AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ja ne emer te kujt etiketon Kadri Manin Reshat Badallaj

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ja ne emer te kujt etiketon Kadri Manin Reshat Badallaj   Ven 16 Nov - 18:35https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg

A ka shqiptar ne Kanada qe e vret qenin Bahtir Hamzain qe shpif kundra atdhetareve siq jan; Isuf Gervalla,Kadri Manit,Haxhi Kuçit e tjereve.Dhe i etiketon si UDBASHA te serbise.

Nga ky spiun marrin informata te rreme dhe i shendrroin ne te verteta .Keta tradhetar kan emra e ata jan;
Avdi Ibrahimi dhe Reshat Badallaj,qe udhehiqen nga spiuni Bahtir Hamzai.

Reshat Badallaj jeton ne gjermani,dhe ky qen mburet qe paska qen organizator i uçk dhe na thote se luften e kemi fitue.A na u betuan se luften e kemi nis mi bashkuar trojet shqiptare!Dhe a nuk shihni shqiptar se si i keni punet e mjera?

Pse atehere Reshat Badallaj nuk shkon ne kosove,por bene huti me popull duke shkrue kinse per shpiunat e vete;pse nuk eshte ne kuvendin e Kosoves ???????????????Por qendron ne diaspore me detyra te zeza.
Keta kan krijuar trekendeshin,qe lidhe ; Gjermanin, e Kosoven bashk me Kanadan.


EDhe Avdi Ibrahimi vellezer shqiptar ka punue ne nje pune aq te ndishme ne mbrojtjen popullore te ish jugosllavise ne suhareke dhe ate qe nga vitit 1984 gjer ne vitin 1987.Dhe ja si na genjen se nga puna me hoqen sepse kam qen iredentist i denuar ne ushtrin jugosllave ne vitin 1981.

I denuar me 1981

I punsuar 1984 gjer me 1987
.........................................
Konkludoni me rradak e jo me byth
A paskan vdek Avni Rrustemat a?

A ua rroke koka o shqiptar,nuk e kishin marr ne pune serbet po te kishte qen kundra jugosllavise ?
Nese ka qen i denuar me 1981,pse serbet e morren ne pune ne MPP te jugosllavise,pas vitit 1981 ! Nuk e kan larguar serbet nga vendi i punes,por ky ka kerkuar nje gje te tille per me then qe edhe mua serbet me debuan si teprice teknologjike.Dhe si per detyre kishte qe ti shtine ne dore atdhetaret.Kete detyre e kishte ndaj meje,ku e aktivizoi edhe Reshat qen Badallen te me etiketoi njeri te udbes pa kurrefare argumenti.

Fleni shqiptar fleni se gjumi u rrit nje dite!
Nese nje uje nuk leviz vendit ate uje shqiptaret e pine,e pin edhe ujin e rrembishem siq jan te rrembyshem keta spiuna si Reshat Badallaj,Avdi Ibrahimi dhe Bahtir Hamza e qe mes ketyre gjinden Sulferat serboshqiptar.

Ky edhe mbas luftes ka qen ne KEK te Prizrenit i punesuar,ka marr ne pune nga komunat e tjera me ja rujte prapanicen.K me keta te punesuar kan vjedhe pronat shoqerore ne Prizren ,dhe ne ato prona kan ndertue ndertesa e shtepi qe Avdiut ilegalisht u bejne pagaesa si psh.Rexhep Pantina.Tani si serbia edhe qeveria e thaqit e ka debuar si serbet kinse si person" non grta".....Por me qellime ogurezeza.


Storjet e Bahtri Hamzes qe bazohet Reshat udbash Badallaj dhe Avdi Ibrahimi

000000000000000000000000000000000000000000000000000

Ne kete storje bazohet Reshat Badallaj duke e akuzuar atdhetarin Kadri Manin

https://www.youtube.com/watch?v=immORdwe6u8

.E din qen per cilet e kam fjalen, ku Reshat Badallaj ja ngjet te shkretiti Kadri Manit kinse ne podrume i paska egzekutuar.Reshat Badallaj bazohet me fjalet e nje qenit te juaj qe shkruan nga Kanadaja njefare Bahtir Hamza.
Ky qen edhe per mua si ti me shpifet duke thene se une paskam punue si polic ne suhareke dhe podujeve .Dhe ne Podujeve me paska punsue Veli Kuçi shoki yt Avdios Aliosi.Qe me kete Veliun ne stacionin e autobusave me provokojshit hajde na trego pse ti nuk te kendoin neper kenge e Osman Gegen Dervish Shaqa e kendon sepse ky e ka ngrite flamurin ne vitin 1968 neper suhareke .

Edhe ndaj meje Reshat Badallaj bazohet ne fjalet e Bahtir Hamzes kinse kam qen Polic ne Suhareke e ne Podujeve .Rrena dhe shpifje pa kripe.

Ja storja e Bahtri Hamzait ku bazohet Reshat shpiuni.

https://www.youtube.com/watch?v=got42OzZsRg

E ke nxite Reshat Budallen majmunin kinse Haxhiun e kan que udba mi nise demostratat ?
Mos more mos mu ban armik ?
PO Reshati vete deklaron,se ne vitin 1989 ka organizue dy mij demostrues per me shkue ne prishtine ne demostrata dhe nga demostruesit e tij ishin vrare dy te medhenje dhe nje femi.Ateherit Reshat Badallen e paska nxite udba me organizue demostrata.Dhe Reshat Badallaj paska gisht ne vrasjen e ketyre te tre Zhurjaneve dhe mbi gjakun e ketyre ky te shete atdhetarizem !Pse nuk e vran Reshat qenin serbet ?
Sepse edhe tani serbeve u nevoitet te ngrene mut !!!..Reshati ja nisi kundra meje me shpifje duke mendue se nxjerr qime nga veza ,duke e ndegjuar Avdi Ibrahimin,dhe si shkas qe ne nje teme i thash se kusheriri i Reshatit Imri Badallaj ka marr per grua nxenesen e vete!Ky ma demanton kete,dhe thote se jo nxensen por studenten e vete.Pra siq thone pleqet jo buka por kula
qi.............
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ja ne emer te kujt etiketon Kadri Manin Reshat Badallaj   Ven 1 Aoû - 14:58

reshati
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
 
Ja ne emer te kujt etiketon Kadri Manin Reshat Badallaj
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: