AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė   Ven 29 Juin - 7:32

Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė
Tiranė, (Kosovapress) 24 Qershor 2012 15:36

Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi po zhvillon tė dielėn njė vizitė zyrtare nė Tiranė, me ftesė tė kryeministrit tė Shqipėrisė, Sali Berisha

"Pėrmbyllja me sukses tė plotė e procesit tė mbikėqyrjes sė pavarėsisė sė Kosovės ėshtė dėshmi e funksionimit tė shtetit ligjor dhe institucioneve demokratike, si dhe e shndėrrimit tė Kosovės nė njė faktor tė vėrtetė paqeje, stabiliteti dhe bashkėpunimi rajonal”, theksoi kryeministri Berisha, pas takimit me kryeministrin Thaēi.

Kreu i qeverisė shqiptare, e njohu homologun nga Kosova me zhvillimet nė vend, ku u ndal nė procesin e zgjedhjes sė Presidentit tė ri tė Shqipėrisė, i cili sipas tij "u konkludua nė pėrputhje tė plotė me germėn dhe frymėn e Kushtetutės, duke zgjedhur nė krye tė shtetit shqiptar njė personalitet me integritet, me tė gjitha dhuntitė, e cilėsitė pėr tė pėrmbushur me sukses kėtė mision”.

Ai gjithashtu me kryeministrin Thaēi bisedoi dhe pėr bashkėpunimin mes dy vendeve, si dhe angazhimin e pėrbashkėt nė kremtimet e 100-vjetorit tė pavarėsisė.

Dy kryeministrat biseduan gjithashtu edhe pėr perspektivėn evropiane tė tė dy vendeve dhe vendosmėrinė pėr tė bashkėpunuar intensivisht nė projektet e mėdha tė qytetarėve tė Shqipėrisė dhe Kosovės, pėr tė ardhmen evropiane.

Po ashtu, kryeministri Thaēi deklaroise dorėheqja e zv. kryeministrit Hajredin Kuēi ėshtė bėrė pėr shkaqe morale. Sipas Thaēit ky veprim instalon nė Kosovė njė standard tė ri.

“Ka qene debat qė ėshtė pėrcjellė me opinione tė ndryshme, me diēka tė re nė Kosovė. Kuēi, bashkėpunėtor imi i ngushtė dhe njeri i suksesshėm nė qeverinė e Kosovės i ka dhėnė opinionet e tjera. Ka ndodhur ajo qė ka ndodhur nė parlamentin e Kosovės. Zv ministri kishte bėrė njė deklaratė publike qė potenconte se nėse kalonin 3 nene do tė dorėhiqej. Unė kėrkova menjėherė qė nenet 37 e 38 tė riprocedohen nė Kuvend. Kuēi me veprimin e tij ka instaluar njė standard tė munguar nė Kosovė, atė moral tė fjalės sė dhėnė. Ai do mbetet bashkėpunėtor imi i ngushtė”, tha Thaēi pas takimit me kryeministrin e Shqipėrisė, Sali Berishėn, i pyetur rreth dorėheqjes sė
Hajredin Kuēit.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė   Lun 30 Juil - 17:01

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė   Lun 30 Juil - 17:01

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė   Lun 30 Juil - 17:03

Podrimja vdiq nga dehidratimi
Prishtinė, (Kosovapress) 25 Korrik 2012 09:07

Raporti mjekoligjor i kryer nga autoritetet franceze thekson se mbi trupin e poetit Ali Podrimja nuk ėshtė ushtruar dhunė dhe se ia nuk ka bėrė vetėvrasje, por duke humbur orientimin nė pyll, ka vdekur si pasojė
e dehidratimit.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė   Mar 31 Juil - 1:56

Poeti Ali Podrimja zhduket nė Paris
Ka dy ditė qė nuk dihet asgjė pėr vendndodhjen e poetit tė njohur, Ali Podrimja, i cili kishte shkuar nė Francė nė n
jė festival tė...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė   Mar 31 Juil - 2:30

Listė Informative Kombėtare ()
blog.gmane.org/gmane.politics.region.../page=9 - Traduire cette page
1 Korr 2006 – Analiste te ndryshem amerikan, thone se ne se ai e humb garen ne primari(ne partin ... Josph J. DioGuardi, presidentin e Liges Qytetare Shqiptaro Amerikane. ..... Tour de France winner Floyd Landis has tested positive for the male sex ...... shkruan se Skėnderbeu vdiq pasi e helmuan nė Vatikan, se politika ...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė   

Revenir en haut Aller en bas
 
Urojnė pėrmbylljen e mbikėqyrjes sė Pavarėsisė
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: