AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 shqiperi e mjera shqiptari

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: shqiperi e mjera shqiptari   Mar 14 Aoû - 15:59

Shqiperi e mjera shqiptari


Shqiperi e mjera shqiptari
qe mijera vite mbete ne roberi
dhe burrat çlirimtar
qysh moti shtireshin
se na ç"liruan
e vete me sllavet
duke na dermue.

Po vdesim po harrohemi
siq humben mbi kete toke
shume popuj tjere
qe as emri nuk u permendet
po shkojme po tretemi
bashk me luften e trete
drejte kohes se gurit.
se keshtu paska qen
fati i arberit.


H
axhi Latif Kuçii ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: shqiperi e mjera shqiptari   Ven 17 Aoû - 2:49

Sipas mendimeve antikombetare
une Haxhi Lata
jam i pamoralshem
per keta pisa
sepse kam vlere sa mijera shqiptar
qe ua çprishi çerdhet
qyqeve ogurezeza
qe punuan me shekuj
kundra shypes
duke ne lene perhere
nen thundrat e te huajve
e shfrytezue si shtaze
dhe te mirat qe na grabiten
i ndajten bashk me sllavet e jugut.

I pamoralshem jam sepse
tradhetareve ua theja perhere
dafrangat mes dites e nates
qe ta ndalin hovin e shtypjes
ndaj shqyptareve te mjere.

Dhe vertete une Haxhi Lata
jam tradhetar
sepse.atyre qe shiten çlirimtar e
qe na riroberoin
ua them se na tradhetuat
na moret ne qafe si te paret qe
me shekuj na shfrytezuan
bashk me armiqet cildo çoftshin!!!!!!!!.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: shqiperi e mjera shqiptari   Ven 17 Aoû - 2:54Sa per qe me etiketon mua
kjo shoqeri e brishte
me njollosje e etiketime
per mua nuk qon kush e di sa peshe
spese une Haxhi Lata
ua zbuloi ne çdo kohe
ftyrat e kameleoneve
dhe ua tregoi shqiptareve
se kush jane tradhetaret ogurezinje


"Unë jam pa moral. Konceptimi im menduer -mos me thanë ideologjik-nuk pajtohet me moralin të cilin mue kjo shoqni ma imponon. Por unë e marr moralin e saj për sy e faqe, n'sa mbrapa unë ia loz lojën kur të due. Kështu si unë ia lozin lojën shoqnis' me qindra veta në vendin tonë..." - MIGJENI......................
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: shqiperi e mjera shqiptari   Ven 17 Aoû - 3:27

Liria
O shqiptar me tregoni;
a i thuhet kesaj pavaresi ?
A luftuan per bashkim?
Qe rrezja lirise
Nuk troket çdo shtepi ?

A e dini pse migroni
Nga kush leshoni memedhen
Mos ja linit fain shkaut
Se armikun keni brenda
Q'u mashtron me sehir


Liri ,liri shpirti u ndin
Ta shprehni nuk guxoni
Ti tregoni te shkretit zot
Qe lirin ua rrembyan
Sorrat e vendit t'uaj


.................................
Shqiptaria kurr nuk do shuhet
gjere sa t'kete diku shqiptar
do vjen koha kur do zoti
mbi tradhetar t'ju gjune gur
e armiqet vete do ikin
nga i keni ftu!.

Lirin keni permbi koka
Me preke s'keni guxim
Gjere sa i madhi zot
T'ju bashkone
Ti deboni ketoo sorra
sikurse neve dje e sot!

Ne kete bote zgjidhet mjerimi
Te gjene rrugen e perjetsise
Pa dallim ne amshim
Do jetoni si n'kete bote.

Zgjidhne njeren merrne t'miren
Me lufte e menquri
Mos mendoni se kjo bote
Nuk eshte e pa vlere !
Haxhi
Lata po u mesoi

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: shqiperi e mjera shqiptari   

Revenir en haut Aller en bas
 
shqiperi e mjera shqiptari
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: