AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uēk

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uēk   Mer 1 Aoū - 6:00

Rexhep Selimi kishte arritur tė krijonte kanalin pėr tė futur armė nga Deēani deri nė Jabllanicė, e nga Jabllanica deri nė Drenicė. Ai, pėrmes Hashim Thaēit kontrollonte paratė e mbledhura tė LPK-sė dhe me kėto para manipulonte me njerėz. Nė kėtė mėnyrė mundohej tė manipulonte edhe me shokėt e ngushtė tė Ademit.

Edhe pse, kur kishte shkuar pėr herė tė parė nė fshatin Prekaz Mixhės Shaban (Jashari) i kishte thėnė: - Ti i ke tre djem e unė do tė bėhėm djali i katėrt i yti, deri nė vdekje. Mirėpo ky premtim, kjo Besė, tė cilėn e kishte dhėnė Rexhepi kishte zgjatur vetėm disa muaj deri sa e kishte njohur mirė Prekazin, Llaushėn dhe fshatrat tjera, pastaj ua kishte kthyer shpinėn Mixhės Shaban dhe Legjendės duke i shpėrndarė armėt nė rrethe tjera e jo nė Prekaz e Llaushė, dy fshatra kėto, qė nė atė kohė ishin nga mė tė rrezikuarat nė tėrė Kosovėn.

Rexhepi ishte strehuar disa muaj nė shtėpinė e Mixhės Shaban. Ky i fundit pėr tė forcuar miqėsinė dhe lidhjen e tyre, kishte dhėnė vajzen e Rifat Jasharit pėr vėllaun e Rexhepit, Asllanin, i cili ishte student nė Mitrovicė. Edhe pėrkundėr miqėsisė familjare, Rexhepi kishte vazhduar me direktiva nga LPK-ja, qė Adem Jasharit t'i mbeteshin sa mė pak shokė dhe e gjithė komanda e UĒK-sė tė mbetej nė duart e tij, sikurse kishte mb
etur financimi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uēk   Mer 1 Aoū - 6:01

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rexhep Selimi detyra me len Adem Jasharin pa uēk
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: