AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Qui a tué Albanais aprčs la guerre au Kosovo?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Qui a tué Albanais aprčs la guerre au Kosovo?   Sam 13 Oct - 6:10

http://kosovare.forumotion.com/t3896p60-kush-vrau-shqiptare-pas-luftes-ne-kosove
Shefqet suis entičrement d'accord avec vous
Je dois dire que le soutien international que les traītres au Kosovo ainsi que dans d'autres pays.
Parce que nous sommes les seules personnes dans le monde qui sont subordonnés.
ces politiciens ont leurs nos mains avec le sang du voleur prčs d'eux ont approché des bandes de criminels.
Monde des étrangers ceux-ci ont en main et ceux-ci sont vendus travailler que dire des étrangers vous.
J'ai travaillé pas les mettre dans le cachot.
Mais aprčs la trahison APET finira par aller dans le donjon de la nation est de plus en plus tard.
Ahmet Zogu Hesan pacha étaient monde perfide de soutien soutien les lčvres sont citoyens albanais prennent également en charge la politique de pi aujourd'hui traītres.
Devrait unir tous les patriotes des patriotes pour nejmende patriotique d'aujourd'hui nous a vendu mźme les traītres des gens dallueketa.
Nous Albanais depuis des sičcles gagné parce que les scčnes ont régit la politique des traītres de la guerre ont fait de patriotes.
Le feu ne peut źtre éteint avec de mots est trempé ą l'eau, mais pas ą l'eau qitshe poursuit-il.
Ainsi l'eau dans le temps pour en exécutant frčre o vous.


Shefqet suis entičrement d'accord avec vous
Je dois dire que le soutien international que les traītres au Kosovo ainsi que dans d'autres pays.
Parce que nous sommes les seules personnes dans le monde qui sont subordonnés.
ces politiciens ont leurs nos mains avec le sang du voleur prčs d'eux ont approché des bandes de criminels.
Monde des étrangers ceux-ci ont en main et ceux-ci sont vendus travailler que dire des étrangers vous.
J'ai travaillé pas les mettre dans le cachot.
Mais aprčs la trahison APET finira par aller dans le donjon de la nation est de plus en plus tard.
Ahmet Zogu Hesan pacha étaient monde perfide de soutien soutien les lčvres sont citoyens albanais prennent également en charge la politique de pi aujourd'hui traītres.
Devrait unir tous les patriotes des patriotes pour nejmende patriotique d'aujourd'hui nous a vendu mźme les traītres des gens dallueketa.
Nous Albanais depuis des sičcles gagné parce que les scčnes ont régit la politique des traītres de la guerre ont fait de patriotes.
Le feu ne peut źtre éteint avec de mots est trempé ą l'eau, mais pas ą l'eau qitshe poursuit-il.
Ainsi l'eau dans le temps pour en exécutant frčre o vous.
@ Shefqet
Je ne sais pas oł vous avez vu qui a fait les combattants albanais criminels!
Pour ceux qui sont au pouvoir, oui, je le dis, je n'ai pas du tout frigo, et non seulement cela, mais beaucoup soupēonnent que des outils UDB es!
Sinon, aucun jeu, ou bien pas de nom ą donner meurtriers ktyre .. n'existait pas dans n'importe quel autre pays pour tuer les héros d'une nation aprčs la guerre, et de ne jamais répondre ą la justice.
N'ont qu'un seul aveugle n'est pas le patron!

Patriote

Je n'ai qu'une seule question ą vous poser?

Avez-vous ou quelqu'un d'autre, quand ils sont entourés Adem Jashari armée qetniko nashk parlant, un Adam avait Jashai l'un des soldats UCK a es.KUsh avait quitté soldats? Adem Jashari je parle des non-Serbes! Et pas commandant légendaire combats, mais il donne des ordres du QG. Si vous n'avez pas cette journée leur a dit la rčgle. Faire re des gens intéressants, veqnte par les gens.

Qui est l'homme craint pas, ici, ont dit la vérité. Et j'espčre que pour "l'unité de l'État albanais"
Coup
La Serbie n'est pas pourquoi nous sommes facteurs de traītre
Fisher; coin unique démonté albanais albanais
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Qui a tué Albanais aprčs la guerre au Kosovo?   Sam 13 Oct - 6:20

Pėrmbajtja

Grup Kinez Pėrkthim # #
01 孙子兵 法
(十三 篇 残 文; 佚文 五篇)
Arti Sun Tzu-sė Luftės
(13 kapitujt dhe 5 kapituj atribuar)
001-018
02 孙 膑 兵法
(十六 篇)
Arti Sun bin i Luftės
(16 kapituj)
019-034
03 尉缭子
(五篇)
Wei Liaozi
(5 kapituj)
035-039
04 晏子
(十六 篇)
Yanzi
(16 kapituj) 040-055
05 六韬
(七 篇 残 文; 传 本 佚文 七 篇)
Gjashtė Strategjitė
(7 kapitujt origjinale dhe i atribuohet) 056-069
06 守法,守令十三篇
(十篇) Paqja dhe mbajtjen e rendit
(10 kapituj)
070-079
07 论政论兵之类
(五十篇) Diskurset e politikės dhe luftėra, etj
(50 kapituj)
080-129
08 阴阳时令占候之类
(十二篇) Yin Yang dhe hamendje, etj
(12 kapituj)
130-141
09 其他之类
(十三篇) Tjera, etj
(13 kapituj)
142-154

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Qui a tué Albanais aprčs la guerre au Kosovo?   Sam 13 Oct - 6:22

Pėrmbledhje Kreu

Strategjia civile : Strategjia Civil ofron rrėfimin se si Jiang Ziya erdhi pėr tė diktojė Mėsimet Gjashtė sekrete te mbreti Wen dhe shtjellon se si shteti duhet tė organizohet nė mėnyrė qė tė sigurojė njė bazė logjistike pėr ēdo zgjerim tė ardhshėm ushtarak. "Morale, qeveri efektive ėshtė bazė pėr mbijetesėn dhe themel pėr luftė. Shteti duhet tė lulėzojnė ekonomikisht, ndėrsa kufizimin e shpenzimeve, tė nxisė vlerat e duhura dhe sjellje nė mesin e popullatės, pėr tė zbatuar shpėrblime dhe ndėshkime, tė punėsojė denjė, dhe tė pėrmbahen nga shqetėsuese dhe dėmtuar njerėzit ". [ 2 ] Kjo strategji mėson komandantėt kurrė tė kėnaqet nė avantazhet e tė vogla, apo se ėshtė e gjitha ata do tė arrijnė. Ajo na mėson se fitimet mė tė mėdha rezultojnė nga dashamirėsi dhe duke ndihmuar tė tjerėt tė arrijnė aspiratat e tyre pėr njė botė mė tė mirė.
Strategjia Ushtarake : Strategjia Ushtarake vazhdon diskutimet seksionin e mėparshėm e ēėshtjeve civile, analizon gjendjen aktuale tė Zhou, dhe vlerėson perspektivat e suksesshme pėrmbysjen e Shang. "Tėrheqja e pakėnaqur dobėson armikun dhe forcon shtetin; hile punėsuar dhe teknikat psikologjike lejon manipulimin e armikut dhe hastens dėshtimin e saj sunduesi duhet tė dukshme kultivojnė virtyt tij (德) dhe tė pėrqafojnė politikat qeveritare qė do tė lejojė shteti pėr tė konkurruar pėr. mendjet dhe zemrat e njerėzve, shteti do tė fitojė kėshtu fitoren pa u angazhuar nė betejė ". [ 2 ] Kjo strategji mėson komandantėt pėr tė arritur fitoren me anė tė mirėsisė dhe zgjuarsi, mundėsisht nė fakt pa luftuar. Ajo mėson komandantėve tė outwit kundėrshtarėt pėrmes diplomacisė dhe manipulimit.
Strategjia Dragon : Strategjia Dragon kryesisht diskuton organizatė ushtarake, karakteristikat e nevojshme tė oficerėve ushtarakė, dhe si pėr tė vlerėsuar dhe zgjidhni pėr kėto cilėsi. Ai diskuton se si pėr tė krijuar njė sistem tė shpėrblimit dhe ndėshkimit pėr qėllim tė krijimin dhe mbajtjen e njė awesomeness gjeneralit dhe autoritet, dhe diskuton metodat e nevojshme pėr tė nxitur besnikėri dhe unitet nė ushtarėt e dikujt. Temat e mesme tė strategjisė Dragon pėrfshijnė: komunikimi ushtarake dhe nevojės pėr fshehtėsi; parimet themelore taktike (theksuar fleksibilitet dhe unorthodoxy); gabimet e pėrbashkėta tė komandės dhe si pėr tė shmangur ato; Cues tė ndryshme pėr tė interpretuar situatėn e armikut, dhe, njė diskutim i ushtrisė sė pėrbashkėt aftėsitė dhe pajisjet. [ 3 ] Kjo strategji shqyrton aspektet delikate dhe komplekse tė situatave kritike, pa humbur kontrollin pėr kėshilltarė ose duke u bėrė hutuar. Ai thekson se qeveria varet nga njė pasqyrė tė centralizuar dhe tė rregullt tė cilat duhet tė informohen mirė nė mėnyrė qė tė funksionojė nė mėnyrė efektive.
Strategjia e Tiger : Strategjia Tiger diskuton pajisje ushtarake, parimet taktike, dhe ēėshtjet thelbėsore tė komandės. Shumica e seksionit ofron "taktikat pėr nxjerrjen veten nga situata tė pafavorshme betejės. Zgjidhjet pėrgjithėsisht theksohet shpejtėsi, manovrimit, veprim tė unifikuar, angazhim vendimtar, punėsimi i misdirection, krijimi i prita, dhe pėrdorimin e duhur tė llojeve tė ndryshme tė forcave". [ 4 ] Ai thekson se njė komandant duhet mbrojtur kundėr shkujdesjeje dhe tė veprojė nė pėrputhje me gjithnjė nė ndryshim kushte. Njė komandant duhet tė respektojnė dhe tė shfrytėzojė efektet dhe ndėrveprimet e variablave tė tilla si moti, terrenit, dhe psikologjisė njerėzore, nė mėnyrė qė tė arrihet sukses.
Strategjia Leopard :. "Mėsimi Sekret Leopard thekson zgjidhje taktike pėr llojet veēanėrisht tė vėshtira tė terrenit, tė tilla si pyje, male, luginat dhe ndot, liqene dhe lumenj, lugina tė thella, dhe vende tė tjera tė ngushtė Ajo pėrmban gjithashtu diskutimet e metodave tė pėrmbajnė inatosur pushtuesit, pėrballet me forcat superiore, vendoset nė mėnyrė efektive, dhe tė veprojė explosively ". [ 4 ] Ky seksion mėson se si komandantė tė dini forta e tyre, dhe se si pėr tė drejtuar ato forta kundėr dobėsitė e armikut tė tyre.
Strategjia Dog : Strategjinė Dog diskuton njė numėr tė temave tė ndryshme, tė ndryshme nė seksionet e tjera. Pjesėt mė tė rėndėsishme "sqarojnė nė parimet e detajuara pėr pėrshtatshme punėsuar tre forcave - komponent qerret kėmbėsorisė, dhe kalorėsia - nė njė shumėllojshmėri tė gjerė tė situatave konkrete taktike", dhe diskuton efektshmėrinė krahasuese fushėbetejė e kėtyre tre forcave. Ajo diskuton njė shumėllojshmėri tė "mangėsive dhe dobėsive nė armikun qė mund dhe duhet tė shfrytėzohen menjėherė me njė sulm tė pėrcaktuar." Ajo diskuton disa tė tjera, ēėshtje tė pėrgjithshme: ". Identifikimi dhe pėrzgjedhja e shumė tė motivuar, individė tė talentuar fizikisht pėr njėsitė e kėmbėsorisė elitės dhe pėr kalorėsisė dhe qerre dhe metodat pėr trajnimin e ushtarėve" [ 4 ] Kjo strategji nuk mėson pėr tė sulmuar njė armik kur morali i tij ėshtė i lartė, si dhe pėr kohėn kur njė sulm tė pėrqendruar moment ėshtė e drejtė.
[ red
akto ] Shėnimet
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Qui a tué Albanais aprčs la guerre au Kosovo?   

Revenir en haut Aller en bas
 
Qui a tué Albanais aprčs la guerre au Kosovo?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: