AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Brahimit i kunderpergjigjem

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Brahimit i kunderpergjigjem   Ven 5 Oct - 15:56

Haxhi Kui: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimit
| E Marte, 02.10.2012, 05:56 PM | (156 shikime)

Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimit‏
Zotri Avdi Ibrahimi nuk qendroi une ne kete forum,por njerezit kan lexue shkrimet e tua dhe te mijat.Dhe kan hasur ne keso fjale qe vertete ka mundesi qe te kem shkruar per ju mu keshtu.
Ky fare Berisha ka mundesi te jete ndonji koleg yti,por per mua nuk me hyne ne pune se kush eshte.
A e sheh zotri Avdiu qe edhe dikush kur shkruan me fjalorin tim ty te djeg dhe mendon se tere njerezia jan Haxhi Lata ?!
Pra;
ju Avdi Ibrahimi paskeni bere shoqeri me Liman Gashin nga Ginovci ,e pajtue hesmerit e shqiptareve spiuna.
Pse me ngrite tensionin me provokon perhere me te njejtin sllogan zotri Avdi Ibrahimi ?,.
Sidomos kur me shkruan ketu keto fjale ; te miza pas veshit e Haxhiut q nuk pati prapanic t rreshtohet n radhet e UK-s. Paka se ai flet se kam br kt e at..T gjitha kto jan thash e themet e Haxhiut t smur shpirtrisht
Pergjigje per Avdi Ibrahimin;
A pata prapanice apo jo ,nuk dua te lodhem me ty dhe me tradhetar,por;shko beni pyetje Fatmir Limes ,pse nuk me pranoje mu rreshtue ne uk ?Ne Deberdelan kur Lima ishte vete i shtati !
Dhe po te kisha hyre vetem nje minute ne uk,keshtu nuk i kisha lene kurren e kurres shqiptaret e trojet.Ti dhe Fatmir Lima e keni ditur se kush jam une Haxhi Kui.
Por edhe ne Reshtan le ti benin pyetje Malush Berishes pse dhe kush intervenoi qe mos te me marrin ?
Po ne Reshatne le ti beni pyetje edhe;Afrim Morines,vellaun e Ket Dentistit,Fadil Suken ???A don edhe tjere emra te komandanteve te ukes pse nuk me pranuan ne uk ???
Beni pyetje edhe ne shkoze pse se pranuan Haxhi Kuin ne uk e sidomos kuzhinierin e tyre ku te nesermen e debuan edhe ate ???
Beni pyetje edhe shtabit te uk es ne Peqan,pse nuk e morret ne uk Haxhi Kuin ???
Ty kur te lutesha hajde u bashkohemi ukes, nuk ta zinte prapanica bre Avdi mu lajmrue ne keto zona.Por ike e shkove tek miqet e tu dhe ata bashk me Riza Vaten ta krijuan nje shtab,bashk me do miqet e tu dhe ja arrite qellimit tend bravooooooo Patriot !
Haxhi Lata kurr nuk u pasurua nga ndihmat qe i grumbullova per popullin shqiptar.Ndihmat qe ua dhurova i shten .E din ti kete e sidomos Samiu nga Mamusha kur ma pruni konvoin me sheqer,vaj,mill,fasule e roba .Dhe Samiu e din qe keto ndihma me Malush Berishen,Vesel Kryeziun,Ruzhdi Kuin,Xheme Shala,Uke Bytyqin i derguam tek Sali Kapuqi dhe kur nje dite erdhi Samiu i Mamushes dhe ma kerkonte mua nje vertetim qe ky te arsyetohet ne Mamush,me ty kam qen kur nuk e pranojshin se kam,apo kemi dergue me Samiun keto kamiona me ndihma.Por keto ndihma i kishin shperndare neper shtepit e tyre keta emra dhe nuk i dhane kurrefare dokumenti Sami Mamushes.E falenderoi Samiun per besen qe ma kishte,por une e din mire Samiu qe nuk kam vjedhur ndihmat.
Ne lufte ,e sidomos ne ofanziven qe u be ne fshatrat e Therandes,pasi ishin stacionue te ikurit e fshatrave ne qytetin ton erdhi Malush Berisha dhe pasi mu afrue,ja nisi me ik duke me thene jo nuk dua te beje pyetje se nuk kam lene vend !Jo ja prita ka ke me kerko nese kam mundesi pse mos te ndihmoi .Ai me tha ;e sheh se si u mbushe qyteit dhe nuk kemi as ushqime as sende tjera tu dalim ne ndihme.Do vdesin do perhapet ndonje smundje.Ia prita neser ne mengjez kan me ardhe konvojet o Malush Berisha.
Kam shkue tek Haziz Shala ne shitoren e tij dhe e kam marr telefonin dhe kam kerkue qe sidoqofte te na bijn ndihma neser.Te nesermen ndihmat erdhen dhe keto ndihma i quam tek shaljanet .Keto ndihma nisi ti shperndante Muharem Shaban Kui.Dhe kur ja kerkova vetem nje thes mill ,me tha shko te jep Milloshi.Une kete Muharrem sh Kuin e pata marr ne telefone dhe e pata qite ne jou tybe dhe ti me etiketon o Avdi per kete inqizim udbash.Marre te kofte o patriot me bateria .E verteta ty nuk te intereson,sepse mbrone argatet e djallit'serbise)
Ndihma kam preu gjate luftes edhe ne Malisheve.E dine mire pompa e Paqarizeve qe nga telefoni i tyre kam thirre ne kohen e luftes .Ne kete konvoje te ndihmave u vra mjeku Shpetim Robaj,ku hasi ne mina.Dhe ai qe mi dergoi ndihmat me tha se sherrin ta pash mu vra daja.
Per keto qe jam ka ti shkruaj kam inqizime se me ty ndryshe nuk ka.Ti je si zhiva o Avdi dhe dine mire te noton edhe ne rere.
Avdi Ibrahimi
Per qe me qesh se nuk i kam nisur demostratat e para me 11 mars 1981 ne menzen e studenteve eshte gjalle deshmitari Bajrush Xhemajli se e din dhe ai me ka thene kur ne gjellen time kishte qelluar qimja e kalitUne jam ai qe i kam meshue pjatave per dysheme dhe kam que studentet qe te thejne do gje duke i quajtur dhempira komunistet e jugosllavise.
Ti Avdi as mundin tim nuk ma pershkruan kur e kerkojshim Besim Nrecen qe ta strehojm nga barbaret serb,marre te qofte!!!!
Haxhi Latif Kui
Neqoftese ke ndonje pyetje rrethe meje, bene e shkruajm ha
ptas ..........
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Brahimit i kunderpergjigjem   Ven 5 Oct - 15:57

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi Brahimit i kunderpergjigjem
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: