AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)

Aller en bas 
Aller ą la page : 1, 2  Suivant
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 4:50

Tradhetaret sot ne kosove vazhdoin detyren e tyre me parlooen 'nxirrja gjakun nga vetulla)

ēdo vrasje e cila nuk zbulohet e bejne organet e shtetit gjegjes,qe mos te ken kundershtar te tyre.

ēdo lufte kinse patriotike , ne emer te saj e sidomos ne emer te patriotizmit pasurohen e popullit administrimin...................
Udba ka pasur njerez te vete te seciles republike dhe krahine ne diaspore dhe me detyra kan qen te porositur me se pari tju bashkangjiten organizatave ilegale dhe se pari me nxite ne vellavrasje e pastaj edhe individualisht me plume ne koke nacionalistet;
Te gjitha ata qe posedoin firma te medhaja jan kasapet e atij kombi ne ēdo komb ne bote e edhe ne kosove........
Ne serbi kryeudbashi Dushan Sterpiq (stuper),sot drejtor i firmes ma te madhe "UNIVERZAL'qe ka qen prej vitit 1984-1987


Derničre édition par Perparimi le Lun 10 Sep - 17:38, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 4:51

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 17:01

Zoran Gjinqiq e ndalon luften me uēmbp dhe bene marveshje si ēkirimtar

https://www.youtube.com/watch?v=9NFoaqvmsJE&feature=relmfu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 17:53

Agent UDBE: Kosovski vrh radio za DB :: Politicki ~ Geopoliticki forum
forum.burek.com/agent-udbe-kosovski-vrh... - Serbie - Traduire cette page
4 messages - 4 auteurs - 1 nov. 2010
Tema: Agent UDBE: Kosovski vrh radio za DB (Pročitano 901 puta) ... će za nekoliko godina biti lideri terorističke OVK i separatističke vođe? Musli Džaferiu i ostalima treba znati da su oni stupili u kontakt sa SDB ranih 80-ih kada nije postojala OVK
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 18:30

http://pashtriku.beepworld.de/files/dosjet/ahmeti/q_kelmendi_a_ahmeti_r_haradinaj_a_krasniqi.jpg
Tiranė, fundi i majit 1997: Qerim Kelmendi - “Dema”, Ali Ahmeti, Ramush Haradinaj dhe Adrian Krasniqi - “Rexha”, nė banesėn e Adrianit nė Tiranė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 18:36

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 18:39

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 18:48

Aliu ėshtė arratisur nė Zvicėr nė vitin 1984, bashkė me Emrush Xhemailin dhe Gafurr Elshanin. Falsifikuesi nuk ka ditur se Fronti i Kuq Popullor faktikisht ka pushuar sė ekzistuari qysh nė prill tė vitit 1981, kurse juridikisht kur ėshtė bashkuar nė Frontin/Lėvizjen pėr Republikėn e Kosovės, me 17 Janar 1982. Nuk po mė besohet se SDB’ja federative nuk i ka ditur kėto zhvillime, sepse nė emigracion nuk kemi qenė gjithaq konspirativ e ilegal! E, meqė Fronti i Kuq Popullor pėrfundon sė qenuri me 17 janar 1982, atėherė ē’kuptim ka qė SDB’ja federative ta pėrgatit e ta dėrgon nė vitin 1984 pėr tė depėrtuar nė Frontin e Kuq Popullor?! Kėsaj mund t’i bie nė fije vetėm falsifikuesi sharlatan!
Po Gafurr Elshani ne vitet 1997 1998 ka punue ne shitoren e vellaut Isuf Elshani dhe ne shitore Gafurri ka pire me magjupt e mahalles se sarajit dhe me polic serb ........Au au edhe bashkpindura dhe me u thene ,thon ti ke pire me shkije qetashti po dalin fjalet e Mendu Thaqit
E ti more faqe zi

Ibrahim Kelmendi

Ti a je ai qe mua ma ke que nje leter dhe kerkon qe te vllaznohemi me shkije ?

O qen a e din se ēka te kam pergjegjur ?

A don o pis me ta botue se e kam ne rafte dhe se humbi

Edhe te Qerimit vellaut tend i kam mesazhet
Ju pare sa te doni e shpija e une me punue dejakada per kete popull dhe me ma rras karin e mem perzan nga kosova e vallahi ikni ma shpejte nga kosova se edhe na dojna me ba si ju por ma ndyshe.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 18:51

Xhafer Shatri udhėheq me operacione sekrete nė Kosovė dhe Metohi, tė cilat i jetėsojnė terroristėt e ushtruar nė kampe nė Francė dhe nė Shqipėri. (...)”
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 18:52

Bashkėpunėtori “I B A R”
(...) Raportet mė tė shumta (nga “Ibar”) i kemi pėr grupin nė Universitetin e Prishtinės, duke informuar edhe pėr Rexhep Qosjen, Mark Krasniqin, Fehmi Aganin, Ibrahim Rugovėn, Ramiz Kelmendin.
(...) Bashkėpunėtori “Ibar”, me detyra tė ngarkuara, tre herė ka qenė nė Shqipėri, ku ėshtė takuar me persona interesant tė shėrbimeve tė atjeshme...
Me plan tė veēantė tė akcioneve operative “Vozovoxha” bashkėpunėtori “Ibar” ėshtė hedhur nė emigracion...
Bashkėpunėtori “Ibar” dhe Fazli Veliu / pseudonimi “shok” / kanė formuar dhe kanė marrė pjesė nė formimin e disa organizatave nė emigracion, tė cilat SDB-ja i mban nėn kontroll tė plotė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 18:58

Nė tė bėhet fjalė pėr shqyrtim tė kėrkesės pėr stazh pune pėr Fazli Veliun. I evidentohen 14 vite e 8 muaj stazh. Nė njė fjali tjetėr thuhet: “Stazhi i evidentuar i punės do tė regjistrohet sikur ka qenė i angazhuar nė Firmėn INA.” Kjo firmė, siē dihet, ka qenė kroate dhe qė nga viti 1992 sigurisht qė nuk ka pranuar tė regjistrohen nė emėr tė saj bashkėpunėtor tė UDB’sė jugo-sllave dhe serbe
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 19:02

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 19:09

[img][/img]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 19:10

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Lun 10 Sep - 19:37

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 0:34

Kėshtu ... (emri i maskuar) dhe Fazli Veliu kanė dhėnė informata pėr personat vijues: Sadik Musaj, Rifat Ēeku, Xhavit Halitaj, Selim Haliti, Jusuf Gėrvalla, Bardhosh Gėrvalla, Kadri Zeka, Bujar Bukoshi, Nexhmije Hoxha, Hysni Milloshi, Agush Buja, Ramė Buja, Agim Ēeku, Kadri Veseli “Luli”, Adem Graboci, Ibrahim Gashi, Rexhep Kelmendi, Abdullah Prapashtica, Fitim Kelmendi, Zekė Ēeku, Azem Syla “Daja” / daja i Hashim Thaēit / Rexhep Selimi, Jakup Krasniqi, Sabit Geci, Bashkim Reēica, Florim Maloku, Gėzim Osmani, Fatos Klosi, Bardhyl Mahmuti /Tetovė /.”
(12) “...(emri i maskuar) dhe Fazli Veliu kanė ofruar tė dhėna edhe pėr ekstremistė tė tjerė, tė cilėt Shėrbimi nė bashkėpunim me KOS - JNA dhe shėrbime tė tjera RSUP dhe PSUP i kanė mbikėqyrė e regjistruar, duke pėrcjellė aktivitetin e tyre.”
(13) “Nė bazė tė arsyeve tė mėlartėpėrmendura propozojmė qė tė emėrtuarve t’u ndahet shpėrblim i veēantė nė pėrputhshmėri me rregulloret e punės tė SDB SSUP.”
(14) “Drejtuar Sekretarit federativ dhe Kėshillit pėr mbrojtje tė rendit kushtetues.”.
“Firmosur” nga nėnsekretari Zdravko Mustaq.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 0:35

Azem Syla “Daja” / daja i Hashim Thaēit / Rexhep Selimi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 0:53

Shqiptar te rrezikshem ja dhe duhet likvidue Fazli Veliu
Aziz Pollozhani,Rizvan Sulejmani,Hysni Shakiri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 1:26

Pastaj, sikur ngatėrrohen “punėdhėnėsit”, herė Sekretariati Federativ dhe kėtu na del sėrish Sekretariati Republikan i Serbisė. Edhe njė herė: Nuk mė bėhet tė besoj se kėshtu i kanė pėrzier kompetencat kėto dy institucione tė veēanta.

Ibrahime Kelmendo,dike mire edhe datat i kerkon a braqo braqo
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 1:33

Zotra jote a i paske dite rregullat e kufirit qe i paskan kontrollue se a dikat serbishte a shqip ?????


Ibro ēenke byth thyerRėndom, shpesh policitė kufitare dyshojnė ndaj tė huajve. Nė rastin e dhėnė, ato do tė kishin thirrur pėrkthyes tė gjuhės serbe. Sigurisht, nė fjalėt e para, pėrkthyesi do tė konstatonte se poseduesit e pasaportave tė falsifikuar nuk flasin gjuhėn serbishte, siē ka qenė dhe ėshtė rasti me Aliun, qė pothuajse fare se nje gjuhėn serbishte. A ka ndonjė kuptim, nėse Aliu mund tė takohet nė Zvicėr e Gjermani me “diplomatė” tė pėrfaqėsive diplomatike jugo-sllave, pėr tė marrė honorarėt, siē del nga “dokumentet” vijuese, atėherė pėrse kėta bashkėpunėtor nuk u paskėshin dorėzuar tė njėjtėve edhe informimet e tyre!? Gjithė kėto janė lajthitje vetėm tė falsifikatorėve, kurrsesi tė specialistėve madhor tė SDB-sė federative.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 1:38

Ibrahim ,ti Aliun e shpalle ēlirimtar te kosoves?KU e sheh ate ēlirim ?ne ajer qenke vertete udbash
Numrin e fundit tė shifrės, orientimisht, po e marrė si viti 1986, siē edhe pėrcaktojnė rėndom. Tjetėr datė ky dokument nuk ka. I pas vitit 1999, kur Aliu u kthye nė Kosovė si ēlirimtar fitues, “dokumenti” nuk mund tė ishte, sepse logoja e letrės “zyrtare” ngjan me ato tė para vitit 1992, kur ėshtė shpėrbėrė RSFJ. Nėse ėshtė kėshtu, atėherė ēfarė kuptimi ka qė Aliu tė informon SDB’nė federative, nga tė qenurit nė Zvicėr, pėr Gzim Ostrenin qė rronte nė Maqedoni!? Kjo dėshmon se sa sharlatan ka qenė falsifikuesi i kėtij “dokumenti”, se sa e ka shtyer zelli i tepruar pėr tė falsifikuar sa mė shumė “dokumente”, qė “dosja” tė duket sa mė e trashė, pėr tė arsyetuar honorarin qė duhet tė ketė marrė pėr kėtė shėrbim tė fėlliqur.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 1:45

DRAC” Ali Ahmeti ka marrė detyra operative pėrkatėse, qėllimi i tė cilave ėshtė shkatėrrimi i rendit kushtetues dhe shtetėror tė RSFJ-sė, e qė duhet t’i zbatojė nė universitet nė Prishtinė (Pėr kėtė janė informatat nga DKP-SID ynė nga Tirana.
............................

Ketu eshte loja e qyqeve te Ali Ahmetiti;

Ne njeren ane i porositur nga udba,e ne tjetren ane kinse ka detyra nga tirana me shkatrrue serbin;kur dihet se rehjimi komunist edhe sot vepron kundra shqiptareve
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 1:46

Shume pi djeg Kelmendit ,e ka mizen mbas veshit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 1:49

Ibrahime edhe sot kosoven e pavarure serbija e therret kosove e metohi e leje bre rrenc

uk besoj tė jetė diskutuar nė kėtė gremijum kaq tė lartė e kaq pėrfshirės pėr tė miratuar njė qytetar si bashkėpunėtor. Nėse kėshtu vėrtetė do tė kishte qenė si praktikė, atėherė si ia kanė arritur kėto gremijume tė miratojnė dhjetėra mijė bashkėpunėtor?! Gjithashtu nuk me besohet se nė dokument, ndoshta tė vitit 1980/81, tė jetė pėrdorur emri “Kosovė e Metohi”, meqė atėherė Kosova ėshtė quajtur Kosovė dhe ka pasur edhe Kushtetutė tė saj me kėtė emėr tė sanksionuar, po ky emėr zyrtar ka qenė edhe nė Kushtetutėn e RSFJ’sė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   Mar 11 Sep - 1:50

sipas Ibrahim Kelmendit edhe sot Ali Ahmeti nuk po dika me perdorue aparatin fotografik qudi Ibrhime


Ky “dokument” pėrmban disa fotografi koti, tė cilat gjoja i paskėsh bėrė Ali Ahmeti. Nuk di ta ketė parė ndokush ndonjėherė Aliun tė ketė mbajtur fotoaparat dhe mendoj se edhe sot ai nuk di ta pėrdor fare
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)   

Revenir en haut Aller en bas
 
UDBA e kosoves sot (nxirri gjak nga vetulla)
Revenir en haut 
Page 1 sur 2Aller ą la page : 1, 2  Suivant

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: