AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Azem Vllasi me Milloshin si majmunat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Azem Vllasi me Milloshin si majmunat   Mer 5 Sep - 5:17

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Azem Vllasi me Milloshin si majmunat   Mer 5 Sep - 5:20

Azem Vllasi, Fadil Hoxha, Sinan Hasani, Ali Shukrija, Xhavit Numani e tė tjerė kanė kėrkuar qė njėsitė speciale jugosllave tė vijnė nė Kosovė dhe tė shuajnė demonstratat e shqiptarėve qysh mė 26 mars tė vitit 1981

Ndersa Adem Demaqi ne nje emision me Milaim Zekuqin e quajti Fadilin hero .Edhe Demaqi Adem Po del pa dallim si Fadil Hoxha e Azem Vllasi.
e te tjeret....
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Azem Vllasi me Milloshin si majmunat   Mer 5 Sep - 5:23

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Azem Vllasi me Milloshin si majmunat   Mer 5 Sep - 6:05

Shaban Qosja shiste pemė, pra fruta-perime te Rruga e Kavajės.
e kishte hundėn e madhe dhe tė gjithė e thėrrisnin “hundė derr”.
Ngjashmėria me Qosen e Kosovės ėshtė e madhe. Qosja ka deshire si enveristet ti nxit patriotet qe te vriten me armiq e ky ne fotele te shkruan romane me perfitue lek.Qosja ishte kunder nenshkrimit ne rambuje dhe i pari e nenshkroi rez.1244
Qosja ėshtė ose jo antishqiptar, por di tė them se me gjuhėn idhnake, ambiciet pėr tė futur hundėt nė punėt e njė shteti qė nuk i takon i ka sjellė vetėm dėme kėtij vendi.Njė njeri qė, sipas dėshmive nga Kosova, bėri armik kė mundi, nga Ibrahim Rugova e Adem Demaēi e nė fund rroi dhe mjekrėn dhe bėnte patriotin nga Maqedonia duke pėrbaltur kėdo qė i dilte pėrpara. Ky njeri, qė ka qenė kundėr Rambujesė dhe tė gjitha marrėveshjeve tė tjera nė dobi tė Kosovės vetėm e vetėm se kėshtu ia kėrkonte interesi vetjak, s’mund tė quhet atdhetar, por njeri i vogėl,Ja qosiqi edhe Adem Demaqi nuk a ma i keq se ky ,sepse Fadil Hoxhen e bani hero,pse quditerisht eshte kjo.......

Ishte pikėrisht ky individ qė nė njė intervistė me Milaim Zekėn mbronte idenė se ka qenė Enver Hoxha ai qė i ka dalė zot Kosovės, megjithėse dihet botėrisht marrėveshja qė ky i fundit bėri me Titon.ketu po genjeni o laker se Adem Ka thene se Fadil hoxha
ka qen patriot
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Azem Vllasi me Milloshin si majmunat   

Revenir en haut Aller en bas
 
Azem Vllasi me Milloshin si majmunat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: