AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Provokimet e Avdi Ibrahimit dhe Osman Geges

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Provokimet e Avdi Ibrahimit dhe Osman Geges   Mar 9 Oct - 10:28

Avdi Ibrahimi

Provokimet e tua, te Osman Geges, Aziz Morines dhe Veli Kušit;

Ti mundohesh qe ne emer te ušk es ta mbulone ftyren tende nga mekatet e bera .
Ti mundohesh qe kinse ne emer te luftes se ušk te krekosesh;dhe tju kercnohesh shokeve se ke shendrrite si dielli,por jo krejte eshte genjeshter e jota dhe e atyre qe tradhetuat kombin shqiptar !Dhe te gjitha ato betimet qe ua premtuat shqiptareve u mbeten ne tentative(tradheti)dhe tani ne duhet qe tradhetin tua blejme per atdhetarizem,apo jo ?
Ti mundohu sa te duash qe ta arsyeton veten me komandanta si Ruzhdi Saramatat,e Agim Qekajt ,por e din luga se ška ka ne vorbulle ?
Nuk paska gje me veshtire se kur tradhetaret ne emer te atdhetareve perfitojn poste dhe e shtypin popullin ma zi se shkau.Por kush e zevendesoi shkaun ata qe ishin servila te Milloshit.


Ti mundohu te shkruan shkarravira sa te duash,akrepat e ores edhe dy muaj ju kan mbeture,ku do ikni ?Ku do kerkoni azil me pas?
Nje ngjarje e vertete mes neve;Ne vitin 1998 janar
Ngjarja e vertete fillon keshtu ;


A te kujtohet kur erdhe tek taxistat dhe shajte tan shqiptaret ne nane ,me keso fjale banale;

Avdiu;Tan shqiptaret lypin qi nanen ,se kerkushi nga ju nuk ma beret nje te mire .Por ne fund theve se magjupi ma kreu detyren dhe eshte ma shqiptar se tane ju .E kam fjalen per magjupin Rexhepin e Bades nga Terrna e Therandes.
Avdi ti mu afroheshe mua ,dhe shoket me thane ;A me kete njeri bene shoqeri ?A te thash largoju e kurr syt mos ti pafsha ?Ti me the se ty nuk po te shaje .Une te thash se edhe une jam shqiptar dhe nje shok te shan shqiptaret kete nuk e pranoi nja ju .

Mbas disa diteve ma qove Azize Morine qe te pajtohemi ?Kur erdhi Azizi mu lute disa ore qe te vije ne nje Kafene ne qender te zejtareve,dhe me bindi se ke qen i pire ate dite qe shajte shqiptaret .
Ne kafene ishit ju Avdi Ibrahimi,Osman Gega dhe Veli Kuši duke cakrrue gota .Ndersa ne anen e djathet nja nje meter edhe tre polic te serbise edhe ata duke pire.
Dhe pasi u ula ne tavolinen e juaj,Azizi ja nisi te me provokoj me keto fjale;Haxhi Lata me te dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja leshue beogradit ?
Jam pire nga ky provokim .Dhe a ja bera O Aziz pisi po ku ke prapanice me posedue kete bombe qe kushtone me miliona dollar ?Po nese e ke bjerma se pa ja qie nanen serbise nuk e la .
A ma banet per bese ti šfare budalle je, ja bane kete serbise
U quam dhe dolem perjashta ,dhe ja nisem me bere bisede ne mes te stacionit te autobusave.Por mu ata polic serb dolen dhe rrinin mbeshteur per telat e INA- s (pompes se benzines).
A ja nise ti i pari te me parashtrone pyetje keshtu;Haxhi Kuši a e dine se Osman Geges i kendon Dervish Shaqa qe ky e ka bartur flamurin kuq e zi ne vitin 1968 ne demostratat e Suherekes ?
Osman Gegen e kan qite ne kenge e ti ška ke bere per shqiptar ?A na tregone ?
Ja nisi edhe Osman Gega po te njejten pyetje .Qe Haxhi mua Dervish shaqa me kendon qe e kam bartur flamurin neper qender te suharekes.Hajde Haxhi na trego ti ška ke bere per shqiptar qe nuk po te qesin ne kenge ?

Edhe Veliu ja nisi te me parashtroi keso pyetje dhe une ua prita;
Mire me vjen qe e kendon Dervish Shaqa Osman Gegen,sepse e ka meritue.
Ju prape me provokime duke mu lute qe tju them ška kam kontribue per shqiptar dhe pa ndalur dote.
Dhe me detyruat tju them se e kam d.k.,dhe u thash se per šfare arsyesh me parashtroni keso pyetje te poshterta ?
Veli Kuši e dine mire kur policia shqiptare ma kishte thyer kioskun qe te mi nxinin fletushkat e votimit ne vitin 1991 per pavaresin e kosoves.
Veli Kuši e dine qe une jam i pari per nismen e pajtimit te familjes se tij me familjen e Kušve qe ishin ne bela .
Per tjera ngjaje po e leje per tjera here.
Sepse me ty te shkembeje biseda ti ngisi gradat dhe behesh president i shqiptareve.Por president i tradhetareve.

Edhe nje here po ta them se per qe nuk u rreshtova ne ušk e dinit ju me se miri,.E dine Lima,B.Bekteshi, Riza Vata,Malush Berisha e tjere e tjere.
Ti je si Hyra me dy ftyra ka e sheh mire qandej shkone,dhe nuk deshiron tja jep fjalen kerkujna,se e ke frigen .

Une kurr nuk mendoj se e kam mizen pas veshit.
Aj qe e ka mizen mbas veshit ka me pague mekatin e madhe ja vete ja femit dikur.

H
axhi Latif Kuši

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Provokimet e Avdi Ibrahimit dhe Osman Geges
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: