AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rifat Jasharit ja rrahen te birin serbet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rifat Jasharit ja rrahen te birin serbet   Mar 2 Oct - 10:33

Policia rrahu edhe nipin e Adem Jasharit
Prishtinė, (Kosovapress) 01 Tetor 2012 18:35

Dhuna policore nuk kurseu asnjėrin prej studentėve tė tubuar sot para Universitetit tė Prishtinės pėr tė protestuar. Nga Policia e Kosovės u rrah brutalisht edhe kryetari i Parlamentit Studentor, Fazli Jashari, i biri i Rifat Jasharit, nipi i heroit legjendar Adem Jashari. Pėr kėtė kanė reaguar njė grup i ish-pjestarėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe ish-pjestarė tė TMK-sė qė tani kanė mbetru si tė papunė.

“Ndihemi thellė tė ofenduar dhe tė indinjuar me sjelljen brutale tė Policisė sė Kosovės ndaj anėtarit dhe nipit tė familjes se shenjtė Jashari, Fazli Rifat Jasharit , kryetar i Parlamentit Studentor nė Fakultetin e Prishtinės nė njė protestė tė organizuar krejtėsisht paqėsore dhe tė drejtė, ku nga policėt e Dr. Bajram Rexhepit nuk u kursye as Fazli Rifat Jashari”, thuhet nė njė komunikatė.

“Ne ish pjesėtarėt e ish-TMK-sė tė papunė ndihem shumė rėndė tė prekur dhe tė ofenduar nga ky akt vandal dhe qyqar i Qeverisė sė Kosovės, i ministrit Rexhepi dhe kėrkojmė qė sa mė shpejt qė tė jetė e mundur tė reagohet dhe tė trajtohet si rast specifik dhe tė ndėshkohen ata tė vetėquajtur polic qė ushtruan dhunė ndaj njėrit nga antarėt e familjes Jashari”, thuhet nė komunikatėn e Grupit iniciues i Kėshillit pėr mbrojtjen e tė drejtave tė ish-pjesėtarėve tė TMK-sė, tani tė papunė, tė prirė nga Shqiprim Lika..........
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rifat Jasharit ja rrahen te birin serbet   Mar 2 Oct - 10:37

Ju lumt ketyre serbeve qe rrahin bijt e atdhetareve.E sidomos birin e heroit te gjalle Rifat Jasharit.
Vdiq Adem Jashari,vdiq Haxhi Lata per se gjalli.
Na kan mashtrue shume mire dhe meritat tona na vodhen,bravo shkijet e shkaut..........http://telegrafi.com/policia-rrahu-edhe-nipin-e-adem-jasharit/
http://www.kosovapress.com/sq/arkiva/policia-rrahu-edhe-nipin-e-adem-jasharit-153555/?old=1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rifat Jasharit ja rrahen te birin serbet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: