AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Peshkopi Millutin akuzon serbet si mekatar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Peshkopi Millutin akuzon serbet si mekatar   Ven 24 Aoū - 6:57

Peshkopi Millutin i Valjeves, akuzon popullin serb pėr mėkatet e bera qe shkatuan thatėsire ne serbi dhe e fton besimtarėt tė luten pėr shi apo bore.
24.Avg.2012 , 14:33 , Burimi: Flash

Peshkopi Millutin i Valjeves ka bėrė thirrje tė gjithė besimtarėt serb qė tė mblidhen tė dielėn, 26 Gusht, tubimi nė Tempullin e Ringjalljes sė Krishtit nė kėtė qytet, Ne lutje ta adhurojnė shiun transmeton Novi Sad Radio 021 Peshkopi tha nė njė ftesė zyrtare pėr njeriun fajėsuar pėr mėkatet e thatėsirės qė ka goditur Serbinė, dhe ėshtė e rėndėsishme qė tė gjithė te pendohen pėr veprat e tyre tė kėqija nė mėnyrė qė Zoti dėrgoi shi apo borė.
"Shumė prej tyre tani pyesin pse Zoti lejoi kesi Aksidentesh nė tokė? Pse dėnim tė tillė?, .Ky denim ka te beje me mėkatin njerėzor dhe shpėrfillja e rendit natyror e sidomos masakrat qe serbet i benen ne kosove,e duke i dhunue femrat shqiptare neper shteipt e tyre pa u pasur kur
refare faji ...

http://www.vesti.rs/Vesti/Vladika-valjevski-Milutin-optuzuje-gresnike-za-susu-i-poziva-vernike-na-molitvu-za-kisu.html

Vladika valjevski Milutin optužuje grešnike za sušu i poziva vernike na molitvu za kišu
24.Avg.2012, 14:33, Izvor: Blic

Vladika valjevski Milutin pozvao je sve vernike da se u nedelju, 26. avgusta, okupe u Hramu Hristovog Vaskrsenja u ovom gradu, i molitvom prizovu kišu, prenosi novosadski Radio 021. Episkop je u zvaničnom pozivu naveo kako su ljudski gresi krivi za sušu koja je pogodila Srbiju, i da je važno da se svi vernici pokaju za svoja loša dela kako bi Bog poslao padavine.
"Mnogi se sada pitaju, zašto je Gospod dozvolio da se takva nesreća sruči na zemlju? Zašto takva kazna? Naravno, ljudski gresi i nebriga za prirodni poredak
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Peshkopi Millutin akuzon serbet si mekatar   Sam 25 Aoū - 7:11

Ta njifni veten se pari
Te ndiheni te pergjegjshem ne ēdo qast
Merrni vendimet e juaja
Merrni aftesit e juaja
Jetoni veten,por lini edhe tjeret ne jete
Hapnu ndaj te tjereve
Mesonu me frigen e juaj
Ndalunu kur punet u shkojn mbrapeshte
....
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Peshkopi Millutin akuzon serbet si mekatar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: