AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 E di kush e vrau Ahmet Krasniqin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: E di kush e vrau Ahmet Krasniqin   Ven 12 Oct - 8:44

Selim Nengurra:
Jo z. Xhevat. Kur Ministri i ndjer Kolonel Ahmet Krasniqi erdhi nė Oslo nė atė takimin famoz
me Adem Demaqin, Xhavit Halitin etj, unė nuk pata asnji informim.
Pėr kėtė mėsova ma vonė. Andaj nuk kam mundėsi tė flasė asgja. Mirpo unė kam mundėsi tė flas per nji njeri
qė padyshim din se kush e si e vrau Ministrin Ahmet Krasniqi.
Vetem diku 15-16 orė pasi e kishin pas ekzekutue Kolonelin Krasniqi unė pa dit asgja se ēka ka ndodhė
isha nė zyre tė Degės sė LDK-sė nė Oslo sepse kisha nji punė aty, pikrishtØme atė njeri qė po flasė per te.
Posa filluem biseden ati ju ba nji telefonatė nė telefonin celular dhe ju dha lajmi se “burrat” e botės e kan vra “qenin”.
Papritmas shof se ai pisket me gezim , hudhet perpjetė dhe uron ata “trima” qė paskan krye punėn si duhet.
Ndegjohej edhe zani i telefonuesit dhe mora vesh se qenka vra dikush. Hapa sy e vesh dhe prita se ku po del puna.
Unė e njifsha mirė kėtė njeri dhe dija per lidhjet e tia me kriminelet e territ enverist dhe posa nderpreu telefonaten
pasi i premtojė telefonuesit se do festojnė nė Restoranin ” BOLETINI “, u drejtue nga unė,
mė kerkojė falje dhe mė luti qė per punėn time tė vi tė nesermen. Paskan vra nji qen djemet e UĒK-sė dhe duhet me ba festė sonte
mė tha ai me buzqeshjen vesh em vesh. Po kend kan vra i thash, mos kan vra Millosheviqin?
Jo, jo kan vra nji njeri edhe ma tė poshter se ai. Njifar ministri tė FARKUT tė Ibrahim Rugovės.
Mi tha kėto fjalė dhe iku tue mė lan mue tė mbytun nė vaj e dėnesje sepse kuptova se paskan vra ish Komandantin tim kur isha ushtar nė vitin 1981-1982 nė Zagreb.
Iku i poshtri dhe bile as zyren nuk e mbylli.
Unė per kėtė rast kam njoftue shumė instanca shtetnore. I kam dergue letėr edhe Sali Berishės dhe ministrit Sokol Olldashi,
kam dergue nji shkrim tė gjatė si deshmi edhe nė gazeten BOTA SOT te redaktori Bajrush Morina por kurr nuk pash qė dikush nga kėta tė ket veprue.
Ky njeri jeton nė Oslo sot e kesaj di
te.............



http://www.revistadrini.com/2012/10/11/interviste-me-veprimtarin-e-publicistin-nga-nengurra-e-istogut-dhe/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
E di kush e vrau Ahmet Krasniqin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: