AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: 4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu   Mar 19 Juin - 0:52

UN
NASA: 4700 asteroidė, rrezik potencial pėr Tokėn
Rezultatet janė sjellė pėrmes misionit tė quajtur “Wise”, i cili, nga viti 2009-2011, ka arritur t’i...
Njė shpėrthim i fuqishėm shkaktoi panik nė Kaliforni
Zbulohen tremijė Buda

FUN
Anije kozmike private nė hapėsirė
Kompania kaliforniane SpaceX ėshtė e gatshme pėr tė hyrė nė histori, duke dėrguar njė kapsulė qė pėrmban gjysmė tonelatė...
IPHONE 4 falas
Avioni hotel

Nė Baltik zbulohet UFO?!
Ekspedita suedeze hulumtuese ” Oqean Eksplorer” ka hasur nė fund tė detit Baltik njė objekt, pėr tė cilin mendohet se ka tė bėjė me UFO-t!
Edhe pse ky objekt ėshtė zbuluar para njė viti, pėr mungesė tė mjeteve materiale, ekipi i zhytėsve tash vonė ka pasur mundėsinė t’i ofr
ohet objektit,Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: 4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu   Mar 19 Juin - 0:53

FUN
Pėrplasja me galaktikėn tonė
Kemi kohė tė sistemojmė jetėt tona, para pėrplasjes galaktike ku do tė pėrfshihet Rruga e Qumėshtit dhe
galaktika e...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: 4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu   Mar 19 Juin - 0:54

Kemi kohė tė sistemojmė jetėt tona, para pėrplasjes galaktike ku do tė pėrfshihet Rruga e Qumėshtit dhe galaktika e Andromedės. Sa kohė kemi nė tė vėrtetė? Pak a shumė 4 miliard vite, aq sa ėshtė edhe mosha e Tokės.

Shkencėtarėt e NASA-s pretendojnė se nė kėtė fazė, mund tė parashikohet me siguri pėrplasja mes galaktikės tonė dhe asaj tė Andromedės, qė aktualisht ndodhet 2.5 milion vite d
ritė larg nesh.[img][/img]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: 4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu   Mar 19 Juin - 0:56

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: 4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu   Mar 19 Juin - 3:38

Lėvizjet e Andromedės u zbuluan falė teleskopit Hubble. Studiuesit thonė se ajo po afrohet drejt Rrugės sė Qumėshtit me shpejtėsinė 400 kilometra nė orė. Pas dy miliard vitesh, Andromeda, e cila aktualisht ka formė spirale, ashtu si edhe Rruga e Qumėshtit, do tė marrė formėn eliptike, si pjesa mė e madhe e galaktikave tė tjera.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: 4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu   

Revenir en haut Aller en bas
 
4700 asteroid rrezikoin token pergaditunu
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: