AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush ishte Ali Ahmeti

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush ishte Ali Ahmeti   Dim 16 Sep - 13:24


Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė Share | Actions
KUSH ISHTE ALI AMETI
zeriatdheut


Titulli: KUSH ISHTE ALI AMETI Thu Oct 30, 2008 8:35 am
Dua te dime cfare mendimi keni ju forumistet per Ali Ameti
Per mendimin time Ali Ameti kaqen nje djale shume i zgjuar dhe trim por pas luftes hyry ne politik dhe ka ndryshuar me duket ne aspektin Kombetare

kacimix


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sat Nov 01, 2008 11:30 pm
jam ne pajtimin tend . deri sa ishte ne lufte per bashkim kombetar por tani ka iden e maqedonise multietnike !!:K

dezertori


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Mon Dec 22, 2008 7:19 pm
Nuk mjaftoje Dy fjali qe ta pershkruaj dhe ta permbledhin figuren dhe veprimtarin e gjate te Ali Ahmetit.
Nuk do perpiqem te behem avokat i tij,dhe meqe jam nga nje pjese e kosoves,parapelqeje te jem korrekt,te theme se veprimtarin e tij politike,pas perfundimit te Luftes ne Maqedoni,e njof pak.
Ndersa per ali Ahmetin,si Ilegals i Kombit,i hershem,dhe i Organizuar me individet me te devotshem te Atedheut,te deshmuar nder vite,dhe qe e kane vertetuar dhe deshmuar veprimtarin e tyre,duke dhene edhe jeten per Atedheun,per kete kemi qfar flasim shume.
ali ahmeti eshte ai soje i burrave,qe ne historin e Kombit tone i ke te paket.jeta e tij,gjithe perkushtimi i tij,ka nje emer-Sakrific.Se qfar pune ka bere ne kuader te Levizjes popullore te Kosoves,kete po te ishte gjalle Afrim Zhitiu,do ta rrefente me bukur dhe me bindshem.Se sa konstruktiv ka qene,dhe se sa u ka penguar Ky konstruktivitet i tij,fugurave karrieriste qe kishin filluar te duken ne Horizonte,ne vitet e rrites se UĒJK,kete mund ta tregojne me bukur se kushdo,Familjet e shejta ne Kosove:
1.Famija Jasharaj
2.Familja Pajazitaj
3.Haradinaj
4.Kodra
5.Lushtaku
6.Lladrofci
7.Krasniqi,dhe shume Familje tjera te shejta te Kombit tone.
Se sa te veshtire e kishte ti mbijetonte situatave te turbullta,si ne LPK,poshtu edhe ne UĒK-I dhe UĒK-II,kete me se miri mund ta deshmojne protagonistet e gjalle,te cilet bene qmos,qe kete njeri te sinqerte,te pastert dhe te perkushtuar,ta shpetonin nga shume Atentate qe i`a deshironin te tjeret.
Klanet dashakqija qe u pengonte Ali Ahmeti,benin qmos qe kete Sizif ta zhbenin.Edhe pse i njohur si person i bute,jo i dhunshem,dhe me veti te teperta kolegjiale,Ky largepames,me mire se kushdo tjeter diti ti mbuloje me mjeshtri shume dobesi te kohes,dhe i betonoj dhe i balsamoj shume gjera,vetem e vetem qe te mos ndalej puna,pra Ai kontriboje shume qe shume defekte qe kane ngjare,dhe qe kane qene te qellimshme,ti sanoje dhe te gjeje zgjedhje afatgjate.
Une i kuptoje shume mire,disa adresime qe i behen sot ali Ahmetit,por shume veprimtare te sotem,te cilet kamne mbetur besnik te atdheut,duhet ta kuptojne,se te jesh Sot Politikan,ne keto rrethana te reja,te Integrimeve Evropiane dhe Euro-Atlantike,duhet ta dime mire,se sado,dhe kushdo qe te jesh,sot pika e pare per te mbijetuar ne politike,eshte qe,mos te jesh me vetvetja.
T`ue pas parasysh se ali Ahmeti ka perballe vetes nje politikan te rryer antikombtare,qe perpos te perbashkes qe ka me ish Rugoven,pra perpos tradhtis qe i bashkon Rugoven e Mendu thaqin,Menduh Thaqi ka nje cilsi tjeter qe e veqon nga shumica e Tradhtareve te Kombit,pra ai eshte perbindesh,i dhunshem,i paparshikuar,mafioz dhe rrezikant.Ai,per ta shkatrruar Kombin dhe qenjen shqiptare,shpenzon shume energji,dhe kjo e veqon nga ish Tradhtari rugova,i cili keto dobesi si tradhetare i plotesonte me Agjentet tjere te UDB-se,qe ishin te dhunshem.
Edhe Une jam per Ate,qe as ali Ahmeti nuk mund te jet i paprekshem,dhe i pakontestueshem.Por shqiptaret ne Maqedoni duhet ta koptojne,se pa patur dike qe mund te mendohet se do te jet vazhdues,apo siq thuhet pasardhes i denje,pas ali ahmetit,nuk duhet te nxitojne,sepse si Ali ahmetit,njerhere per njehere nuk ka ne Maqedoni,qka do te thote se ne te ardhmen mund te shpresohet se do dal ndonje djal i ri,qe do di ta perqoje atdhedashurin,me mire se edhe vet aliun.Kjo besoje se eshte edhe deshira e Ali ahmetit.

Ilmi VeliuTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Mon Jan 12, 2009 11:08 am
Ali Ahmeti mban emrin e gjyshit tė tij Ali Dilės, i cili kishte tė kryera studimet nė Stamboll 1912. Ali Dila ka pasur 6 djem dhe babi i Ali Ahmetit, Isami ka qenė djali mė i vogėl. Tash shpejt kam zbuluar njė dokument nė arhivėn personale tė Ahmet Kaleshit (Ahmet Hoxhės), babi i profesorit shumė tė njohur, Hasan Kaleshi, nė tė cilin dokumet shihet se Ali Dila me disa shokė studimesh nga Shkupi e Kėrcova kishin marrė hua disa tė holla nga njė bankė osmane nė Stamboll dhe i ja kishin dėrguar Hafiz Ibrahim Shkupit qė ai pastai ti dėrgonte nė Manastirė pėr ndihmė organizimit tė Kongresit tė alfabetit nė Manastirė. Ai pasi kthehet nga Stambolli, edhe pse shumė i shkolluar dhe i ngritur, nuk pranon tė shqrbejė nė ndonjė xhamijė si imam i xhamisė sepse nga pushteti i atėhershėm serbė kėrkohej qė ti shėrbente edhe pushtetit. Pėr kėtė refuzim ndaj pushtetit serbė ai disa her burgoset dhe malltretohet, por qėndron si burrat deri nė fund dhe nuk i gjunjėzohet pushtetit. Nė njė rast nga presioet e shumta ai e humb durimin dhe vendos qė tė shpėrngulet pėr nė Turqi, por djemt e tij i japin kurajo dhe nuk pranojnė qė tė shpėrngulen. Sot pasardhėsit e Ali Dilės nga Zajazi, pjesė ė tė cilės familje ėshtė edhe Ali Ahmeti, numron mbi 50 shtėpi dhe quhet mėhalla e Dilajve. Ėshtė e njohur ndėr zajazasit se gjushi i Ali Dilės, Ahmet Xhaka, ne njė rast kur i kanė burgosur njė numėr tė madh tė zajazasve qė nuk e kishin paguar tatimin, shkon te burgu turk, e paguan tatimin dhe i liron tė gjithė tė burgosurit.
Njė djal i Ali Dilės, Jonuz Ali Dila ka qenė ushtarė i rregullt i Mefail Zajazit deri nė fund tė luftės dhe nuk ėshtė e rastit qė nga kjo familje doli Ali Ahmeti, pra populli thotė se dardha bie nėn dardhėn. Dhe sot me politikėn e tė gjithė shqiptarėve udhėheqė Amerika e cila i shpėtoi shqiptarėt nga cfarosja e plotė dhe tash edhe Ali Ahmeti po edhe tė gjithė udhėheqėsit tjerė shqiptarė, nė Kosovė e Shqipėri i hedhin hapat e valles ashtu si i bie daulles Amerika dhe ne nuk kemi tė drejtė ti akuzojmė lidėrqt tonė. Tė fala Ilmi Veliu-Kėrcovė.

Z. Ilmi Veliu, para se te postosh nje shkrim, korigjo njehere shiko ' W ' shenderro ne ' Ė ', sepse ne cdo postim qe ben ne vend te shkronjes ' Ė ' eshte ' W '. Tani eshte ne rregull .

Me mirekuptim Stafi.

kosovaboyTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Mon Jan 12, 2009 3:06 pm
Ali Ahmetin e njoh me heret dhe e di qe ka qen nje njeri shume i perkushtuar per bashkimin kombetar.
Per me teper nuk kam cka them pos qe plotesisht pajtohem me Dezertorin i cili ne menyre te shkelqyeshme e ka paraqitur veprimtarine e Ali Ahmetit.

anila

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Mon Jan 12, 2009 3:14 pm
Para se te hynte ne politike ishte i perkushtuar per Bashkim Kombetar,por tani pas luftes ka marre kahje tjeter...!

Xili


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Mon Jan 12, 2009 7:31 pm
Ali Ahmeti ėshtė njė atėdhetar
ishte Anėtari i LPK-sė pra Levizja Popullore e Kosoves
Aliu ka jap Kontributin e tij per qeshtjen Kombetare
kam shum respekt per te ne Vitin 1997 u fut nė Kosovė me Shume Bashkėluftetarė tė Komandantit Legjendar Adem Jashari si Luan Haradinaj , Ramush Haradinaj Rafet Rama dhe ne kete Kalim Ilagel te Kufirit Shqiptaro Shqipėtare perleshen me Forcat Serbe dhe bie Heroikishta Heroi i Kombit Luan Haradinaj Vellau I ramushit
Ali Ahmeti ka zhvilluar shume Aktivitete ne perendim per Ēlirimin e Kosoves dhe per Bashkimin Kombetar

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sun Jan 18, 2009 2:34 am
Ali Ahmeti eshte ,ishte titist dhe pioneri i Rrahman Morines,dhe ky ne kohen sa ishte maqedonia ne jugosllavi ka punue ne organet politike te larta maqedonase!!Nese doni kam inqizime te thukta,dhe ky eshte kyq ne lufte dhe e ka udhehequr me derektivat e maqedonase serbe dhe tradhetrae bashk me partiti e tjera qe jane ne pushtet,hiq mos qani koken se ata qe ishin neper puna si komunista dijten me na mashtrue,mua jo por e shtinen popullin tju beonin qe keta jan shpetimtaret e shqiptareve dhe fyp tashti duroni policin e maqedonise!!!!Nese nuk e kam te vertete me kritikoni more!

Sofra


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sun Jan 18, 2009 3:19 am
haxhiu01 shkruajti:
Ali Ahmeti eshte ,ishte titist dhe pioneri i Rrahman Morines,dhe ky ne kohen sa ishte maqedonia ne jugosllavi ka punue ne organet politike te larta maqedonase!!Nese doni kam inqizime te thukta,dhe ky eshte kyq ne lufte dhe e ka udhehequr me derektivat e maqedonase serbe dhe tradhetrae bashk me partiti e tjera qe jane ne pushtet,hiq mos qani koken se ata qe ishin neper puna si komunista dijten me na mashtrue,mua jo por e shtinen popullin tju beonin qe keta jan shpetimtaret e shqiptareve dhe fyp tashti duroni policin e maqedonise!!!!Nese nuk e kam te vertete me kritikoni more!


Unė jam i interesuar ta ndėgjojė njė inēizmi tė tillė nėse ekziston, nėse ke mundėsi sillna tė lutem.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sun Jan 18, 2009 1:02 pm
zeriatdheut shkruajti:
Dua te dime cfare mendimi keni ju forumistet per Ali Ameti
Per mendimin time Ali Ameti kaqen nje djale shume i zgjuar dhe trim por pas luftes hyry ne politik dhe ka ndryshuar me duket ne aspektin KombetareAliu ne kohen e titos ka qen i punesuar ne organet e larta maqedonase ne politike o Sofra,edhe Thaqi ne skenderaj ka deshte mu ba me dhune kryetar i LDK njefare Dergutit me ja marr postin lexo se e gjen diku lufta me maska

https://www.youtube.com/watch?v=4w4HQXyeK3s

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sun Jan 18, 2009 1:11 pm
Sofra shkruajti:
haxhiu01 shkruajti:
Ali Ahmeti eshte ,ishte titist dhe pioneri i Rrahman Morines,dhe ky ne kohen sa ishte maqedonia ne jugosllavi ka punue ne organet politike te larta maqedonase!!Nese doni kam inqizime te thukta,dhe ky eshte kyq ne lufte dhe e ka udhehequr me derektivat e maqedonase serbe dhe tradhetrae bashk me partiti e tjera qe jane ne pushtet,hiq mos qani koken se ata qe ishin neper puna si komunista dijten me na mashtrue,mua jo por e shtinen popullin tju beonin qe keta jan shpetimtaret e shqiptareve dhe fyp tashti duroni policin e maqedonise!!!!Nese nuk e kam te vertete me kritikoni more!


Unė jam i interesuar ta ndėgjojė njė inēizmi tė tillė nėse ekziston, nėse ke mundėsi sillna tė lutem.

sofra per te me njohur mua aliun,shko nr kosove banju pyetje kujshive te mi dhe te ali ahmetit,mos beso as ne fakte te miat
https://www.youtube.com/watch?v=4w4HQXyeK3s

Sofra


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sun Jan 18, 2009 7:08 pm
Haxhiu01, unė mund tė them pėr politikė dėshtuese qė ka bėrė Ali Ahmeti, por jo edhe t'ja fus kotė se Ali Ahmeti ishte... pioner i Rrahman Morinės ! ose qė thua se posedonė inēizime qė ai ishte bashkpuntor i sllavėve maqedon !!!

Atė linkun qė solle si dėshmi, nuk flet asgjė nė lidhje me ate qė e akuzon si mė lartė!!!

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sun Jan 18, 2009 8:42 pm
Ali Ahmeti ka qen nje njeri nga maqedonia ilirida ka kontribue ne zgjidhjen e qeshtjes se bashkimit te trojeve shqiptare.Ka organizue demostrata ne Danimark e ne maqedoni, dhe ka marr pjese ne luften e uēkes ne kosove dhe pasi e ēliroi kosoven e mjere shkoi ne maqedoni dhe shqiptaret atje i ēliroi dhe sot shqiptaret ndihen shume me te lire se dje.Ky edhe tani e ka ne zemer qeshtjen e bashkimit te trojeve tona dhe eshte duke pergaditur bashkimin e ilireve qe na lan ne roberi stergjysherit tan.
Lavdi Ali Ahmeti kontributi yt per qeshtjet madhore e ne qe punuam e nuk po na njeh kerkushi jena plehrat dhe ndytesirat qe nuk ditem ti behemi servil sllavokarpateve.
Rroft Adem Jashari komandanti i uēk
Rrofte uēk
Rroft bashkimi ?

dezertori


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sun Jan 18, 2009 11:56 pm
SOFRA siq po duket e ka ngatrrue emrin e ALI AHMETIT me ish profesori ALI ALIU,qe vertet ka qene nje i besushem i UDB-se.Prof.Ali Aliu ka qene i derguar edhe ne Zyren e e tiranes,si perfaqsues i Zyres se Kosoves.Dhe atje eshte derguar nga UDB-LDK.

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 12:40 pm
dezertori shkruajti:
SOFRA siq po duket e ka ngatrrue emrin e ALI AHMETIT me ish profesori ALI ALIU,qe vertet ka qene nje i besushem i UDB-se.Prof.Ali Aliu ka qene i derguar edhe ne Zyren e e tiranes,si perfaqsues i Zyres se Kosoves.Dhe atje eshte derguar nga UDB-LDK.


E vertete eshte ēka thuash,por ēka kam pas argumente mu kan trete?!,Por e fundit nga meria i them keto siq thone per shkak samarit i meshoi kalit.
Une siq thone dhe te tjeret them pse Aliu ndryshoi politiken qe e pati me heret ?Per kete e akuzoi si bashkpuntor te maqedoneve!!!Sa here duhet ti perserisim historit,sa here duhet ta kallim luften per bashkim ?Sa here duhet ta tradhetoim kombin ?Une kam respekt ndaj te gjitheve qe e duan bashkimin,sepse bashkimi krijon fuqin e kombit.E saiperket me zerine atedheut une nuk e kam shajte kete njeri i pari,pos ky ne mesazhe private po ti lexoni do te habiteni dhe mua me detyroi psatai haptas sepse nuk jam tinzak.Tek e fundit;Ali Ahmeti sa do qe paska qen trim e atedhetar,sot po shihet haptas qe sa po bashkpunon me Gligorovin dhe pa thumba po ju beje pyetje a e nisi luften per ti bashkue trojet shqiptare qe na takuan,apo per me mbete prape ndere maqednoas ?Nese me inati vazhdoim keshtu duke i mbrojtur trimat e deshtuar apo nese Ahmeti me paguan e ta mbroi per hire te interesit,eshte katastrofe dhe mekat!E ne anen tjeter kombit ti shkaktoi dhembje e roberi nuk shkon keshtu,por te ulemi dhe ti qesim permbi te gjitha ato te mira dhe debesit qe i kemi.Ne te kunderten historia vetem sa po na perseritet vazhdimisht dhe populli po lodhet me keso ndytesira !Dhe populli mundet ta marri kahjen e keqe nuk po
e them ēka !

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush ishte Ali Ahmeti   Dim 16 Sep - 13:27

Vizitor
Vizitor
http://www.kosovapress.com/?cid=1,85,152746


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 1:05 pm
Sofra pakes edhe ti i ke ndihmue ketyre sharjeve sepse kerkove filmat nga une!Kete e dine ti mire por fmd,e dine mire se edhe ti me mua ēka kemi shkembyer dhe a i done ketu(((Pergjigjmu,kerkoi keto))!Une per te gjitha ēka kam shkrue jam ne gjendje ti mbroi dhe argumentoi!Dhe ato sharje qe i kam bere nuk kam pasur nevoi me keso njerez ti dhenja filqit sepse shume telefonata kam marr duke me thene pse e bie veten ne rangun e atyre qe nuk jam!!!Per Ali Ahmetin kam lexue shume,dhe ēka nuk flitet mire e keq,bile ne zvicer kishte pas marr nje penzion qe kishte qen i smur!Dhe tani bene gara me ua rrembyer parat profitereve qe ta ruai qeverisjen.Une nuk deshta kurr qe te perfitoi nga populli,por popullit ti dali ne ndihme dhe keshtu deshtova ne jete.

Vizitor
Vizitor

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 1:11 pm
Zajacin e njoh mire,sepse nje jete timen e kam kalue aty!!!

Sofra


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 2:57 pm
dezertori shkruajti:
SOFRA siq po duket e ka ngatrrue emrin e ALI AHMETIT me ish profesori ALI ALIU,qe vertet ka qene nje i besushem i UDB-se.Prof.Ali Aliu ka qene i derguar edhe ne Zyren e e tiranes,si perfaqsues i Zyres se Kosoves.Dhe atje eshte derguar nga UDB-LDK.


Jo dezertori i njoh qė tė dy edhe Ali Aliun por edhe Ali Ahmetin.

Pėr Ali Ahmetin nuk thash diēka tė keqe, e keqja e tijė ishte vetėm se bėri luftė tė fitohen tė drejtat e shqiptarve nė shtetin Maqedon dhe jo qė tė bashkohej me Shqipėrinė.

Prandaj them se politika e Ali Ahmetit ishte dėshtuese.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Ago Muji
UshtarakNumri i postimeve: 2974
Registration date: 07/03/2008

Me thuaj kush eshte autori i librit?
Me duket se paske provuar ēorben e prishur qe paske filluar te vjellesh pa menduar as se ēfar flet...

Eklips


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 4:05 pm
O Gjura leje se e paska rroke tug e barke prej asaj corbes prishur,i kane humbe edhe shkronjat ne tastatur atij debilit vetem ja fut kote ne cdo teme...

Sa per Ali Ahmetin ka qene nje patriot i madh dhe ka kontribuar shume per themelimin e UCK,por me vone e nderroi drejtimin e vete.. (e ka thene edhe Ago Muji me larte,dhe pajtohem me te ne cdo pike)

Me t'mira
Eklipsi

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 4:06 pm
Sofra shkruajti:
haxhiu01 shkruajti:
Sofra pakes edhe ti i ke ndihmue ketyre sharjeve sepse kerkove filmat nga une!Kete e dine ti mire por fmd,e dine mire se edhe ti me mua ēka kemi shkembyer dhe a i done ketu(((Pergjigjmu,kerkoi keto))!


Haxhiu 01 unė nuk di se kemi shkėmbyer diēka nė kėtė forum i nderuar....(them nė kėtė forum)... pėrveq se t'i kėrkova ato qė na premtove se i posedon nė lidhje me Ali Ahmetin.
Nėse kjo kėrkesė ishte shkak pėr shamjet qė i shkėmbyet mes vete atėhere unė ju kėrkojė falje.

Juve u mbetet tė keni kujdesė vazhdim me postime qė do t'i bėni.

Por nėse kemi shkėmbyer ndonjė mesazh privat nė tjera forume nuk je i vetmi haxhiu 01 por kam shkėmbyer me shumė forumistė tė tjerė siē shkėmbej edhe nė kėtė forum dhe e dinė tė gjithė forumistėt se ēfar shkėmbejm mes vete.


Sofra jo ne kete e dine ku?Por nuk po e zgjasi,e saiperket qe i kerkove inqizimet,pse me shpejtesi i kerkove ?Pse nuk the ruai!Dhe tek e fundit a po thuash ti vete se ka deshtue politika e Ali Ahmetit,a nuk eshte kjo argument i yti,a nuk i beson shkrimeve te tua ? jemi ka i shohim gjerat se si jan ka shkoin por po lypim magar per Rahovec.Dhe per se fundi me mbyll kete muhabet komandanti qe e roberon prape popullin ēka duhet me i ba sipas kanunit e ligjeve nderkombetare ?A e din pse deshtoi bashkimi kombetar ?nje po ta them une,;
1)Lufta mposhtet kur komandantet luftoin plogesht dhe nuk lejoin luftetaret te sulmoin mbi forcat e armikut.
2)Kur menjeher nuk mobilizohet i madh e i vogel.
3)Kur menjeheri nuk krijohet qeveria nga luftetaret
4)Kur kjo qeveri e re nuk ndahet ne dysh qe njera te zhvilloi luften e tjetra te del neper shtet e te kerkon ndihma per perkrahjen e luftes per bashkim apo per per pavaresi,dhe ti dergoin popullit ndihma......
5)Te kerkoin nga KS i OKB qe te nderhyn ne mes paleve nderluftuese sepse ai popull qe eshte ngritue ne kembe per bashkim nuk eshte i forte sikurse okupatori e dijn kete tere bota njerezore.
6)Lufta dhe pavaresia mposhtet kur hoxhallaret e popat e prifterinjet ,dhe udheheqesat genjejn popullin.Dhe ta kerkojn nje protektorat sa ma pare.
7)Lufta dhe pavaresia mposhtet kur expertet e luftes ēlirimtare nuk i japin kkordinantet e sakta me qellim qe armiku te shkoi perpara dhe ta shatrroi psiqikisht popullaten me qellim qe ta marri arratin neper bote.
Ka edhe tjera por po ua le juve prape te kam prane zemere te nderoi si shok e si mik .

Sofra


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 4:37 pm
Haxhiu 01 nė mes tė politikės sė dėshtuar sot tė Ali Ahmetit dhe asaj qė e ka ndjekur filluar Ali Ahmeti ka shumėēka pėr tė folur dmth ate qė e tha edhe Ago Muji pėr tė mos e pėrsėritur.

Unė pajtohem me shumė mendimi tuat qė i thua, por me disa jo haxhiu 0... psh Ali Ahmeti shok i Afrim Zhitijes nė vitet para 1990 tė ishte ashtu si thua ti pionir i Rrahman Morinė nuk shkon, sepse po e pėrulė mundin e tė gjitha atyre grupeve ilegale qė kanė dhėnė gjithēka nga vetėvetja e nė tė cilin ishte i organizuar edhe Ali Ahmeti.

Prandaj duhet pasur kujdes se secila kohė ka vulėn e vetė dhe pėr secilėn kohė duhet flasim si ka qenė dikur rrethanat qė kanė vepruar etj etj.

Por nėse flasim pėr politikėn aktuale unė pajtohem me mendimin tėndė haxhiu 01.

Njė tjetėr mendim i joti haxhiu ku thua se duhet tė ngritet populli i tėri ! Me popullin duhet punuar haxhiu sepse nuk ėshtė populli ai i cili ngritet me teledirigjues, por me te duhet punė sistematike tė punohet deri tek pregaditja pėr kryengritje tė armatosur. Njė kryengritje e patėm nė Maqedoni por pėrfundoi si pėrfundoi e dim tė gjithė dmth pa sukses.

Kėsaj lufte qė nuk pati sukses e udhėhoqi Ali Ahmeti.

Tash nėse dikush di tė na thot se cilat ishin gabimet e bėra nga kreu i kėsaj lufte qė solli deri tek dėshtimi i luftės jo vetėn nė Maqedoni, por edhe nė Kosovė edhe nė Kosovėn Lindore....

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Vizitor
Vizitor


Sofra
Mos ma perzini Afrim Zhitin ne thes me tjeret,Afrimit shoket ja rrasen nese se ke dite,dhe si ja kan ba ti je tradhetar dhe e shtinen me u kacafyte me serb dhe ra heroikisht ti kete se din emrat nuk po ua permendi se kush e nxiti siq u munduan mua te ma bejne kete felliqesi!Nje nuk po te marri vesh Sofra ti disi me kungja po shkruan,por te kuptoi mire,a e dine qe ne ēdo celule ēlirimtare kyqen spiunet me ekserienca te shkelqyera dhe dijn me shkatrrue berthamen e lirise !Sai perket pse u banen gabimet qe deshtoi kryengritja ne tere trojet shqiptare une ti permenda vellau im por per qe nuk me lan te kyqem ne uēk nuk jam fajtor,por fajtor eshte edhe vete populli se shume mire me ka njohur e nuk me ka inkuadrue me dhune per inati te disave tradhetareve qe e udheheqeshin luften dhe e kishe pare a me kishte deshtue bashkimi i trojeve,por nuk kam se ēka te shkruai siq thone tani fole e rruje veze,a vezja ska lesh.More vetem tisha inkuadrue nje dite apo nje ore ne uēk e kishin pare keta ogurezinjet se ku e kishin bere ven,por me kan pergjue ne cip e cep ka kam levizur.Shpati mesiguri ke ndegjuar kasetat e mija me shume spiuna qe kam ba udbashet mendoin se ne te roberuarit jemi ne gjume e vetem ata i kan syt qele aaaaaa.Jemi ka punoim...........siq ka thene Nasradini kur njani e pyeste kur me sharr e sharrite drynin;ēka po ban Nasradin ?Po i meshoi sharkis!Po zni nuk po i ndegjohet !Ja ndegjon neser ja pret Nasradini.E di qe lufta eshte e pashmangshme dhe me pasoja tejet katastofike,por me rendesi eshte bashkimi se sa shume popull e ne roberi.

Gjura


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Tue Jan 20, 2009 5:26 pm
Sofra!
Ky as qe ja ka idene se per ēfar flet, me duket se i ka me te degjuara.
Sa per nje link qe kishte sjelle ketu me habit fakti se si burri i botes bazohet ne montazhe dhe me gojen plot thote: -se ka vidio dhe duhet ti ruaj ne arkiv, hahahahaha, qesharake me duket se nuk ja vlen te humbasim kohe me kete kategori te njerzve qe i ka shkel koha.
Te flasesh me te per veprimtarin e Afrim Zhitise dhe te Aliut eshte me teper se gjynah.
Shum interesant eshte fakti qe Haxhiu e perdore shume here ku shprehet me fjalet:
Se mua nuk me burgosen shkijet se nuk deshen qe te behem i famshem.(nje paradoks dhe nje fatalitet qe njerez te tille marrin akoma guximin dhe shpifin per figura qe kane deshmuar me vepra veprimtarine e tyre)
D.m.th se thjesht ata qe u burgosen jo qe ishin te demshem per armikun,por thjesht armiku deshi ti beje te famshem apo jo?
Ky strateg i vonuar dhe i humbur mendon qe deshmoret e kombit u bene te famshem pse rane ne duart e armikut...!
Nje idiotesi te tille as qe e kisha menduar jo me degjuar.
Por dalin si lloji i ketij kajrajfili ne drite se sa mbeturina kane ngelur ,dhe marrin fryme kot duke shfryre mbi popullin e heroizmat e deshmoreve dhe figurave te ndritura te popullit tone.
Ai perzihet edhe tek figura me e spikatur e KOMBIT Ukshin Hoti ku llomotiten pa ditur se per ēfar flet.
Ky fare Strategu qe i paska dale gjumi sot dhe merr guximin e flet se si duhet organizuar nje lufte e nje nje popull.
Ne rradhe te pare ai duhet te organizoje nje fjali te vetme qe ta kuptojme se ēfar xhevahiresh kerkon te na tregoje se nuk e mora vesh fare pak me lart, dhe te tregoje pak me shume kulture sepse fjalorin qe ai perdor eshte i nje niveli shume te ulet.
Mund te diskutohet por jo me sharje,fyerje,ke
rcenime etj....


Derničre édition par Perparimi le Dim 16 Sep - 13:56, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush ishte Ali Ahmeti   Dim 16 Sep - 13:30

Sofra

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Wed Jan 21, 2009 2:41 am
haxhiu01 shkruajti:
Sofra
Mos ma perzini Afrim Zhitin ne thes me tjeret,Afrimit shoket ja rrasen nese se ke dite,dhe si ja kan ba ti je tradhetar dhe e shtinen me u kacafyte me serb dhe ra heroikisht ti kete se din emrat nuk po ua permendi se kush e nxiti siq u munduan mua te ma bejne kete felliqesi!Nje nuk po te marri vesh Sofra ti disi me kungja po shkruan,por te kuptoi mire,a e dine qe ne ēdo celule ēlirimtare kyqen spiunet me ekserienca te shkelqyera dhe dijn me shkatrrue berthamen e lirise !Sai perket pse u banen gabimet qe deshtoi kryengritja ne tere trojet shqiptare une ti permenda vellau im por per qe nuk me lan te kyqem ne uēk nuk jam fajtor,por fajtor eshte edhe vete populli se shume mire me ka njohur e nuk me ka inkuadrue me dhune per inati te disave tradhetareve qe e udheheqeshin luften dhe e kishe pare a me kishte deshtue bashkimi i trojeve,por nuk kam se ēka te shkruai siq thone tani fole e rruje veze,a vezja ska lesh.More vetem tisha inkuadrue nje dite apo nje ore ne uēk e kishin pare keta ogurezinjet se ku e kishin bere ven,por me kan pergjue ne cip e cep ka kam levizur.Shpati mesiguri ke ndegjuar kasetat e mija me shume spiuna qe kam ba udbashet mendoin se ne te roberuarit jemi ne gjume e vetem ata i kan syt qele aaaaaa.Jemi ka punoim...........siq ka thene Nasradini kur njani e pyeste kur me sharr e sharrite drynin;ēka po ban Nasradin ?Po i meshoi sharkis!Po zni nuk po i ndegjohet !Ja ndegjon neser ja pret Nasradini.E di qe lufta eshte e pashmangshme dhe me pasoja tejet katastofike,por me rendesi eshte bashkimi se sa shume popull e ne roberi.


O Haxhi Kuēi, po tė njejtėn kėngė po e kėndon tash e katėr vjet o Haxhi Kuēi.... po tė kam thėnė edhe te diskutimet qė kur tė shkruash, shkruaj pak pa javash bre Haxhi Kuēi sepse ti shumė gjėra i ke me vend, po edhe shumė gjėra ja futė trup e shkurtė bre Haxhi Kuēi tė gjithė njerzit i matė dhe i futė nė njė thes ...e masanej ua ngrit gjakun shumė kujt, si mua dikur tek diskutimet qė ma pate ngritur gjakun nė disa raste po ta pėrmendi vetėm njė ( rasti pėr Idriz Ajetin nėse se ke harruar atė rast).... por nejse shpresoj se ma nė fund do tė tejkalohen kėto gjėra me gjakftoftėsi edhe do tė jem ata qė secili prej nesh nė emėr tė Bashkimit Kombėtar do tė lėshojm nga pak shteg dhe do tė kontribojm nė kėtė drejtim... aq sa kemi mundėsi. Shumė shpejt do tė vjen njė ditė e tė kem mundėsi qė tė jem ata qė edhe praktikisht tė pėrballemi me pushtuesit kah i kemi, tė bashkuar do tė jem dhe s'do ta pengojm asnjėrin nga ne qė tė tregohet edhe nė luftė, tė tillė na nevoiten tė kem rreth nesh.

Haxhi Kuēi Afrim Zhitijės prej shkollės sė mesme nė vitin e parė pastaj kur ėshtė dal nga burgu, e deri mė 2 nėntor, fort mirė ja di historinė, madje kem pas edhe kontakte shumė here me te. Tash pasi e kam tė shkruar edhe nė parathėnjen e librit qė e kam tė botuar njė prej bazave qė ishte ilegal Afrim Zhitija ishte edhe shtėpija ime.... por Afrim Zhitija rastėsisht kishte rėnė nė sy tė UDB-sė, rrugės kah kishte shkuar nga Dragodani drejtė Bregut tė Diellit, ishte bashk me Fahri Fazliun qė udhtonin pėr nė banesėn e Fahriut nga e cila ėshtė dashtė tė tėrhiqeshin ca gjėra ilegale.... ma tutje nuk po vazhdoj tė shkruaj Haxhi Kuēi pėr kėtė pikė, por ajo qė po thua se e kanė tradhtuar shokėt nuk qėndron.... sepse ai ka pas shumė shokė dhe nėse "njė e ka tradhtuar" nuk janė tė gjithė ore Haxhi Kuēi ( kjo ėshtė ajo qė lėshon fjalė pa i menduar thellė dhe i revolton shokėt nė forum)

Nuk thash qė UDB-a nuk futet nė rrjetet e punės qė kanė bėrė ilegalėt Haxhi Kuēi, sepse pėr ate i thonė UDB, dhe atė qėllim e ka UDB-ja, kjo ka ndodhur edhe gjatė L2B nė shumė vende ku kanė bėrė luftėn ēlirimtare popuj e ndryshėm Haxhi Kuēi, edhe do tė ndodh nė luftrat e ardhshme, sepse punėt janė tė atilla mes oraganizimit tė luftės pėr ēlirim, dhe organizimi tė luftės pėr tė mbajtur popuj nė robri.
Ka pas raste qė UDB-ja ėshtė futė edhe nė rrjetet ilegale por nuk mund tė themi Haxhi Kuēi se nė secilėn celulė ka pasur njerz tė UDB-sė( ėshtė njė tjetėr fjalė e lėshuar nga ti e pa kontrolluar e cila ua ngrit gjakun njerzve)

Pėr fund Haxhi Kuēi, kėta djem tė Kosovės tė cilėt punuan ilegalisht pėr ēlirimin e Kosovės ishin tė pastėr si loti, tė cilėt bash nė moshėn mė tė re, si Afrim Zhitija, Bahri Fazliu e shumė shokė tė tjerė qė nė rinin e hershme i lanė gėzimet qė i ka secili i ri, i lanė anash dhe ia ngarkuan vetes mbi supe detyrėn e ēlirimit tė Kosovės dhe bashkimin e saj me Shqipėrin. Prandaj ėshtė mirė qė tė kemi pak kujdes kur tė shkruajm diēka pėr ta, sepse na vret gjaku i tyre njė ditė siē do t'i vras shumė shokė tė tyre sotė udhėheqės, politikan qė e kanė tradhtuar amanetin e tyre.

Haxhi Kuēi, jam shumė i lumtur qė po punohet diēka qė t'i ndėgjohet zėri nesėr...ėshtė mirė qė sot tė punohet sa mė mirė e tė jetė sa mė komplet qė nesėr tė jetė jo vetėm njė ēifteli por tė ketė edhe instrumenta tjerė qė ndėgjuesit dhe shikuesit tė ndahen tė kėnaqur....

Pėr temėn...

Rastėsisht e lexova kėtė shkrim nė internet...

lexone edhe ju;

Ali Ahmeti thotė se ish-kryeministri Georgievski gjatė konfliktit 2001 i ka ofruar mundėsinė pėr ndarjen e Maqedonisė

Shkup, 22 shtator - Kryetari i BDI-sė Ali Ahmeti thotė se ish-kryeministri maqedonas Lubēe Georgievski gjatė konfliktit 2001 i ka ofruar mundėsinė pėr ndarjen e Maqedonisė. Ahmeti po ashtu bėnė tė ditur se Georgievksi jo vetėm qė ka propozuar ndarje etnike tė Maqedonisė, por edhe ndryshimin e kufijėve nė rajon. Ai ka shtuar se propozimi i Georgievskit pėr ndarje tė kufijve etnikė tė Maqedonisė nėnkuptonte edhe ndryshimin e kufijve nė rajon. "Georgievski madje mė ofroi edhe kompromis nė pjesėn e Likovės ku ishin vijat e frontit tė bien nėn Kosovė, ndėrsa pjesa e Tetovės dhe Gostivarit nėn Shqipėri", ka thėnė Ahmeti.
Pas kėsaj deklarate ka reaguar edhe Georgievski, i cili ka mohuar tė ketė patur njė plan tė tillė apo kontakt me Ali Ahmetin.

http://www.kosova.com/lexo.php?kat=3&artikulli=27994

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Wed Jan 21, 2009 12:18 pm
Sofra A e din punen e Afrim Zhitise apo vetem ke ndegjue e lexue o burri dheut ?Si u vra,kush e nxiti qe te vritet me forcat serbe ?

Per Idriz Ajetin qe me bene pyetje?Pse Sofra a nuk ka qen e vertete qe ky ka marr pjese ne Rambuje ?A nuk ka qen dekan ne beograd ?A nuk tha tani se fundi me vjen keq qe jam shqiptar ?Kete te fundit mire e ka thene!!!Une ne vitin 1993 jam rrahur per kete ne kufirin maqedonas e din mire kete Adem Berisha nga suhareka qe edhe ky mbas meje eshte rrahur per Idriz Ajetin!!!Sofra te duket truq qe ja fusi por jo per bese!Une flasi vetem drejte dhe pushka top u befte ati qe i djege,apo qe e ka mizen mbas veshit!
A e din pse disa troje i lene nen roberi qe nje dite kur te forcohen keta popuj ta nisin kinse luften ēlirimtare ?Lexo drejtesi nderkombetare per lufterat pse behen !!!
Sofra nje ta dine se njerezit per ta udheheq ēfaredo lufte o ēlirimtare o okupuese pergaditen heret e as ty e as mua nuk na vjen radha,dalin sikurse krymbat nga wc dhe nuk ke me guxue as gojen me qele se i ka anash subashat me kallasha!
Per me kan kopil mi bashkue trojet duhet disa marifete aty u duhet tradhetia e me tradhetue popullin.Nuk po them aty duhet taktika e tradhetise,por ndai kujt o Sofra ?!!!!!!!!!
Ndarja qe iu eshte afrue Ali Ahmetit nga Lupqo Giorgievsi apo nga ana e akademis se shkencave maqedonase ,ketu ka qen nje tjeter taktike e tyre per me meshtjell punen qe e dhe shqiperin me shtie ne dore,dhe si po shkoin punet shqiptaret per interesa vetiake e poste e shesin e dhe femiun e vete kam dro dhe kur te perfundon ti me mua e tjeret me pas dhemb sa te kulqedres nuk na bejn pune se na shkurtoin e din mire a luftohet me dynjan.Dhe a e din se sipas normave nderkombetare nuk guxon nje popull me u que kur ti qohet!Se te shtyp si hudren OKB kjo eshte norme dhe ska hajgare.Sofra po shprehna sa ma katundarqe qe te kuptoin shumica,por tek e fundit o Sofra ska kush qe mundet me bashku shqiptarin,une kam qen bre burr ne kosove 47 vite te zeza dhe nuk mujta as mi bashkue as me luftue kundra shkive e po me dhimbesh ti Betoni e disa te tjere qe e keni me tere qenjen shpirterore per shqiptari por kote o Sofra siq ma kan ba mua e disa te tjereve runu o vellazni,por nuk e kam qe tju frigoi,mos u frigoni nga tradhetaret fare se adhe kur ju kercnohen ata ju kercnohet qe tju frigoin juve nga friga e kan taktike qenefat se ata as gjumi si merr sepse edhe kur flejn ne gjum ju dallim perpara duke ua marr shpirterat e gjelateve tradhetareve.
Sofra edhe nje here po te them une per shqiptari punova plote 55 vjet dhe shqiptaria ma lujti ***** dhe te vdekurit.Dhe a e sheh qe edhe ma tutje jam ka shkruai e punoi por po e shohe se vetem me punue per tradhetar ore Sofra se qeshtu konkan shqiptaret te krijuar ne kete boten e shurret.
Zoti me shperblefte mua e ty e Betonin dhe disa te tjere!!!!

Sofra
7

Faleminderit per bisede. Mirembeteshi !

Vizitor
Vizitor

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Wed Jan 21, 2009 5:51 pm
Sofra shkruajti:
Haxhi Kuēi

Pėr Afrim Zhitijėn tė thash mė lartė...por po kthehemi tek njė pikė qė e pėrmende OKB.

Ti thua se na ndrydh OKB-ja si hudra etj etj.... Po ja qė nėse njerzit qė janė pėr Bashkim Kombėtar veprojnė nė bazė tė kushteve dhe rrethanave ....e bėjnė punėn me masa nė Kosovė dhe Shqipėri deri aty sa qė tė ngritet populli nė demostratė, grevė urie deri tek nėnshkrimet qė do t'i jap populli dmth tė deklarohet pėr "Bashkim Kombėtar" (Kosovė Shqipėri.....)
A mund tė na ndrydhin pastaj OKB-ja si hudra, apo do tė detyrohet ta njoh vullnetin e popullit, duke pas parasysh se simbas OKB secili popull ka tė drejtė tė vetvendoset, dmth ne kemi tė drejtė tė bashkohemi....

ēfare kushtesh kerkon pash zotin Sofra,OKB nuk i intersoin ti a ke kushte e as rrethanat nuk u intereson o Sofra!A e din ne kodin e OKB ēka thuhet ;?;Kur i behen kushte nje kombit te roberuar me kalimin e nje kohes prej40-50 vjet ka te drejte te ngritet ne kryengritje te armatosur e nese deshton kryengritja prape ke te drejt mba ketyre viteve dhe kjo gjenerate e hangri tungjin,por ka mundesi Sofra ndryshon ligje sepse ka dhe zbrastesi ndermjet do amandamente!!!!Me te fillue lufta Sofra pergaditen konvojet me armatin,pergaditen grupet per shperndarjen e armeve mases ,pergaditen sulmuesit,snajperistet,ata qe merren me eksplozive neper rruge e neper depot e armikut,grupet qe percjellin soiunet per ti likvidue pa kurrefare pyetjesh dhe ligji.Une mendoi keshtu Sofra nuk mundem mu kan ma i lart se ligji i botes !A per bashkim kombetar ti deshiron o Sofra,por bene pyetje Sali Berishen e Nanon dhe popullin e shqiperise,bane pyetje shqiptaret e Kosoves,te maqedonise,te lugines se Presheves,te Malit te zi,te Qamerise!!!Shqiperia na keputi me kenge e ne tjetren ane na vrete o Sofra une kur kam qen ne vitin 1997 ne shqiperi tek ministri i arsimit ne shqiperi per tna dergue planprogramin per Kosove tek Merihan Braha,ne pasaporten time kur ne kufi shqiptaro shqiptar ma qiten vulen qe jam shqiptar jugosllave a me beson veq qe nuk me ra pika nga inati dhe fshava a zot a kesi shqiptar na qenkan!!!Vetem nje ta dine shqiperia se nese vazhson keshtu me kete politke ndytese coptim i trojeve nuk ka te ndalure po e shihni qe te gjithe dhe nje dite nuk do mbesi gje shqiptare ne kete rruzull te tokes!Bashkimi i kombit bene fuqin e zotit!

Sofra nuk eshte vone per ne kosovaret me kerkue populli referendum sepse ne brendi te kosoves eshte NATO OKB dhe eshte koha qe populli te ngritet,le te ngritet se nuk ka ma keq ku me shkue,skamje sa nuk ta merr mendja,papunesia poashtu,qeverise i konvenon keshtu dhe le ta rrenoin me themele kete qeveri dhe tradhetaret dihen he burr le ta leshoin kosoven dhe le te kerkoin azil ne RTS,siq ne qiten neve pisat!Eshte shanca e fundit e bashkimit kombetar!!!!!

zeriatdheut


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Wed Jan 21, 2009 7:01 pm
Sofra shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
NJe pyetje per Sofren cila shpije dhe cila nene ishte qe e sheroje plaget e Afrim ZHitise dhe Bari Fazlise na jep kete pergjigje se ne cilen shpije qendruan 3 muaj dite deri sa paske pase kontakte dhe i paske njofte pres pergjigje i nderuar Sofra


Zėri

Afrim Zhitija nuk kishte plag dhe nuk ishte me Bahri Fazliun por me tė vėllain e Bahriut me Fahri Fazliun. Atyre nuk pat kush t'ua sheroj plagėt e marra sepse plagėt e tyre ishin vdekjeprurės pėr ta qė ranė heroikisht duke luftuar me qindra polic qė i patėn rrethekuar nė Bregun e Diellit.


Sofra i nderuar une po te them se Afrim ZHitija ka qen i plagosur dhe 3 muaj dite ka qen ne shtepin e Fatmire Brajshorit dhe kete topi nuk e luan po te thome une 3 muaj dite nuk ka levize nga shpija ku nena e fatmir brajshorit i sheroje plaget
e afrimit

Sofra


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Wed Jan 21, 2009 7:37 pm
zeriatdheut shkruajti:
Sofra shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
NJe pyetje per Sofren cila shpije dhe cila nene ishte qe e sheroje plaget e Afrim ZHitise dhe Bari Fazlise na jep kete pergjigje se ne cilen shpije qendruan 3 muaj dite deri sa paske pase kontakte dhe i paske njofte pres pergjigje i nderuar Sofra


Zėri

Afrim Zhitija nuk kishte plag dhe nuk ishte me Bahri Fazliun por me tė vėllain e Bahriut me Fahri Fazliun. Atyre nuk pat kush t'ua sheroj plagėt e marra sepse plagėt e tyre ishin vdekjeprurės pėr ta qė ranė heroikisht duke luftuar me qindra polic qė i patėn rrethekuar nė Bregun e Diellit.


Sofra i nderuar une po te them se Afrim ZHitija ka qen i plagosur dhe 3 muaj dite ka qen ne shtepin e Fatmire Brajshorit dhe kete topi nuk e luan po te thome une 3 muaj dite nuk ka levize nga shpija ku nena e fatmir brajshorit i sheroje plaget
e afrimit


Ai topi jotė zėri nuk funksionon aq mirė shoki. Kur dhe ku u plagos Afrim Zhitija qė ėshtė shėruar tek familja e Fatmir Brajshorit !?
Afrim Zhitija ishte nė vikend nė familjen e vetė qė kishte ardhur nga shėrbimi ushtarak. Afrimi pastaj nuk u kthye mė nė shėrbimin ushtarak por u futė nė ilegalitet tė vazhdonte punėn.
Kur u plagos Afrimi qė unė nuk po e disha zėri. Unė nuk e di qė Afrimi ishte i plagosur, por Fadil Vata po ishte i sėmur nga kanceri qė tėrė kohėn ishin ilegal bashk me Afrimin deri sa ėshtė dėrguar nė Bazell tė Zvicrės pėr shėrim qė nuk pati sukses.
Kurse Afrimi me 2 nėntor qė ra heroikisht nė bregun e Diellit.

Kėto pyetjet tua si tė dyshimta zėri nuk e di pėrse i bėnė nė kėtė mėnyrė !?

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Sofra


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Wed Jan 21, 2009 7:46 pm
E_Bukura shkruajti:
Vazhdojme herave tjera tek ajo teme, me shpresen qe mos te kete cakaj edhe aty, ngase na eshte bere rutin te shohim cakaj ne cdo teme !

Faleminderit per bisede. Mirembeteshi !


Pa tjetėr E Bukura pėr ate edhe janė hapur temat tė bisedohen me mirėkuptim.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Thu Jan 22, 2009 2:22 am
Afrim Zhitin nuk e kan rrethue policia por ky i ka sulmue policin ne kerrin pincgauer dhe ka lene disa polic te vrare duke piskat si qenat ,dhe nuk ka ik a ka mundur por shoqeria e keqe....dhe aty eshte qellue nga tjeret per vdekje,kjo ka qen nxitje e marksistave duke i then se te zbuluam qe je ti njeri i udbes.Keshtu Enveristat i moren ne qafe njerezit ma te mire te kombit.Jo vetem keta por as te Rugoves nuk kan qen ma te mire!!!Dhe tani krekosen kinse e paten shok te vetin.
Poshte tradhetaret e qeni....hajdeni e flisni trimat qe na ēliruat ?Keshtu me sharje deshironi me bashkue shqiptarin ai qe eshte atedhetar dhe nese ka luftue nuk e shan njeriun qe ka kontribue per shqiptari,pos tradhetari e shane atedhetarin keto dokra i kam harr
ue qe moti.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush ishte Ali Ahmeti   Dim 16 Sep - 13:33

Sofra


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Thu Jan 22, 2009 3:35 am
haxhiu01 shkruajti:
Afrim Zhitin nuk e kan rrethue policia por ky i ka sulmue policin ne kerrin pincgauer dhe ka lene disa polic te vrare duke piskat si qenat ,dhe nuk ka ik a ka mundur por shoqeria e keqe....dhe aty eshte qellue nga tjeret per vdekje,kjo ka qen nxitje e marksistave duke i then se te zbuluam qe je ti njeri i udbes.Keshtu Enveristat i moren ne qafe njerezit ma te mire te kombit.Jo vetem keta por as te Rugoves nuk kan qen ma te mire!!!Dhe tani krekosen kinse e paten shok te vetin.
Poshte tradhetaret e qeni....hajdeni e flisni trimat qe na ēliruat ?Keshtu me sharje deshironi me bashkue shqiptarin ai qe eshte atedhetar dhe nese ka luftue nuk e shan njeriun qe ka kontribue per shqiptari,pos tradhetari e shane atedhetarin keto dokra i kam harrue qe moti.


Haxhi Kuēi nga e nxore kėtė histori tani hajt na thuaj qė ta mėsojm edhe ne tė vėrtetėn se deri sot nuk paskam ndėgjuar pėr kėto gjėra qė po i shpifka dikush nė popull ( ose koka jote i shpif me qėllim tė caktuar)

Unė zotri Haxhi Kuēi nuk krekosem se isha dikushi e aq mė pak tė jem deklaruar diku pėr shok tė dikujt, e nė kėtė rast pėr Afrim Zhitijėn, ėshtė hera e parė nė kėtė temė qė kam bėrė njė deklarat tė tillė edhe ate qė e ndėrlidha se Afrim Zhitija i kishte shok njerzit si Ali Ahmeti, Bardhyl Mahmuti, Fadil Vata etj etj por u detyrova tė tregoj njė tė vėrtetė pėr ku ai kishte banuar si ilegal, sepse ashtu ti i solle shkrimet e tua qė tė reagoj unė pėr tė vetmin qėllim tė del nė shesh e vėrteta.

Tash ti del me njė mendim krejt tjetėr i cili nuk bazohet fare me tė parin qė e dhe nė lidhje me Afrim Zhitijėn....

Ku ėshtė problemi tani qė dallojnė shkrimet tua nga postimi nė postim Haxhi Kuēi....!!! Kur e paska sulmuar Afrimi policinė dhe nuk ėshtė rrethekuar nė Bregun e Diellit !?

Afrimi dhe Fahriu i nderuar bien heroikisht pas mė shumė se 10 orė luftimi nė Bregun e Diellit. Kėte mbaje nė mend Haxhi Kuēi dhe tė kam lutur dhe po tė lus mos sill kėso deklaratsh shpifėse kundėr dėshmorve tė kombit.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...

Delia


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Thu Jan 22, 2009 3:36 pm
Hajde hajde Histori!! edhe ēfar historie se, pas asaj historie qė deri tash ėshteė shkruar e shkruar pėr Afrim Zhitijen, ashtu si e ka thėnė Sofra edhe ėshtė dhe ėshtė shkruar, sepse e di e gjithė Lagjia e Bregud tė Diellit ate histroi.
Vallė mė mirė po edikan ata qė ishin shokė ideali dhe organizate apo siq po tentohet tju mvishet nga njerz te papėrgjegjshėm qė flasin me fjalė rrugėsh jo kshtu po ashtu qė askund nuk ju mshon spota nė njė vend. Sot ka njerz qė po tentojnė ēdo gjė qė ėshtė ngritė me gjak nė histori ta kthejnė si tė manipulueme.

Koha ma sė miri do tė flas pėr Ali Ahmetin se ēka e shtyu ate tė veprojė nė kėtė mėnyrė, se nuk ėshtė let me pėrballu edhe sllavomaqedonet edhe amerikanet me prapavi e direktiva here lufto e here mos lufto.

Riga

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Thu Jan 22, 2009 4:12 pm
Ktu tema qenka pėr Ali Ahmetin e jo pėr Afrimin e Bahri Fahzilju.

ngadhenjimi

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Thu Jan 22, 2009 6:03 pm
ali amheti ka qen dashnori shqipes nese se dini

Vizitor
Vizitor


Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Fri Jan 23, 2009 1:56 pm
Gjura shkruajti:
Sofra!
Ky as qe ja ka idene se per ēfar flet, me duket se i ka me te degjuara.
Sa per nje link qe kishte sjelle ketu me habit fakti se si burri i botes bazohet ne montazhe dhe me gojen plot thote: -se ka vidio dhe duhet ti ruaj ne arkiv, hahahahaha, qesharake me duket se nuk ja vlen te humbasim kohe me kete kategori te njerzve qe i ka shkel koha.
Te flasesh me te per veprimtarin e Afrim Zhitise dhe te Aliut eshte me teper se gjynah.
Shum interesant eshte fakti qe Haxhiu e perdore shume here ku shprehet me fjalet:
Se mua nuk me burgosen shkijet se nuk deshen qe te behem i famshem.(nje paradoks dhe nje fatalitet qe njerez te tille marrin akoma guximin dhe shpifin per figura qe kane deshmuar me vepra veprimtarine e tyre)
D.m.th se thjesht ata qe u burgosen jo qe ishin te demshem per armikun,por thjesht armiku deshi ti beje te famshem apo jo?
Ky strateg i vonuar dhe i humbur mendon qe deshmoret e kombit u bene te famshem pse rane ne duart e armikut...!
Nje idiotesi te tille as qe e kisha menduar jo me degjuar.
Por dalin si lloji i ketij kajrajfili ne drite se sa mbeturina kane ngelur ,dhe marrin fryme kot duke shfryre mbi popullin e heroizmat e deshmoreve dhe figurave te ndritura te popullit tone.
Ai perzihet edhe tek figura me e spikatur e KOMBIT Ukshin Hoti ku llomotiten pa ditur se per ēfar flet.
Ky fare Strategu qe i paska dale gjumi sot dhe merr guximin e flet se si duhet organizuar nje lufte e nje nje popull.
Ne rradhe te pare ai duhet te organizoje nje fjali te vetme qe ta kuptojme se ēfar xhevahiresh kerkon te na tregoje se nuk e mora vesh fare pak me lart, dhe te tregoje pak me shume kulture sepse fjalorin qe ai perdor eshte i nje niveli shume te ulet.
Mund te diskutohet por jo me sharje,fyerje,kercenime etj....


Te flaesh per keta eshte mekat,sepse ti paske punue kundra ketyre GJUROOOO
ēka dini me then se e ka pas shok Fadil Vaten ,? edhe une e kam pas diēka,e ēka ******* ka lidhje nese e kam e ke shok!!Ti munesh ta kesh pasur shok,por ti ke tradhetue ate o me keso idioteska i kam peshurrur qe moti,moti me ka lene baba jetim dhe si qiftat e juai mi vran vellaznit e migjallaret si ballista ju i perpiluat listat e pushkatimeve dhe ketu keni formue forum kinse per Bashkim tradhetar jeni dhe mallkuar qofshit per mote e jete.Mos u kapni per Afrima e Vata e as per mua dhe qafen e theft ky popull mbrapeshtane!More piruna;more piuna more servila,Ali Ahmetin qe ma perkrahni ju jeni me maqedonas siq eshte tani Ali Ahmeti dhe konkuron per president te maqedonise ,Ja per ēka paska luftue he zoti ua marrofte fetyren te gjitheve!Ata qe ketu shkruain drejtesisht ju nuk ua botoni shkrimet se drejtesia ju pervelon dhe i shani e i detyroni te largohen nga ketu nga fjaloret e poshteruara qe ju ka mesue nena dhe tradhetaret keto moti i kam kalue e kalerue por gjere me sot as gjer ne vdekje as shkau as tradhetaret nuk do munden te me mposhtin

Vizitor
Vizitor Haxhiu

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Fri Jan 23, 2009 2:07 pm
Trendafile shkruajti:
Hajde hajde Histori!! edhe ēfar historie se, pas asaj historie qė deri tash ėshteė shkruar e shkruar pėr Afrim Zhitijen, ashtu si e ka thėnė Sofra edhe ėshtė dhe ėshtė shkruar, sepse e di e gjithė Lagjia e Bregud tė Diellit ate histroi.
Vallė mė mirė po edikan ata qė ishin shokė ideali dhe organizate apo siq po tentohet tju mvishet nga njerz te papėrgjegjshėm qė flasin me fjalė rrugėsh jo kshtu po ashtu qė askund nuk ju mshon spota nė njė vend. Sot ka njerz qė po tentojnė ēdo gjė qė ėshtė ngritė me gjak nė histori ta kthejnė si tė manipulueme.

Koha ma sė miri do tė flas pėr Ali Ahmetin se ēka e shtyu ate tė veprojė nė kėtė mėnyrė, se nuk ėshtė let me pėrballu edhe sllavomaqedonet edhe amerikanet me prapavi e direktiva here lufto e here mos lufto.


Leje ti drandafili me rrema Afrimin dhe mos na meso a dim gje,E per historin e Ali Ahmetit qe thuash tregon historia ???he ti din dē dhe ja bene si tradhetaret kur e kan marr ne qafe dikee thojshin; leja zotit,nje dite ka me shkrue historia !!!Apapaaa ti ketu paske ardhe me na mesue qe ti leme nje here ata qe na rrasen gjere sa ta kullosin e kur te vdesim le te hapen dosjet E vallahi ker te vdesim ua dhefsha dosjet,sot sot le te hapen,por kush mi hape kur te gjithe keni hanger ketu shifet dhe vertete nese thuhet a ka shqiptar qe nuk ka hanger m*** me shki ?Vetem nja eshte dhe dikush e ka cek ketu bekuar qofte.Pra ta dini se vetem nje shqiptar ne bote asht qe nuk e ka tradhetua kombin e vete!

Po si kofte ku komb e shperblefte PERENDIJA- ishalla =amin !

Gjura

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sat Jan 24, 2009 1:06 pm
haxhiu01 shkruajti:
Gjura shkruajti:
Sofra!
Ky as qe ja ka idene se per ēfar flet, me duket se i ka me te degjuara.
Sa per nje link qe kishte sjelle ketu me habit fakti se si burri i botes bazohet ne montazhe dhe me gojen plot thote: -se ka vidio dhe duhet ti ruaj ne arkiv, hahahahaha, qesharake me duket se nuk ja vlen te humbasim kohe me kete kategori te njerzve qe i ka shkel koha.
Te flasesh me te per veprimtarin e Afrim Zhitise dhe te Aliut eshte me teper se gjynah.
Shum interesant eshte fakti qe Haxhiu e perdore shume here ku shprehet me fjalet:
Se mua nuk me burgosen shkijet se nuk deshen qe te behem i famshem.(nje paradoks dhe nje fatalitet qe njerez te tille marrin akoma guximin dhe shpifin per figura qe kane deshmuar me vepra veprimtarine e tyre)
D.m.th se thjesht ata qe u burgosen jo qe ishin te demshem per armikun,por thjesht armiku deshi ti beje te famshem apo jo?
Ky strateg i vonuar dhe i humbur mendon qe deshmoret e kombit u bene te famshem pse rane ne duart e armikut...!
Nje idiotesi te tille as qe e kisha menduar jo me degjuar.
Por dalin si lloji i ketij kajrajfili ne drite se sa mbeturina kane ngelur ,dhe marrin fryme kot duke shfryre mbi popullin e heroizmat e deshmoreve dhe figurave te ndritura te popullit tone.
Ai perzihet edhe tek figura me e spikatur e KOMBIT Ukshin Hoti ku llomotiten pa ditur se per ēfar flet.
Ky fare Strategu qe i paska dale gjumi sot dhe merr guximin e flet se si duhet organizuar nje lufte e nje nje popull.
Ne rradhe te pare ai duhet te organizoje nje fjali te vetme qe ta kuptojme se ēfar xhevahiresh kerkon te na tregoje se nuk e mora vesh fare pak me lart, dhe te tregoje pak me shume kulture sepse fjalorin qe ai perdor eshte i nje niveli shume te ulet.
Mund te diskutohet por jo me sharje,fyerje,kercenime etj....


Te flaesh per keta eshte mekat,sepse ti paske punue kundra ketyre GJUROOOO
ēka dini me then se e ka pas shok Fadil Vaten ,? edhe une e kam pas diēka,e ēka ******* ka lidhje nese e kam e ke shok!!Ti munesh ta kesh pasur shok,por ti ke tradhetue ate o me keso idioteska i kam peshurrur qe moti,moti me ka lene baba jetim dhe si qiftat e juai mi vran vellaznit e migjallaret si ballista ju i perpiluat listat e pushkatimeve dhe ketu keni formue forum kinse per Bashkim tradhetar jeni dhe mallkuar qofshit per mote e jete.Mos u kapni per Afrima e Vata e as per mua dhe qafen e theft ky popull mbrapeshtane!More piruna;more piuna more servila,Ali Ahmetin qe ma perkrahni ju jeni me maqedonas siq eshte tani Ali Ahmeti dhe konkuron per president te maqedonise ,Ja per ēka paska luftue he zoti ua marrofte fetyren te gjitheve!Ata qe ketu shkruain drejtesisht ju nuk ua botoni shkrimet se drejtesia ju pervelon dhe i shani e i detyroni te largohen nga ketu nga fjaloret e poshteruara qe ju ka mesue nena dhe tradhetaret keto moti i kam kalue e kalerue por gjere me sot as gjer ne vdekje as shkau as tradhetaret nuk do munden te me mposhtin

Ago Muji

Titulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI Sat Jan 24, 2009 7:31 pm
haxhiu01 shkruajti:
Gjura shkruajti:
Sofra!
Ky as qe ja ka idene se per ēfar flet, me duket se i ka me te degjuara.
Sa per nje link qe kishte sjelle ketu me habit fakti se si burri i botes bazohet ne montazhe dhe me gojen plot thote: -se ka vidio dhe duhet ti ruaj ne arkiv, hahahahaha, qesharake me duket se nuk ja vlen te humbasim kohe me kete kategori te njerzve qe i ka shkel koha.
Te flasesh me te per veprimtarin e Afrim Zhitise dhe te Aliut eshte me teper se gjynah.
Shum interesant eshte fakti qe Haxhiu e perdore shume here ku shprehet me fjalet:
Se mua nuk me burgosen shkijet se nuk deshen qe te behem i famshem.(nje paradoks dhe nje fatalitet qe njerez te tille marrin akoma guximin dhe shpifin per figura qe kane deshmuar me vepra veprimtarine e tyre)
D.m.th se thjesht ata qe u burgosen jo qe ishin te demshem per armikun,por thjesht armiku deshi ti beje te famshem apo jo?
Ky strateg i vonuar dhe i humbur mendon qe deshmoret e kombit u bene te famshem pse rane ne duart e armikut...!
Nje idiotesi te tille as qe e kisha menduar jo me degjuar.
Por dalin si lloji i ketij kajrajfili ne drite se sa mbeturina kane ngelur ,dhe marrin fryme kot duke shfryre mbi popullin e heroizmat e deshmoreve dhe figurave te ndritura te popullit tone.
Ai perzihet edhe tek figura me e spikatur e KOMBIT Ukshin Hoti ku llomotiten pa ditur se per ēfar flet.
Ky fare Strategu qe i paska dale gjumi sot dhe merr guximin e flet se si duhet organizuar nje lufte e nje nje popull.
Ne rradhe te pare ai duhet te organizoje nje fjali te vetme qe ta kuptojme se ēfar xhevahiresh kerkon te na tregoje se nuk e mora vesh fare pak me lart, dhe te tregoje pak me shume kulture sepse fjalorin qe ai perdor eshte i nje niveli shume te ulet.
Mund te diskutohet por jo me sharje,fyerje,kercenime etj....


Te flaesh per keta eshte mekat,sepse ti paske punue kundra ketyre GJUROOOO
ēka dini me then se e ka pas shok Fadil Vaten ,? edhe une e kam pas diēka,e ēka ******* ka lidhje nese e kam e ke shok!!Ti munesh ta kesh pasur shok,por ti ke tradhetue ate o me keso idioteska i kam peshurrur qe moti,moti me ka lene baba jetim dhe si qiftat e juai mi vran vellaznit e migjallaret si ballista ju i perpiluat listat e pushkatimeve dhe ketu keni formue forum kinse per Bashkim tradhetar jeni dhe mallkuar qofshit per mote e jete.Mos u kapni per Afrima e Vata e as per mua dhe qafen e theft ky popull mbrapeshtane!More piruna;more piuna more servila,Ali Ahmetin qe ma perkrahni ju jeni me maqedonas siq eshte tani Ali Ahmeti dhe konkuron per president te maqedonise ,Ja per ēka paska luftue he zoti ua marrofte fetyren te gjitheve!Ata qe ketu shkruain drejtesisht ju nuk ua botoni shkrimet se drejtesia ju pervelon dhe i shani e i detyroni te largohen nga ketu nga fjaloret e poshteruara qe ju ka mesue nena dhe tradhetaret keto moti i kam kalue e kalerue por gjere me sot as gjer ne vdekje as shkau as tradhetaret nuk do munden te me mposhtin


Qyre ti o haxhi kuqi, Fadil Vaten shok dhome e ka pas baba jem en burg, kshtu qe mos e nxin fort at emen neper at gojen tane te flliqt, ruju mos pshurr fort kur permenen emna te deshmorve se gjinja ta kputin kejt, nese ta merr menja qe njerz si na tpaskan bo dom kaq shum, e ky koka bashkim trashtar e jo bashkim kombetar the qafen deren qel e ki se ashtu kshu sen spo na vyn. Kerkush nuk foli mire per Ali Ahmeti qka po bon sot, po jon kallxu realista per tkalumen e tij, piun e servil je vet zotrote, kur e shan rend popullin dhe idealet e tij, historin dhe nderin e tij.

Pa me te voglin rr
espekt
Ago Muji
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush ishte Ali Ahmeti   Dim 16 Sep - 13:33

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kush ishte Ali Ahmeti   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kush ishte Ali Ahmeti
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: