AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ahmeti do tė votojė ligjin e "branitellave

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ahmeti do tė votojė ligjin e "branitellave   Mer 12 Sep - 12:24

Ahmeti do tė votojė ligjin e "branitellave"?

Siē shkruan e pėrditshmja maaqedonase "Dnevnik" nė numrin e sotėm, Ali Ahmeti ka diskutuar krizėn e tanishme qeveritare me pėrfaqėsues tė huaj, duke pohuar se i ėshtė bėrė e qartė se bashkėsia ndėrkombėtare nuk beson se duhet tė ketė zgjedhje tė parakohshme. BDI zbutet para presionit tė bashkėsisė ndėrkombėtare dhe do tė pranojė tė votojė ligjin e "Branitellave", shkruan sot gazeta "Dnevnik", njofton Almakos.

Duke analizuar lėvizjet e fundit tė partisė shqiptare nė pushtet, shkruan se ndryshimi i fundit nė qėndrimet e partisė sė Ahmetit se do tė votojė tė paktėn disa ligje tė ndryshme, ėshtė shenjė e qartė se partia dorėzohet pėrballė presionit tė Reeker, Fyle dhe Feith, tė cilėt i kanė bėrė tė qartė z.Ahmeti se pas pėrfundimit tė pavarėsisė sė mbikqyrur tė shtetit tė Kosovės, nė Ballkan dhe nė rajon nuk ka nevojė pėr ndonjė krizė tė re politike.

Kėtė Ahmeti e dėgjoi nė Kosovė tė dielėn, ku mori pjesė nė ceremoninė organizuar me rastin e mbarimit tė procesit tė mbikqyrjes sė pavarėsisė.

Nga BDI, sipas gazetės maqedonase, konfirmojnė se z.Ahmeti pas diskutimeve me faktorin ndėrkombėtarė nė lidhje me krizėn nė vend, i ėshtė bėrė e qartė se bashkėsia ndėrkombėtare nuk beson se duhet tė ketė zgjedhje tė parakohshme.

Megjithatė nga BDI pėr "Dnevnik" demantojnė njė gjė tė tillė dhe se ndryshimi i qėndrimit pėr tė votuar disa ligje tė caktuara, erdhi nė mėnyrė qė tė realizohen reformat e nevojshme pėr tė marrė sa mė shpejt njė datė pėr negociata me Bashkimin Europian. /albeu.com/
Shtuar mė 12/09/2012, ora 10:34
Tage: ahmeti qarte nderkombetare
votoje dnevnik
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ahmeti do tė votojė ligjin e "branitellave   Mer 12 Sep - 12:25

Ali Ahmeti po i mirrka urdherat nga kosova se qysh me veprue ne makedonska derzhava.............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ahmeti do tė votojė ligjin e "branitellave
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: