AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shqiptaret e pruren diten e Kiametit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shqiptaret e pruren diten e Kiametit   Mer 10 Oct - 23:33

Shenjat e para te dites se fundit i kam pare ndere popullin shqiptar;

Kurr populli shqiptar nuk e zgjodhi vete nje udhehequr te tyre,pos iu servilizue si peshqesh nga serbija e nga te huajt !
Kurr nuk u ngrite ti rrenoi keta udheheqesa,qe me shekuj te tere u shtypen nga keta !Keta perhere kur na tradhetuan ,fajet ua lenin botes e sidomos serbise,ndersa veten e shpalleshin si šlirimtar !
Keta tradhetar me shekuj na shtypen duke ju rrite numri i ketyre . Sot mbi gjysma e popullates jane tradhetar e pjesa tjeter punone per keta dhe per serbin,.Pra dy here duhet pague tatim.Ne njeren ane per udheheqesat tan qe shiten si šlirimtar(shpetimtar) e ne anen e dyte per armiqet serb qe bashkpunoin keta te ndyret .
Popullin e Themudit ,popullin e Lutit kur Perendia e zhduku nga dheu. Profetet iu luten Perendise ;Pse o Perendi i zhduk edhe njerezit qe jan ne rrugen tende?
Perendia u thote;O te deleguarit e mi,pasi u rrite numri i tradhetareve,nuk bera dallim edhe merituarit.Edhe te miret i zhduka shkaku mosbesimtareve.
Pra perskaj te thatit digjet edhe i njomi thone pleqet.

Populli shqiptar e meriton nje denim si popullin e Themudit,apo popullin Lutit,sepse;

Kur?
Kur urrejtja mes shqiptareve ka arritur piken ma te larte mes vellazerive.Duke mashtrue njeri tjetrin pa piken e meshires,e sidomos duke ja vjedhur mallin fqiu fqiut.Dhe e jo veq kaq por edhe se fundi duke i egzekutue njerzit pa faje,ne shtepit e tyre.A mendojn keta more a ka zot ?

Tjeter; shqiptaret shqiptarin e mashtrojne edhe me blerje, qe tja japish(shesish) bagetin (token),(veturen) , me veresi(hua) per nje afat te caktuar dhe ma as mallin as parat kurrr nuk ke per ti pare.A nuk jeni ju o shqiptar ne mekate mes vedi ?Ndersa me armiq ndryshe silleni si engjuj !PO dhe shume bile.Keso marrinash bejne gazetaret ,dhe secili shqiptar.Edhe baba i Motrave Mustafa nga Mushtishti qe sa e sa fshatareve ua ka kallur kafshaten e gojes ne emer te vajzave te tija kinse eshte baba i Motrave Mustafa.Per šdo dite tregu blente bageti nga fshataret dhe i shiste aty per aty me qmim ma te vogel dhe me ato para ne hotel dhe i hargjonte per ta knaqur veten e tjereve shkaktue dhembje .Edhe mua me ka mbetur borgj qysh para luftes qe e bartesha me taxi,......Po sa e sa tjere ka keshtu duke mashtrue njeri tjetrin e pasurue veten jo ne emer te perendise ,por shejtanit. ?

Edhe luften e fundit te ušk es e beren me dredhira ne emer te šlirimtares e mashtruan popullin ,duke e masakrue bashk me serb,duke e dhunue dhe ne vend qe ti pranoine dhunimet qe ia beren ,thone se u kemi mbrojtur.Ne vend te tradhetise qe nuk e mbrojten popullin thone se u kemi mbrojtur duke iu kercnue secilit qe e thote nje te vertete !
Ndersa ata qe u dolen ne ndihme popullit, perbuzen dhe etiketohen tradhetar ne vend te mirenjohjes.
Une as ne Bibel,as ne Kuran ,as ne ligje nderkombetare as ndere pleq nuk kam ndegjue e lexue qe paska kesi lloje gjeni te poshter.Edhe me te tradhetue dhe me tu kercnue mos me thuaj se i kam syt e gjatilit,zot zhduke kete gjen shpirt shprishur.
Populli shqiptar nuk ka moral! E merr gruan e vellaut,bene mardhenje me motra e faresfis .Sa te pa ftyre qe me jeni,Ne vend qe te martoheni si qenje njerezore,shkoni mbas lavireve dhe lavirit.E ju femra shqiptare qe e qelbet pereferin e Berlinit dhe Parisit dhe metrove nderkombetare .

Ju mashqi te rinje qe e leshuat atedheun dhe neper europe o qingja u martuat me plaka per ti rrugullue dokumentet e qendrimit.Ju i mashtruat nanat e dikujt qe jan ne vende te larta dhe mendoni se e mashtroni boten ?Ata djem te ketyre naneve qe ua shkerdheni i keni ne kosove dhe kurr nuk kan me dal nga kosova pa na qie gjere sa tju lindin femrat tona djem dhe racen te na ndryshoin,racen e poshter.
Populli shqiptar kapercen drinin ta dhin kalin.
Popullit shqiptar o i hype o te hypi nuk ka ndjenja njerezore.
Popullit shqiptar o ja shpetove jeten o ja more jeten ,nuk e dine nderen.Ne fund ne vend qe te falenderon te vrete .
Popullit shqiptar po ja leshove lirin te dhin ne qafe.
Popullit shqiptar po i fole shqip nuk te frigohet,po i fole serbisht,greqisht,maqedonisht kapercen murin kinez nga friga.

Ne tere ruzullin e tokes as nje shqiptar nuk e ka meritue azilin politike,sepse as nje shqiptar nuk ka punue per popullin e vete ,pos ka punue per serbi e maqedoni dhe per grekun.Secili shqiptar ka shpiunue njeri tjetrin.
Pse e them?
Me secilin qe kam bere shoqeri me ka premtue se nuk te tradhetoi,por meniherit me ka spiunue.
Po qeta qena sot po me shiten se kan luftue per šlirimin e bashkimin e trojeve.A qe kan tradhetue nuk duhet me ua permende,Dhe kan shtyp fletore duke u dhene mirnjohje vetes me qertifikata te ndryshme si luftetar i uškes !


I vetmi shqiptar qe ne emer te Perendise ka punue per popullin e vete sipas Bibles,Kuranit dhe te se Drejtes Nderkombetare Publike ,jam une Haxhi Latifi i biri Naxhijes.

Nuk ka Perendi qe ka mundesi te me shpifet se kam punue kundra popujve apo kundra shqiptareve te vetmen sekonde .
Shoku im qe i pata besue me pate thene;Ti Haxhi a paske punue per fotele ?
ška je ka thua i thash ?A je ne mend o majmun ?
Une tere jeten tjua kushtoj juve e veten time dhe femit ne mjerime a fole he qen i poshter? .Ndersa ju qe rrijshit si buklat mi vodhet meritat dhe i pervetsuat kinse ju i keni bere.A une po duke tere jeten me vuajte jeten time,e ju jetoni si tju qohet .

Pa ndegjo ma tha;Ata qe kontribojne per popull duhet me vdek si qen,e jo me marr qeverisje.Opa po mire e ke per bese ja bera.Shkerdhena edhe te vdekurit.

T'puf zoti ftyren ua marrofte bre qen milet.
Qenit po tja bene nje te mire nuk ta harron e ju s'keni as ndjenja as nuk besoni ne zot qe ka.

Mallkimi im mbi popullin shqiptar kurr mos mbete pa ju zhduk .

JU o shqiptar nuk e dini as diten e dasmes ?.
Ju o shqiptar nuk e dinit as ku duhet mjellur faren.
Ju punoni ne menyren instikte,dhe e harroni meniherit !
Ju o shqiptar nuk e dinit as kush do e hane ate begati,as kush do e korri ?

Ju diten e fundit do e pritni me koke nen qebe , e jo me qirinje ne dore .

Ju o shqiptar jeni ato qenje jo njerezore qe ua pruret njerezise fundin e gjykimit.
Ju o shqiptar jeni ata qe edhe mua ma pruret punen qe ta leshoi memedheun e te jetoi neper skutat e botes.
Ju o shqiptar ma smuret shpirtin,zemren dhe intuiten e diellit.

Ne kohen e luftes u prura mill me vagoneta e ju mua as nje kille nuk ma afruat.
Pos me that;Shko e kerko buke te Milloshi.Zoti e farofte kete gjen te poshter.

Tek secili shqiptar qe kam bere vizita,as dhe nje njeri nuk me thoshte se kam ,pos duke mu perbe se buken nuk kemi me ška me ngrere.Si intelektualet ,si fukarat qe nuk kishin as me ška te mbulohen naten.Te paret pallate dhe ankoheshin qe nuk kan.Edhe ata qe nuk kishin qati po te njejtat fjale.Une ndihmoju ketyre,e si ua kethesha shpinden ma shajshin nanen e baben,dhe shti armiqet qe te me vrasin !!!!!!!

Une u mundova tju šliroi,e ju me etiketuat si tradhetar,.zoti ju zhdukt sa ma shpejte,ndoshta njerezia shpeton mbas juve ?

Une ju deshta pa sherr,pa hile,e ju hipkrita, u gjeta te pa feje dhe po u leja pa nder.

Une ndoshta nuk e kam stilin e zbukuruar si ju o tradhetar shqiptar qe jeni pergaditur te shkruani poezi e romane,sepse keni pasur kohe te merreni me keso ndytesira.,por une shpirtin dhe moralin njerezor e kam tek i larti Perendi.
Bekuar qofte Perendia
Mire se vjen dita e gjykimit

Haxhi Latif Kuši...........
...............


DerniŔre Údition par Perparimi le Jeu 11 Oct - 3:21, ÚditÚ 4 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shqiptaret e pruren diten e Kiametit   Mer 10 Oct - 23:46

Ata shqiptar qe e debojshin popullin me agjencione turistike perteje kosoves,neper vendet e perendimit. Sa shqiptar i vrajten neper male,duke ua marr parat e lene te vdesin.Sote ca nga keta ishin bere nga kjo qeveri drejtora neper kosove dhe neper shtete marr azil politik.Dhe keta shqiptar ti quajm ?Pe keta thone ne jemi patriota.Po te kishte pasur ušk te vertete,keta njerez duheshin te pushkatohen e jo te marrin funkcione qeveritaresh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shqiptaret e pruren diten e Kiametit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: