AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Disa vajza ne uniforme te UCK-se thoshin:

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Disa vajza ne uniforme te UCK-se thoshin:    Mar 28 Aoû - 6:24

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=44721Ymer Ymeri: Te gjitha burgosje jane bere me urdher te Hashim Thacit e Sabit Gecit

Ne kete dhome ishim 17 te burgosur nga pjestare te PU te UCK-se. Te gjitha keto burgosje jane bere me urdher te Hashim Thacit e Sabit Gecit, andaj edhe keto ishin rregullat ushtarake te Hashim Thacit e Sabit Gecit. Ne dhome tone gjenin vetem ithtaret e LDK-se.

Disa vajza ne uniforme te UCK-se thoshin: "Ju nuk na paskeni thirreur te luftojme, por te luani me ne!"

Gjate qendrimit te tij ne burg Ymer Ymeri eshte ndeshur edhe me shume deshmie dhe fakte kontradiktore te luftes sone per liri. Keshtu, Ymer Ymeri nuk mund ta heq nga mendja nje skene, qe sic thote ai, do te mbetet e pa-pershkruar dhe e pa-harruar, deri ne ditet e fundit te jetes se tij. Lexoni dhe besoni! Shume vajza te reja, te cilat ishin nisur per te luftuar ne Pashtrik, ktheheshin ne Kazermen e UCK-se ne Cahan te krumes, ne Shqiperi, te deshperuara pa mase nga ato skena qe kishin pare dhe perjetuar nga pjestaret e UCK-se. Ato duke qare fyenin dhe shanin pjestaret e UCK-se, duke iu thene: "Ju nuk na paskeni thirreur te luftojme, por te luani me ne!"

Ne gjendeshim ne dhomen tone famekeqe te burgut, ndodheshim ne dritare, ndersa disa pjesetaret e PU te UCK-se na thoshin, "hyni brenda, se ne u vrasim," kurse atyre vajzave ua mbyllen gojen, dhe i futen ne nje dhome te ketij burgu.

Ymer Ymeri ne vazhdim thote se atij iu plaqkiten dokumentet e identifikimit nga sabit Geci dhe suita e tij, qe sot e asaj dite nuk i jane kthyer. Pas hyrjes se Forcave te NATO-s ne Kosove, une iu kam derguar nje njeri vellait te Sabit Gecit, Beqirit, me c'rast kam kerkuar nga ai qe te me kthehen dokumentet, nderkaq kam marr pergjigje me pastaj nga Sabit Geci se, "keto jane pune te ushtrise."

Tash une, Ymer Ymeri, po e pyes Hashim Thacin, "Cka behet me dokumentet e mia qe m'i moret ju mua dhe shume te tjereve? Cfare biznesi beni me to?"

"Pse ti, o Hashim Thaci, nuk dle me nje scarim per te gjitha te kqijat qe kane ndodhur para, gjate dhe pas luftes?! Cka po pret?"

"Ne e dime si ti dhe suita jote perpiqet te vrase serish, por binduni se do te pergjigjeni per te gjitha keto. Te jeni te sigurte se do te pergjigjeni shume shpejt per te gjitha ato qe keni bere gjate luf
tes ne Kosove!"
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Disa vajza ne uniforme te UCK-se thoshin:
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: