AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Luftėn e UĒK-sė e shihja ndryshe nga Sali Berisha!(genjen)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Luftėn e UĒK-sė e shihja ndryshe nga Sali Berisha!(genjen)   Ven 24 Aoū - 5:21

http://www.kosova-sot.info/politike/shqiperi/luften-e-uckse-e-shihja-ndryshe-nga-sali-berisha

Luftėn e UĒK-sė e shihja ndryshe nga Sali Berisha!(Mos genje se Berisha i ka pare me sy duke e prue Arkanin mi vizitue refugjatet)
Publikuar: E hėne 20 Gusht 2012, 18:30 0 Komente 0 Rekomandime
Ish-shefi i Shėrbimit Informativ Kombėtar (SHIK), Fatos Klosi, i ėshtė kundėrpėrgjigjur zėdhėnėses sė kabinetit tė kryeministrit Sali Berisha, njėherėsh ministre e Integrimeve, Majlinda Bregut, nė lidhje me akuzat pėr trafikim armėsh. “Lufta me ushtrinė serbe nė Kosovė, nuk bėhej me llastiqe dhe unė kam bėrė atė qė mė ėshtė dukur mė e mira pėr kombin tim, shpesh, edhe duke u pėrplasur me shefat e mi. Nuk e di me se merrej zonja Bregu nė atė kohė, se sa pėr shefin saj, e di mirė”, ka thėnė Klosi, raporton shqiptarja. Bregu nė deklaratėn e saj e ka akuzuar Klosin se ka qenė nė ndjekje nga Sigurimi sekret shqiptar, pėr bashkėpunim me agjenci tė huaja sekrete dhe pėr trafikun e armėve. “Dua t’i ritheksoj zonjės Bregu, se shefi e ka futur nė njė hulli gėnjeshtrash, qė vetėm ai di t’i sajojė... Pėr sa i takon akuzės sė trafikut tė armėve, qė unė paskam bėrė, duhet t’i kujtoj zonjės Bregu se luftėn pėr ēlirimin e Kosovės unė e kam konsideruar dhe trajtuar nė mėnyrė shumė tė ndryshme nga ē’e trajtoi shefi i saj”. “Unė nuk i kam parė kurrė luftėtarėt e UĒK-sė si ‘marksistė tė pandreqshėm’, por i kam konsideruar si djem e vajza, qė po rrezikonin jetėn pėr njė kauzė, qė duhet ta pėrkrahnim tė gjithė shqiptarėt”. Lufta me ushtrinė serbe nė Kosovė, nuk bėhej me llastiqe dhe unė kam bėrė atė qė mė ėshtė dukur mė e mira pėr kombin tim, shpesh, edhe duke u pėrplasur me shefat e mi. Nuk e di me se merrej zonja Bregu nė atė kohė, se sa pėr shefin s
aj, e di mirė”...................................................
Ardian Mjeku
Ju shqiperi na shtitet armet e ndryshkura.
Ju shqiperi na vrat patriotet
Ju shqiperi na shitet armet e gjilpera te thyera
Na shitet bomba me barut te ndryshkur
Ju ua shitet serbise naften,tankset ma te mira
Ju hyri serbi ne brendi,ushtaret e shqiperise iknin duke u mshehur ne brendi me thelle
Nanosi na quajti ne kreta komunitet,pakica.
Ky zotri Fatos Klosi(nanosi) thote;
Se kur i ka pare djelt e qupat te veshura e ka dite se jan veshur per tu sakrifikue per kosove e per shqiptar nuk e cek malukati !
Ata djel e vajza qe jan veshur me uniformen e uēk kan qen djelt e ish tradhetareve,dhe sot na sjellin zollume ma zi se serbi.
Pse jo mos me na sjell zollum,kur kan qen klyshet e serbit,makedonit dhe grekut.
Dhe sot na kercnohen se paskan luftue per bashkimin e trojeve !
Ku jan bashkuar ato toje qe prape na lan ne thundrat e sllaveve ma zi se siq ishim.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Luftėn e UĒK-sė e shihja ndryshe nga Sali Berisha!(genjen)   Mar 2 Mai - 1:05

Fotografitė dhe pamjet nga sulmuesit nė Parlamentin po shpėrndahen nė internet, dhe policia ende ėshtė nė kėrkim tė tyre.
Sė fundmi ėshtė publikuar njė foto siē pėrcjell TetovaSot, ku shihen dy persona qė janė nė mesin e tė parėve qė u futen nė Kuvend dhe thyen kordonin policor, janė jo vetėm anėtarė tė Ushtrisė, por edhe profesorė nė Akademinė Ushtarake.
Nė fotot e fundit qė u shfaq nė rrjetet sociale mund tė shihet nėnkolonelėt dhe profesorėt nė Akademinė, Nenad Talevski dhe Andrej Ilievski, shkruan TetovaSot.
Dje LSDM-ja nė konferencė pėr shtyp publikoi fotot dhe emrat e sulmuesve qė dolėn pėrmes incizimeve tė mediave dhe premtuan se tė gjithė dhunuesit do tė dėnohen.
Policia ndėrkohė ka ngritur padi penale kundėr 15 personave dhe ka arrestuar mb
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Luftėn e UĒK-sė e shihja ndryshe nga Sali Berisha!(genjen)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: