AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Adem Demaqi pse ishte i denuar ,me dy ftyra

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Adem Demaqi pse ishte i denuar ,me dy ftyra   Mar 2 Oct - 12:49


Ne emisionin e pare Parrotulla
E sidomos ne emisionin ,kushtuar Isuf Gervalles, Adem Demaqi e lavderoi Fadil Hoxhen duke thene se Fadili me qellim organizoi grumbullimin e armeve qe shqiptaret te qohen ne ndonje kryengritje nga zulumi qe po ja shkakton serbija.
Dhe thote Demaqi kur me quante bandit Fadili ,Fadili me nje ane me perkrahte,ndersa populli e shante Fadilin.Por Demaqi e konsideron popullin mu si shtazet,kinse populli nuk merr vesh !Vetem Demaqi ka dituri dhe tru.

Milaim Zekani kete emision e ka cenzurosur per qellimet e tija , mundohet ti mbrone tradhetaret,dhe ti shendrron ne patriota !

Ne kete emision qe e keni me poshte Demaqi na thote se une kam qen i burgosur per kete veprimtari;,Kam kundershtue grumbullimin e armeve ne vitin 1950,51,si dhe kam kundershtue debimin e shqiptareve nga trojet tona.Ne emisionin e pare e perkrah Fadil Hoxhen e ne te dyten e kundershtone,he bini ne fije ?
Thote se ata shqiptar qe nuk kan pasur arme me ua sjellur serbeve kan bere vetvrasje me arme !Sa i quditur eshte Adem Demaqi ne nje ane thote se kane bere vetvrasje per shkak se nuk kane patur arme me u dorezue ,e ka e moren ate arme o Demaq keta shqiptar me ba vetvrasje ?Prralla je ka ne tregone ne kete emision ,apo a e han qeni sopaten e pergjakosur ?
Adem Demaqi thote,;Une menxi pritsha qe serbija te me burgoste!PO qe ne mesin e popullit te ma ngrisin famen e me thane ja Demaqi qe po punone per shqiptar.

Kete e mesova nga Demaqi se perbese nuk e paskna dite qe ma mire me pas bashkpunue me serb e mem burgos !
Kinse si luftetari i lirise se shqiptareve.

Une more Adem Demaqi i rraha serbet per flamur ne vitin 1971 dhe serbet nuk me burgosen.Por kan e grushtova ti as qe kishe guxue me ju afrue o Adem Demaqi,E grushtova Zoranin e Vllades ,Mlladenin qe i rrihte shqiptaret si bishat,dhe kolonelin e titos NIkolla Lubiqiqin.Me Mladenin rrahja ka zgjate mbi gjysme ore ku serbet me mijera na shikojshin duelin dhe dola fitues si luani.Kur ju kam drejtue turmes se serbeve,ikshin si delet nga ujku,dhe thonin pustitet budaluu ,poludeo za jednu zastavu,shqip;Leni te tremtin se koka tranue per nje flamur !
Deshmitar jane ;Reshit Bytyqi ish komunist ne komitetin e Suharekes me dhenrrin e tij Muharem Shaban Kuqin,Hysen Kolgeci,,Avdyl Kryeziu,me vellan Rexhepin,Smail Berisha,Halit Elshani nje leper i cili tentoi te kacafytet me mua kinse jam ne anen e serbeve por me nje grushte i ra mundi dhe nuk e dinte se ku eshte,Jetulla Berisha(pika djalit),nese nuk gaboi dhenderr i Drinit e tjere.Por ne vend qe serbet te me hakmirren u quan keta te me rrahin me nxjerr hak per serb.Dhe Fadili i Demaqit bashk me disa nga keta dhe Ymer Gashin me shpallen bandit si Demaqin.Fadili ne zyren e tij kur me derguan me tha se ti bandit sa te jemi ne ne shtet kurr mu punsue jo dhe vertete edhe sot i pa deshiruar per shqiptar.Pse i padeshiruar ?Sepse nuk e paskam pas ditur se se pari duhet te behem tradhetar servil serbi ?!!!!!E para syve te popullit çlirimtar!!!
Me 11 mars te viti 1981 ne menzen e studenteve ne Prishtine i nisa demostratat e para dhe emri im ne bishte te magarit.
Kam marr pjese ne çdo demostrat duke organizue shishet e benzines per kalljen e tanksave jugosllave.
Me 1989 isha tek minatoret me nje delegacion me keta njerez;Sali Kapuqin,Dem Nrecen,Shaip Gashin,e Asllan Shalen.Per malltretimet e policise serbe e dine mire ish komandiri i policse Ramadan Nrecaj qe e kishte que Demen qe te iku,por nuk ika sepse nuk e ndijsha veten fajtor qe i vizituam familjet e minatoreve dhe minatoret dhe kerkova te dalin nga zgafella e une deshta tu behem kurbani shqiptareve.
Kam organizue votime per pavaresin e kosoves me 1991 ne kisokun tim,ku policet shqiptar ma thyen kioskun dhe me rrihnin si qenin.Ish polici shqiptar me emer Skender Krasniqi qe me shante ne nane bashk me Basriun mbierin nuk ja di,e sot ky Skender Krasniqi komandire policie ne prishtine apo diku tjeter.

Serbet me thane;Ne ty te burgosim kur ti na jep besen se nuk ke me punue ma per shqiptar,ndrushe ne e kemi rrjeti e shqiptarev qe te distabcoin nga shoqeria,dhe do mbesish kerkushi !Dhe vertete mbeta kerkushi ,ku edhe ne uçk isha i papershtatshem qe te luftoi kundra s
hkive..........

https://www.youtube.com/watch?v=CsRIWqtU72w&feature=related
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Adem Demaqi pse ishte i denuar ,me dy ftyra   Mar 9 Oct - 7:47

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Adem Demaqi pse ishte i denuar ,me dy ftyra
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: