AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Isa Boletinit i ndertoin bust e eshtart pa ja varrosur

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Isa Boletinit i ndertoin bust e eshtart pa ja varrosur   Ven 12 Oct - 12:24

Nė fshatin Isniq tė Deēanit tė premten ėshtė zbuluar busti i heroit tė kombit Isa Boletini, me ē’ rast nga tė pranishmit u tha se ky hero shkundi njė perandori dhe vuri nė lėvizje gjithė Ballkanin dhe Evropėn, duke bėrė tė dukshėm kėrkesat pėr liri dhe shtetndėrtim. Po ashtu u vlerėsua se heroi i kombit Isa Boletini ishte gjithmonė aty ku e kėrkonte koha, aty ku e kėrkonte ēėshtja kombėtare. Ishte gjithmonė pranė ideatorit dhe themeluesit tė shtetit shqiptarė Hasan Prishtinės dhe pranė njeriut qė shpalli pavarėsinė e shtetit tė Shqipėrisė Ismajl Qemajlit.

Nė kėtė manifestim pos figurave mė tė larta shtetėrore, i pranishėm ishte edhe kryeministri shqiptar, Sali Berisha i cili e quajti Isa Boletinin gjeneral tė pavarėsisė sė Shqipėrisė.

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, zbulimin e shtatores sė Isa Boletinit e quajti ditė tė madhe pėr tė gjithė shqiptarėt, duke thėnė se po kthehet nė vendin ku ai merrte fuqinė dhe frymėzim nė betejat e tij tė mėdha pėr shqiptarėt, pėr Shqipėrinė, pėr shqiptarėt, pėr pavarėsinė e tyre.

Ndėrsa, Atifete Jahjaga ka thėnė se ngritja e shtatores sė Isa Boletinit ėshtė nderim qė tė rinjtė po i respektojnė tė parėt tanė. Po ashtu Jahjaga tha se Boletini shkundi njė perandori dhe vuri nė lėvizje gjithė Ballkanin dhe Evropėn duke bėrė tė dukshėm kėrkesat pėr liri dhe shtetndėrti.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Isa Boletinit i ndertoin bust e eshtart pa ja varrosur
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: