AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 UDBASHET me njofka patriotike;Drini,Pashtriku,etj

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: UDBASHET me njofka patriotike;Drini,Pashtriku,etj   Ven 9 Nov - 12:39

“Problemin Shqiptar”, brenda dhe jashtė Jugosllavisė ka vepruar me metoda speciale dhe nė mėnyrė perfekte, pėrmes rrjetit tė spiunazhit dhe agjentėve tė kundėrspiunazhit, pėrmes “Keqave” dhe “Gorillave” tė koduar dhe me emra tė maskuar, si ,,Hiltoni,, ,,Kobra,, ,,Drini,, ,,Pashtriku,, duke u shitur si “patriotė”, e tė tjerėt duke i denoncuar si “tradhtarė”.

Dosjen e Juzuf Gėrvallės, UDB-ja e mban ende tė mbyllur nė dry, sepse aty fshihen qindra kodoshė e informatorė duke mbajtur fshehur edhe shumė dokumente, fakte, plane e komplote, tė cilat dirigjoheshin nga drejtuesit e UDB-sė nė drejtimin Prishtinė-Beograd-Shkup, tė udhėhequr nga Lluka Banoviē, Franjo Herleviē, Stane Dollanc, Zdravko Mustaq, Branko Mikuliē, Dushko Zgonjanin, Bozhidar Spasiē, Nikolla Ilievski, Mehmet Maliqi-Cukulli (babai i “analistit” Shkėlzen Maliqi), Selim Brosha, Jusuf Karakushi e deri te Mustafė Sefedini etj. Nė rrjetin e merimangės sė Lumave e Selimbroshajve, tė Hisarajve e Buxhorave u angazhuar edhe taborė tė tėrė urithėsh nė drejtimin Bon- Shtutgard- Vjenė - Beograd- Prishtinė d
he anasjelltas.


http://www.zeriikosoves.org/index.php?option=com_content&view=article&id=581:kush-e-vrau-jusuf-gervallen-&catid=1:politike&Itemid=2
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
UDBASHET me njofka patriotike;Drini,Pashtriku,etj
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: