AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Luma;Behxhet Pacolli duhet te gjindet ne burg

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Luma;Behxhet Pacolli duhet te gjindet ne burg   Dim 23 Sep - 1:27

Luma: Kemi tė bėjmė me njė mafi tė instaluar nė Qeveri
“Kemi tė bėjmė me njė mafi tė instaluar nė Qeverinė e Kosovės, me lidhje tė shkurtėra nė tė gjitha anėt, e cila po e ushqen dhe po e mban gjallė krimin e organizuar nė sistem nė Qeverinė e Kosovės. Andaj kėta njerėz nuk do duhej tė ishin edhe mė tutje nė postet qė mbajnė, por prapa grilave”, tha Luma pėr Radio Kosovėn.

Ernes Luma nuk e cek pse e ndaluan luften e uēk-es per ta que amanetin ne vend ?Dhe ne vend te bashkimit kombetar i lan trojet edhe ma zi se si me pare !
Ibrahim Makolli nga AKR i konsideron kėto deklarata si njė dėshmi qė kjo parti nuk i zgjedh mjetet pėr tė ardhur nė pushtet.
POSTUAR 14:55 / 22.09.2012

Teksa zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ndodhet nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, nė Kosovė ka filluar pėrplasja mes dy subjekteve politike, partisė sė Pacollit, AKR-sė dhe asaj sė Ramush Haradinajt, AAK-sė. E para, aktualisht ėshtė pjesė e koalicionit qeverisės, ndėrsa e dyta e pėrfolur pėr mundėsinė e njė koalicioni tė ri me PDK-nė.

Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės e ka nisur pėrplasjen me partnerin aktual tė PDK-sė, Aleancėn pėr Kosovėn e Re, Nė kohėn kur edhe deputetė tė caktuar tė koalicionit qeverisės kanė kėrkuar dorėheqjen e zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli dhe rifreskimin e Qeverisė, zyrtarėt e AAK-sė kanė shkuar edhe mė larg, duke thėnė se Pacolli e ka vendin nė burg e jo nė SHBA, ku ndodhet aktualisht pėr v
izitė zyrtare.

Zėdhėnėsi i AAK-sė, Ernest Luma, pėrmend si arsye, aferėn me privatizimin e Grandit, duke thėnė se pėrveē Pacollit, pėrfshihen edhe zyrtarė nga Lista “Ibrahim Rugova”.

“Kemi tė bėjmė me njė mafi tė instaluar nė Qeverinė e Kosovės, me lidhje tė shkurtėra nė tė gjitha anėt, e cila po e ushqen dhe po e mban gjallė krimin e organizuar nė sistem nė Qeverinė e Kosovės. Andaj kėta njerėz nuk do duhej tė ishin edhe mė tutje nė postet qė mbajnė, por prapa grilave”, tha Luma pėr Radio Kosovėn.

Sekretari i pėrgjithshėm i AKR-sė, njėherit Ministėr i Diasporės, Ibrahim Makolli i konsideron deklaratat e zyrtarėve tė AAK-sė, si njė dėshmi qė kjo parti nuk i zgjedh mjetet pėr tė ardhur nė pushtet.

“Ėshtė pėr tė ardhur keq kur nga zyrtarėt e partive politike pėrdoren mjete dhe metoda nga mė tė ndryshme me qėllim tė ardhjes nė pushtet dhe pėrmes kėtyre mjeteve dhe metodave, degradohen, linēohen personalitetet e ndryshme nė vend”, tha Makolli pėr Radio Kosovėn.

Makolli tha se pėrgjigja kryesore nė kėtė rast ėshtė fakti se parti tė caktuara qė synojnė pushtetin, e shohin rrezikun tek Behgjet Pacolli. Por, Luma nga ana tjetėr, mohoi tė gjitha deklaratat pėr mundėsinė e afrimit tė AAK-sė me PDK-nė, teksa shtoi se kėto janė akuza pėr njerėzit qė shihen ēdo ditė nė media dhe shkallėve tė gjykatave, tė akuzuar pėr keqpėrdorim tė miliona eurove.

Ndryshe, ditė mė parė ėshtė raportuar se prokuroria ka nxjerrė njė vendim pėr nisjen e hetimeve kundėr Astrit Haraqisė, Ukė Rugovės, Naser Osmanit dhe Gazmend Abrashit pėr vepra penale qė lidhen me korrupsionin pėr rastin e “Grandit. Vendimi ėshtė nxjerrė pas publikimit tė dėshmive tė zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli dhe biznesmenit Remzi Ejupi, tė cilėt kanė zbuluar ata qė i kanė identifikuar si “sekserė tė Dino Asanajt”.

(Bajram Lani)

Kronikėn mund ta ndiqni nė “Info Plus” nė orėn 16:00, nė Radio Kosovė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Luma;Behxhet Pacolli duhet te gjindet ne burg
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: