AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Xhemil Zeqiri se din pse eshte i denuar me shan per kete

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Xhemil Zeqiri se din pse eshte i denuar me shan per kete   Ven 17 Aoû - 10:05

Haxhi Kuçi
À xhemil@hotmail.com
Jo majmun Zeqir shkau ; nuk kerkova se a je me shkavella apo atdhetar ne emer te staninizmit dhe enverizmit e pse jo edhe te titizmit.Une dhe ti kur patem nje bisede per nje problem timin as qe te hangri palla dhe nuk te bera une pyetje ore qen shkau maqedoni ,por ti me tregove vete se te kan denue ne maqedoni organet e saja.

Dhe kur te bera pyetje se per çka te kan denue ?Ti me the se per bese nuk e di çka kam bere kundra maqedonaseve.,Bile edhe avokati yt po qyditet per akuzat qe ti kan ngrite.

Ti ore pis qe me qon ne rrote te sames dhe me etiketon xhind sllave, jeni vete dora e shkive e kopilin mos u mundo tjereve me na lene orekopuk sllavi.Jeni mesue nga sllavet qe ti etiketoni patriotet si xhind te sllavit meime te mira keni pervetsue pisat e sames.Matoshi si ti ore qen ja nisi kinse te me pervetsoi dhe mbeti me dy kemb ne mute dhe RTM Mitrovices njerin e kishte lute qe biseden tja shlyeje,Ja kam shlye,por sa gabim paskna bere.E ty qe thua se po te egziston gjygji kishe per te me paditur ?Por per çka more kopuk,kur shkruan me dike mendo mire se njerezit ta fusin duke te qite se çfare berllogu je nga cila fare je e dalur moj flliqesira sllave.
Une sa per shkije ,kurr nuk ua kam tikirell mundimet ,dhe kurr nuk iu bana sherbetor dhe per kete nuk kesh i burgosur politike.
E tju kisha betue se do u behem servil i shkive sot kisha qen ne kosove o shkavell.Une ika nga keta qe e nisen luften kinse per bashkim te trojeve dhe ku ju lan moj qyqe e nates juve ne Iliride e ne Luginen e Presheves dhe veriun e kosoves ?Ti peshurresha librat e tua qe i paske botue me ndihmen e shpiunave te plejades serbo shqiptaro shqipfolesa.

Nuk ke se çka te me pergjigjesh vetem deshta ta di a po me pergjigjesh me rrenat e tua qe ti kan mesue sllavet qe atdhetareve tu ngjesish epitetin e tradhetise .A e gjete shpiunin siq me paske zbulue mua?Po une jam spiun qe punoje kundra tradhetareve dhe ua qprishi qerdhet e sllavizmit.

Matoshin e kam que ne rrote te sames por ndoshta Matoshi eshte shume ma patriote se ti sepse ai haptas flete e jo para shqiptareve patriot si ti e mbas shpines gropen kombit.
Ti nese deklaron se ke qen i burgosur politike;,sllavet kurr nuk te kishin burgos pa u betue se nuk ke me punue kundra tyre.
Me sa te burgosur politika qe kam pasur biseda ,kur iu benja pyetje se per çka te kan burgosur ?Mu pergjigjeshin se i kam thene stop regjimit serb ;Por kur e vetsha se çka ke ba ?Nuk dinte dhe me thonte si ti ore qen per bese nuk di çka kam bere kundra shkaut. !!!!

Xhemil Zeqir qeni,nese je ti shpiun sllavi ta farofte Perendia faren ty dhe shokeve tu me farefisni.E nese une kam bashkpunue vetem nje sekonde me sllavet(maqedonet e shkijet)Perendia ma farofte faren time.
E nese kam punue pa tradheti per kombin shqiptar e nuk ma dine te miren time,ky komb u farofte .

Xhemil qeni une i kam nis demostratat e 11 marsit 1981 ne menzen e studenteve.
Une ne vitin 1974 jam kacafyt me mijera serb duke ua mbrojte flamurin e karit kuq e zi qe edhe sot jam ka ia ndiej pasojat ore qen bir qeni.
Une me 1989 me disa kemi shkue ne minatoren qe u mbyllen dhe kam kerkue qe te dalin jashte dhe une te behem kurbani i shqiptareve.
O qen qe me etiketon xhind sllavi,a ke ndonje argument per mua ?Bene pyetje ne lagjen time,ne llotaro tek taksistat e ma gjane dhe nese nje njeri del haptas se Haxhiun e njohim per faqe te zeza se kam punue kundra shqiptareve ateherit ke te drejte te me etiketon e qon ku ta done zemra ore spiun maqedonasi.
Por une kerkand per ty nuk e kam vete,por do vesi dhe te tregoj se çfare me thone te anes sate.
Ta etiketon dike spiun pa fakte eshte marre,por enveristet marksista per ta mbrojtur prapanicen e tyre para se tju thene hundet ta ngjesin shpet qe mos tju kundershtohesh qenve spiuna.

Pse thua se jam kundra atyre qe luftuan me shpirt,dhe i vrajtet mbas shpines dhe fajet ua lat kinse serbet i vrajten.

Gjaku i atyre ishalla ju mallkon dhe e mareshit denimin nga populli dhe i larti ZOT. Famijet e ketyre deshmoreve po vdesin per kafshaten e gojes e ti o pis me thua kinse qenkam kundra luftetareve te vertete e zoti te mallkofte ty dhe farefisin

AMIN

From: xhemil@hotmail.com
To: perparimi@hotmail.fr
Subject: RE:
Date: Thu, 16 Aug 2012 12:43:16 +0200

Kush je te te pergjigjem moj xhinde sllave,o lugat sllav.Ti je nje gjak prishur qe mundohsh vetem duke provokuar athetarte ne kete menyr te bejsh njepun!.. kjo pun qe ti e ben e ben per armiqet tanë shekullor.Ti po i shan te gjith atdhetarte dhe i levdron veglat e deshmuara te armiqve.
Shko ne rot te sames me Ate far Matoshi e udbash te tjer,Veprimataria imedihet dhe nuk kam te u pergjigjemudbashve qe kan mbet rugev qe nuk guxojn te shkojn as ne vendlindejen e vet.
Të thash se po qe se kemi gjygje te padis ore sharllatan se jo cdo bised privat te puplikohet.
Ti kerkon ndrishe por sic thon plaka do te gjesh prej dikujt tjeter jo prej mua .
Po te perseris dhe nje her haroje emailin tim dhe emerrin tim,me exhinde sllave nuk dua as te kontaktoi nuk te kam njohur me je impunuar te bisedojm dicka dhe kjo ka qen .
Shko ne rot te sames me ate matoshat dhe pjellen udbeske si ju.

From: perparimi@hotmail.fr
To: xhemil@hotmail.com
Subject:
Date: Wed, 15 Aug 2012 01:03:10 +0200

Historique de Conversation Messenger Plus!
Début de session : jeudi 3 août 2006
de retour en france (lelyonnais03@hotmail.fr)
www.diplomacia.dk (xhemil@hotmail.com)
(16:46) de retour en fra : tungjatjeta zotri
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) www.diplomacia.d : tungjat
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.
(16:46) Vous ne pouvez pas envoyer de wizz à votre contact car il utilise une version de Messenger qui ne prend pas en charge cette fonctionnalité.

Début de session : jeudi 3 août 2006
de retour en france (lelyonnais03@hotmail.fr)
www.diplomacia.dk (xhemil@hotmail.com)
(16:46) www.diplomacia.d : mir mir
(16:47) www.diplomacia.d : po ji si jeni dhe kush jeni
(16:47) de retour en fra : xhemil jam mire dhe ju deshiroje çdo te mire
(16:47) www.diplomacia.d : të falmenderit
(16:48) www.diplomacia.d : edeh une ju deshiroj shendet we të mira
(16:48) de retour en fra : po u pyesi si e keni baben,dhe a ka dal nga spitali
(16:48) www.diplomacia.d : une nuk di se ka qen ne spital
(16:49) www.diplomacia.d : ka qen ne gjermani por tani ka afer 2 muaj eshte ne shtepi
(16:49) www.diplomacia.d : më fal se nyuk me kujtohet me kent po flas
(16:49) de retour en fra : more me fale vetem nese dikush tjeter eshte paraqit e me ka thene se baben e kam ne spital ne gjermani
(16:50) www.diplomacia.d : jo e ke ka qen ne spital
(16:50) de retour en fra : para nje muai
(16:50) www.diplomacia.d : po
(16:51) de retour en fra : e po si eshte tani
(16:51) www.diplomacia.d : mir ashte mir
(16:51) www.diplomacia.d : të falmenderit
(16:51) de retour en fra : kam deshire qe te ndegjoi te mira ne familjen tende
(16:52) www.diplomacia.d : të falemnderit
(16:52) www.diplomacia.d : po nuk me tregove kush je se nuk me del emri
(16:52) de retour en fra : Xhemil a je tani ti
(16:53) www.diplomacia.d : po une jaqm
(16:53) www.diplomacia.d : jam
(16:53) de retour en fra : Xhemil une jam Haxhiu
(16:53) www.diplomacia.d : ha po tani e kuptova se isha
(16:54) www.diplomacia.d : dishim me kent po flas
(16:54) de retour en fra : tani po e dini
(16:54) www.diplomacia.d : po po
(16:54) www.diplomacia.d : ke dicka të re nga djali
(16:55) de retour en fra : po si i ke punet Xhemil
(16:55) www.diplomacia.d : po ashtu
(16:55) www.diplomacia.d : po mundohem
(16:55) www.diplomacia.d : jam tek një shok
(16:55) www.diplomacia.d : se nukm,kam
(16:55) www.diplomacia.d : internet
(16:55) www.diplomacia.d : ma kan ndalur
(16:56) www.diplomacia.d : nuk paat mjete ta paguj si erdha prej pushimi
(16:56) www.diplomacia.d : tani më kan dënuar
(16:57) de retour en fra : po a te ka denue qeveria e maqedoneve,pse,a ke vra,me fole nuk te denojne
(16:58) www.diplomacia.d : jo jo ketu me kan ndal internetin
(16:58) www.diplomacia.d : mdesa ne maqedoni kam të dal ne gjigj ne funt të shtatorit
(16:58) www.diplomacia.d : nuk ma ndien
(16:58) www.diplomacia.d : c të behet le


të behet
(16:59) www.diplomacia.d : s kemi c të bejm
(16:59) de retour en fra : po mire Xhemil per çka ju akuzon qeveria e maqedonise,çfare i keni shkaktue maqedoneve
(17:00) www.diplomacia.d : Ketu po ta shkoqiti zotri zeqiri,po presi nga jo ore shkrimtar te me jepni argumente se çfare i keni shkaktue sllavit ne dobi te shqiptareve sepse ma nuk e kemi Milloshin dhe ne Iliride e ke Ali Ahmetin me qeverin e tij duke ua mbrojtur prapanicen juve dhe vellezerve shqiptar nga shkjau.

Nese nuk me pergjigjesh me beso edhe biseden e djeshme do ua qesi ne jou tybe ,e nese me pergjigjesh do ua shlyeje te gjitha besa bese

Edhe Halil Matoshit ia kam shlyer nese nuk me beson beni pyetje,sepse mu lute duke me perbe por duke mu pergjiur se me be jo.Po kush ja rras Hal
ilit more zotri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Xhemil Zeqiri se din pse eshte i denuar me shan per kete
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: