AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Franca hap hetimet pėr vrasje nė rastin Arafat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Franca hap hetimet pėr vrasje nė rastin Arafat   Mer 29 Aoū - 0:49

Franca hap hetimet pėr vrasje nė rastin Arafat
Prokurorėt francezė kanė hapur njė hetim pėr vrasje nė lidhje me vdekjen e udhėheqėsit palestinez Jaser Arafat.
Zyrtarėt francezė thanė tė martėn se prokurorėt kanė rėnė dakord pėr tė filluar hetimin, por ata ende nuk e kanė emėruar gjyqtarin hetues.
Familja e Arafatit ka nisur rastin nė muajin korrik, pasi qė shkencėtarėt zviceranė thanė se ata gjetėn gjurmė tė “tė rėndėsishme” tė elementit radioaktiv polonium-210 nė disa nga gjėsendet e Arafatit.
Tė dhėnat mjekėsore tė Arafatit, i cili vdiq nė njė spital ushtarak francez nė vitin 2004 nė moshėn 75 vjeēare, tregojnė se ai kishte pėsuar njė sulm si pasojė e ērregullimeve tė tensionit tė gjakut.
Megjithatė, shumė palestinezė besojnė se ai u helmua nga Izraeli, sepse ai ishte njė pengesė pėr paqe. Izraeli ka mohuar ēdo pėrfshirje.
Arafat ka udhėhequr Organizatėn Ēlirimtare tė Palestinės (PLO) pėr 35 vjet dhe u bė presidenti i parė i Autoritetit Palestinez nė vitin 1996.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Franca hap hetimet pėr vrasje nė rastin Arafat   Mer 29 Aoū - 1:19

Zgjedhjet e jashtėzakonshme pėr President do ti iniciojė kryekuvendari Krasniqi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Franca hap hetimet pėr vrasje nė rastin Arafat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: