AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:01

Gani Krasniqin,kush dha urdher ta pushkatojne ?


Nė fillim tė qershorit, sipas konsultimeve tė shokėve kontributi i tij ishte i nevojshėm nė vijat e frontit dhe pėr kėtė gjė ai shkon pėr t’u takuar me shokėt. Mė 11 qershor 1998, nga Shtabi i Drenocit, niset me disa pėrfaqėsues tė SHP tė UĒK-sė pėr nė selinė e SHP nė Drenicė. Dhe, nga data 11 qershor 1998, familjes Allaqi dhe shokėve tė Behajdinit do t“i mungoj jo vetėm informacioni por edhe vendi i rėnjes sė tij, do t“ķ mungoj jo vetėm vendi i rėnjes por edhe varri i tij dhe nė fund do t“i mungoj edhe dėshmori. Prej asaj ditė (11 qershor) nuk dihet mirėfilli se a ka arritur Behajdini nė SHP tė UĒK-sė, apo gjatė rrugės ėshtė pėrleshur me forcat pushtuese serbe!Behadini eshte pushkatue ne Kleqke,aty e ka varrin ne furre,apo afer saj........
..........

Logjikisht,pasi qe ishte me pjesetaret e Sh. te Drenocit,ai njeri ishte ne duar te sigurta,duke marre parasyshe edhe poziten e tij te larte ne LPK.Ku i leshoi toka..?
Nertil,kush ishin ata pjesetare te Shtabit te Drenocit,kane emra ata ose nofka,ku rane ata,kush ka konstatuar renien e tyre..?
E dyta,si ka mundesi qe te rikonstruohet historia e tij me kete lloj hamendesimi;"Prej asaj dite (11.qershor) nuk dihet mirfilli se a ka arritur Behajdini ne SHP te UCK-se,apo gjate rruges eshte perleshur me forcat pushtuese serbe!"
Nertil,keshtu nuk shkruhet historia.Si ka mundesi qe SHP i UCK-se, qe dinte gati gjithcka cka ndodhte ne Kosove dhe rreth saj ( me dhjetra komunikata te nenshkruara nga Jakup Krasniqi edhe per ngjarje shume ,shume me bizare),te mos dij per renien e ushtareve te vet nga nje shtab rajonal, dhe ate ne percjellje te njerit nga figurat kryesore te LPK-se ?

PS.Per kurgja tjeter,per familjen e brezat e ri, qe nje dite do ta marrin vesh te verteten,ajo duhet thene me kohe nga ju shoket e tij !
Kjo,sic e ke shkruar ti,jo vetem se nuk eshte e verteta,por fatkeqesisht ajo mjegullon edhe me shume fatin e keq te nje njeriu te humbur pa nam e nishan ne vorbullen e luftes.
http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=1638582#post1638582


Derničre édition par Perparimi le Jeu 25 Oct - 11:16, édité 3 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:02

Pėr shkak tė gjendjes sė rėndė shėndetėsore pėr Fadil Vatėn ėshtė marrė vendim qė tė del jashtė vendit, tė shkojė nė Zvicėr pėr tu shėruar nė radhė tė parė. (Fadili vuante nga kanceri dhe si pasojė nga kjo sėmundje ka vdekur me 25 prill 1990 nė spitalin e Bazelit nė Zvicėr).
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:07

Dhe, mungesa e tij ėshtė njė mister qė kėrkon zbardhje – zgjidhje
***Kam ndjerė njė tronditje tė madhe, tė pazakontė do tė thoja, nė ditėt e fundit tė atij qershori 1998 kur nė njė mėnyrė jo fortė tė zakonshme mė shprehu ngushllime pėr Behajdin Allaqin, veprimtari i LPK-sė Shyqėri Bytyqi (vėllai i Murat Bytyqit – LPK- Suharekė) nė banesėn e tijė nė Wells tė Austrisė, pas njė aktiviteti tė Fondit „ Vend
lindja Thėrret“.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:09

Fjala e Fazli Veliut, e mbajtur nė akademinė pėrkujtimore kushtuar dėshmorit Behajdin Allaqi, organizuar nė Prishtinė mė 07.04.2003.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:24

Ai u vra, sepse iu kundėrvu Hashim Thaēit. Sipas dėshmitareve Behadinin e ka vrarė prapa shpine vet Azem Syla. Behadin Hallaēi ishte luftėtar, ai nuk ishte UDB-ash dhe ishte ndėr shtyllat e UĒK-sė. Ishte njeriu mė i ditur e mė i shkolluar nė radhėt e saj.E tė njėjtės natyre ėshtė edhe vrasja tinėzare e Ekrem Rexhės, komandant Drinit. Edhe kjo ishte njė vrasje e kulluar politike, e bėrė pa asnjė dileme me insistimin e Hashim Thaēit. Sepse ky enveristo-komunist nuk mund tė durojė njerėz qė nuk i nėnshtrohen injorancės sė tij.

Drini @ 0
1/06/2012 10:22

Keta qen kan vrare sipas sistemit enverist.Vraj patriota qe me thene masa kuku keta po i vrajne patriotat e neve na regjin lekuren.Pra metoda se si me nenshtrue popullin e mos me guxue mi kundershtue.
Qohu popull me ēka keni e nisne luften me keta se serbija nuk eshte fajtro.


Derničre édition par Perparimi le Jeu 25 Oct - 11:23, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:25

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:30

Nuk ėshtė e thėnė qė ēdo vrasje ti mveshet Thaqit,edhe pse pėr shumicėn ka qenė i njoftuar kur janė krye.I.Jashari nuk ka qenė i arsimuar pėr ti marrė nė pyetje intelektualėt si B.Allaqi.Vrasjet janė kryer me ,,aminin,, e shtabit e aty dihet kush ka qenė(edhe Thaqi).Tradhėtija nuk ka brina,lpk vret anėtarin e vet dhe kėshtu tregon se lufta i hanė edhe fėmijėt e vet.Krejt ata qė gjatė luftės janė marrė me krime,tani pas lufte vazhdojnė por me krime tjera, hajni dhe korrupcion qė Kosovėn e kanė ,,lodhur,,e kanė bėrė si me qenė Afrikė.

IKRASNIQI @ 01/06/2012 11:51
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:32

pershendetje.se pari vllezer ne te gjith e dim,se sa intelektual e trima si ne kohen e luftes po ashtu edhe mbas.jan vra nga mafija(politika) e kosoves Azem syla dhe Xhavit haliti po nje ashtu edhe hashim thaqi e dinin mjaft mir se kush ishte behjdin allaqi,kurr me nje koh legjendari yne adem jashari e kishte konakun te familja allaqi ne prizren.si mun e u ba ky njeri spiun i serbis sipas mafis(politikes)pra ky dikujt i pengoj se ishte njeri i shkolluar ,ishte sekretar i ish LPK-s ,behjdini ka qen strateg,ka qen architekti i fillimit te luftes ne kosove ,bashk me shoket etij,po dikujt prap se prap i pengoj dhe sot mundohen tja humbin edhe gjakun trathtaret e vendit te cilet e njollosen kosoven me 100 lloje fusnotash,deri sa te qeveris kjo mafi kur skemi per te pas kosoven e lir te gjith i kan duart me gjak

remi @ 01/06/2012 07:20
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 10:59

pershendetje.se pari vllezer ne te gjith e dim,se sa intelektual e trima si ne kohen e luftes po ashtu edhe mbas.jan vra nga mafija(politika) e kosoves Azem syla dhe Xhavit haliti po nje ashtu edhe hashim thaqi e dinin mjaft mir se kush ishte behjdin allaqi,kurr me nje koh legjendari yne adem jashari e kishte konakun te familja allaqi ne prizren.si mun e u ba ky njeri spiun i serbis sipas mafis(politikes)pra ky dikujt i pengoj se ishte njeri i shkolluar ,ishte sekretar i ish LPK-s ,behjdini ka qen strateg,ka qen architekti i fillimit te luftes ne kosove ,bashk me shoket etij,po dikujt prap se prap i pengoj dhe sot mundohen tja humbin edhe gjakun trathtaret e vendit te cilet e njollosen kosoven me 100 lloje fusnotash,deri sa te qeveris kjo mafi kur skemi per te pas kosoven e lir te gjith i kan duart me gjak

remi @ 01/06/2012 07:20


294. A e kėrcėnuan Jashar Salihun nė familje?

295. A kėrkuan paret e fundit, 9 milion franga tė Zvicrės?

296. A e helmuat Jashar Salihun nė Tiranė?

297. A morri menjherė kancerin?

298. Helmimi i Jashar Salihut a ėshtė bėrė pėr tė mosė dhėnė llogari?

299. Po Xheladin Gashi-Plakun si e helmuat dhe ku?

300. Zekė, shumė bukė ke ngrėnė te Rexhep Halimi dhe shumė pare xhepi tė ka dhėnė. Po veē njeriu i pa shpirt dhe shumfishė i shitur tek tė huajtė, mund ta bėjė atė qė e ke bė ti! Si tė shkojė mendja me e helmu?!

301. Shef tė SHP tė UĒK-sė emruat Byslim Zyrapin, apo jo?

302. Pse ishe i shėrbimit ushtarak Jugosllavė e serbė, ndaj e emruat?

303. Byslim Zyrapi ishte dėshmitari kryesor nė Grupin e Sarajevės kundėr kadetėve shqiptarė, apo jo?

304. Byslim Zyrapi qė ka tradhėtuar gruan dhe tre fėmijėt, a ėshtė kėshtu?

305. Pėr tė krijuar autonominė e nėnshkruar erdhė UNMIK-u, apo jo?.....
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 11:01

329. Xhavit Halit, Azem Syle, Kadri Vesel, Hashim Thaēi a keni bėrė propagandė gjatė vitit 1997-98, si nė Zvicer ashtu edhe me klyshėt tuj nė Kosovė se Adem Jashari ėshtė njeriu i Serbisė, apo jo?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 11:04

333. Ti Xhavit ke thėnė se Ramush Haradinaj ėshtė tradhėtar sepse ėshtė bėrė me Rugovėn apo jo?

334. Po kur ju u bashkuat para Ramushit nė njė qeveri me Rugovėn, duke e zgjedhur atė po ju edhe President, kjo a ishte tradhėti apo zbatim i detyrave tė vėna nga shėrbimi i fshehtė i Serbisė dhe i Francės, dhe s i tillė nuk bėnte tradhėti?

335. Po ato arrestimet spektakėl tė Agim Ēekut nėpėr aeroportet e Evropės dhe lirimet gjoja me ndėrhyrjet e Kushnerit e tė Fatos Nanos, ai ishin pėrmes lidhjeve tuaja me shėrbimet e fshehta pėr me i dhanė autoritet Agim Ēekut, ngaqė jini tė dy prej Peje bashkė me Adem Grabovcin, e me rėzu autoritetin e Ramushit?

336. Ju keni thėnė Remzi Hoxha ėshtė spiun i serbėve dhe grekėve, apo jo?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 11:10

337. Ju keni thėnė Behadin Allaēi, kordinatori kryesor i UĒK-sė dhe anėtari i Komitetit Drejtues i LPK ėshtė spiun i serbėve, apo, jo?

338. Nė fillim tė muajit korrik, i vitit 1998, tė lajmėrova se Behajdin Allaēi e Shaban Rexhep Shala ishin tė kidnapuar dhe po u mbajshin nė Burgun e Kleēkės, a ėshtė kėshtu?


340. Kush ėshtė autori i Komunikatės Nr.61 qė ėshtė lėshuar nė emėr tė SHP tė UĒK-sė, mė 31 Tetor 1998?


341. Kush dha urdhėr me u shkruajt kjo Komunikatė?

342. Nė Komunikatė, mes tė tjerave, thuhet se, nė betejė ranė 54 dėshmorė, nė mesin e tyre edhe Behajdin Allaēi, a shkruhet kėshtu, apo jo?

343. Behajdin Allaēin e Shaban Rexhep Shalėn, nė njė mbrėmje tė fillim tė korrikut 1998, nė Kleēkė, i kanė marė duar lidhur Hashim Thaēi e Kadri Veseli, kėshtu ėshtė, apo jo?

344. Kush i ka vrarė, pse i ka vrarė dhe ku i ka vrarė, kush i ka parė, e shenjta kohė do tė tregojė njė ditė, apo jo?

345. Ku janė varrosur?......................Ne furre ,apo mbrapa furrave te kleqkes.
........................

Murat Jashari i dika te gjithe dredhite e luftes se uēkes,dhe me nje fjale lufte paskan bere per me na qie nanen tanve shqiptareve...........
...............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 11:13

346. Ndoshta, ngaqė nuk u dihet varri, i kanė hudhur nė Furrė, apo jo?

347. Ju keni thėnė se Avdyl Krasniqi, baba i Xhevė Lladrovcit, ėshtė spiun, apo, jo?

348. Ju keni thėnė se baba i Ramush Haradinajt ka patur magazin dhe ėshtė spiun, apo jo?

349. Tė gjitha kėto shpifje tuajat ndaj patriotėve tė vėrtetė duan tė thonė se veē ju UDBashat, SHIKistat jini patriota shqiptarė? Kuku, ē’na ka gjetė!?

350. A jeni ju patriotat e Serbisė qė bėni kėto punė?

351. Por a flet dikush pėr prinderit e juaj ?

352. Tė flasim pėr herojin tonė Hashim Tadiēin, a ėshtė e vėrtetė se baba tij ishte nė punė te shtetit si rojtar pylli?

353. A ėshtė e vėrtetė se i ati Hashim Agė Thaēit kishte armė me leje prej kohės sė Rankoviēit?

354. A ėshtė e vėrtetė se gjyshi i Hashim Agė Thaēit, Sinan Idrizi, ka qenė oficer i
OZNA-s, apo jo?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   Jeu 25 Oct - 11:15

361. A jeni ju qe jeni munduar tė shtinit pėrēarje mes patriotėve dhe familjeve patriotike ?

362. Njerėzit me ndikim patriotik nė popull jeni munduar t'i izoloni nė familjet e veta, apo jo?

363. A ėshtė kjo
punė e Serbisė?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte   

Revenir en haut Aller en bas
 
Profeti i shqiptareve Murat Jashari,zoti te bekofte
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: