AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit   Ven 10 Aoū - 14:11Transférer

Shkrim i autorit Avdi Ibrahimi‏
De : avdi ibrahimi (avdiibrahimi@yahoo.com)
Envoyé : ven. 25/09/09 08:53
Ą : shabanshala@live.de
1 pičce jointe
Leter Sho...doc (2,5 Mo)


--- On Thu, 9/24/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject:
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Thursday, September 24, 2009, 4:00 PM

Zotri Avdiu

Jam shaban shala(Haxhi Kuēi) nga ana e Klines dhe nje person qe quhet Haxhi Kuēi shkruan diēka per aktivitetin tend ,a e njef kete njeri(Haxhiun) ?A mos ka bashkpunue me regjimin serb eventualisht ?.
Antar i Shoqates Atedhetare per I te BK

Te fala shoqerore zotri Avdi Ibrahimit
.......................................................................................

De : avdi ibrahimi (avdiibrahimi@yahoo.com)

I nderuari Shaban Shala ! Mė vjen mirė qė pyesni pėr njerėz tė till siē ėshtė shizofreni Haxhi Kuēi. Po pikėrisht qė ka bashkėpunuar me serbėt nė Therand (SuhareėKė),nuk e kemi pranuar nė radhėt e UĒK-sė.Ndėrsa unė personalisht nuk kam kontaktuar mė tė pėr afro 13 vjet.Me qė jeni nga Komuna e Klinės ndoshta e njihni Sheremet Pantinėn me tė cilin kam bashkėpunuar pėr ē'ėshtje kombėtare shqiptare,ndėrsa vėllain e tij Rexhep Pantinėn e kam punėsuar nė KEK-Distrikti nė Prizren ku mbas luftės jam Pėrfaqėsues financiar nė kėtė Distrikt.Po ju dėrgoj njė shkrim timin ku mė sė miri shifet se kush ėshtė nė tė vėrtet Haxhi Kuēi:" reagim ndaj shpifjeve rrenave tė pa krip tė Haxhi Kuēit...Duke shpresuar se nuk ju kam bezdisur,ju pėrshendes miqėsisht.
Avdiu nga Mushtish
ti - Prizreni.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit   Ven 10 Aoū - 14:53

pyetja e dyte e perseritur per Avdiun
Zotri Avdiu

Jam shaban shala nga ana e Klines dhe nje person qe quhet Haxhi Kuēi shkruan diēka per aktivitetin tend ,a e njef kete njeri(Haxhiun) ?A mos ka bashkpunue me regjimin serb eventualisht ?.
Antar i Shoqates Atedhetare per I te BK

Te fala shoqerore zotri Avdi Ibrahimit
Urtia popullore thot: "Mos e vet se tė tregon vetė". Ja ēka shkruan Haxhi Kuēi pėr veten e tij me datė 15 qershor 2006.viti. nė "diskutime shqiptare"tema: Historia e Haxhi Kuēit (Krasniēit) pyrt pėr plagos e Fe. Haxhiu thotė:"Serbet me 1996 Haxhiut i paskan thene se nese njėherė na shkoqin keta nėrkombėtarėt nga kosova mor veq nje dite,nese munden ma me na shtie e me ju ba gjandar te shqiptareve nanen na kajshin,kete ma kan thene pese akademik serb te beogradit".Pra ai Haxhiu paska ptur lidhje edhe me akademik tė Beogradit...Po kjo nuk ju duket e mjaftueshme pėr ta kuptuar se kush ėshtė Haxhiu...Dhe ai vazhdon tė thotė:" Kėtė Haxhiu thot ma ka thene edhe Arkani nė mars tė 1998,ku disa shok e kishin shtie qe ta qoj ne ni fshat ne Kosovė a e di mir se cili qen bir qeni ma ka shtie,(Aludon nė Ukė Bytyēin),Haxhiu vazhdon rrugės thot me pat thėnė: ēka karin po lypin shqiptaret?...etj", Ja Haxhiu e vozit dhe debaton lirshem me kriminelin Arkan nėpėr Kosovė nė kohė lufte dhe ankohet pse UĒK-ja se ka pranuar nė luft tė gjorin Haxhi.Po ky Haxhiu pastaj arratiset nga Kosova nga frika se mos po e vrasin Komandantat e UĒK-sė...Po pse tan kjo frik e Haxhiut ndaj UĒK-sė...Sė pari ai arratiset me familje nė Gjermani por edhe atje nuk ishte i qet i dukej se edhe atje ka komandanta tė UĒK-sė...Merr arratin dhe shkon nė Francė. Dhe ja ēka thot Haxhiu pėr veten e tij:"...ja msyna per ne france, por duke ndėrruar identitetin dhe kombesin ne vend te shqiptar ne ate ashkali...". Pra ēfarė patriotizmi shqiptar pret nga njeriu qė ndėrron identitetin. Kėto nuk ju duken tė mjaftueshme pėr ta kuptuar se ēfarė nė tė vėrtet ėshtė Haxhi Kuēi - Ashkaliu, pėr atė ai shan e fyen nė forume me gjuhen e gabelit. Duke ditur mentalitetin e Haxhiut ka plot 13 vite nuk jam par e dėgjuar me te. Me vjen tė vjellė pėr pak kohė sa e kam njohur Haxhi thash e themaxhiun.


Falm
eshėndet Avdiu.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit   Ven 10 Aoū - 15:07


--- On Sat, 9/26/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Saturday, September 26, 2009, 12:40 PMDate: Sat, 26 Sep 2009 00:17:39 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Fw: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 5:21 PM

I nerumi Avdi
Jemin Basha nga Sllapuzhani e tė tjerė...Jemin Basha ka qen kryeshef i yti dhe si me vete udbashin per ty me tregoni ju lutemi ?

Ti e bene veten skenderbe a e din se skenderbeu ne kruje ka pasur nje kala e ne itali njezet e nje dhe ka luftue kundra italianeve te ndare ne dy grupe !!!Antonio kishte sulmuar Ferdinandin e Napolit dhe gati po i mirte mbreterine, por me ndihmen e Skenderbeut , Ferdinandi e shpartalloi plotesisht ate!!Skenderbeu e la atedheun vetem dhe shqiptaret musliman i vriste ne vend qe te bashkohen ne nje force !!!

Ti sipas shkrimeve tua paske qen sherbetor i shkaut dhe ja paske pergaditur kosoves rezuluten 1244
Per ēka je betua kur je vesh ne uēk ?Per BK apo shtet multietnik,pa flamur,pa hymnin shqiptar?

Ti del neper filma edhe me AKSH qe si qellim ta perdhosesh prape me petkun e komofllazhes si kali trojes

Keshtu ti genjen popullin se ke luftue per shqiptarin ?Dhe kemi ndegjue se u kercnohesh atyre qe kerkojn buke dhe drejtesi

Zotni Avdiu qe thua e ke punsue nje nga ana ime vellau i tij shoku yt ka qen e din me kon me farkista,tani edhe ti qenke fark se jo mahi pasi e perkrah fazliqin!

Po tani jemi ka flasim me Haxhiun me telefon dhe na thote .;Benji pyetje Avdiut e haram buka i kofte Avdi zezes qe ma paska ngrene me sherr!Une thote Haxhiu asgje nuk iu kam shpifur Avdiut pos e kam mbrojte kur dikush ka fole se eshte spiun!!!Dhe po ne thote A te kujtohet kur i ka meshue Sherif Cekaqit nga deberdelanit fqiut tend ne rrugen e Reqanit!?Dhe ti te nesermen i ke thene Haxhiut si guxon me na rreh njerezit tan qe i kemi len me detyra me ba shoqeri me polic shkije!Dhe mbas teje cili komandant me inciale R;S. i kish hyre Haxhiut ne taxi me que ne Semetisht dhe i kishin thene si ti per me likvidue por edhe atyre iu kishte bere shizofren!

Te fala Avdi ēdo gje shkruhet diku dhe per ate dynja nuk te mbetet borgj,nje dite e mjeruar do vjen per tradhetar me vjen shume keq!
Shabani

Date: Fri, 25 Sep 2009 12:58:28 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Fw: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 1:09 PM


I nderuar Avdi Ibrahimi

Ne te berem pyetje se ne cilen date jeni veshur me roba te uēk ?
Ju e pranoni te verteten se pasket bere sheti me Haxhi shizofrenin !!
Haxhiun e kemi marr ne pyetje para disa oreve dhe na leshoi kaseten qe ka bere biseda me Aziz Morinen dhe
e pranonte Azizi se ju ka marr ne shtepin e tij ne oborr nen hijen e arres dhe ndegjoim duke
e pranue Azizi se te ka thene se shkaku yt nuk e marrin Haxhiun ne uēk per
te luftue kundra okupatorit serb.
Dhe ndegjoim mire kur ju ka ftue qe te shkoni bashk ne Deberdelan e tju tregon qe nuk e
din se ku e ka mshefur nje armatimin Besim Ndreca diku ne malin Biraq!
Dhe tjeter ndegjoim se si shkak mos pranimit te Haxhiut ka qen qe ju keni punue ne MPP ne Therande,
dhe ne zyren e tuai keni pasur kinse nje telefon extra dhe kerkush nuk ka guxue me ua prek!

Ju lutemi a jan te verteta se ēka deklaron Aziz Morina ne telefon apo edhe ky genjen ?
Ne vitin 1991 komandant i uēk ka qen,XHERXH RAPI,Selim Rrahmani!Ndersa uēk e verte ka nis aktivitetin me 1993.


Date: Fri, 25 Sep 2009 09:40:34 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Fw: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de--- On Fri, 9/25/09, avdi ibrahimi <avdiibrahimi@yahoo.com> wrote:

From: avdi ibrahimi <avdiibrahimi@yahoo.com>
Subject: Fw: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de
Date: Friday, September 25, 2009, 12:32 PM--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 12:02 PM

I nderuar Avdi Ibrahimi

Haxhiu thote se ma se shumti jam shoqerue me Avdi Ibrahimin ,sidomos me taxi!
Dhe thote se Avdiu me ke que neper shoqerin e tij tek prof.Bajram Kurti,Bajram Bekteshi e me gjere!
Nese me Taxi keni udhtue a te kujtohet kur kalonit neper pikat e policise sebe si kalonte Haxhi shizofreni ?
Ju lutemi na trego nje fakt,apo perjetim si ka reague Haxhiu ?
Neve po na vyn faktet e gjalla vellau yn !
Ju ne cilin vit jeni kyq ne uēk na fal nese nuk ju vjen rende.


Ju thoni;
Ai rren kinse ka djegur tankse...UĒK ja nuk ka luftuar vetėm nė Suharekė,por nė gjithė Kosovėn dhe atė sdo ta ndalte askush pėr tė luftuar kundėr okupatorit serb.Ju lutemi i nderuar Avdi kete thenje a bene ma gjere me na spjegue,sepse ne po mendojm se nese nuk po gabojme d.m.th.nese nuk e kan pranue ne Therande ka pas rast ne tjeter ane te Kosoves mu kyq!A ke dashur me thene keshtu apo tjeter ,me fal!

Pershendetje nga
Shaban Shala
Date: Fri, 25 Sep 2009 07:51:32 -0700
From: avdiibrahimi@yahoo.com
Subject: Pėrshėndetje atdhetare nga A.Ibrahimi
To: shabanshala@live.de--- On Fri, 9/25/09, shaban shala <shabanshala@live.de> wrote:

From: shaban shala <shabanshala@live.de>
Subject: RE: Shkrim i autorit Avdi Ibrahimi
To: avdiibrahimi@yahoo.com
Date: Friday, September 25, 2009, 8:22 AM

I nderuar Avdi Ibrahimi
Shume mire na erdhi per mesazhin qe na derguat,
dhe jemi duke e analizuar thenjen tende i nderuar.
Ne kemi lexuar disa shkrime te keti shzofrenit ku thote;
Se shkaku i Avdi Ibrahimt nuk me kan pranue ne uēk
Dhe me tutje shkruan ne disa forume se kinse te paska marr nga shtepia juai bashk me
Aziz Morinen e derguar tek shtepia e tij,dhe ti ka thene kinse te gjitha perketo,a jan te verteta apo ky shizofren genjen ?I nderuar atedhetar Avdi ju thoni se ky shizofren ka bashkpunue me serb,a keni fakte sa do te pakta qe te na argumentoni,sepse jemi ka e percjellim .
Dhe nese keni sa do pakes na sqaroni sa ma mire .

Te fala te ngro
hta nga Shabani
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit   Ven 10 Aoū - 15:09

Asgjė nuk ėshtė e vėrtet ēfarė thot Haxhiu rreth meje.Ju tregova se ka afėrsisht 13 vite qė se kam parė as e kam dėgjuar atė.Ka punuar fillimisht nė Llotarin e Kosovės dhe e quanin Haxhi Llotoja,gėnjen kur thotė se policia ma ka thyer trafiken,se kinse aty ka patur dokumente nga ilegalja,Kurr Haxhiu nuk ka qėnė i organizuar nė asnjė Organizat ilegale nė Kosovė,qė vepronin kundėr serbojugosllavisė sė atėhershme...Ai ka punuar taxist dhe gjatė kohės sė luftės ēlirimtare, ka shetitur lirshėm nė tė gjitha pikat ku kanė qenė tė vendosur okupatorėt serb...Po ky Haxhiu paraluftės e ka pėrzėnė nėnėn e vetė dhe vėllaun nga Suhareka tė cilėt kanė ikur nė mėrgim nga zollumet e Haxhiut...Haxhiut askush nuk i ka hyrė nga fqinjet nė shtėpi.askush nga punėtorėt e taxuive nuk i ka folur se me tė gjith ka qenė nė konflikt pėr interesa personale...Haxhiu ka qenė njė pėrqarės i madh nė Komunėn e Suharekės e mė gjerė...Ēdo njeri qė ka patur rastin tė njihet me Haxhiun i ka lėnė pėrshtypje tepėr tė keqe dhe nuk ka pasur mė dėshir tė takohet mė tė...Njė pėrshtypje tė tillė mė ka lėnė edhe mua dhe shokėve tė mi,si Bajram Bekteshit etj, qė ai i pėrgojon nė forumet ku ai shkruan rrena dhe pėrralla me mbret...Ai rren kinse ka djegur tankse...UĒK ja nuk ka luftuar vetėm nė Suharekė,por nė gjithė Kosovėn dhe atė sdo ta ndalte askush pėr tė luftuar kundėr okupatorit serb...Por ai kur ka shkuar nė pikat e UĒK sė i ka provokuar pjestaret e Ushtrisė Ēlirimtare...Me qė UĒK ja ka bėrė luft tė drejt nuk e ka arrestuar kėtė shizofren,duke e ditur disa nga pjestarėt e saj se ai ėshtė njė person i krisur,pėr atė ai tash shan e fyen rėndė pjestarėt e Ushtrisė Ēlirimtare...Dhe i ēuan tradhėtarė luftėtarėt e lirisė...A nuk ėshtė e mjaftueshme tu hedhėsh njė shikim thash e themeve tė tij,pėr tu bindur se ai ėshtė dorė e zgjatur e Serbisė fashiste...Po tė hysh nė google kur klikon emrin Haxhi Kuēi do tė gjesh lloj lloj trillimesh antishqiptare...Ai imponohet Qosjes nė telefon dhe personave tjerė duke u thėnė se jam tu faol nga komisioni i Hagės se aty kam ca punė pėr ti futur nė burg komandantat e UĒk sė...Ku fton njerėzit, lidhni pėr bandera komandantat e UĒK sė...I kam tė gjitha shkrimet e Haxhiut ēfarė ai shkruan e shpif...Ngelni shoqėrisht tė pėrshėndetur. Avdiu.
Nė kohė lufte asnjėherė se kam takuar dhe as qė mė ka vozitur Haxhiu...Dy tre raste me ka quar para lufte te Bajram Bekteshi dhe Bajram Kurti,pėr raste tjera nuk di dhe nuk mbaj mend.Kur jam kyqur nė UĒK ta kam dėrguar shkrimin qė kam reaguar ndaj Haxhiut,nė pėrfundim tė shkrimit e ke vertetimin e lėshuar nga Shtabi i Pėrgjitshėm se nga cila kohė kam shėrbyer nė UĒk nga data 31.12.1991 deri mė 19.09.1999.ose lexo shkrimin tim nė Albaniapress Perjetėsia e atyre qė ranė pėr lirin e atdheut nė kėndin Histori.

Harrova tė pėrgjigjem se ashtu kamdashur tė them po tė donte Haxhiu tė ishte luftėtar lirie do ta kishin pranuar nė Zonat tjera, ose po tė ishte aq i flakt Haxhiu pse smė takoi nė luft mua dhe unė pa hezitim do ta kisha pranuar pasi ai tė thoshte tė vėrteten dhe tė betohej se nuk do tė na tradhėtonte nė luftė,por ai ishte paranoik dhe nuk besonte as nė vetvete e lere mė nė luftėtarėt e lirisė. Falmeshendet. Avdiu.

Janė gėnjeshtra tėkulluara, nė Sekretariatin e Mbrojtjes Popullore nė Suharekė kam punuar nga viti 1984 dhe nė vitin 1987 mė kan larguar si irredentist se kam qenė i denuar nė vitin 1981 nė sherbimin ushtarak nė APJ.Puna ime nė Mrojtje ka qenė publike dhe qėndrimet e mija i din tė gjithė ata qė kanė punuar me mua si Jemin Basha nga Sllapuzhani e tė tjerė...Nė ushtrinė turke Skenderbeu ka qenė me graden e gjeneralit,por brenda gjirit turk ka qenė njė armik i Turqisė qė dihet se kush ka qenė Skėnderbeu.Kur unė kam luftuar kundėr Serbisė me armė nė dorė dhe jam rreshtuar me kohė nė radhet e UĒK se e smė ka ndaluar askush e si paska pasur mundėsi alamet =patrioti= si Haxhiun tė mos e pranonin nė UĒK kėto janė prrallat e pa krip tė Haxhiut dhe Haxhiollėve.Zotri i nderuar reagimin tim ndaj Haxhiut e kini tė hapur dhe pa dorėza...Fjalėt qė po i pėrdor nė shkrime pyetje, siē po duket, dhe po paraqiteni sikur se jeni ma i madhi i shqiptarėve qė duhet tu japim llogari...Nga kėtu me mua i ke pėrfunduar tė gjitha bisedat me internet...Po deshe mund tė takohemi dhe bisedojmė me netė tė tėra pasi tė njihemi me njeri tjetrin fizikisht...Tung , the end,

Po tė pėrgjigjem pėr tė fundit herė dhe ki kujdes se ēfarė flet,Jemin Basha ka qen punėtor nė Mbrojtje si edhe unė dhe kurrėfarė shefi nuk ka qen,dhe po tė them se nuk ka qen soji i Jahir Bashės,paēka se e ka pasurur kusheri.Nuk kam nevoj me tu rrėfye ty kur as nuk di se nė tė vėrtet kush hamamin je,Tė kam thėnė mė lartė se gjatė lkuftės ēlirimtare as e dhe njė minut nuk kam ndejtur me Haxhiun,por ai dhe ti po rreni.Sa pėr tu takuar me mua mund tė takohesh kur ta doje qefi,jam fare i lirė dhe ndėrgjegjen e kam tepėr tė pastėr as edhe njė shqiptari nė bot nuk i kam borgj dhe as qė do ti kem borgj ndonjiherė pėr ēėshtjen kombėtare,kurrė nė jeten time nuk kam qenė farkist dhe kam qenė kundėr tyre edhe nė luftėn ēlirimtare,edhe pėr atė taksistin tjeter Haxhiu po rren,po rren, po rren...Dhe rrenave tė Haxhiut po u besojke bukur fort ti qė nuk po ta shoh fytyrėn dhe nuk po tė njoh se kush je...Por pėr farkist dhe gjithēka tjeter mund tė jesh t'i dhe Haxhiu... Tė kam thėnė se nė Mbrojtje kam punuar hapur dhe jo fshehurazi siē po punon ti dhe Haxhiu,Mejdi Elezin shpesh po e permend Haxhiu,po ai person ėshtė dhėndrri i Bujar Bukoshit, Kryefarkistit tuaj. Tė kam shkruar se punoj nė KEK - Distrikti nė Prizren dhe kur ta dojė qefi mund tė takohemi e ndosht do tė mbushet mendja se gjithēka qe e ke mbėshtetur Haxhiun dhe Haxhiollet tjerė ke pėr tu penduar ndėrsa mua qė po me akuzon pa asnjė argument por me thash e themet e Haxhiut,ke pėr tu penduar dhe ke pėr tu bindor se je i mashtruar ose je vetė i till dhe bėn pjesė nė ata soj njerėzish qė e kan dorėn e zgjatur tek Serbia gjenocidiste...Ty mor burr shum po tu dhimkan antikombėtarėt, dhe fort po i fyeke ata qė janė dėshmuar se jan tejet tė pastėr kombėtarisht...Fund
léchargez le nouveau Windows Live Messenger ! Téléchargez Messenger, c'est gratuit !Tous vos amis discutent sur Messenger, et vous ? Téléchargez Messenger, c'est gratuit !


I nderumi Avdi Ibrahimi

Ti neri nuk na pergjigjesh fare ne pyetjet qe ti parashtroim ne !
Ne te berem pyetje se ne cilin vit e ke vesh teshen e UēK ?
A te ka marr ty dhe Aziz Morinen tek ti dhe u ka que ne shtepin e vete dhe a te ka then se shkaku yt nuk po e marrin ne uēk ne Deberdelan ?
A iu ke kercnue Haxhiut pse e ka rreh Sherif Cekaqin qe kinse ju e keni obligue Sherifin me u shoqerue me polic serb ?
Dhe pyetjen e fundit ;Kush te tha se nana dhe vellau i Haxhiut paskan mergue nga sherri Haxhiut ?Dhe ēka iu paska bere sherr se na vyne edhe kjo ?
Ti vete deklaron se haptas paske punue ne sekretariatin e puneve te mbrojtjes se jugosllavis(serbise) paske punue!Cilet shqiptar kan pasur mundesi me punue ne keso pune ?Shef e ke pas Reshitin e dim mire dhe na ka tregue qe te jitha per ty !!Bile me kaset te inqizume !!Falemderit qe po na thua se jena farkista!Por a e din se ēka ka te kryer Haxhiu dhe une dhe a ka mundur te punsohet Haxhiu ne profesionet e tija ?!

Pergjigju ngadale seciles pyetje o jaran,e mos kece si pleshti ne zjarr se paske seklet te madh diēka i paske borgj Haxhiut ,e popullit shqiptar!Pse e permendish prof Mehdi Elezin kinse qenka dashamiri i Haxhiut !
Secili fis ka ka nje pis
A ke fakte qe te ka bere spiunlaqe Haxhiu ty,kjo na intereson ,apo qe ke dijeni qe dikujt nga shqiptaret u ka bere te keqe ?
Na qitni emrat e mbiemrat e mos etiketo njerez vetem sipas epsheve te pa ngime te tuat!!!!!!
Ne fund na beni edhe ju neve pyetje !

Pershendetje nga antari i Sh A I B K

Shaban Shala

As Haxhiut dhe askujt nė jetė nuk i kam borxh...Qendrimet e mia se ēfarė kanė qe nė Mbrojtje i din tė gjith qė mė njohin mua,qendrimet i kam patur shum tė qarta anti jugosllave dhe antiserbe kam luftuar si burrat qė e luftojnė armikun brenda qerdhės sė tij. Siē po duket ty qė nuk po tė njoh dhe Haxhiut ju ka hyrė nė barka djalli i Faustit tė Getes,dhe po kėrkoni te unė qime nė vezė...Tė thash eja tė bisedojmė me argumente si burrat e jo si djajtė qė i fryejnė zjarrit nėpėr forume...Unė nė ilegale dhe nė luftė kam qenė i kyqur shum heret dhe mė njohin shokėt e mi tė idealit e tė luftes dhe para tyre i kam pėrfundar shum vite mė heret kėto pėrralla e rrena qė po i pėrdorni tani janė tepėr apsurde dhe aspak smė interesojnė inēizimet e Haxhiut rrenacak.Po rren kur ke thėnė se nuk i kam dhėnė buk njerėzve qė kanė kėrkuar,mė bukėdhėnės se unė nuk di se ka patur mundėsi tė jet dikush,pėr kėtė pyet ata qė mė njohin...Nė Distriktin e Prizrenit kam punėsuar mbi 100 vetė dhe atė luftėtarė tė UĒK sė dhe familje tė dėshmorėve e Invalidėve tė Luftės Ēlirimtare,kto janė argumente lehtė tė verifikueshme.Po e pėrsėrisė se nė jetėn time kurr si kam patur e as qė do ti kem kujt borgj sidomos atdhetarėve shqiptar...Po rren Haxhiu pėr Sherifin, pėr Hazizin dhe gjithēka tjetėr qė ai rren dhe shpif, dhe as qė mė intereson se mė kė flet Haxhi shizofreni nė telefon, ai ēpik gjithēka tė pa ēena,tė pavėrteta,thurrni intriga qė po ja kaloni edhe udbes serbe, ju kam thėnė mė parė mirė ėshtė tė konsultoheni te mjeku psikiatri, dhe pasi tė shereoheni, le tė merret me juve ligji...Si duket ti dhe Haxhiu po kėrkoni bela nga unė dho po deshet do ju pres si ėshtė mė sė miri dhe shporruni o horra nga Unė...Dhe as mos tento mė tė mė kėrcėnosh pėr asgje se tradhėtar e idiota ēenkeni me tė vėrtet ju vetė. Si pleshti po kcejke vetė se vėrtet plesht qenke...Rrenat dhe provokimet e tua e tė Haxhiut spaskan tė sosur...Trego ti kush je qė unė saktėsisht tė di biografin tėnde o horr i horrave...Nėse Haxhiu mendon se i kam borgh le ta vėrtetoj me argumente e jo me rrena,shpifje,trillime,se i kam parė tė gjitha thirrejte telefonike si i bėn Haxhi provokatori bile ju ofron bakshishe njerėzėve nė telefon qė ata tė pohojnė siē i imponohet Haxhi dallaverexhiu.Haxhiu ma din shtėpin dhe lė tė urdhėroj tė mė thot se ēfarė i kam borgj,nėse kėrkon qime nė vezė nga thash e themet e tij banale dhe tejet denigruese pėr njerėz qė jan tepėr tė pastėr nė gjitēka kombėtare...Po a shperehet shqiptari nė atė mėnyrė si Haxhiu dhe ti qė qenke ni telall i Haxhiut kur thot. Tė gjithė shqiptarė kah do qė janė nė bot pėr sė gjalli i kisha vorrosė...Ja ēfarė mbroni ju dhe Haxhiu...Pėr tė fundit herė po ju them hiqmuni qafe o shpirtėzinjė o djaj tė Faustit,vavshi nė ferrin e Dante Aligerit.Ju paskeni punė mėdha me vetėvetėn dhe Unė po ju them sė vėrtet gjithēka shkruhet e dihet dhe ajo dit e mjerimit ka me qen pėr ju qė jeni dorė e zgjatur e serbisė gjenocidiste.Dhe tash e tutje shkruani e reni ēfarė tu dojė qjefi.Kėtu po i pėrfundoj tė gjitha reagimet e mija ndaj rrenave pa krip tuajat, dhe as njė fjal mė nuk komunikoj me ju shpifarak,intrigant e horra. Asgjė nuk po mė djeg as qė po lodhem se ēfarė po thuani nė ato rreshta tuaj vreri e helmi ndaj shqiptarėve dhe UĒK sė nė veēanti.Fund,fund,fund.
Vous voulez savoir ce que vous pouvez faire avec le nouveau Windows Live
? Lancez-vous !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit   Ven 10 Aoū - 16:15

Haxhiu pse smė takoi nė luft mua dhe unė pa hezitim do ta kisha pranuar pasi ai tė thoshte tė vėrteten dhe tė betohej se nuk do tė na tradhėtonte nė luftė,por ai ishte paranoik dhe nuk besonte as nė vetvete e lere mė nė luftėtarėt e lirisė. Falmeshendet. Avdiu.
Si te lajmrohet ty Haxhiu kur ti ke ik nga Haxhiu si shurra e pules?Po a ti Avdi duheshe ti thuash Haxhiut se nuk je tradhetar apo Haxhiu ty sa qesharak na qenke bre se je i mesuar me fjalet e serbit qe mos ta pranon tradhetin kurrr

Haxhiu sipas teje nuk i paska besue vetevetes e leje tjeter kujt,por ketu Avdi po nxihesh se vete na qenke tradhetar qe nuk e pranon po edhe koken me ta pre.Ne nuk te falim shendet,pos te ardht nga perendia ndonje zullum qe kurr drita e diellit mbi shtepin tende mos rrezofte.Ani Avdi edhe kerkon mefalshendet,mire e ke bene shaka sa te duash.
Po ne mars kur ishte rrethue komandanti Adem Jashari a te tha Haxhiu Avdi a shkojm e i ndihmojna edhe ne dye ?Ti ja kishe kethyer;Jo more nuk jam tranue mu vra !

Tjeter here kur shkuat ne Sallagrazhde tek Riza Vata ka muai qershor 1998 erdhi vellau Rizes ky deputeti dhe me te hyre ne ode briti;Qonu burra se ne gjakove masakra kan ba shkijet ?A ja nise me qesh me Rizen ?
Kur nje dite tjeter ma vone duke shkue tek Aziz Morina a te tha Haxhiu Avdi a shkojna tek Lima e me dhune iu bashkohemi ?A i the Haxhiut ,ndergjo Haxhi;Nese ti don ti bashkohesh shko e mos me provoko,se une me dashte shkoi vete .

Kur Haxhiu me Azizin erdhem tek ti ne shtepi dhe u mori Haxhiu ne shtepin e tij a te tha se ne uēk ne Deberdelan Lima nuk me merr sherri yt,sepse ti e dine se ku Besim Ndrecaj i ka fshef do arme ne malin biraq ?Dhe nese nuk do i tregon do pergjigjesh .Dhe a te kishte thene Haxhiu se ti kishe punue ne mbrojtjen popullore dhe se e kishe pas nje telefon extra qe kerkush nga shoket nuk kishte guxue me ta que telefonin ?
Ne ato qaste a iu kercnove Azizit se ti ke hanger mut dhe shko me Haxhiun ne deberdelan dhe ma arsyeto ?Azizi a tha se shkoj dhe ua tregoj punen banditave !


A eshte e vertete qe Haxhiu pastaj te ka que ne shtepi ka rruga qe e kishte hapur uēk ka mulliri Beqes ?

Kur u thethyen mbrapa Haxhiu me Azizin ne muain korik 1998 kur mberrijten ne Reshtan afer shtepise se Azizit,ky e lute Haxhiun te hyn brenda, tek Azizi,por Haxhiu i thote qe te shkoin ne deberdelan dhe te arsyetohen per ty qe Haxhiu te kyqet ne uēk ,dhe Azizi i thote Haxhiut qe ta ndal kerrin se nuk do shkoj ne deberdelan me fole me banditat ?


Ti zotri Avdiu nuk deshiron tu japish pergjigje pyetjeve qe ti parashtrojna,por deshiron qe ēka thua ti keq per Haxhiun te besojna.

Por ti Avdi Ibrahimi pergjiesh vetem ne nje pyetje qe paske punue ne mbrojtjen popullore te serbise qe nga viti 1984 gjere ne vitin 1987 dhe te paskan prijashtue sepse kishe qen i denuar si iredentist qe te paskan denue ne vitin 1981 ne armaten popullore te shokut tito.Si eshte e mundur kjo rrena jote ,ti paske qen i denuar ne vitin 1981 e paske punue si iredentist mbas denimit dhe serbet te paskan besue kete vend te ndishem e te rrezikshem ?Po te kishe qen kundra serbise nuk ke patur mundesi te punsohesh ketu e mos na shit pollavra dhe mos ja mvesh se kinse Haxhiu paska qen me udben e serbise.


Ne dhjetor kur jeni par me Haxhiun a i kishe thene Haxhiut se ty te paskan lute komandant te policise se uēk tek Shukri Buja dhe ti i kishe thene Haxhiut se nuk e han Avdiu qashtu dhe e kam refuzue.

Ti i thua Haxhiut se po te kishte dashur Haxhiu te kyqet ne uēk ?Pse Haxhiu nuk eshte takue me mua dhe une e kisha pranue ?

Po ti Avdi as qe i ke tregue Haxhiut se po ik ne zonen e pashtrikut .

Kush ishte ai qe te dergoi ne kete zone ?

A i ke thene Haxhiut ēka te jete marak ne kete bote ?A te ka thene Haxhiu me mbetet marak vetem nje jave te vishem e ti tregoi shkaut se kush eshte Haxhi Lata ?

A i ke thene se pasha zotin kurr ti me qeto mend nuk do kesh rast te lufton kundra serbeve ?


A i ke thene Haxhiut dhe tan taxistave se nje magjup ka vlere ma shume se tan shqiptaria?A te tha Haxhiu Avdi ma me mua paq e ke dhe syt mos ti pafsha masi magjupi paska kaq vlere?

E din tan taxistat kete thenjen tende.

Avdi a i ke thene Haxhiut se shtepia e vellaut tend ēenka e zbrazur a bane me prue arme ketu?A te ka thene Haxhiu o vellau im po si jo vetem urdhero se keshtu e kam kerkue me vite qe tja qim nanen shkive ?


Avdi Bajram Bekteshi e din se ēka i ka thene per ty Haxhiut dhe ky paska qen si deshmitar kur Lima nuk e ka marr.

E din Riza Vata se ąka i ka thene per ty Haxhiut


Avdi Haxhiu edhe tek Uke Bytyqi ka qen lajmrue mbas Limes dhe ky nisoj ja ka bere Haxhiut.

Uka ne vitin 1981 ka qen sekretar ne OBI dhe Haxhiu kur ka konkurue ne nje vend te punues,ky Ja qon nje leter me pergjigje ku shkruan sekretari i partise komuniste te jugosllavise;

Haxhi L Kuēi nuk i plotson kushtet moralo politike per kete vend te punes dhe kerkesa i refuzohet


Avdi e din mire se kush ashte Haxhi Lata Sinan Bid Kuē kur ishte duke ja ndertue shtepin dhe kur policia e serbise e ndiqte nje fshatar qe ikte me traktor me dru dhe e nxuren te mjerin duke e shkel me 101 dhe Haxhi Lata kercen nga kulmi dhe me sakic u del para policeve serb dhe ua rremben djaloshin.Perzenc aty ishte Sinani me djem e vajza,Haziz Shala me djalin Rifatin e tjere e tjere.
Sa per qe ka kall tankse deshitar eshte djali i Sadri Gashit emri nuk i kujtohet,dhe benzinen qe ma ipte Mjeshtri i kerreve ne puntorin e Islam Berishes nga dulja.

Haxhiu ne vitin 1974 ne sutjeske shqiptareve ua kishte mbrojtur flamurin e shqiptarise dhe shqiptaret ne vend te serbeve iu versulen Haxhiut dhe nga ketu ishte person NON GRATA per komunistet e tu .
Haxhiu po kete vite ne normalen e prizrenit ia kishte kushtue poezin Republika e Kosoves dhe policet ishin ne dijeni nga komunisti Adnan Morina e profi Nezir Rrezja dhe e mernin per ēdo dite ne supin e prizrenit duke e malltretue ne forma ma te poshteruara .
Haxhiu ne mars te vitit 1981 ne menzen e studenteve i kishte nis demostratat ne menzen e studenteve si shkak qe i kishte qellue qi
mja ne gjelle.Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit   Mar 4 Juil - 15:23

avdi,qe ne fund deshmitarin bacenaziz,qe e pranone krejte per ty o pis
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit   

Revenir en haut Aller en bas
 
Shaban Shala( vete Haxhiu)i bene pyetje Avdi Ibrahimit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: