AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Ven 7 Sep - 23:29

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Ven 7 Sep - 23:32

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Ven 7 Sep - 23:35

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Ven 7 Sep - 23:36

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Ven 7 Sep - 23:38

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Ven 7 Sep - 23:39

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Ven 7 Sep - 23:41
Horat morrat pisat tradhetaret tana partit lypin qi robet e shpise
Jo kaq por mi pushkatue gjere ne femi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Sam 8 Sep - 0:40

Ky Qerimi sa 'shqiptar' qe eshte e ka marre per grua ciken e migjes te vet ky njeri nuk le gje pa ber prandaj fshihet pas shume nofkave e njera nder to eshte edhe Pis Podguri .Ky ne bashkepunim sheradin Berishen e Ibrahim Kelmendin jane pjesemarresit e faqeve ma antishqiptare e antirugoviane ne internet. Keta siq thot populli jane te zhytyr der ne fyt edhe ne mut edhe ne gjak e tash nuk len njeri pa i shpif bishta bishta qe realisht jane te tyre. andaj kjo fare e prisht kur te shan eshte nder se te tillet kur te livdojne dihet se je nder te humburit. Hazdretin Ibrahim Rugoven e vlersojne punte e tija komtare, e vlerson Amerika e vlerson populli shqiptar e vlerson historia e tij familjare me rrenjet qendeses historike qe kane ber si individ dhe si kolektiv. Klysht e rrugve le te lehin sa te don sepse e din se shum te zeza dhe dame ia kan ba popullit e zagaricat e rrugve herdokur do pergjgjen per te gjitha krimet,nderskamcat dhe vellavrasjet qe i kane ber kundra shqiptrve dhe nder shqiptar.

Krejt e vėrtetė!

Muhamet Selimaj 10-11
-2009, 09:21am
http://agim.poeticforum.com/t6728-selim-hasanaj-te-dihet-e-verteta-historia-e-dy-familjeve
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Sam 8 Sep - 0:49

Pse e pengoi Faridin Tafallari me ble arme Ibrahim Kelmendin? .....................Ke permend Selmon Kadri Hasanaj dhe vrasjen e ti nė pabesi nga Ramė Vuthaj. Qendron fakti se Selmon Kadrin e ka trdhtue Ramė Vuthi, por nuk asht e vertetė se e ka coptue me sopatė copa , copa sikur shkruen Ti. Rama e plagosė per vdekje Selmonin me sopatė, por ate e kanė sjellė tė gjallė nga vendngjarja deri ne Pollaqerin e Cerrces ku sot asht shkolla Fillore e fshatit dhe tek kėtu pas disa torturave qė ja banė Ral Vuliqi, Selmon Kadria vdes.
Ndersa per afersinė farefisnore tė Ramė Vuthit dhe Salmon Kadri Hasanaj po e shkruej nji fakt qė padyshim per herė tė parė po thuhet publikisht. Selmon Kadria nuk e ka pas Dajė Ramė Vuthaj - Cekerlaqin. Selmon Kadria e ka pas nanėn serbe tė Lugut tė Shkive tė Istogut, bile e familjes Krrstiq. Ky fakt asht mbajt sekret dhe askush nga bashkkohaniket dhe farė e fis i Selmon Kadrisė nuk kanė dasht ta flasin, e kanė mbajt sekret, e kanė heshtė per faktin se janė frigue se do zbehet VEPRA DHE TRIMNIA e Selmon Kadrisė me tė cilen gjithmonė janė mburr farė dhe fisi dhe krejt istogasit dhe kombi shqiptarė. Pleqet e rrethines , ka pas raste kur kanė thanė se Selmoni e ka pre Miliq Krrsten nė besė, por ma teper nuk flitnin. Vetė Nimon Bekė Hasanaj , njeriu qė vret Ramė Vuthajn per tu hakmerr per Selmon Kadrinė mue dy tri herė mė ka thanė se nuk akuzohet Selmoni per vrasjen nė BESĖ tė Miliq Krrstes per faktin qė ai i beson dhe ja jep pushken me tė cilen Selmoni e vret menjiherė, por ka pas arsye tjera tė cilat nuk banė me i folė. Baca Nimon past ndjesė ishte vėlla i Dades Razė e qė kjo ishte grueja e axhes tim Ali T. Hasanaj dhe sa herė qė ai ka ardhė te baca Ali unė kamė shkue dhe e kamė mbyt me pyetje per shumė gjana e ma sė shumti per Selmon Kadrinė dhe per ate se si ai( Nimoni) e vret Ramė Vuthajn.
Unė isha i ri por ato qė baca Nimon i fliste i shkrueja posa vija nė shtėpi. Nimon Bekė Hasanaj nga Cerrca, kusheri i Selmon Kadrisė ishte nji burr i fisit Berishė dhe ishte njeri trim dhe patriot qė rrallė i gjindej shoqi.


Derničre édition par Perparimi le Lun 26 Mai - 1:36, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   Sam 8 Sep - 0:57

Pse e pengoi Faridin Tafallari me ble arme Ibrahim Kelmendin?

Faridi Tafallari ne librin e tij thote se i kan pergaditur demostratat e 11 marsit 1981.
Genjen ky Tafallari i karit se ateherit as qe e kam njohur jo kete por as njerit nga levizjet se kam njohur as qe kam pasur deshir udbashet ti njohi.

Ket vite mbas 11 marsit 1981 Bajrush Xhemajli me pate que tek Foniqi qe ishte gazetar i rilindjes ne nje banese nje dhmoshe i tha se qeky eshte ai qe i ka nis demostratat ne menzen e studenteve ma se shumti nuk ja kam fute jam que e dal perjashta duke mendue se edhe ky po don mem shpiunue per Bajrushin e kam fjalen se veshtir eshte me gjete nje shqiptar qe nuk tradheton vellaun apo shokun.......
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK   

Revenir en haut Aller en bas
 
Rexgep Selimi(Vetvendosja dhe Thaqi PDK
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: