AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Per gypa te ujit vriten shqiptaret

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Per gypa te ujit vriten shqiptaret   Mer 5 Sep - 3:14

Amanet po ua lanja shqiptareve qe gypat e ujit mos i shtini neper pronat e fqinjeve,se nje dite fqiu do ja grabit gypat e pa uje do ju len.Shteti ketu lyp qi n.qe nuk ka plan per tju kyq si tana shtetet qe kan rregulla te zotit.Edhe ai qe e ka lejue me qit gypin e ujit dhe me ja kpute lypin q.n.me ta ndalue ujit qe si pengon kurgja ,vetem nga mendjemadhie e jon i bane keto ligesira.
Ma mire ne fillim mos ja lejo gypat neper oborr o neper token tende,e jo mbas disa viteve me ja kpute.Por sidoqofte nese nuk ja ka pague servitutin per shfrytzim dhe ate me kontrate se shqiptaret ti hajn fjalet.EDhe une i pata qit gypat duke e lejue fqiun qe edhe ai ta shfrytezon,dhe ma morri edhe timin.Shqiptari keshtu fiton nga vellau me tradheti e serbit ja lepin,se ja ka frigen shumeeeeeeMbrėmė rreth orės 21:00 nė fshatin Shajkoc, Komuna e Podujevės, ka ndodhur njė pėrleshje mes dy familjeve Obrazhda, me ē’rast 5 persona kanė marrė lėndime trupore, dy prej tė cilėve janė dėrguar nė QKUK pėr trajtim tė mėtejmė.

Sipas burimeve tė Kosovapress-it brenda Policisė, nė kėtė pėrleshje janė pėrdorur edhe armėt e zjarrit. Policia e Kosovės me njėherė ka dalė nė vendin e ngjarjes ku dhe ka arritur t’i arrestojė katėr persona, tė cilėt janė involvuar nė tė rast.

Burimet e Kosovapress-it tė afėrta me familjet e pėrfshira nė rast, mėsojnė se motivi i kėsaj ngjarje ka tė bėjė me njė gyp tė ujit, i cili ėshtė vendosur kohė mė parė nė pronėn e njėrės nga kėto dy familje
./Kosovapress/


http://www.kosovapress.com/?cid=1,85,152024
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per gypa te ujit vriten shqiptaret   Mer 5 Sep - 3:24

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per gypa te ujit vriten shqiptaret   Mer 5 Sep - 3:30

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per gypa te ujit vriten shqiptaret   Mer 5 Sep - 3:37

O ti katalik
Leje rahat nanen Tereza

Ajo ka ik nga shqiptaret,e tani si rilindasit doni te perfitoni vjam nga e ndjera
Po ne emer te saj krijuat magazinat e miresise dhe merrni paga dhe shiteni kinse jeni miresia(JUDIA)


http://www.kosovapress.com/?cid=1,113,152189
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per gypa te ujit vriten shqiptaret   Mer 5 Sep - 4:01

Daci,se paske lexue atifeten qe kerkon bashk me kupin qe te nderpitet fjala e perfundimit te mbikqyrjes se pavaresise se kosoves,por ti zgjatet eulexit edhe nja dy vjet ne kosove qe kesaj qeveris se qyqeve tua ruajn prapanicen nga serbet,se i ka rroke shkula

ka thėnė se pėrmbyllja mbikėqyrėse e pavarėsisė sė Kosovės duket tė jetė hap i vogėl, por tani nuk do tė ketė pėrkufizime formalo-juridike dhe as formalo-politike pėr faktin se ēdo gjė do varet prej punės qė do tė bėjnė institucionet e Kosovės nė ndėrtimin e njė
shteti normal.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per gypa te ujit vriten shqiptaret   Mer 5 Sep - 5:08

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Per gypa te ujit vriten shqiptaret   

Revenir en haut Aller en bas
 
Per gypa te ujit vriten shqiptaret
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: