AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 UDBA;ka pasur qellimm mi humbe shenimet e veta

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: UDBA;ka pasur qellimm mi humbe shenimet e veta   Lun 10 Sep - 2:56

http://www.hizbih.info/index.php?option=com_content&task=view&id=1188&Itemid=29

UDBA ka dhene llogari qe mos te mbesin ferkemet e tyre,qe eshte mire per spiunet e keq per historin

Keta faqezinje ka dizinformue ne diaspore dhe kan nxite luften vellavrasese
Vrasjet nga udbashet jan ber ne koke dhe me thike duke coptue nacionalistin
Metoda e udbes ka qen ",Programi Zi
Nen urdherin e kujt vepronte udba ?
Vinka Sindiqiq ka vra Kroat ne emer te udbes,eshte denue ne tentim vrasje te Nikol Stedulas ne skoci,i denuar ne britani
UDBA me se shumti eshte profesionalizue ne Amerike dhe lehte lufton kinse terorizmin. dhe tani jeton rahat ne kroaci,edhe kroatet nuk qenkan te paq ndaj kombit te tyre"
Nga udba edhe shtetet tjera jan mesue te luftoin terorizmin .

UDB-a je vodila računa da ne ostavlja mnogo pisanih tragova, što je dobro za špijune, ali loše
za historičare.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
UDBA;ka pasur qellimm mi humbe shenimet e veta
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: