AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 BDI do i pergj,Murat J.nese na pyet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: BDI do i pergj,Murat J.nese na pyet   Mer 7 Nov - 6:07

[color:d23c=darkred
Pyetje u ka parashtrue,por ju kuqalesha dini me ngrere mutin
]BDI, nėse Jashari na dėrgon letėr, ne do ti pėrgjigjemi
Nėse do tė vinte letėr konkrete nga Jashari, me adresė konkrete sigurisht se do ti pėrgjigjeshim, thonė burime brenda BDI-sė
N. V. ( lexuar 634 herė ) Shkup , 15:08 11.06.2012
Nėse dėrgon letėr, do ti pėrgjigjemi, thonė nga BDI
Lajme lidhur me temėn
BDI, nėse Jashari na dėrgon letėr, ne do ti pėrgjigjemi
Nderim Jashari: letrėn kėrcėnuese nuk e ka shkruar Komandant Kumanova
A do tė shkaktojė dridhje nė skenėn politike letra e Murat Jasharit?
1O vjet nga themelimi i BDI-sė
Reagon BDI, distancohen nga Gruevski
0
BDI nuk dėshiron tė komentojė letrėn e hapur tė cilėn vėllai i dėshmorit, Ismet Jashari- Kumanova, Murati i dėrgoi gjatė fundjavės deputetit, ish ministrit tė transportit nė Kosovė dhe ish komandantit tė UĒK-sė sė Kosovės, Fatmir Limaj.
Jashari nė letrėn e hapur drejt Limajt kishte shėnuar plot 372 pyetje dhe kėrkon nga Limaj pėrgjigje gjithashtu publike. Nė fund tė letrės, ai paralajmėron se me pyetje tė kėsaj natyre gjatė ditėve nė vijim, do tu dėrgojė edhe Xhavit Halitit, Azem Sylės, Adem Grabovcit, Hashim Thaēit, Emrush Xhemailit, Gafur Elshanit, Ibrahim Kelmendit, Jakup Krasniqit, Ramush Haradinajt si dhe tre politikanėve nga Maqedonia Fazli Veliut, Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferi.
Nga BDI thonė se nuk dinė se nė ēfarė forme ėshtė dėrguar kjo letėr deri tek Limaj, apo nėse ajo ėshtė autentike, pėr tė kanė dėgjuar vetėm pėrmes njė televizioni kombėtar.
‘Nėse deri tek ndonjė anėtar I BDI-sė vjen ndonjė letėr e tillė ne do tė japim qėndrimin tone, por pėrderisa nuk ekziston njė gjė e tillė, nuk ka letėr konkrete, nuk ka adresė se nga vjen dhe kujt I dedikohet, ne s’kemi ēfarė tė komentojmė’, thotė pėr Portalb, njė burim nga BDI nė kushte anonimiteti.
Murat Jashari, pėrmes letrės sė hapur drejtuar Limajt, pyet atė lidhur me rrethanat e pashpjeguara tė vrasjes sė vėllait tė tij, rreth asaj se kush e ka formuar lėvizjen pėr ēlirimin e Kosovės, se ku janė paratė e luftės, ndėrsa nė tėrėsi letra me 372 pyetje e vė nė dyshim veprimtarinė e Limajt para dhe pas
luftės./Portalb/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
BDI do i pergj,Murat J.nese na pyet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: