Reshatit kur eshte lirue nga burgu per detyre si Avdiu ka pase mi zbulue patriotet.Mehe Uka(Vuku serb) ka pase per detyre me zbulue grupin e patrioteve qe paten mbajte mbledhje ne Zajas te Kerqoves se kush po organizon lufte per bashkimin e trojeve shqiptare me njofken" Marovac"Dhe tjeter veprimtari qe ta pergjone Adem Jasharin patriotin tone Legjendar.
Avdi qeni ate dite qe ndegjova se ne Prekaz e kishin rrethue Adem Jasharin a erdha ne shtepin tende dhe tu luta ti shkojna ne ndihme.A u zgerdhishe duke me thene sjam budall,nese ti deshirone shko vete e vritu.
Avdi trimi pse ma nderpreve telefonin kur te thash se jam Haxhi Kuēi?Si bukla e mbylle dhe ike tek shoku ate nate duke bere plane si me fabrikue genjeshtra kundra drejtesise.Qen ato fjal te minikut ti kam inqizue dhe ne shpirt e shpirtin e lepurit.
Ti a ke bith te me pergjigjesh me po apo jo;
Sa here kemi qen ne shtepin e Riza Vates?
Sa here kemi qen tek Bajram Bekteshi ne Samadrazhe?
Sa here kemi qen tek Haziz Morina ne Reshatan tek vellau i Afrimit?
Sa here kemi qen tek motra jote ne Sallagrazhde?
Ne Krush te Madhe tek motra jote ne kohen e luftes?
Sa here kemi qen bashk me ty tek prof Bajram Kurti?
Ne Llutogllave tek shoku i Ademit?
Tek Seladin Fazliu ne Prishtine?
Tek Daut Hoxha ne Prishtine?
A sa here ne dy kemi dal ne fotografi ?A e posedon ndonje ?Nese nuk ke a deshirone me qite ketu ate ftyren tende te dhelpres dinake?
Ne foto jemi;Une,ti Avdi,gazetari Behram Hoti,Prof dr.Kajtaz Rrecaj,prof dr. Mehdi Elezi,Poeti Qerim Plana,prof dr Bezad Baliu,patrioti Seladin Fazliu,prof dr Tefik Geci,dr dekani Bajram Oloni,H. Hoxha,Gazetari Refki Reshiti etjere.
Avdi Ibrahim qetniku sa here qe dilnim ne protesta ne suhareke ne kohen e luftes,a me shtyjshe me brryl ne polic?

A e shtine Haziz Morinen qe te pajtohem me ty ne qebaptoren e berisheve tek qendra zejtare?Aty a ishte Osman Gega,Veli Kuē dhe Haziz Morina?A ja niset ne prani te qetnikeve te me provokoni?Pse ?A u qova dhe ju shajta?A dola perjashta dhe ju mbas meje duke me kape se po bejna shaka ?A ja niset prape te me provokonit o stalinista ?
A me thirre nje dite kur Besim Ndrecaj e kishte vrare nje polic ne Shiroke ne vendin e punes qe ta kerkojna dhe ta strehojna.
A te pata marr bashk me Haziz Morinen dhe ju pruna ne oborrin tim dhe te thash se Fatmir Lima nuk me merr sherri yte ne lufte kundra serbeve?Shkaku ishte se ti e dine se ku i kishte mshefur Besimi do armatim ne malin biraq dhe nuk don me tregue,dhe kinse ne zyren tende sa kishe punue ne MPPJ e kishe pase nji telefon extra dhe nga shokete tu nuk kan guxue me que kur ka cingerrue?A i the Hazizit pis ti ka hanger mute dhe shko bashk me Haxhiun e demantoje.
Edhe keto biseda me Hazizin i kam te inqizume dhe ke per tu pergjigjur tani ose ne gjygj.
Avdi Ibrahim udbashi si pate mundesi qe ne zonen e Pashtrikut ta krijon njesitin e uēk?Si te lejoi Lima keshtu ?
Avdi Ibrahimi ,kush mi dergoi njesitin e policise ushtarake te me rrethoi me kamionin qe kishte bartur serb civil?
A i thuhet njeriut i cili organizon me mbrojte popullin e pa armatosur .Ta qim nane po bere e mbrojte popullin shqiptar?The me i thene se mbasi ti done me mbrojte popullin shqiptar qenke me serb!
Avdi shpiuni une Haxhi Kuēi e nxita perfaqesuesin e OSCES qe ta lajmron KS per masakren e Raqakut qe ti bombardoi qetniket e tu,dhe ua prisha planet ogurezeza qe mos ta masakroni popullin shqiptar qe i kishit perpilue listat e emrave me qindra mije.
Ky perfaqesues ne Hage ka me ardhe dhe me deklarue se sipas deshires se kujt bombardoi NATO serbin.
Ju vrastar qe vrajtet patriotet,pergaditni tani varret per vete se mjafte u shkoi kungulli mbi uje.
Te bashkpunone me Nderkombetar eshte njesoi si me bashkpunue me Perendine.Keta nderkombetaret jane ata qe per ēdo pese vjet e bejne ekspertizen e ēdo kombit se a e meriton te jetoi ne liri,dhe a e meriton me tutje me jetue.LKeto jane norma nderkombetare,dhe do te zbaohen nese eshte kysmet.Siq kam dite tjua heku sagjin di edhe prape juve zagara tua qesi sagjin.
Serbia nuk ka dore ne roberin e shqiptareve ,pos ju pa serbine nuk mundeni te qoni jete lluksuze.


Vdekje tradhetareve qe shiten ēlirimtar.
Ha
xhi Latif Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa   

Revenir en haut Aller en bas
 
Jahjaga: I kemi shtrirė Serbisė dorėn e bashkėpunimit opa
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: