AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 u miratue ne kuvend ndeja e eulexit per dy vjet,qe fundi i

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: u miratue ne kuvend ndeja e eulexit per dy vjet,qe fundi i    Mer 5 Sep - 7:26

Miratohet projektligji pėr mandatin e EULEX-it
Prishtinė, (Kosovapress) 05 Shtator 2012 14:48
Atifetja eshte piuni i kuvendit qe e urdheron Delli,si me veprue .Nuk ka fund mbikqyrja e pavaresise se kosoves kaq.tradhetia ska brina ndryshe !
Qeveria e Kosovės ka miratuar Projektligjin pėr ratifikimin e marrėveshjes ndėrkombėtare mes Republikės sė Kosovės dhe Bashkimit Evropian pėr sundimin e ligjit nė Kosovė.

Me miratimin e kėtij projektligji dhe ratifikimin e kėtij projektligji nė Kuvend, pėr tė cilin janė tė nevojshme 2/3 e votave tė deputetėve, misionit tė EULEX-it i zgjatet mandati deri nė qershor tė vitit 2014 dhe emrin do tė ketė EULEX-Kosova.

Nė mbledhjen e kabinetit qeveritar tė mbajtur tė mėrkurėn, kryeministri Hashim Thaēi ka thėnė se i gjithė opinioni vendor e ndėrkombėtar janė tė njoftuar se Kosova ėshtė nė fazėn finale tė pėrmbylljes sė mbikėqyrjes sė pavarėsisė sė Kosovės.
http://www.kosovapress.com/?cid=1,86,152209
“Qeveria, tė gjitha institucionet kanė kryer tė gjitha pėrgatitjet e nevojshme pėr pėrmbyllje tė suksesshme. Ne sot do tė kalojmė edhe Projektligjin pėr ratifikimin e letrave tė shkėmbyera mes Kosovės dhe BE-sė. Ėshtė marrėveshja e parė bilaterale mes Kosovės dhe BE-sė. Pres qė tė premten tė kalojė dhe tė votohet me 2/3 nė parlament kjo marrėveshje dhe ndryshimet e nevojshme kushtetuese qė do tė hapin perspektivė pėr tė hėnėn e ardhshme ku do tė vijnė pėrfaqėsues tė vendeve tė ndryshme tė Kosovės”, ka thėnė Thaēi. /Kosovapress/

Ndalohet r
reptėsisht marr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: u miratue ne kuvend ndeja e eulexit per dy vjet,qe fundi i    Mer 5 Sep - 7:33

Shkruan: Haxhi Kuēi04 2012
Kjo zonja Ashton me kembngultesi deshiron qe bisedimet pr serbi te vazhdoin ne dem te shqiptareve qe kosova te zhduket nga toka. Dhe Atifetja deshiron qe eulexi te mbesi edhe dy vjet ne kosove mbas pavaresise se mikqyrjes qe i del afati i rrenave te Thaqit dhe Kup Pasaportes. Jakupi e kundershton ne nje ane Atifeten e Dellit e ne anen tjeter e mbeshtet deklaraten e Atifete Kuēit ! Po te ik eulexi mesiguri do hyne serbia ne kosove ketu eshte problemi i Jakupit dhe Atifetes.Sa ma gjate te mbesi eulexi ne kosove aq u zgjatet jeta kesaj qeveries se Kosmetit. Albin Kurti le te pisket,se e mbron kete qeveri. Ky don qe eulexi te ik,e te vijne serbet ne kosove. Qe sa kohe Albini kerkon referendum e harron, here kesh tradhetaret. Hahaha e hihihihi na kendojne gjelat(pulat) permbi. Mjer populli
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
u miratue ne kuvend ndeja e eulexit per dy vjet,qe fundi i
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: