AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Dim 21 Mai - 13:19


Xhevat Kryeziu,Cen Desku,Une Haxhiu,dhe Rrahim Buzhala,ne nje pajtim ne Baje te Malisheves,dhe foto e dyte _ mars 1997 ne promovimin e vepres:Eshte Prof Mejdi Elezi
http://www.freeblognetwork.com/drenica/715/
http://www.freeblognetwork.com/Albanian/1241/#c23139http://freeblognetwork.com/drenica


http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=59865&page=4
Pas statusit, zgjedhje nė Kosovė”
.. paska than komandant llapushniki-celiki..
qe ne titull duket sikur Lima urdheron..komandon.. vendos.. kamxhikon..
jo llap shefi i llapashnikut dhe i policive te uck-s nuk mund te behet komandant celik ne kosoven demokratike qe Nato na e shpetoj nga genocidi..te cilit genocid shtabi limoist smundi ta ndale..
e moj grue .. i tha kola nji dit se shoqes.. dal nadje heret ne piac e ja fus nji rren dikujt e kur vij ne mbramje ne shpi e besoj dhe vet..
keshtu thot nji prallz humoristike shkodrane per efektin e genjeshtres.. sepse ajo ..rrena pra.. ka vetin me u zmadhue e u trasnsformue aq shum sa vet i zoti i rrenes e beson mbas nji far kohe..
edhe ju mduket llap po i besoni tash rrenes qe qitet fill mbas nderhyrjes natos se kinse .. ju keni clirue kosoven.. ju kup lim thaq demaq lushtaket.. edhe tash juve ju takon me komandue si te ishit sulltani i burneos..
e po kola i ngrat prandaj na e la kte amanet..or ti shoq..
lol.
lima po harron se balen e ka lan ne bal-t..
turp..
te kryhet statusi se mbasandej e din populli cka me ba..
trusni beth..pra..
qashtu..
------------------------------------------------------------------------------
Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 23-02-2006 mė 07:58.

http://www.freeblognetwork.com/kosovo/642/

kosovar20-07-2002, 10:50
Brari

Familja e Bekimit, ajo e Besim Dajakut por edhe vetė Gani Geci nėpėrmes gazetės "Bota sot" kanė denoncuar disa persona te rgjionit tė tyre (Drenicės) pjestarė tė TMK.

Prcesi gjyqėsor pėr vrasjen e Ekrem Rexhės (komandant Drinit) po vazhdon. Mbi deshmitarėt ėshtė ushtruar disa herė presion sikur qė ėshtė rasi i urdhėresės sė Fatmir Limės qė i kishte dėrguar njė deshmitarit pėr tė ndryshaur deklaratėn e dėshmisė. Dėshmitari e ka treguar fletėkėrcėnimin e nėnshkruar nga Fatmir Limaj para trupit gjykues, gazetarėve dhe tė pranishmėve tjerė nė sallė.
Deri tash dėshmitarėt kanė akuzuar pėr vrasjen Abit Hajrizin si dhe pėr nxitje e planifikim Sali Veselin. Gjykimi vazhdon ende.
Gazeta "Bota sot" nuk ka faqe nė internet, por ka disa dedaksi atė nė Zürich, Prishtinė, Tiranė, Tetovė, Gjermani, New Youk. Kjo ėshtė e vetmja gazetė djathtiste kosovare dhe e vetmja gazetė qė nuk financohet nga organizata tė huaja.
Kėtė editorial e postova sepse shumė gazetarė dhe bashkėpunėtorė tė "Bota sot" janė kėrcėnuar dhe po kėrcėnohen pėr ta ngulfatur fjalėn e lirė. Kjo fushatė ushtrohet zakonisht para fushatave elektorale nė Kosovė.

www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-7506.html+bexhet+pacolli+dhe+partija&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:Qzejj2BJFeIJ:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-7506.html+bexhet+pacolli+dhe+partija&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr

Strel
Anėtar

Mesazhe: 55
Regjistruar: 25-7-2003
Lokalizimi: Strellc
Anėtari ėshtė JoNėlinjė

Humori:
Postuar mė 25-7-2003 nė 13:33
Komunistet na vrane perseri

Une jem nga Strellci. E di se qka eshte e djadhta.

Por paska edhe njerzi te Enver Hoxhes en ket faqe.

gjithkund po shduket kommunismi, por vetem Hashimi dhe Babaj i ti, Nano po don per te kthyar edhe njer komunizmin en trojat shqiptare.

Me gezon mua personalisht, se aga Brahim do ta shpall parvarsin e Kosoves me 2.07.2005 e jo Hashim me 29.09.2003.

Kommunistave po ju vjen fundi. Nisja me Fatmir Limaj dot ti vazhdojn edhe Kommandant Gjerpni (Thaqi)

Ju pershendes te gjith njerzin e djathtes ku do se jan.

Strellci

http://www.diskutime.com/disk/thread.php?id=839&faqe=2

Forumi Shqiptar - A doni ti njihni Vrasesit dhe shtabin Vrases?Me sugjerimin e kujt i mori ata bashkėpuntorė, pse nuk u konsultua asnjėherė ... burg qe ata te mos ikin e me vone te tregojne se cu ka punuar Fatmir Limaj. ...
www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-29201.html - 62k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires

Forumi Shqiptar - A doni ti njihni Vrasesit dhe shtabin Vrases?Me sugjerimin e kujt i mori ata bashkėpuntorė , pse nuk u konsultua ... ne burg qe ata te mos ikin e me vone te tregojne se cu ka punuar Fatmir Limaj . . ...
www.forumishqiptar.com/showthread. php?t=27567&goto=nextnewest - 132k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires


Diskutime.com - Politike - Kush i nisi demostratat e 11.marsit te ...... pasi u liroeshin nga burgu mirrnin poste te larta kinse si te burgosur politike! ... Dhe Fatmir Lima,ne


http://www.freeblognetwork.com/kosovo/642/Deberdelan, me kundershtoi,pastaj ne Shkoze kam ...per AlbininSikur ai Haxhia edhe ti je i paguar nga dikush ,per ket jam i sigurt! ... Nėse Haxhiu paguhet prej shkaut pėr propagndė antishqiptare, e unė e kundėrshtoj ...
diskutime-shqiptare.fr-bb.com/sutra15-per-Albinin.htm - 65k - En cache - Pages similaires

www.diskutime.com/disk/thread.php?id=952 - 82k - En cache - Pages similaires

Forumi Shqiptar - Ish anetare te UCK-se, perfshire Fatmir Limaj ...Askush nuk gezohet se eshte arrestuar Fatmir Lima . . E kush eshte Fatmir Lima . . ? ? Nji lahper qe i jepte te drejt vehtes te vriste cilin donte nga ...
www.forumishqiptar.com/printthread. php?t=12679&page=3&pp=50 - 155k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires

KOSOVA ONLINE - INFORMACIONE SHQIPTARE - KOSOVA FORUMI - Forumi i ...1/11/2006 - jam shum i knaqur qe eshte liruar nga bi madhi Fatmir Lima ... Tye a te ka mbrojtur,apo po fole sikur kari kur del nga pidhi e del pordhe? ...
www.freeblognetwork.com/kosovo/642/ - 195k - En cache - Pages similaires

Arkivi 2002Ėshtė liruar nga burgu Ruzhdi Saramati, epror i TMK-sė ... Ndėrsa sipas deputetit tė Partisė Demokratike tė Kosovės, Fatmir Lima, akuzat e Rada Trajkoviēit ...
www.angelfire.com/ne/ereniku/arkiv2002.html - Pages similaires

Dukagjinasi_Peje

Anėtar qė nga: 14.02.2003
Afishime: 179
Vendbanimi: Peje
Afishuar me: 11.08.2003 21:16
--------------------------------------------------------------------------------
Dhe nje here po inkuadreohem ne kete tem te Generallcit dhe tani kriminelit Fatmir Lima.

Shum nga antaret e keti forumit llomotisin e nuk dine se qka shkruajne duke mbrojtur nje kriminel qr akuzohet per vrasjen e Shqiptarve.

Ishte qene mire qe ne kete forum te inkuadrohen femijte jetim qe babate e tyre vrau Fatmir Lima, por ata te shkretet jetim kane mbetur pa prind she fukara sepse tani nuk kane kujdesje dhe Interneti per ta eshte nje tabu, kriminelet na vrane, na lane jetim, na bene fukarenj dhe i vrafte Zoti. i vrafte Karlla Del Ponte, i vrafte kanuni i Leke Dukagjinit keshtu thone fmijet jetim te mbetur nga dora kriminele e Fatmir Limes

BigBaci

Anėtar qė nga: 05.09.2002
Afishime: 1771
Vendbanimi: Kosovė
Afishuar me: 11.08.2003 21:21
--------------------------------------------------------------------------------
He more i "treturi", pse spo shkon dhe me e zavendesue "Idolin" tend atje ku e kane futur, dhe te behesh legjende e gjalle?

Por jo, jo, se atje eshte shume nxehte per ty dhe te tillet?

Nuk na tregove se me ēka e deshmon ti kete "Psykopatine" time, por vetem ja fute ashtu kot, sepse te dhembe e verteta edhe ty, apo akoma nuk je ngopur me gjak shqiptari, sepse shume lehte munde te ndodhe se ti je ai qe ke zbatuar urdherat e Fatmirit, e tash ai let "flladitet" atje ku eshte, ndersa ti behu trim ketu ne internet.

Eshte dashte me heret te mendoni per te, e jo te beni krime kunder njerzimit, ndersa tash te u vine mendet nga prapanica ne koke?!!!

Edhe ai ka bere me siguri siē po ben ti tani ketu, por ti je shume me pak i "rrezikshem" sesa komandant "Ēeliku" prapa grilave.

E shof se ke menduar se mu ka bere qejfi, por e ke gabim ore i gjore, sepse nuk i gezohem krimeve te shqiptareve kunder shqiptareve, sepse u treguam popull unikat ne bote qe japim llogari para gjyqeve nderkombtare per vrasje te bashkombasve?

Veq perpara ore "trim" i internetit, sepse nga ti nuk ka as hajr as sherr, por vetem "qartaqef", per t'i knaqur orekset e armikut, te cilet jane plot e perplot prezent ne kete forum.

Hajt me t'mira, se nje dite edhe ti do te kendellesh, por nevojitet qe dikush ta hudhe nje kofe uji te ftohte mbi koke?
BigBaci
prishtina-gjer

Anėtar qė nga: 19.06.2002
Afishime: 371
Vendbanimi: gjermani
Afishuar me: 11.08.2003 22:02
--------------------------------------------------------------------------------
Mesa di une KRIMINEL eshte personi te cilit iu eshte dhene denimi per Kriminalitet e jo ai qe eshte ende ne gjykim e siper ,dhe perderisa nuk i shqipetohet denimi si fajtor askush nuk ka te drejte ta quaj jo vetem Z.F.Limen por asnje qytetare tjeter pamarrparasysh te gjitha vetit e personit ne fjale.

Por gjithashtu askush nuk munde te shpalli te pafajshem personin qe eshte i akuzuar per Kriminalitet perderisa pafajesia e tij nuk vertetohet nga gjykata .

Prandaj llomotitje kendej llomotitje andej qetesohuni pake se as nuk munde ta mbroni as ta gjykoni dikende me emoc-----------------------------------------------------------------------------
Demokrati

Anėtar qė nga: 13.02.2003
Afishime: 631 Afishuar me: 11.08.2003 22:17
--------------------------------------------------------------------------------
kemi edhe ka kriminel ne kosov ate te gjith e din qe jan kriminel dhe jan te leshuar nga gjygjet se kinse nuk kan prova.
dhe enden te lir akoma ne kosov dhe vazhdojn akoma me krime me duket se esht absurde kur thoni se nuk ka kriminel apo deri se te gjykohet krimineli nuk guzojm ta quajm kriminel.

http://www.vendlindja.com/forum/showthread.php?t=105

Fatmir Limaj, ditėn qė arriti nga Haga nė Kosovė, nė fjalėn e tij drejtuar masės sė tubuar nė Prishtinė, ndėr tė tjera tha se ai asnjėherė nuk ka shikuar se ēka t`i merr Kosovės, por ēka t`i jep asaj duke shtuar se edhe sot ėshtė i gatshėm pėr tė ta jep jetėn.

O Fatmir Limaj, tė lumtė, por edhe po deshe tė marrėsh diēka nga Kosova nuk mundesh se e kanė rjepė tė shkretėn, vetėm kockat ia kanė lėnė.

Ky Forum eshte i hapur per te gjithe ata qe kane besuar ne luften e drejte te Ushtrise Clirimtare te Kosoves. Ky besim ka qene i palekundur edhe ne pafajesine e Fatmir Limaj, Isak Musliu sikurse do te jete edhe me i palekundur per pafajesine e Haradin Balaj....

admin
View Public Profile
Dėrgo njė mesazh privat deri te admin
Gjej gjithė postimet nga admin

Nga Anton Shala.
#2 03-28-2006, 06:52 PM
Anton Shala Offline
Junior Member Data Anėtarėsimit: Mar 2006
Postimet: 1

Nga Anton Shala
Zoti Fatmir Lima siq diti ta mbroj Kosoven dhe popullin ne kohet ma te veshtira 98/99. Diti ta ndertoi paqen diti ti ndertoi institucjonet vendore ne kombinin me bashksin nderkombtare. U akuzua shkoj ne Hagė diti ta mbroj luften e lavdishme te Uēk-sė. Ja zbardhi fytyren Uēk-sė ja zdriti fytyren mbar popullit Shqiptar kado qe gjindet. Ja zdriti fytyren Partisė Demokratike tė Kososves dhe kreut te saj zotit Hashim Thaqit me ter antarsin qe ka. Te lumt o Fatmir shpresoi qe koha ka kalue kur ka mujt me ndodh noi fatkeqsi ne paqe nuk ka nevoi me dhan jeten ne se lufta ka kalue, tani ta presim pamvarsin e Kosoves ta gzojm lirin te cilet na sollet. Kosova ka nevoi per punen dhe angazhimin tuaj. Ka nevoi edhe diaspora shqiptare per ndihmen tuaj. Me nderime A:Shala.


Derničre édition par le Lun 19 Fév - 10:00, édité 14 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: luja   Lun 5 Juin - 14:26

www.dardania.de :: Shiko temėn - GJYKATA E HAGĖS LIRON RAMUSH ...Flitet se Hashim Thaqi e ka dergu vet Limen ne Hage , duke i pergatit dosje te ndryshme ne te njejten menyre siq pergatiti per Ramush Haradinajn ...
diskutime.dardania.de/viewtopic.php?t=4988&view=next&sid=9c16b9021cde50b4f51f0d26e2b57a9a - 60k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similairesFatmiri ua vret njerezve te dashurit

http://forum.kosova.de/forum/viewtopic.php?topic=8649&forum=1&start=20&39


Dukagjinasi_Peje


Anėtar qė nga: 14.02.2003
Afishime: 179
Vendbanimi: Peje
Afishuar me: 11.08.2003 21:16
--------------------------------------------------------------------------------
Dhe nje here po inkuadreohem ne kete tem te Generallcit dhe tani kriminelit Fatmir Lima.

Shum nga antaret e keti forumit llomotisin e nuk dine se qka shkruajne duke mbrojtur nje kriminel qr akuzohet per vrasjen e Shqiptarve.

Ishte qene mire qe ne kete forum te inkuadrohen femijte jetim qe babate e tyre vrau Fatmir Lima, por ata te shkretet jetim kane mbetur pa prind she fukara sepse tani nuk kane kujdesje dhe Interneti per ta eshte nje tabu, kriminelet na vrane, na lane jetim, na bene fukarenj dhe i vrafte Zoti. i vrafte Karlla Del Ponte, i vrafte kanuni i Leke Dukagjinit keshtu thone fmijet jetim te mbetur nga dora kriminele e Fatmir Limes


Derničre édition par le Mer 30 Aoū - 8:35, édité 3 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Lun 5 Juin - 14:35

Forumi Shqiptar - A doni ti njihni Vrasesit dhe shtabin Vrases?Me sugjerimin e kujt i mori ata bashkėpuntorė, pse nuk u konsultua asnjėherė ... burg qe ata te mos ikin e me vone te tregojne se cu ka punuar Fatmir Limaj. ...
www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-29201.html - 62k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires

Forumi Shqiptar - A doni ti njihni Vrasesit dhe shtabin Vrases?Me sugjerimin e kujt i mori ata bashkėpuntorė , pse nuk u konsultua ... ne burg qe ata te mos ikin e me vone te tregojne se cu ka punuar Fatmir Limaj . . ...
www.forumishqiptar.com/showthread. php?t=27567&goto=nextnewest - 132k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires


Diskutime.com - Politike - Kush i nisi demostratat e 11.marsit te ...... pasi u liroeshin nga burgu mirrnin poste te larta kinse si te burgosur politike! ... Dhe Fatmir Lima,ne


http://www.freeblognetwork.com/kosovo/642/Deberdelan, me kundershtoi,pastaj ne Shkoze kam ...per AlbininSikur ai Haxhia edhe ti je i paguar nga dikush ,per ket jam i sigurt! ... Nėse Haxhiu paguhet prej shkaut pėr propagndė antishqiptare, e unė e kundėrshtoj ...
diskutime-shqiptare.fr-bb.com/sutra15-per-Albinin.htm - 65k - En cache - Pages similaires
www.diskutime.com/disk/thread.php?id=952 - 82k - En cache - Pages similaires


Forumi Shqiptar - Ish anetare te UCK-se, perfshire Fatmir Limaj ...Askush nuk gezohet se eshte arrestuar Fatmir Lima . . E kush eshte Fatmir Lima . . ? ? Nji lahper qe i jepte te drejt vehtes te vriste cilin donte nga ...
www.forumishqiptar.com/printthread. php?t=12679&page=3&pp=50 - 155k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires


KOSOVA ONLINE - INFORMACIONE SHQIPTARE - KOSOVA FORUMI - Forumi i ...1/11/2006 - jam shum i knaqur qe eshte liruar nga bi madhi Fatmir Lima ... Tye a te ka mbrojtur,apo po fole sikur kari kur del nga pidhi e del pordhe? ...
www.freeblognetwork.com/kosovo/642/ - 195k - En cache - Pages similaires


Arkivi 2002Ėshtė liruar nga burgu Ruzhdi Saramati, epror i TMK-sė ... Ndėrsa sipas deputetit tė Partisė Demokratike tė Kosovės, Fatmir Lima, akuzat e Rada Trajkoviēit ...
www.angelfire.com/ne/ereniku/arkiv2002.html - Pages similaires


Dukagjinasi_Peje


Anėtar qė nga: 14.02.2003
Afishime: 179
Vendbanimi: Peje
Afishuar me: 11.08.2003 21:16
--------------------------------------------------------------------------------
Dhe nje here po inkuadreohem ne kete tem te Generallcit dhe tani kriminelit Fatmir Lima.

Shum nga antaret e keti forumit llomotisin e nuk dine se qka shkruajne duke mbrojtur nje kriminel qr akuzohet per vrasjen e Shqiptarve.

Ishte qene mire qe ne kete forum te inkuadrohen femijte jetim qe babate e tyre vrau Fatmir Lima, por ata te shkretet jetim kane mbetur pa prind she fukara sepse tani nuk kane kujdesje dhe Interneti per ta eshte nje tabu, kriminelet na vrane, na lane jetim, na bene fukarenj dhe i vrafte Zoti. i vrafte Karlla Del Ponte, i vrafte kanuni i Leke Dukagjinit keshtu thone fmijet jetim te mbetur nga dora kriminele e Fatmir Limes


BigBaci


Anėtar qė nga: 05.09.2002
Afishime: 1771
Vendbanimi: Kosovė
Afishuar me: 11.08.2003 21:21
--------------------------------------------------------------------------------
He more i "treturi", pse spo shkon dhe me e zavendesue "Idolin" tend atje ku e kane futur, dhe te behesh legjende e gjalle?

Por jo, jo, se atje eshte shume nxehte per ty dhe te tillet?

Nuk na tregove se me ēka e deshmon ti kete "Psykopatine" time, por vetem ja fute ashtu kot, sepse te dhembe e verteta edhe ty, apo akoma nuk je ngopur me gjak shqiptari, sepse shume lehte munde te ndodhe se ti je ai qe ke zbatuar urdherat e Fatmirit, e tash ai let "flladitet" atje ku eshte, ndersa ti behu trim ketu ne internet.

Eshte dashte me heret te mendoni per te, e jo te beni krime kunder njerzimit, ndersa tash te u vine mendet nga prapanica ne koke?!!!

Edhe ai ka bere me siguri siē po ben ti tani ketu, por ti je shume me pak i "rrezikshem" sesa komandant "Ēeliku" prapa grilave.

E shof se ke menduar se mu ka bere qejfi, por e ke gabim ore i gjore, sepse nuk i gezohem krimeve te shqiptareve kunder shqiptareve, sepse u treguam popull unikat ne bote qe japim llogari para gjyqeve nderkombtare per vrasje te bashkombasve?

Veq perpara ore "trim" i internetit, sepse nga ti nuk ka as hajr as sherr, por vetem "qartaqef", per t'i knaqur orekset e armikut, te cilet jane plot e perplot prezent ne kete forum.

Hajt me t'mira, se nje dite edhe ti do te kendellesh, por nevojitet qe dikush ta hudhe nje kofe uji te ftohte mbi koke?

BigBaci

prishtina-gjer


Anėtar qė nga: 19.06.2002
Afishime: 371
Vendbanimi: gjermani
Afishuar me: 11.08.2003 22:02
--------------------------------------------------------------------------------
Mesa di une KRIMINEL eshte personi te cilit iu eshte dhene denimi per Kriminalitet e jo ai qe eshte ende ne gjykim e siper ,dhe perderisa nuk i shqipetohet denimi si fajtor askush nuk ka te drejte ta quaj jo vetem Z.F.Limen por asnje qytetare tjeter pamarrparasysh te gjitha vetit e personit ne fjale.

Por gjithashtu askush nuk munde te shpalli te pafajshem personin qe eshte i akuzuar per Kriminalitet perderisa pafajesia e tij nuk vertetohet nga gjykata .

Prandaj llomotitje kendej llomotitje andej qetesohuni pake se as nuk munde ta mbroni as ta gjykoni dikende me emocione te tepruara .

--------------------------------------------------------------------------------


Demokrati


Anėtar qė nga: 13.02.2003
Afishime: 631 Afishuar me: 11.08.2003 22:17
--------------------------------------------------------------------------------
kemi edhe ka kriminel ne kosov ate te gjith e din qe jan kriminel dhe jan te leshuar nga gjygjet se kinse nuk kan prova.
dhe enden te lir akoma ne kosov dhe vazhdojn akoma me krime me duket se esht absurde kur thoni se nuk ka kriminel apo deri se te gjykohet krimineli nuk guzojm ta quajm kriminel.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Lun 5 Juin - 15:15

Sot ne kete mbremje me ra ne sy kjo teme ne kete forume,dhe vendosa vetem ca fjale tua shkruai popullit tim te dashure shqiptar e jo shpiunave shqiptar qe e nenshkruan rezulute 1244 dhe Lima eshte ai qen i cili i mbronte ata ne rambuje deri sa kosoven ta shtijne nere serbi,dhe tani vellezer shqiptar qe jetuat ne roberi dekada te tera prape po u troket roberia,e njejte e per qiftat si fatmiri e thaqa e rugova sepse te tane jane qena te rugoves!!
Kur mua mu shpifte fatmiri qe jam shpiun dhe duke ma drejtue armen,e i shtike tjeret qe nese une gjuai ne serb ka me me vra e shpallur tradhetar nik dije se ēka tu tham zoti i shpetofte ata shqiptar qe dekada te tera jetuane nere roberin e shqiptareve!
E qe po i shohi disa ketu nga prishtina qe e mbroin fatmirin ketyre mos ua nxini per te madhe se nga frika e kane dhe frikohen mos nga interneti po i vret dikush luftetaret e fatmirit!Dhe ata qe nuk kane njohuri,dhe fakte ju kisha lutur qe mos te shkruani,se vetem po shkruai diēka sepse nuk eshte mire llomotitja ndegjova diēka e hajte edhe une po shkruai diēka!
Shqiptar te vendosur ne krye te udheheqesave shqiptar qe dy mi vet nuk jane duke e udhehequr shqiptarin dhe as qe e udheheqin ne lufte per pavaresi!Me pas luftue Uēk _ja,ēka hamamin po lypin tere keto shtete a me na rrue bythen?Njerez mos e nxini shaka ju lutna edhe atyre qe kane punue si fatmiri,a e shihni fatmirin qysh po zgerdhihet,ky ka nis me u kethjellure,dhe qe tani i binin ndermend se ēka ka ba ne popullin e tije,dhe besen po ua japi se ky ka me ba vetevrasje,dhe nese nuk e bene kete une balte qeni kam me ngrere!
Ky ka ēen tue punue si kondukter i nje autobusit,dhe ka te kryere magjistraturen e drejtesise,dhe sa nje qen nuk ka haber,sepse me pas ditur te flasi si nje gjygjtar ,ky edhe nese ka vrare kishte ditur mu nxjerr,sepse ēka ka deklarue ne hage ja qe e ka humbure imazhin e pavaresise ,por KS e detyrone qe edhe nese e kane patur me na pavresue sipas fatmirit ēka ka deklarue,bashk me Mahmutin kur i tha ne hage sllobes,se na kemi luftue per me u treguare serbeve dhe shqiptareve se lufta nuk eshte e mire!!A po e kuptoni!?
Dhe jakup zoti e marrofte si ka fytyre i poshteri ku vete u tha te hages,se nuk kemi luftue qysh kemi dhene deklarata ne RK e lire,por ajo ka qene lloi i propagendes se uēkes!!
Zoti i bekofte ata qe luftuan pa dredhi e pa vrare shqiptar te lirise,por po me dhimsen femit e te gjoreve!
Ky fatmir ka vrare edhe komandanta qe kane ēlirue republika te tjera dhe nga ky e disa te tjere ketu ne kosove i vrane me urdherin e serbise dhe udheheqesave te LDK(LKJ)apo PDK(PKJ) e per oren e kaqushen,e markusin e edita piqken e tje. etj.u shpreva pakes i pagdhendure por po me detyroin disa qe nuk jane ne dieni apo jane te paguar nga qarqet e shpiunave apo Nderkombetareve apo qerbeve,por per serb nuk besoi se keta jane te lodhure nga shpiunat shqiptar,ku edhe shime poet e intelektual shqiptar lypin prere ne koke bashk me femit e tyre!Pse sepse vete i kam nxene duke ngrere e pire me serb dhe bane plane se ne cilin fshat e qytet e ne cilen lagje mi masakrue?I kan delirure ata qe e kane dashure kosoven e pavarure!!!!Dhe tane ata qe i lavderoin keta tradhetar,jane apo kane marr pjese ne keso marrinash ose jane te paguar qe te tjeret ti ndalin sepse shume veta nga frika e kundershtimeve nuk e marrin guzimin me shkrue te verteten,edhe pse ua kane vrare te dashurit e tyre,por vrasjet me qellime te ndyra nuk duhet ti harroni sepse ne te kunderten do te mallkoheni!
Dhe kush do ēofte nese kerkon nga ju,qe tu beje pajtime ata njerez jane tradhetar dhe shok te tyre qe i mbroin veglat e tyre,sepse vete keta i kane shtyre qe ti vrain patriotet.............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mer 14 Juin - 14:09

Sot para organeve informative ,Fatmir Lima kishte deklarue se Kryeadministratori Petersen do te jet kryeadministratori i fundit ne kosove dhe organet funksionale te Kosoves duhet sa ma pare te kaloin ne ato vendor!!!
Bajram Kosum -qi ja paska lene amanet,siq na premtoi ne koncertin e vitit te laluar,kur mblidheshin ndihma humanitare kinse per te smurit nga zemra a gjusmen e parave per vedi dhe per me dergue (plaqkitur popullin )na premtoi se 100per100 ne qershor te 2006 KOSOVA po pavaresohet!E tani erdhi qershori,Peterseni ne Rr.t.s. e kosova ,po noton si kungulli mbi uje!Hajt Fatmir se edhe ti vetem ke ladrue neper bote dhe i ke ndegjue keta te jashtmit se ku me que popullin e kosoves!
Dhe kur po genjen dhe si vjen turp fare ku thote se e kemi mbroit popullaten ne lufte?A ke bese ?a ke zot,a ke femi a ke lot ne sy?Nuk ke faje ti o Fatmir Lima,populli po ju durone futja gjere sa te shkone mbare dita!!!

sot14.06.2006 e merkure
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pytne Fatmir Limen   Jeu 29 Juin - 4:10

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Per Fatmir limen e krahasojn me Adem Jasharin   Jeu 3 Aoū - 7:06

Pritne pritne adhurues tradhetar,po kangetari Sabri Fajzullahu e paska percjell Fatmirin ne seanca gjygjesore sepse vete Sabri Faejzullahu sivjet ne qeshor te ketije viti 2006 si musafir ne RTK ne emisionin e mengjezit tha:Ja di per ndere Fatmir Limes qe me bani deputet,dhe per Fatmir Limen nuk kurseje asgje,po edhe une Haxhi Lata po te them ore Sabri Fejzullau se ja paske borgje,se preje rruges te paska marr,edhe pse nuk ke luftue,ky paska qene i menqur,dhe e ka dite qe ke me ja kethyer qindra here !!!!!!
Hajte bace sa tju shkon veq vazhdoni se kurr ma mire si keni pasur punet===futjna halles te budalles,edhe une po ju them:futnja popullit shqiptar te budallem e hiq mos ja nxirrni,se edhe keshtu popullit shqiptar i vjen lezet!!!


www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D12679%26page%3D18%26pp%3D15+fatmir+lima+dokumentar&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr" target="_blank" rel="nofollow">http://64.233.183.104/search?q=cache:yFnlCB1YoSMJ:www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D12679%26page%3D18%26pp%3D15+fatmir+lima+dokumentar&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Jeu 3 Aoū - 7:42

Avokati Reganit po vjen te mbroje Fatmirin nga Karla del Ponte.

Karla e akuzon Fatmirin se ka vrare Shqiptare.

Pra Avokati amerikan po vjen te mbroje nje vrases te Shqiptareve sic eshte Lima.

Bukur boll.


Limaj pret vizitorė…
Limaj, sot, pėr shtatė orė do tė kalojė me tre vizitorė nga Kosova: tė vėllain Demirin, bashkėluftėtarėt e
bashkėveprimtarėt Adem Grabovci e Sabri Fejzullahu. Njė dėng gazetash, libra tė kryeshkrimtarėve botėror, disa
togje tė falash nga Kosova, dhe ata tre vetė, janė e tėra qė pret Limaj. Gjithė tė drejtat maksimale qė i gėzon ndonjė
i akuzuar nė Hagė, vlejnė pėr Limajn. Ai ėshtė shumė pranė nesh. Ai na sheh edhe pėrmes kanaleve tona
satelitore…ndėrkohė qė mund tė bėjė telefonata me kėnd tė dojė ai vetė dhe tė pres cilindo qė i duhet. Fare qetėsisht
ėshtė duke e pritur edhe mbrojtjen nė liri, ndėrkohė qė ėshtė ndarė shumė i kėnaqur qė Kosova kaloi njė
kapitull pa konfrontim me bashkėsinė ndėrkombėtare…Ndikimi i tij nė proceset e Kosovės, ka pasur jehonė tė
madhe nė tėrė pasluftėn.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Jeu 3 Aoū - 7:47

Avokati i Reganit merr
nė mbrojtje LimajnFatmir Limaj sot do tė merr lajm tė mirė nė Hagė: Njė nga
avokatėt mė tė famshėm tė SHBA-ve do tė vihet pa asnjė
hezitim nė mbrojtje tė tij. Dhe, ai ėshtė jo mė pak sesa formati
i Mr. Fred F. Fielding, njė nga 225 anėtarėt e asociacionit
kombėtar tė avokatėve republikanė nė SHBA, njeri me backgraund
shumė tė pasur. Nuk janė vetėm betejat e ish presidentit
Regan nė tė cilat ai mburret qė ėshtė bėrė me famė.
Veprimtarė tė rėndėsishėm shqiptaro-amerikanė, tė njohur
pėr kauzėn kombėtare tash sa vjet, janė kėshilluar me Mr.
Fred F. Fieldingu pėr ēėshtje tė mbrojtjes sė Limajt, por ai pa
menduar ndonjėherė mė parė se do lėshonte kontinentin, ka
pranuar tė jetė vetė mbrojtės i Limajt.
Ka sa ditė qė miq tė mėdhenj tė luftės ēlirimtare shqiptare
janė pėrmendur larg publikut nė variante tė ndryshme orvatjesh
pėr t’i dalė nė ndihmė Limajt, nga shumė vende tė botės. Shqiptarė patriotė nė
Britaninė e Madhe me vetėiniciativė janė orvatur jo pa sukses tė kontaktojnė gruan e
kryeministrit Tony Blairit, avokate. Vetė familja Limaj ende nuk ka vendosur kontakte me
tė, por, siē tha Demir Limaj, nga ato qė ka dėgjuar, ėshtė mrekulluar me komentet e para.
Tash pėr tash, konfirmon me siguri tė plotė Demir Limaj, ėshtė e qartė se familja e tij do
ta pres nė Kosovė avokatin republikan nga Washingtoni Mr.Fred F.Fielding pėr t’ia nėnshkruar
autorizimin pėr mbrojtjen e Fatmirit nė TPI.
Mr. Fred F. Fieldingut i ishte dukur rast interesant kur nga burimet e tij tė gjithanshme nė
SHBA e Evropė ka kuptuar natyrėn e akuzave kundėr Fatmir Limajt. Atij i janė dashur
vetėm 24 orė qė tė bėjė llogarinė nėse mund tė fitojė betejėn nė Hagė, jashtė kontinentit
ku ka bėrė famėn si avokat i ish presidentit amerikan Ronald Regan. Dhe, njeriu i betejave
tė famshme nė gjykatat e SHBA-ve ka cingėrruar nė Prishtinė: “Shkojmė, patjetėr”!
Avokati ka kontaktuar nė orėt e mbrėmjes amerikane (nė Kosovė mesnatė) me vetė
Demirin dhe, siē thotė ky pėr lexuesit e “Epokės sė re” tashmė avokati Fielding praktikisht
ka filluar nga detyra kur ka dhėnė rekomandimin e parė: Asnjė fjalė tė mos e nxjerr Limaj
nė TPI pa shkuarjen time atje! Demiri dukej mjaft i lumtur sipas tonit tė tij matanė telefonit.
“Kam marrė informacione tė sigurta se Fieldingu ka menduar mirė nėse
Fatmir Limaj, pas dėgjimit tė akuzave mė 5 mars 2003, kishte nė dispozicion 30 ditė pėr
tė bėrė kėrkesėn pėr mbrojtje nė liri. Tė gjitha rrethanat duken optimiste qė Limaj tė mbrohet
nė liri dhe tė pėrgatitet sa mė mirė pėr ballafaqim me akuzat. Limaj ka shfaqur qė nė
fillim gatishmėrinė e tij pėr t`u pėrballur me akuzat. Ai beson fuqishėm se do tė triumfojė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Ven 1 Sep - 16:46

www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-35459.html+nga+haga+per+fatmir+limen&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr.." target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:ZxlxQw4PdN0J:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-35459.html+nga+haga+per+fatmir+limen&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr..


Brari flete per Komandantin Qelikun Fatmir Liman
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mer 6 Sep - 16:48

www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-22535.html+a+eshte+i+paster+fatmir+lima+me+luften&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:16nFRyWkRq4J:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-22535.html+a+eshte+i+paster+fatmir+lima+me+luften&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr

DriniM19-08-2003, 14:23
Kryeministri Rexhepi ,bėn apel pėr mbledhje devizash ( sa i njėanshėm po paraqitet ky njeri ) .Nė fillim kam pasur respekt ,shkaku se ėshtė mjek profesioni dhe e din betimin e Sokratit ,por jo . U zhgėnjyem shpejt.
Po Ky , i njeti kryeministėr kur u vra kryetari i komunės sė Therandės i ndjeri Ukė Bytyēi ( luftėtar,komandant e kryetar komune i zgjedhur me votė tė lirė ) ,pa pikė turpi tha qė :- ''hė more mos e bėni tė madhe ,se nuk u bė nami ''.
Pėrse tani gjykimin e Limės , e bėn kaq punė tė madhe ?!!!!!!!!!!!!
E njeta kėrkesė ( ndihmė material ) e drejtuar nė oganet e pushtetit Kosovar nuk gjetimbėshtetje .
Kryeministri le tiu drejtohet shokėve tė Fatmir Limės qė kanė uzurpuar dhe kriminalizuar tė gjithė ekonominė e Kosovės ,pėrse don djersėn e familjarėve skamor nė Troje e tė gurbetqarėve .
Mandej Fatmiri vetė ka MILIONA deviza - e disa iu kapėn nga UNMIK-u nė xhepat e kėngėtarit Sabri Fejzullahu tė nesėrmen e arestimit tė Fatmirit nė Slloveni, dhe ate mbi 4 Milon dollarė ,e qė Sabriu me gojėn plot tha se i mora nė banesė tė Ftamir Limės me porosi tė tij .

Shokėt e Fatmirit ( milionerėt ) nuk u kujdesėn e nuk kujdesėn pėr invalidėt e luftės i lanė tė vuajnė pėr ndihmat elementare mjeksore e tė vuajnė pėr bukėn e gojės sėbashku me fėmijė ,e tė njetit ( shokėt e Fatmirit - milionerėt ) vetė shpenzojnė me mililona deviza pėr pushime e argėtime .
Kryeministri Rexhepi ndjek rrugėn e Fatos Nanos ( Shqipėri lopa ime ) .

Mė parė se tė kėrkon ndihmė kryeministri le ty detyron krahun e tij politik qė tė japin njė TRANSPARENCĖ tė plotė pėr Fondin '' Vendlindja Thėret '' ,se kėshtu alla-partizanēe nuk do gjen mbėshtetje mė .
Populli thotė , njėherė miu kaloi nėpėr museteqe .
Mandej populli nuk ha barė mė ,se njė pjesė e mirė e kėtyre tė mirave materiale ( nė mos krejt ) do pėrdoren pėr zgjedhjet e ardhėshme . E RASTI ĖSHTĖ F L O R I - AR .

Nuk blehet DREJTĖSIA NDĖRKOMBĖTARE me Euro apo Dollarė .
Ishalla nuk e bombardojnė burgon atje nė Hagė ,jo pėr gjė por mos del edhe slloba sėbashku me Limėn ,e mendej ia fillojmė prej fillimi edhe njėherė .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mer 6 Sep - 16:53

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mer 6 Sep - 16:57

Hagės.
http://www.winne.com/kosovo/images/poli_foto11.jpg
Daci: Ėshtė obligim i ēdo
shqiptari qė ta ndihmojė
Fondin Limaj
Po vete Daci e ka mesue Fatmir Limen a kushe eshte ky gjenaze e kimise,ky ka edhe ville ne Brezovice qe gjate kohes se titos a a e kuptoni

Kryetari i PDK-sė apelon pėr ta ndihmuar Fondin Limaj
http://www.truthinmedia.org/images/thaqi.jpg
1. Maqina dhe kufomat e Vėllzėrve Gėrvala e Kadri Zekes
http://www.pasqyra.com/image/logo/pasqyra61.jpg

Jusuf Gerevalla
http://www.pasqyra.com/image/fotografi/jusufgervalla1.jpg

Metush Krasniqi dhe Jusuf Gėrvalla themelues tė Organizatės LNĒKVSHJ-sė Lėvizja Nacional Ēlirimtare e Viseve Shqiptare nė jugosllavi .
Pra siē shihet nė kėtė Organizatė tė Metushit dhe Jusufit , nuk pėrmendet nocioni '' komunizėm e leninizėm ''.

Ndėrsa Kadri Zeka ishte anėtar i Organizatės OMLK-ė tė Hidajet Hysenit dhe Basri Musmuratit, Berat Luzhes, Xhavit Halitit, Azem Syles, Jakup Krasniqit, Rame Bujes, Mehmet Hajrizit ,Bardhyl Mahmutin, Jashar Salihun e tjerė .

10. Dėnimi i anėtarėve tė partisė PDK-ė ( sekretar nėndege ) pėr vrasjen e Kryetarit tė Bashkisė sė Therandės , '' Kom. Ukė Bytyēit ''.
Edhe kėtu gjatė gjykimit lakohet emri i tė arestuarit tė Hagės Fatmir Limaj ,pėr presione qė iu ka bėrė dėshmitarėve .

11. Dėnimi i '' Grupit tė Llapit '' pėr vrasje tė shqiptarėve .
Mos thuaj se ata Shqiptarė kanė qenur spiunė.
Se tė ishin tė tillė ,tė burgosurit e '' Grupit tė Llapit '' do e pranoin aktakuzėn si njė vepėr Heroike dhe Kombėtare .
Por '' patriotėt '' e arestuar tė '' Grupi i Llapit '' nuk e pranuan .

12. Vrasja e Fehmi dhe Xhevė Ladrovcit .
Siē shpjegon M. Kelmendi, gjatė vitit 1996, Fehmi Lladrofci «kishte kėrkuar leje nga Kryesia pėr tė shkuar nė Kosovė pėr veti, pėr bashkėshorten e vet dhe pėr mė se 10 shokė».
M. Kelmendi shpjegon se Kryesia e LPK-sė nuk ishte kun_dėr shkuarjes sė Fehmi Lladrofcit, por kundėr shkuarjes sė tij ishte vetėm Xha_vit Haliti dhe Azem Syla, me arsyetim se «ky njeri dhe shokėt e tij janė njerėz karieristė, njerėz qė shkojnė atje pėr tė udhėhequr luftėn, e jo pėr tė luftuar».
Xh. Haliti dhe A. Syla nuk lejuan tė shkonte nė UĒK asnjė njeri i cili nuk i pėrkiste klanit tė tyre, me arsyetimin: «shokėt brenda vendit nuk kanė nevojė pėr shokė nga jashtė, por vetėm pėr para».
Tani unė DriniM - lirisht mendoj se Femi dhe Xhevė Ladrovfci janė vrarė si tė pa ndėgjueshėm ndaj Xhavitit dhe Azemit si gjithė tė tjerėt .

U lidhėn me ’’afaristėt’’ qė Jugosllavia pak para luftės i bėri pasanikė tė Kosovės,e bėnė mafinė e Kosovės ( ekonomike dhe politike ) qė mė lehtė tė bėjnė kontrabandė me kontrabandistė serb, bullgar, turq e djaj tė ndryshėm .

Kryesia e Bashkėsisė Islame tė Kosovės nuk qėndron indiferente
BIK DHE DR. REXHEP BOJA PĖRKRAHIN FONDIN LIMAJ
http://www.dituriaislame.com/fotot/fotot/136-10-24.jpg

Drini31-08-2003, 18:41
Mbledhja e parave per mbrojtjen e Fatmir Limaj eshte manipilim me opinionin shqiptar te Kosoves. Gjyqi i Hages ka fondet e veta per pagimin e avokateve, ne rast se i akuzuari nuk ka para per te paguar avokatet e vet mbrojtes.

4 milione eurot e gjetura ne banesen e tij jan te mjaftueshme per te paguar avokatet, prandaj mbledhja e parave nga popullata nuk do te kete asnje efekt per mbrojtjn e Limajt, perveq se, qe ne menyren allaserbce do te behet shperndarja e fajsise se tij mbi tere luften e UCK-se. Fati i Kosoves nuk duhet te lidhet me fatin e nje ”ratni profiterit”.

Rosa04-09-2003, 09:01
Tė lumtė Drini! Edhe unė mendoj si ti, KOMPLET ke tė drejtė, sipas mendimit tim. Dhe mund tė them lirisht se edhe shumica e kosovarėve mendon si ne, ata fort qartė po e tregojnė kėtė kur po dalin nė votime.
Fatmir Lima ėshtė njeri arrogant, i paftyrė dhe agresiv. Ashtu janė edhe shokėt e tij deputet, e sidomos Thaēi, tė cilėt e kanė treguar fytyrėn e tyre tė vėrtetė diėn e hapjes sė parlamentit. Po ato ditė, vetė ky Fatmir Limaj e ka kėrcėnuar nė hollin e parlamentin Nexhat Dacin pėr vdekje "masi nuk po i merrni vesh fjalėt, do ta merrni vesh plumbin!", kanė qenė shumė deputet dhe gazetarė tė pranishėm, por asnjėri nuk guxon tė shkruaj e tė dėnojė publikisht. Po mė vije shumė ēudi se si paskan pėrkrahur kėtė fond Daci e, sidomos, Sabri Hamiti. Ky i fundit deri vonė nuk i ka pėrfillė kurrnjėherė anjė kėrcėnim tė tyrin. E nuk po kuptoj se si, tash, po i identifikojnė Kosovėn me Fatmir Limėn.

JONI 105-09-2003, 16:53
ja disa udhezime si te mbledhen parat gjegjesishte 'reketi';-1.Vendosni maskat ne koke kallashat ne dore dhe hyni neper shtepia se pari ne ato te varfera e nese s'ka te ju japin vriteni menjehere e le te shkrune "epoka e re" se ai ka qene tradhetar pastaj shiqoni te tjeret duke vrapuar per te jau sjelle parate. 2.vendoseni takse per ajrin qe thithin nga Kosova qe e ēliruat nga okupatori. 3.doganen e Hanit te Elezit merreni nere kontroll dhe mos leshoni as femijet pa i pagu kontributet. P.S. Per te interesuarit edhe menyra tjera mjafton te paraqiten ne fondin "vendlindja ju rjep".

Rosa06-09-2003, 06:37
Postuar mė parė nga Llapi
Bravo Rosa te lumt nji adhurues/ese me shume i shkieve,per fat te keq nuk mundem te ndihmoi ne rrugen qe e paske marr vetem marrsho permbrapa!!!!

A s'ke ēka tė thuash tjetėr a ? Kush nuk mendon si ti ( si ju ) ėshtė me shkije ! Sa vjet i ke

Llapi08-09-2003, 18:50
Udhėheqja komunale takon biznesmenėt e Malishevės dhe
kėrkon nga ata tė mbėshtesin Fondin Limaj

Sadri Robaj (LDK): Ai qė nuk e pėrkah Fondin Limaj,
nuk ka gjak shqiptari.....(per ty ore lale nese dikush nuk jepe para per tradhetar nuk ka gjak shqiptari)ti a e njeh LIMEN A E KE HANGER NJE THESE KRYPE?E PASTAJE LIVDOJE MORE QORBA E MAGJUPIT ?MORE TUCI I TUCAVE QE TA PASKA SHTIE NE PALCE TE BYTHES FRIGEN lIMA°

"Duke mbrojtur Fatmirin dhe bashkėluftėtarėt e tij kontribuojmė nė mbrojtjen
e vlerave tė luftė sonė, tė vlerave tė ushtrisė sonė, tė vlerave tė popullit tonė,
sepse duke u akuzuar Limaj, akuzohet UĒK-ja, akuzohet lufta jonė ēlirimtare,
akuzohet Kosova", tha kryetari i KK-sė, Gani Krasniqi

drenica martire11-09-2003, 02:42
Llapi ende ti megėnjeshtart tua po infekton forumet shipqtre?
Ja njė pėrgjigje e shkurtėr!

10.09.2003 - Trepca.net
Po vazhdon lufta e mafiozėve tė Kosovės pėr t'i rrjepur shqiptarėt

PSE PO KEQPĖRDORET EMRI I KADRI LIMAJT NGA KRERĖT E PDK-SĖ

drenica martire11-09-2003, 02:53
Ndalohen fotot ku vetė i akuzuari pėr krime tė rėnda nga Tribunali i Hagės, Fatmir Lima, nuk ka marrė pjsė, sepse ai dhe partia e tij e ka bojkatuar ardhjen e statujes sė Skėnderbeut nė Prishtinė.

Dy pyetje pėr Llapin dhe tipat sillapi:

1. A di ti o Llapi se familja Limaj ėshtė nė kumari me serbė, ndėrsa ti i akuzon forumsat pa pikė fytyre?

2. Pse nga grupi i tė burgosurve, shkijet e Millosheviqit e liruan vetėm babėn e Fatmir Limajt?
------------------------------------------------------------------------------
Nuk lejohen fotot nė tekst, vetėm nė firmė, pardon vetėm nė nėnshkrim!
-------------------------------------------------------------------------------
Moderatorė, pashė Zotin e madh mos m'i fshini postimet pėr hatėr tė anėtarit tė Bordit - Lum Lumi, sikur te Forumi i Letėrsisė ku jetojnė nė varfėri tė thellė "poetėt e kombit shqiptar"
[/FONT]

drenica martire11-09-2003, 03:11
Poshtė mafiozėt e UĒK-sė qė kanė vrarė shqiptarė e tash me parat e viktimave po mundohen t'i bishtrojnė drejtėsisė!

Rroftė UĒK e mirėfilltė

11-09-2003, 09:10
O nuk ka nevoi te pergjigjem ty ore shkamagjup i quajtur iviq i graqanices,dhe nuk vlen kjo tem per ty se nuk eshte ky fond per minoritete por eshte per shqiptar.

Moderator a ka mundesi bile nga kjo tem te i largoni shpifjet e keti serbocigonjes iviq qe veten e quan drenica martire?

drenica martire11-09-2003, 14:28
Moderatorė,

Ju mund tė m'i fshin shkrime, edhe tė me largoni krejt, por kam njė kėrkesė shume serioze: Kjo temė mbi fondin PRIVAt tė Fatmir Limajt tė bartet te Forumi pėr tema tė ndryshme ose nė koshin e mbeturinave.

Pse them kėshtu? Nė kėtė fond s'ka asgjė komėtare. Dhe jo veē qė nuk ka asgjė kombėtare, por mbrojtja e njė terrosristi qė sė paku ka vrarė 13 shqiptarė qė lidhet vetėm me Grykėn e Llapushnikut. Fatmiri dhe nipat e Nanosit nė Kosovė kanė edhe vrasje tjra nė qyfė qė lidhen me vrasjet mizore nė Kleqkė ku ka punuar furra pėr djegje tė njerėzve.

Ne si qytetarė tė Kosovės nuk kemi kurrėfare nevoje t'ia paguajmė Fatmirit dhe Thaēit skijimin nė Slloveni dhe gjetiu, sepse ata nuk kanė qenė kurrė ushtarė qė kanė luftuar serbin, por institucionet e atėhershme tė Kosovės. S

kenari ka qenė i njejtė qė Kosova tė masakrohet sikur Shqipėria e vitit 1997. Pasi Fatmiri me shokėt marksistė internacionalistė tė Evropės, kur Millosheviqi me soldateskėn e vet filoi masakrimin sistematik tė shqiptarėve, mėsha e Zotit dhe Fuqia e Shteteve tė Bashkauar na shpetuan.

Rosa15-09-2003, 21:05
S'di pse humbim kohė tė flasim mė shumė pėr kėtĖ fond, qė ėshtė vetėm formė e njė hajnije mė tepėr, si tė tjerat. Mirė tha Drenica Martire : kanė pėrvojė tė madhe nė kėtė fushė, dhe kjo po mė dhemb mė shumė. Prap se prap ka njerėz mendjelehtė qė i fusin dorėn nė xhep. Mė duhet ta pranoj se ne, demokratėt, jemi shumė tė ngathėt dhe nuk mobilizojmė as mediat as institucionet sa duhet kundėr njė mashtrimi tė tillė, qė do ta quaja monstruoz.
Duhet t'i denoncojnė kėto malverzime tė gjithė intelektualėt e ndershėm, edhepse besoj se nuk ėshtė lehtė sepse me siguri qė ėshtė rrezik.
O LLap! S'di pse e quan Drenicėn Martire shka magjup. A e njeh personalisht a? Na trego edhe neve , a ėshtė shka me tė vėrtetė apo ti veē po i thu ashtu sa pėr ta fyer? Bash po mė intereson. Nėse pranon tė mė pėrgjigjesh nė pyetje, urdhėro, a nėse e ke ndėmend tė hudhish vėtĖm fjali tė kota qė s'kanė kuptim, mė mirė mos u lodh bAlbo17-09-2003, 12:06
Kjo teme mbyllet ketu pasi si gjithmone cdo diskutim do te degjenerohet. Nese nuk ju pelqen inisiativa, nuk keni perse merrni pjese dhe nuk eshte nevoja qe te filloni nga sulmet personale apo denigrimi i njerezve ne fjale.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mer 6 Sep - 17:52

www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-35459.html+a+e+di+dikush+kane+e+ka+vra+lima&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:ZxlxQw4PdN0J:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-35459.html+a+e+di+dikush+kane+e+ka+vra+lima&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr

Gege Toska14-10-2004, 14:30
Makina me te cilen kane transpotuar ato arme ka
qene e Gardes se Republikes se Mejdanit dhe per
levizjet e tyre kane qene ne dijeni Mejdani,Klosi
dhe kuptohet F. Nano.
Shkurt ata ia bene gropen Ilirit!
Jam dakord me ju Llapi,eshte pikerisht dora e zgjatur
e Beogradit qe asokohe vepronte ne Tropoje me banden
e Haklajve e cila qelloi mbi trimat e Kosoves!!Kjo
dore vrastare qelloi dhe aktivisten humanitare Seli Beker!?
Mjeku Hazir Malaj ishte per nje kohe bashkepuntor i Haklajve
sepse i biri i tij Arjani eshte nje nga vrasesit me gjakasore
ne historine e Tropojes dhe vrau mbare e prape per hesap te tyre
por me sa duket Haziri dinte shume me teper se duhej dhe e
hoqen qafe edhe ate me ate rast!
Si thone shqip:
"Me nje gur vrit dy zogj!"
SHISH,Klosi,Nano e Mejdani si dhe ekuivalentet e tyre
ne Kosove e dine me mire cka bene,si planifikuan
vrasjet e patrioteve te vertete si Iliri e tjere si ai
per te lene ne siperfaqe vetem hashima e ramusha!
Keshtu jane bere keto gjera perhere nder shqiptare
e me gjasa keshtu do jete edhe per nje kohe te gjate!

Brari14-10-2004, 16:12
qashtu Geg.. nuk e luan topi fjalen tande..

Llapi14-10-2004, 19:04
Brari mier u kan mos me shti hunen gjith kun se nuk i njef Heroit prandaj edhe kam frik se jep vlersime te gabuara e shko atje te shtypi i dites e shaj te gjith me rend siq e kie zakon e ketu te lutem kursej pak sepse shqiptaret shkruajn kryesisht per Heronjet e tyre

Brari14-10-2004, 23:24
Llap.. kur te pushojn vrasjet mbas shpine e kur te jene denuar vrasesit athere nuk e shtij une ma hunden ne punet e partise tande lpk pdk etj.

Llapi19-11-2004, 10:19
VRASJA E ILIR KONUSHEVCIT

Cila eshte e verteta per vrasjen e "Mergimit" sipas nje zyrtari te larte te Qeverise se Shqiperise? Kur dhe si ishte ndalur kamioni, qe barte arme per ne kufi? Cfare kishte kerkuar ne ate kohe Qeveria serbe prej Misionit te OSBE-se, i cili vezhgonte zhvillimet ne kufirin Kosove-Shqiperi?

Vellane e Ilir Konushevcit e kam pasur student ne "Faik Konica", ne shkollen e gazetarise. Asnjehere nuk kam mundur t'ia them te verteten per vrasjen e vellait te tij. Kemi udhetuar se bashku ne Tirane. Me gjase ka shkuar disa here te mesoje dicka me shume per te vellane.

Shume thashetheme dhe nje kurth i pergatitur

Por tash kane kaluar shume kohe per te pasur mundesi te thuhet e verteta qe une e di. Ka nje distance kohore nga ngjarja, prandaj ky rrefim eshte i pare dhe i vetem i shkruar nga dikush per vrasjen e Ilirit.

OSBE-ja kishte dhene urdher qe te kontrollohej kufiri Kosove-Shqiperi. Autoritetet jugosllave ishin ankuar se armet po hyjne ne Kosove nga Shqiperia. Ata kishin propozuar zonen 5-kilometershe ne kufirin Kosove-Shqiperi, nese nuk ndalet trafikimi i armeve nga ky vend.
Ne vitin 1998, OSBE-ja kishte perfaqesues te shumte ne Shqiperi. Dhe vezhguesit kishin dale per dite te tera ne kufirin Shqiperi-Kosove.
Ato dite ishin te informuar te gjithe pjesetaret e UCK-se, qe nuk guxojne te levizin kah kufiri. Keshtu me rrefente njeriu kryesor i kabinetit te kryeministrit te Shqiperise.
Komandant "Mergimi", nuk e kishte ditur se OSBE-ja ka derguar vezhguesit e vet ne kufirin me Kosoven. Prandaj ishte nisur per te derguar arme. Ai kishte qene i shkeputur nga vija tjeter furnizuese.
Kurre nuk e kisha degjuar nje variant te vetem per vrasjen e Ilir Konushevcit. Shume variante kane qene ne qarkullim. E para se vrasja ka ndodhur per shkak te konflikteve te brendshme, kurse varianti tjeter per shkak te kurthit, qe i eshte kurdisur.
Rrefimi per vrasjen e komandant Mergimit, nese duhet besuar krejtesisht ne variantin e shtetit shqiptar, duket keshtu: Ky variant eshte ndertuar ne baze te rrefimit te shoferit, i cili ka shpetuar pasi qe eshte plagosur rende.

Nje kamion me arme me nje shofer, qe ka qene qytetar shqiptar eshte nisur rruges qe shpie ne veri te Shqiperise. Udhetimi eshte bere naten. Rruga e veshtire dhe me kthesa ka bere qe te udhetohet ngadale. Komandanti ka qene vete i treti ne kamion me bindjen se meqe eshte i armatosur do ta kalonte lehte rrugen. Dhjetera here kishin kaluar arme ato dite. Furnizuesit kane qene mire te percjelle, kurse ndihma e shtetit shqiptar ka qene e plote. Jo rralle edhe pse shteti ka qene ne percjellje, konvoji ka pasur probleme.
Komandant Mergimi e ka nisur rrugen pa aske. Me mikun e tij dhe me shoferin. Mund te kete ndodhur qe shoferi shqiptar e ka bindur apo mund t'i kete thene se nuk ka ndonje rrezik.
Rruga e gjate, nderkohe, i ka lodhur shume.
Kur kane mberritur te nje kthese me nje tatepjete, ne nje rruge krejtesisht malore, kane pare nje pengese ne rruge. Menjehere e kane ditur se ky eshte nje kurth. Se pari ne rruge ka dale njeri prej plackitesve, kurse te tjeret kane filluar te gjuajne ne ajer.
Kane filluar te shtenat edhe drejt kamionit. Qe te tre kane dale jashte. Shoferi ka mbetur i plagosur dhe eshte ndalur te goma e pare e kamionit. Ai ka filluar te shtenat, kurse Iliri me mikun e tij kane filluar ikjen rruges teposhte.
Shoferi ka filluar te gjuaje drejt plackitesve. Njeri prej tyre eshte goditur per vdekje. Kurse te tjeret jane kthyer ne mal. Pas disa minutash te shtenat jane ndalur. Shoferi eshte rrokullisur dhe eshte fshehur.
Plackitesit jane afruar per ta marre te plagosurin. Por ishte degjuar nje britme: "Oh, ma kane vrare vellane".
Plackitesit kane kerkuar perreth kamionit dhe kane hipur edhe lart brenda cadres. Nuk kane gjetur asgje. Vrullshem jane nisur rruges. Sharjet e tyre kane qene te renda. Dhe ka pasur edhe vajtim.
Nuk dihet se pas sa minutash ata kane arritur te Iliri. Por dihet se ata jane zene diku ne rruge.
Sipas ketij varianti, Iliri nuk ka provuar te hyje malit, sepse nuk e ka pasur te njohur rrugen.
Ata jane zene dhe jane ekzekutuar qe te dy. Nga menyra se si jane vrare, me plumb nga afersia, shihet se aty nuk ka pasur rezistence.
Po te njejten dite, heret ne mengjes, eshte informuar policia e Kukesit.
Nuk ka qene e lehte, per te gjithe njerezit, te arsyetohet vrasja e komandant Mergimit. Por kjo vrasje eshte bere molle sherri per nje kohe ndermjet pjesetareve te UCK-se.
Kane kaluar tre vjet per te kuptuar vrasjen. Por te akuzuar per vrasje kane qene figura publike ne Kosove dhe Shqiperi.
Vrasesit e komandant Mergimit dihen dhe jane gjalle. Ata jane te identifikueshem dhe sorollaten ne Tirane e Londer. Atyre askush nuk iu ka bere padi private per t'i arrestuar, kurse nuk e di arsyen pse nuk jane burgosur nga ana e shtetit.

Marre nga:“LUFTA NDRYSHE“ – Pjesė nga libri i BATON HAXHIUT


Llapi27-02-2006, 13:48
http://www.booknoise.net/benotafraid/characters/src/ilir.jpg
Ilir Konushevci-Mergimi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mar 21 Nov - 8:31

Pyetje per Fatmir Lime nga Haxhi Kuēi poete nga Sufreka kam keto pyetje?:Pse nuk me pranoi ne aradhat e uēkes ne Deberdelan me 06.qershor1998,dhe me kane kam shkue mu lajmrue ata i pranonte e mua jo?Dhe pse ne parafund ma nxorri rrevolen duke me thane qe mos tja ndryshoi mendjen ?Por per fat i tha sikur se mua edhe djalit te Hilmis qe edhe ai paska ardh kinse me spiunue,ku eshte bazue Fatmiri qe une kokna lajmrue vullnetar ti bashkohem luftes se tradhetareve qe ti spiunoi,kur as baba as babegjyshi ska qen as spiun e as tradhetar.Dhe se fundi kush i shtini policin e UēKes ne Marali qe te me rrethoi ne mengjezin e 21 korrikut te vitit1998 qe te me rrethoin dhe qe te me ēarmatosin,ku desh mi tranuan tan femit sikurse kur me rrethojshin shkijet?A ka zot Fatmiri,qe sa here ju lajmrojsha me bante pyetje sa shqiptar jane vrare?Kur i ipsha pergjigje ma kethente a pakes!A ke zoto Fatmir,qe e zgjodhe nje rruge qe kurr populli ska me ta harrue,dhe me dtyruat qe ta leshoi vendin qe e deshta jo qindra here ma shume se ti por me miliona here e kam dashur ma shume se ti dhe qeta qena qe po e udheheqin tani Kosoven e roberuar ,por tani pa prezencen e shkive!Me njeh mire dhe e dine qe jo vetem nje here e dy here qe tu kam lajmrue por shume here dhe e dine shume mire edhe biseden qe e kam pasur me Bajram Bekteshin se ti ma ke pase ftue per me bisedue,ku edhe Bajrami e haram i kofte buka ime qe ma paska ngrer me hile,si ti veq me dredhira te poshterta i bahet shoku shokut!Zoti u vraft dyve dhe tjereve siq e ngreri UKA...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
ben soloNumri i postimeve : 10
Registration date : 04/12/2006

MessageSujet: Fatmir Lima   Lun 4 Déc - 7:36

Ky nuk eshte i vetmi se ēka te paska bere ka tjere qe jane edhe ma te rrezikshem.....Beni
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Lun 12 Nov - 16:32

http://64.233.183.104/search?q=cache:A5Y0-QZW1vkJ:forum.kosova.de/forum/viewtopic.php%3Ftopic%3D8649%26forum%3D1%26start%3D20%2639+o+fatmir+lima+me+more+ne+qafe&hl=fr&ct=clnk&cd=1&gl=fr

Dukagjinasi_Peje


Anėtar qė nga: 14.02.2003
Afishime: 179
Vendbanimi: Peje
Afishuar me: 11.08.2003 21:16
--------------------------------------------------------------------------------
Dhe nje here po inkuadreohem ne kete tem te Generallcit dhe tani kriminelit Fatmir Lima.

Shum nga antaret e keti forumit llomotisin e nuk dine se qka shkruajne duke mbrojtur nje kriminel qr akuzohet per vrasjen e Shqiptarve.

Ishte qene mire qe ne kete forum te inkuadrohen femijte jetim qe babate e tyre vrau Fatmir Lima, por ata te shkretet jetim kane mbetur pa prind she fukara sepse tani nuk kane kujdesje dhe Interneti per ta eshte nje tabu, kriminelet na vrane, na lane jetim, na bene fukarenj dhe i vrafte Zoti. i vrafte Karlla Del Ponte, i vrafte kanuni i Leke Dukagjinit keshtu thone fmijet jetim te mbetur nga dora kriminele e Fatmir Limes


Derničre édition par Perparimi le Mar 8 Juil - 7:08, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Lun 7 Juil - 5:10

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mar 8 Juil - 7:41

Kercnimet nga fatmir lima
.........................................
se i akuzuari ka kėrcėnuar Rizah Rexhajn dhe se ‘dėshmi kredibile janė gjetur nga ana e KFOR-it pėr planifikimin e vrasjes sė tij, nuk qėndrojnė. “I akuzuari ėshtė i vendosur nė mohimet e tija, dhe nuk ka kurfarė dėshmie nga KFOR-i nė pėrgjigjen qė prokuororia e ka dhėnė nė kėrkesėn pėr lirimin me kusht tė tė akuzuarit”, thuhet mė tej nė pėrgjigjen e avokatit mbrojtės. Sa i pėrket ēėshtjes sė Remzi Shalės, Khan, nėnvizon se “Shala ėshtė vertetuar se ėshtė gėnjeshtar dhe akuzat e tija nuk duhet tė merren parasysh
http://209.85.135.104/search?
.....................................................................................................
q=cache:PekH7DuDa4QJ:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-12679-p-5.html+vellau+i+fatmir+limes&hl=fr&ct=clnk&cd=3&gl=fr
..........................................................................................................
Me HERONJ FALLCO nuk vjen Liria e pamvaresia por vec e KEQJA.
Loja e turpshme e ketyre ditve e DUGOLL-HYDAJET-LImes me te ashtu quajturen deklarate PAMVARESIE tregoi se deri ku arrin poshtersia e ketyre njerzve te cilet i hedhin HI SYVE popullit te tyre..
Nuk eshte krim ta vrasesh spiunin qe i ndihmon okupatorit makaber qe praktikon gjenocid ndaj popullit tend..."

Ka gjasa qe disa nga viktimat e Fatmir Limes te kene qene rivale te vellait te tij. Vellau i Fatmirit deri me hapjen e fronteve te luftes ka qene baqshkepunetor i shkijeve ne kuptimin e biznesit. Kafeneja e tij ka qene vendtregtimi i pasaportave, patentshofereve, vizave dhe dokumenteve fallse te gjyqeve per te fituar azil ne Perendim. Ne kete tregti te ndyer fitimin e madh e kane pasur shkijet, por edhe i vellai i Fatmirit ka fituar majme, me te cilat para ka ushqyer familjen dhe e ka financuar Fatmirin gjate kohes se studimeve.

”Kolaboracioniste” e ”tradhetare” te rangut te vellait te Fatmir Limes ka pas mjaft ne Kosove, disa prej te cileve edhe jane pushkatuar, pa gjyqe, kuptohet, sepse po t’iu beheshin gjyqe ata do te deshmonin edhe per bashkefajsine e bashkefajtoret, prandaj ata jane pushkatuar. Por tradhetaret dhe kolaboracionistet e vertete, dmth. ata peshqit e medhjenje, nuk i ka gjetur asgje, perkundrazi, ata jane lavderuar, dekoruar e avancuar edhe me tutje.

Ne cdo qytet te Kosoves Arkani ka satur se paku nga dy ”pobratima” shqiptare qe e kane informuar dhe financuar veprimtarine e tij kriminale. Ku thua ti jane ata njerez sot. Ata ende jetojne dhe veprojne ne Kosove. Pas luftes ata nderruan patronin: Nga Arkani me te njejtin zanat ata kaluan tek Thaci, Haradinaj, Limaj, Krasniqi, etj. Ata sot e administrojne tregetine dhe kontrabanden ne Kosove dhe fitimin e ndajne me patronet e rinje. Por jo vetem kaq: Ata te gjithe posedojne fletelavderime gjoja per kontributin ndaj luftes (UCK-se), sepse partoneve te rinje iu kishin dhene qindramijera DM - para te pista, te gjakut e te tradhetise. Mbi keto fakte, sikurse argatet edhe patronet, pra pobratimat e Arkanit dhe ”clirimtaret”, me gjuhen e vellezerve te Demacit nuk jane asgje tjeter pos kriminele e ”Ratni Prifitera”.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mar 8 Juil - 7:41

www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-12679-p-5.html+vellau+i+fatmir+limes&hl=fr&ct=clnk&cd=3&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.135.104/search?q=cache:PekH7DuDa4QJ:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-12679-p-5.html+vellau+i+fatmir+limes&hl=fr&ct=clnk&cd=3&gl=fr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   Mar 8 Juil - 16:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)   

Revenir en haut Aller en bas
 
Fatmir Limaj flete ,Skendergjoni,TERMINATORI(Haxhiu)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: