AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Qazim Doda me Haxhi Kušin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Qazim Doda me Haxhi Kušin   Ven 21 Sep - 2:21

Haxhi Kuši says:
September 2, 2012 at 2:28 pm
Zotri Qazim Doda
Se pari pranoni pershendetjet e mia nga Haxhi Kuši

Se dyti ju pergezoi per shkrimin e qelluar qe shkruan per udbashet shqiptar qe ishin njerez te udbes serbe,qe te gjithe keta udbasha sot i kemi ne krye te gjeverise se gjelbur si ne shqiperi,Kosove,Iliride,Mal Te Zi,ne Qameri e ne Luginen e Prasheves dhe pse jo edhe ne Sanxhak.
Tjeter qe e permendeöCerna RukaöKjo oraganizate eshte krijue nga Gavrillo Principi nje atentator qe vrau Franc Ferdinantin dhe nga ky ishte si shkas lufta e pare boterore e nje rendit te ri boteror.
Dhe kjo organizat shtrihet ne europe e ne kontinentet pertej atllantikut.
Sllogani i kesaj organizate ka qen qe ta forcojn serbin duke i frigue serbet se kush nuk lufton per serbi eshte tradhetar dhe duhet me likvidue,.E sidomos me vra shqiptar e me ua grabite trojet kinse ne shqiptaret ua paskemi grabite diukuri.
KJo organizat ka per qellim te vetmin qe ne Ballkan ti nxisin lufterat me permasa te shfarosjes masive,sepse iluminati keshtu i don popujt qe masakroin e zhdukin popuj nga kjo hapsire.

Te njeten sllogan e kan udbashet shqiptar qe shiten patriota dhe patriotet i etiketojne udbasha ne vendin e tyre.
Dhe keta tradhetar o kem nen serbi,greqi i gjejm ne qeverin e shqiptareve dhe kurr nuk leshoin penje nga qeverisja mbi ne .Keta ndytesira as ne lufte nuk na pranuan,sepse ua qarrojshim syt,ku disa atdhetar i vrane ne prita e tjeret mbas shpines dhe shume atdhetareve iu kercnuan se jane tradhetar dhe i detyruan qe ta leshoin atdheun siq e leshova vete une.
Po flasim Pa Rrotulla
E nisen luften duke iu betue se do i bashkojna trojet shqiptare .E ška banen?
Veriun e ndane qe pa lufte keshtu kemi mundur ta bejm nje gje te poshter.Nese u kujtohet dialogu i drejtpersedrejti mes Adem Demaqit dhe Vuk Drashkoviqit,ku Drashkoviqi e luti Demaqin si sot te ndahen pa lufte dhe Demaqi e refuzoi.
A ishte Demaqi perfaqesues politik i ušk_es?
A ishte Albin Kurti zevendes i Demaqit ?
A e burgosen Albinin dhe e leshuan serbet per burr te mire a?

Sot Albini kercnon PDK e dje LDK.
Kam mesazhe nga ca antar te VV qe me thone se ne paraqitemi kinse jemi kundra kesaj qeveries,a ne te vertete nuk jemi kundra qeverise,por kundra UNMIKUT.
Amerika na ka marr vesh,dhe udbashi Spahiu tani shkon ne Turqi qe ta nxite edhe Turqin te behet kundra neve. Pse e them te teren kete? PO se kur me 15 janar 1999 ne Raqak forcat serboqetnike vran e masakruan civil shqiptar, ne shtepin time ishin dy perfaqesues te OSCES dhe e kishin ne vezhgim kete rajon te Raqakut dhe kete dite u vonuan gjere ne oren 23h50 dhe kur erdhi kerri i blinduar i tyre e ndegjova dhe dola perjashta qe tua hapi porten.

Pasi dolen nga kerri ja nisen me qajte, dhe mendova se u paska ndodhe diš e keqe ne Turqi.

U bana pyetje ška eshte ba? Ju dridheshin buzet dhe lotet u rridheshin si femive e me thane se serbet kane masakrue njerez te pafajshem,shume me than kan vra .
U mpiva tu them te verteten dhe hyrem brenda dhe shoqja ime ua kishte pergaditur iftarin dhe ua shtroi meniherit. Por ška tu them nuk di sa kafshata i gelltiten dhe e nderprejten buken dhe menjeherit edhe šajin ua pergaditem dhe ne keto qaste duke pire šaj njeri nga keta me emrin Ihsan Axai me tha a deshiron me ta plotsue deshiren qe serbin ta bombardoi NATO? Jam que ne kembe e me sa kam mundur e kam perqafue dhe i thash po kush nuk deshiron kete me ba e me largue kete sllave nga kosova ,nga vendi yne shqiptar .

E ka marr radio lidhjen me KS te OKB es dhe per disa ore duke fole me ta dhe pasi e nderpreu me tha se deshiren tende ta plotsova,Dhe mu lute qe pasi jame ne nxor nga ušk dhe nga serbet me tha ta leshoi Kosoven..
Po dua te them shkurt se historia ime eshte e gjate qe nuk ka fleta me pershkrue,por ta din populli i mjer se ne qeveri dhe neper partit shqiptare i kemi njerezit shqipfolesat qe shiten si šlirimtar.
KJo qeveri apo cilado qe vjen nga keto parti nje dite kane me e zhduk kete popull shqiptar vete, ose kane me prue serbin apo nje te tretin me na zhduk..Por ne fund edhe shtetet nga quditeria edhe ketyre kan me ua ba vorrin,sepse keta nuk kan gjak shqiptari edhe pse shiten trima patriota.
Me pas luftue vetem 10 mije shqiptare me shpţrt kundra serbise jo me šlirue Kosoven dhe viset e tjera por serbet kishin ik per karpate pa tlina. Por ška te them me teper me kaq po e perfundoj.
Se i tere mundi im qe e dhash per shqiptar me shkoi si shurra e pules. Mi vodhen meritat e mija dhe moren pozita gjere ne kryetarllek.
Une i nisa demostratat e 11 marsit te vitit 1981, une u kacafyta per flamurin kuq e zi me serb, une ne kete vite ia kushtova poezine Republikes se Kosoves.
Une kesh tek Minatoret me 1989 dhe u thash se po behem kurbani i shqiptareve dhe qeshnin me mua keta qeveritar te Kosoves.
I papershtatshem isha te punsohem ne mardhenje pune sa ishte regjimi jugosllave, e te burgosurit politike si u lirojshin nga burgu u punsoheshin neper komuna ne vende kyqe duke marr paga te majme, e une jo as i burgosur politike as ne mardhenje pune,sepse nuk deshta tju behem sklav i serbeve qe ti dermoj shqiptaret naten e diten te shitem patriot.
Por a kam gabue, nuk e di, por kjo me kushtoi shume duke mos me pranue edhe ne lufte kundra shkaut, sepse si ne kohen e jugosllavise ju bera šlirimtareve. Une po e them te verteten, nuk e keshi apo shaje luften šlirimtare, po te ishte vertete nje lufte per qellime te kombit shqiptar. Por kjo lufte demtoi rende qeshtjen dhe ne vend te bashkimit kombetar i coptuan apo i riroberuan shqiptaret me kete lufte. Ne Iliride e nisen luften dhe Ali Ahmeti ška beri? Beri aleance me sllavet !

Ne iliride e njejta gje u ba, nese po genje me thuani o shqiptar sa nuk ju ka bere vone shume vone. Ne Kosove veriu po shkon, e sa e sa komuna serbe po eksteritorializohen si shtete besa, e sa manastire nisoj,.E a i thuhet bashkim kesaj lufte? Apo a mos valle eshte Kosova e pavarure?
Thaqi kritikonte Rugoven se eshte tradhetar, ky si Rugova po punon, edhe Albini pa dallim vetem le ta merr qeverisjen se ma i mire nuk do na del !
Pse shqiptaret nuk respektojne ata qe dhane šdo gje per shqiptar? Kush,dhe šfare populli jemi?

Kete shkrim e kam shkrue drejtpersedrejti dhe nuk po e korigjoj, nese kam ba ndokund gabime kerkoj ndjese dhe šdo kritike qe me drejtohet mua do e pranoi si pozitive.

Pershendetje shqiptare
Haxhi Kuši
Reply
qdpress says:
September 3, 2012 at 2:23 am
Faleminderit per komentin tuaj, e kuptoj shqetesimin tuaj dhe nuk jame aspak kunder asaj qe me paske shkruar!
Reply
Haxhi L.Kuši says:
September 19, 2012 at 10:06 am
qdpress

Jo Zotri ju nuk mu pergjigjet kerkund ne asnje pergjigje.

Sa per aktivitetin tim mos te kofsha fale a me perkrahesh apo jo,por nje pyetje po te benja;
Pasi Ky Avni Spahiu paska fole kundra shqiptareve ne amerike,pse Atifetja e qoi ne turqi si ambasador?Me šfare prapavije ?

Haxhi l.Kuši
Reply
qdpress says:
September 19, 2012 at 2:11 pm
Pershendetje Haxhi,
Une e mbaj mend se me ke derguar nje shkrese qe te beja pak permiresime ne reagimin qe e kishe derguar, e di qe e kam bere korigjimin e atyre fjaleve qe me ke shkruar dhe e kam bere nje redaktim gjuhesor pa e humbur kuptimin e asaj qe ke shkruar.
Nuk e paskam lexuar pyetjen tuaj dhe ne pergjithesi une nuk ju pergjigjem pyetjeve te ketilla sepse kjo eshte nje šeshtje e mosfunksionimit te politikes se jashtme te Kosoves dhe mua si mergimtar nuk me takon te perzihem shume.
Une e kam pare te arsyeshme qe te merrem me Avni Spahiun dhe me eshte dashur ta largoj prej ketuhit sepse kisha fakte qe ai ka qene bashkepunetor i UDB-se. Nese ate tash e ka zgjedhur presidentja per te perfaqesuar Kosoven ne Turqi, mendoj se eshte ne pergjegjesine e institucioneve te Kosoves te japin llogari tek votuesit e vet.
Une vetem nuk kam dashur me e pare ketu dhe me kaq ka perfunduar misioni im kunder Avni Spahiut, atje ne Kosove munden me e zgjedhe edhe president dhe kjo nuk me pengon mua aspak sepse eshte vullneti i atyre qe jetojne ne Kosove.
Shqiptaret nuk munden me jetue pa u perzie nga pak me ata qe kane sherbyer ne UDB sepse nje numer i madh i tyre kane akoma nostalgji per ish sistemin.
Besoj se ju kam pergjigjur pyetjes suaj dhe mos e merrni personale qe nuk ju kam pergjigjur me heret se ndoshta as pyetjen nuk e kam lexuar.
Mua me vijne mbi 200 E-maila gjate dites dhe nuk kam kohe as gjysmen tĺi lexoj.
Te uroj ne dite te kendshme e kalofsh mire!
Qazim Doda
Reply
Haxhi L.Kuši says:
September 21, 2012 at 8:19 am
Zotri Qazimi

Ju e keni debue nga amerika kete dilingji.Por mendjen nuk e paske ne atedhe,dhe thoni se nuk eshte qeshtje e jote atje le te behet ška te behet.Po kjo Atifete e Dellit e perkrah pa rezerve Spahiun dhe ne vend qe ta burgosi pisin per tradheti e qon ambasador ne turqi !Pse e ben kete poshtersi kjo bushter ?
Ja ška keni shkrue ?
Gati i kishte rrahur kŰshilltarŰt e Presidentes Jahjaga nŰ mes tŰ restorantit ôPalmö nŰ Washington DC me 17 Dhjetor 2011. Ngjarja kishte filluar kur Ramush Tahiri dhe ArbŰr Vllahiu ishin ngritur nŰ kŰmbŰ nŰ shenjŰ proteste se kinse nuk po ju pŰlqen restoranti qŰ ambasada e kishte pŰrzgjedhur duke u unkuar se kishte shumŰ zhurmŰ.
ůůůůůůů.
Si perfundim

Kur ne qeverisjen e nje popullit vijn njerezit tradhetar,keta tradhetar e perqajn popullin duke i nxire ne vellavrasje,duke vjedhur njeri tjetrin,,e duke shpifur njeri tjetrin.
Me keso veprimesh ka te beje me zhdukjen e atij popullit ne nje te ardhme shume te aferte.
Martin Vulajs kur i pata kerkue nje ndihme para disa viteve me thoshte se eshte i nxenur me problemet e kosoves,dhe qeshte me mua per hallet qe i kisha.
Shqiptaret ne pushtet nuk kan mundesi te vijn pa qen tradhetar e bashkpuntor te udbes serbe apo greke.
Si shqiptaret si serbet nuk jan pasardhes te ilireve sepse nuk kemi kurrefare argumentesh.
Me ardhjen e Peqengeve ne ballkan iliret jan zhdukur dhe ghuha shqipe ka rrenjet ne stamboll e Rumani,Ku rilindaset per interesa te tyre turke krijuan gjuhen shqipe.
Sami Frasheri atehere pate standardizue gjuhen turke ku turqit edhe sot krenohen me te.Ndersa gjuha shqipe ende nuk ka nje standadizim,por perqarese.šdo studjues i gjuhes shqipe mundohet te gjeje ndonje argument,por te kota !Kur tradhetaret e qeverisin nje popull,aty nuk ka perparim !
Por jemi si jemi dhe keshtu i kemi punet si demushi,.Nga roberia ne roberi me secilen lufte šlirimtare..Pra qe nga rilindasit e gjere me ditet e sotme.Se si do na vjen fundi e din me se miri perendia dhe nderkombetaret !Pasi edhe une per shqiptar u bera i papershtatshem ne mesin e shqiptareve le tju vjen edhe Perendia per shqiptar ka me qen tradhe
tar.
Pa rrotulahttp://qazimdoda.wordpress.com/2012/02/23/ambasadori-avni-spahiu-i-mbrone-interesat-serbe-ne-emer-te-kosoves/#comment-66
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Qazim Doda me Haxhi Kušin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: