AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 LDK e mbrone PDK(PKJ)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: LDK e mbrone PDK(PKJ)   Jeu 8 Nov - 14:29

“Hashim Thaēi ėshtė njė lloj Azem Vllasi i kohės tonė”
Prishtinė, (Kosovapress) 08 Nėntor 2012 11:28

Seanca plenare e Kuvendit tė Kosovės, ka filluar akuza nė drejtim tė kryeministri, Hashim Thaēi nga Lėvizja Vetėvendosje, por kjo parti opozitare ka akuzuar edhe partitė opozitare, qė siē thonė ata po i bashkohen karvanit tė Qeverisė sė Kosovės. Por pėr kėtė kanė reaguar drejtuesit e Lidhjes Demokratike e Kosovės, duke i quajtur fyese dhe dėmshme deklaratat e kėsaj lėvizje.

Nėnkryetari i Kuvendit tė Kosovės, Glauk Konjufca ka thėnė se mbrėmė kryeministri Hashim Thaēi ka darkuar me kryeministrin serb Ivica Daēiq, pėr kompromiset qė po i bėhen Kosovės.

Madje ai kryeministrin Thaēi e ka quajtur njė Azem Vllas tė dytė nė kėtė kohė.

“Tė ja besosh kėtij njeriu mbrojtjen e interesit tė Kosovės, ėshtė sikur tė ja besosh “ujkut se do tė i ruaj delet”. Kėsi opozite do tė kishte ėndėrruar pėr liderė qeveritar autoritar tipi i Llukashenkos, njė opozitė qė e pėrkrah Qeverinė bllanko dhe gratis. Opozitė e cila nuk e sfidon Qeverinė, por i nėnshtrohet asaj. Zonja dhe zotėrinj kryeministri Thaēi ėshtė njė lloj Azem Vllasi i kohės tonė. Ju e mbani mend Azem Vllasin kur ishte koha tė mbronte autonominė, ai nuk e mbrojti as republikėn, nė kėtė mėnyrė, Thaēi nuk po e mbron planin e Ahtisarit, e lėre Republikėn e Kosovės”, ka theksuar Konjufca.

Pėr kėtė ka reaguar LDK-ja, duke i quajtur deklaratat fyese dhe tė dėmshme tė kėsaj lėvizje.
/Kosovaprerss/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
LDK e mbrone PDK(PKJ)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: