AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Arsim Gėrxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Arsim Gėrxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter   Dim 17 Juin - 8:19

Autopsia: Dino Asanaj u vetėvra
Prishtinė, (Kosovapress) 15 Qershor 2012 20:11

Drejtori i Institutit tė Mjekėsisė Ligjore, Arsim Gėrxhaliu e ka konfirmuar pėr RTK-nė se tė gjitha gjetjet nė trupin e tė ndjerit Asanaj qojnė tek vetėvrasja, dhe se sipas tij, nuk ka gjetje qė ka qenė e mundur tė bėhet nga dikush tjetėr. “Remzi Ejupi, gazeta ‘Zėri’ dhe Abdurrahman Konjufca ma kanė shkatėrruar jetėn dhe familjen time dhe unė vendosa ta zbatoj ligjin duke vepruar kėshtu”, janė kėta rreshtat nė letrėn qė ėshtė gjetur nė zyrėn Kryetarit te Bordit te AKP-sė, Dino Asanaj nga policia, qė duket se ėshtė nėnshkruar nga vetė Asanaj.

“Autopsia ėshtė kryer me komision nga unė, Flamur Blakaj dhe Karmen Barbuf nga EULEX-i. Tė gjitha gjetjet nė trupin e Asanajt tregojnė se tė njėjtat janė shkaktuar nga vetė ai dhe bėhet fjalė pėr vetėvrasje. Tė njėjtat konsistojnė me formėn e veprimit vetanak dhe nuk janė gjetur shenja se ka qenė e mundur tė bėhen nga dikush tjetėr. Nė trupin e tij, respektivisht nė qafė janė konstatuar dy plagė prerėse nė anėn e majtė, shtatė plagė shtuese nė anėn e djathtė dhe dy plagė nė gjoks, njėra prej tyre ishte fatale e cila ka arritur deri nė zemėr”, ka deklaruar Arsim Gėrxhaliu.

Ndėrsa prokurori qė po udhėheq hetimet nė kėtė rast, Blerim Isufaj, nuk ka dashur tė flas shumė. Ai ka thėnė se ėshtė herėt tė thuhet diēka, meqė mund tė ndikojė negativisht nė hetime.

“Nuk mund tė prononcohem pėr rastin konkret, tash pėr tash, se a kemi tė bėjmė mė vrasje apo vetėvrasje. Prononcimet e mija duhet tė jenė profesionale dhe tė bazuara, dhe nuk mund tė prononcohem nė kėtė fazė tė hershme tė hetimeve. Aktualisht nuk kemi tė dyshuar. Ėshtė e vėrtetė qė nė tavolinėn e punės sė tij ėshtė gjetur njė letėr mė mbishkrimin e tij”, ka thėnė ai.

Asanaj ėshtė gjetur tė enjten nė zyrėn e tij nė Fshatin Ndėrkombėtar me lėndime tė rėnda me thikė, i cili mė pastaj ka ndėrruar jetė nė spital.

Sipas RTK-sė, provat qė po hetohen janė thika, letra me mbishkrimin e tij, njė fotografi familjare qė ėshtė gjetur pranė tij dhe dy filtere tė cigareve edhe ato tė gjetura nė vendin ku ėshtė gjetur trupi i tij mė shumė plagė.

/T.G/

Ndalohet rreptėsisht marrja dhe shpėrndarja ne media, portale. .. pa autorizim paraprak me shkrim nga A.P.L. KosovaPress.
Kontakt: parapagimi@kosovapress.com, tel: +37744966167.
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress- COPYRIGHT

Komentet3

Komento:
800 Karaktera tė mbetur

Shkruaj kodin Shkruan: mergimtari15 Qershor 2012
pėreshėndetje Mė vjen keq po kėsi budallallėqe vetėm nė kosovė ndin, po si mund tė vetėvrahet nje person me shumė tė godituara tė thikės, ju edhe pak se keni me hy nė librin e ginisit.
E pėlqej (+2)Nuk e pėlqej (-1)
Shkruan: Haxhi Kuēi16 Qershor 2012
Genjeshter komuniste. Sa interesant eshte kjo sllogan e ish komunizmit shqiptaro shkavella! A nuk eshte e quditshme kur ne otopsi thuhet se i ndjeri paska therr veten 11 here me thike! Po nje here mi meshue vetes me thoke te fiket i bije dhe s ka fuqi te rrin ne drejtpeshore. Si eshte e mundur njeriu ta preje fytin e vete E paska nderru thiken here ne te majte e here me te djathet.se ēenka pas lodhur medet. E paskan kercnue se pari te ndjerin ta nenshkruaj nje leter dhe para se ta perfundoi e ka ndaluar shkrimin dhe ne ato qaste ia kan fut me thika dhe mu ate thike e kan fshire e lene ne dore siq na bejshin shkijet dhe servilat serbofila. Dheu i qoft i leht a vrasesit e tij jane qeveritaret dhe europa. Ketu eshte hesapi tek leku .
E pėlqej (+3)Nuk e pėlqej (-1)
Shkruan: Haxhi16 Qershor 2012
Une deri me sot akoma nuk kam degjuar se dikush ka bere vetevrasje ne kete menyre,per mua ne kete rast mjekesia ligjore ka deshtuar sepse vetvrasjet zakonisht jane bere; me Pistolete,kercime, varje ne litar, po ashtu ka dhe menyra t e tjera psi
kjo nuk e besoj
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Arsim Gėrxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter   Dim 17 Juin - 8:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Arsim Gėrxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter   Lun 18 Juin - 6:46

Arsim Gerxhaliu | Facebook
www.facebook.com/arsim.gerxhaliu.3 - Traduire cette page
Join Facebook to connect with Arsim Gerxhaliu and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and ...
Kohavision
www.kohavision.net/ - Traduire cette page
Arsim Gėrxhaliu ... mė 15 Jun 2012. 22:30. Automan, 15 qers... mė 15 Jun 2012. 22:00. Cosmo, 15 qersho... mė 15 Jun 2012. 20:38. Sporti nė KTV, ... mė 15 Jun ...
Caroline Geryl - Yatedo
www.yatedo.fr/p/Caroline.../141b1528d0c797ae5d7d3378fa1d742cLES PIEDS SE PRESENTENT - BIOGRAPHIE DU GROUPE .... Vie Gesania Alexis Gerzaguet Anna Gerykova Jennifer Geryk Arsim Gerxhaliu Agus Gery Susan ...
Hashim Thaqi - France - Email, Adresse, Numéro de téléphone, on ...
www.123people.fr/s/hashim+thaqi... sur Hashim Thaqi Adresses e-mail, Numéros de téléphone, Biographie, Adem, ... Manolis MICHALODIMITRAKIS - BAFS Executive Director Arsim Gerxhaliu ...
Chi e' Asim Vatovci - waatp.it
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Arsim Gėrxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter   Lun 18 Juin - 7:06

http://www.kohavision.net/video/interaktiv/4272/Arsim Gėrxhaliu - Ekspert i Mjekėsisė Ligjore
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Arsim Gėrxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter   

Revenir en haut Aller en bas
 
Arsim Gėrxhaliu ;Dino Asanaj bani vetvrasje genjeshter
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: