AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Limas;Leter babit tim

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Limas;Leter babit tim   Sam 25 Aoū - 4:26

Leter babit tim
par Fatmir LIMAJ, lundi 30 janvier 2012, 07:58 ·
Sot atij po i fillonė edhe njė gjykim. Sot ai po akuzohet pėr hėrė tė dytė pėr “krime” lufte. E qfar krime paska bėrė ai dhe bashkėluftėtarėt e tij tė UCK? A thua ėshtė krim tė luftosh pėr popullin tėnd, tė ngrihesh kundėr padretėsive shekullore dhe t’a kapėsh armen pėr t’I thėnė BOLL atij okupimi?

Sot tė nderuar ai po akuzohet se paska dhėnė urdhėr pėr vrasjen 2 oficerėve serb, njerz tė cilėn kan marrė pjesė nė maskaren kundėr popullit tim ne Bellanice tė Malisheves, ne Lagjen Berisha nė Therande, njerėz qė kan ardhur nga Serbia pėr tė n'a okupuar ne, ne token tonė, token e gjysherve tė tanė, kėtu nė oborrin tonė.

Sot atij po i fillon njė gjykim I ri, ani se ai njė herė ka kaluar nėpėr njė tė tillė edhe ai I padrejtė sikur ky, sepse UCK-ja nuk ka bėrė krime, ata kanė mbrojtur atė qė ėshtė ė shejtė pėr cdo shqiptarė-atdheun, tokėn e etėrve tanė shekullorė.

Sot atij po i fillon njė gjykim I ri. Ai po akuzohet nga po ata qė po e mbajnė pėr 19 muaj nėn hetime pėr njė dhe tė vetėm arsye se ai ka principe dhe parime tė tija, se ai nuk i nėnshtrohet askujt vetem zotit.

Sot atė po e gjykojnė ata qė pėr 3 vite ia kan shkatėrruar gjysmėn e familjes me propaganda nga mė tė ulėtat. Sot po e gjykojn ata njėrz qė ia kanė quajtur nėnėn e sėmurė para vdekjes hanjesh. Sot atė po e gjykojnė ata njėrz qė baben e paralizuar ia kan quajtuar hajn. Sot po e gjykojnė po ata qė gruan e sėmurė ia kan quajtuar hajnesh. Kėta mė tė dashurit e tijė kan vdekur me ato fjalė, me atė pėrulje, kjo ėshtė jo humane perveq qė ėshtė e padrejtė.Sot po e gjykojn ata qė kan okupuar institucionin dhe kanė bėrė fushat tė paparė mediatike pėr muaj tė tėrė me akuza e shpifje-qė nga ajo kohe kan mbet ashtu siqė edhe jane shpifje tė ulta.

Sot atij po i fillon njė gjykim I ri. Pa asnjė fakt. Sot ai po I futet edhe njė gjykimi tė ri bazuar nė njė deklaratė tė njė tė indjeri, njė tė sėmuri mental, I cili ka qenė I perdorur me mjeshtėri nga kėta, tė cilėt mė vonė I akuzojė. E si pra vllėzėr e motra mund tė akuzohet nga njė njeri qė akuzon edhe prokurorin pėr korrupcion, torturė, etj? Si mund tė quhen ato deklarata tė pranueshme? Si mund tė ngritet njė aktakuzė bazuar nė deklaratat e njė njėriu qė thotė kam dashur ta vras ATĖ, dhe kam shkuar nė spital psikiatrik pėr tė krijuar alibi qė jamė I sėmurė qė kur ta vrasė atė, mos tė mbaj pėrgjegjėsi , e pas 2 muajve thot qė po AI qė kam dashur ta vrasė mė ka dėrguar nė spital? Po ua lė nė mendjen tuaj tu pėrgjigjeni kėtyre pyetjeve!

Sot atij po i fillon njė gjykim, sot ai dhe bashkėluftėtarit e tijė qė ishim gati tė vdisnin pėr kėtė liri po qėndrojnė tė mbyllur dhe nuk po e gėzojmė atė pėr tė cilėn kanė luftuar dhe kanė qenė gati tė vdesin- lirinė, mirėpo ata pėr tė cilėt luftuan po e gėzojnė -populli. Kėta po e gjykojnė edhe njėherė por e vėrtat ėshtė njė dhe e vetme, ajo nuk mund dhe nuk do tė ndėrrohet, as tė tjetėrsohet. Ne jemi tė pafajshėm!


Auto
ri: Durim LIMAJ


Derničre édition par Perparimi le Sam 25 Aoū - 5:07, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Limas;Leter babit tim   Sam 25 Aoū - 4:30

http://www.facebook.com/notes/fatmir-limaj/leter-babit-tim/10150632670394750


Nje pergjigje Limes

Pse mua nuk me pranoi ne lufte kundra serbise Lima ?Kjo me bren ne shpirt .

Lima me tha bashk me mesuesin Balaj se shkaku Avdiut nuk te marrim !
Si u largova nga kosova Avdiun Lima e beri zevendes komandant ne zonen e pashtrikut !

A eshte per te besue per keta luftetar kur u betuan se jan que me bashkue trojen,dhe ne vend te saj, veriun e lan ne meshiren e ambrelles serboqetnike.
Iliriden e riroberuan,e luginen e presheves pa dalli
m si iliriden.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Limas;Leter babit tim   Sam 25 Aoū - 4:46

avdi ibrahimi

Radio SHARRI - Dragash

Korporata energjetike e kosoves
Drejtor Financiar · Prizren

Ekonomist,Shkrimtar,krijues,veprimtar,ish luftetar i Ushtrise Clirimtare te Kosoves...(Zv.Komandant i brigades 128 ZOP Pashtrik)...
H
abite ą Prizren
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Limas;Leter babit tim   

Revenir en haut Aller en bas
 
Limas;Leter babit tim
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: