AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vrastaret historik

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vrastaret historik   Dim 24 Juin - 1:30
Neroni i Ēmendur, Imparatori romak qė jetoi mes vitete 37-68. Tirania e tij arriti deri aty saqė ka djegur edhe familjen e vet.
..........
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrastaret historik   Dim 24 Juin - 1:31
Godfrey nga Bouillon (Belgjikė) – Futet nė kėtė listė pasi nė vitin 1099 gjatė pushtimit tė Jerusalemit brenda njė dite vrau dhe masakroi 70.000 burra,
gra dhe fėmijė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrastaret historik   Dim 24 Juin - 1:32
Idi Amin – Diktatori ushtarak i Ugandės, Idi Amin ka urdhėrrua vrasjen e mbi 300 mijė njerėzve. Nė frigoriferin e tij kishte me dhjetėra kafka njerėzish. Ai i takonte fisit Kakwa, sipas besimit tė tė cilėve, nėse ha nga mishi i tė vdekurit, shpirti i tij nuk kthehet pėr tė tė shqetėsuar. Nisur nga kjo, thuhet qė Amin hante nga mishi i kundėrshta
rėve qė vriste.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrastaret historik   Dim 24 Juin - 1:35

Khmer Rouge, lideri legjendar i organizatės kamboxhiane Pol Pot – Ka vrarė gati gjysmėn e popullsisė sė Kamboxhisė.
Presidenti i Rumanisė komuniste Nicolae Ceausescu – (26 Janar, 1918 – 25 Dhjetor, 1989) – Gjatė 24 viteve nė pushtet ka vrarė me qindra mijėra njerėz.Saddam Husein – Tirani i Irakut, pėrgjegjėsi i vrasjes sė qindra mijėra kurdėve dhe irakienėve, kundėrshtar politik tė tij. Ekzekutohet me datė 30 Dhjetor 2006.


Xhengiz Han (Chinggis Khaan) – Njihet si gjeni politik dhe ushtarak por njėherit edhe si njė ndėr personat qė ka kryer vrasjet mė tė mėdha nė histori.


Josef Visarionoviē Stalin – Mbahet pėrgjegjės pėr vrasjen e rreth 20 milion njerėzve.Njėri ndėr diktatorėt kryesor tė shekullit tė XX. Hitler ėshtė pėrgjegjės pėr vrasjen e rreth 6 milion hebrenjve dhe shkaktar i vrasjes sė milion
a tė tjerėve.


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrastaret historik   Dim 24 Juin - 1:38

Bin Laden – I lindur nė vitin 1957. Konsiderohet si organzator i sulmeve tė 11 Shtatorit 2001.Lideri kinez Mao Zedong, mbahet pėrgjegjės pėr vdekjen e rreth 70 milion njerėzve.


Catherine de Medici – Mbretėresha franceze e shekullit 16-tė. Shumica e quajnė vrasėse protestante.


Baron Ungern von Sternberg – Komandanti mė i rrezikshėm i luftės civile nė Rusi. Besonte se ai ėshtė versioni i rilindur i Xhengiz Hanit (Chinggis
Khaan). /albeu/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrastaret historik   Dim 24 Juin - 1:45

Se fundi tradhetaret te veshur me petkat e uēk es,pa dallim si serbet vrane civil te pafajshem patriotet.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Vrastaret historik   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vrastaret historik
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: