AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kundra shpifjeve te UDBASHIT Reshat Badallajs

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kundra shpifjeve te UDBASHIT Reshat Badallajs   Sam 24 Nov - 15:30

Haxhi L.Kuçi

Ju lutem te gjitha ketyre gazetave dhe forumeve qe te ma botoin kete reagim ndaje ketyre tradhetareve qe mundohen te na distancoin nga populli yn i dashur qe kontribova me dekada pa tradheti ndaj popullit shqiptar dhe ndaj atdheut tim.

Ndoshta stilin e shkrimit nuk e kam ne aspektin e zbukurimt si plejadistet e regjimit Rankoviqjan e Millosheviqjan,por di te shkruaj vetem te verteten e hidhur,dhe kujtimet e mija.

Reshat Badallaj meret me shpifjet e Bahtir Hamzait qe shkruan nga Kanada.
Ku edhe per mua ky pis shizofreni flete zi e terr , per mua nuk qon peshe shkrimi i Bahtir Hamzait e as i Reshat Badalles.
Por Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi me te vertete kan gishte ne vrasjen e ketyre dy atdhetarve . Pra te Nuhi Berishes dhe Rexhep Males dhe vrasjen e Afrim Zhitis .
Avdi Ibrahimi mua me ka then keshtu;
Nuhi Bershes ne Prishtine i kam thene me qellim qe te kacafytet me forcat serbe keshtu;Ti Nuhi kam informata nga shoket se po bashkpunon me serb.Pa qen e vertete per kete njeri patriote.Me thote se ne enveristet dim qe patriotet ti nxisim mu rrok me serbe duke u thene se jeni bashkpuntor te serbeve.Nuhiu i kishte thene ;pse Avdi mi thua keto shpifje pa qen te verteta?Dhe Nuhiu i kishte thene se me ndegjon neser se a jam me serb,apo patriot?Dhe siq e dim rane duke luftuar me forcat serbe tek Kodra e Trimave e jo siq thote Reshat shkau ne podrum te prishtines,kinse i ka vrare Kadri Mani(Osmani).I konvertuar ne Mani ne fen katolike.Por edhe Bahtir Hamzai eshte konvertuar ne fene katolike apo ate ortodoxe,dhe Reshati nuk ja thote kete Bahtir zezes.Pse sepse jan ne lidhje qe te veproin kundra atdhetareve,si qellim qe ti distancoin nga masa !
Dhe;Kur u ba masakra e Rahovecit me 19 korrik nese nuk gaboi te vitit 1998 me tha Avdiu keshtu ne shtepin e tij;Pasha zotin e nxorri Demaqi hakun e Fadil Vokrit qe e kishin pas rrahur ne nje ndeshje ne Rahovec rahovecjanet!Si i bera pyetjen ?Po kur e paten rrahur Rahovecjanet Vokrrin, Adem Demaqi na pate then, keni per te ma pare sherrin dhe ja çka u paska ba Demaqi ?

Reshat Badallaj edhe ne mua po hakmerret pse i pata thene se kusheriri i tij Imri Badallaj ne normalen e prizrenit ka marr per grua nxensen e vete.Reshati me thote se nuk e ka marr nxensen e vete kusheriri,por e ka marr studenten e vete.Jo buka po kulaqi,siq thone pleqet.Imri Badallaj ka çnjerezuar nxensen e vete Ymrie Beqen nje kengetare si dhe nje tjeter me emrin Drita nga Dushanova e prizrenit.Ky ne mua hakmirret ne baze te shkrimeve te Avdiut dhe Bahtir Hamzait!Po kur kam qen une polic ne Suhareke e ne Podujeve ?Per ti zbuluar te gjitha keto duhet te behen hulumtimet ne Therande e ne Podujeve,por keta jan shpifes qe mundohen te metat e tyre tua mveshin patrioteve.
Nje thenje pleqeve ; spiunet behen ka tri apo ka 15 veta ne grupe,dhe ua mveshin patrioteve tradhetin pa qen e vertete fare.Keta ndjekin ate thenjen e moqme;Kur te thone tre vete se ke pire alkohol mbaju se nuk je mire.
Pra kur tre a 15 spiuna te thone me qellime ogurezeza qe je tradhetar ,masa popullore duhet ti pranoi genjeshtrat e juaja me qellim qe te distancohet nga patriotet.Dhe masa duhet te bindet se patrioti nuk çenka atdhetar,por udbasha te serbise.Kjo shpifje ka qen mesim nga serbet per Reshat Badallen dhe Avdi Ibrahimin dhe shokeve te ketyre qe jan shume.

Sa te jen ne jete keta njerez qe ka me bollake ndere ne, kurr bashkim as liri nuk do shejoim ne shqiptaret e vertete.Reshati thote se kam organizue demostrata ne vitin 1989 dhe mu kan vrare tre demostrues.Atehere Reshati po del se demostratat i paska bere me urdherin e serbise !!!pse Reshati si organizues i demostratave nuk u vra ?Por u vran zhurjanet njerez te pa fajshem.Edhe luften ky me Avdiun thone se e paskan organizuar .Avdiu me mua dite e nate ka ndejte gjere ne dhjetor 1998.
Me nanen Ajshe ,me nenen e Jusuf Gervalles kam fjete ne nje dhome ,si me nanen time,tek Begzat Baliu,dhe me thoshte se kur po flete o Haxhi po ma qon mallin e Jusufit tim.
E ky qen Reshati e ka shpalle Begzat Baliun hajne,e tradhetar,pse?E ka nxite Avdiu e Hamzai nga Kanada,
.Begzati ka faje me Mervete Dreshen qe e ka lene brenda dhe ka fjete tek ky njeri qe e ka mesue te shkruaj poezi dhe romane.Por mire ja paska bere Begzatit dhe mua.
Se kam njohur pisin,por nje kusheriri im ma kishte prue qe te mi lexon poezit e mia dhe te ma bene perhajer librin.
Po ta kisha ditur si sot,kisha dite si e kisha shperblyer pisin.
Po shkruaj kundra reprike por nuk po mi botojne as gazetat as forumet.
.Ndoshta edhe keta jan dore e zeze e ketyre dy kryeudbasheve .
Kur i pata thene Rexhep Qosjes se ndere shqiptar ka shume tradhetar,.Ai mu hidherua duke me thene se nuk ka ma spiuna shqiptar e as tradhetar shqiptar,se nuk eshte tani koha e Rankoviqit qe Rankoviqi ka gjete shqiptar te pa shkolluar dhe i ka bere servila per vete.
Eh more Profesor ia prita;Ateherit kan qen spiuna pa shkolle dhe nuk kan qen aq te rrezikshem,e tani spiuna e tradhetar me shkolla jane ma te rrezikshem,dhe kur keta te shkolluarit na tradhetoin edhe po berem e i nxurem nuk e pranoin edhe po ti vrasim .Sllogani i ketyre tradhetareve me shkolle eshte qe kurr mos me pranuar tradhetin ,sepse shqiptaret e hane genjeshtren kur tju bene beje se nuk na ka tradhetuar.Por me keta tradhetar si Reshat Badallen dhe Avdiun nuk duhet me zgjate.Sepse me fjale keta fitoin si serbet.
Reshat edhe nje here po te pergjigjem ,se nuk i kam organizuar demostratat e 11 marsit te vitit 1981.
As udba sebe as udbashet shqiptar nuk i kan organizuar demostratat as qe me ka urdheruar dikushi qe tin nisi,pos nga depresioni dhe hidherimi kam eksploduar ne qeverin e jugosllavise.
As kur flamurin e kam mbrojtur ne sutjeske nuk lme kan shti serbet me ua mbrojtur shqiptareve ,ku ne kete kacafytje e kam grushtuar edhe Komandantin e ish kugosllavise ,le ti bene pyetje Avdiu dhe ti eprorit te tij Avdiu Reshit Bytyqit a ka qen e vertete kjo ngjarje.
Reshat ti kurr nuk ke qen i burgosur,pos ke zbatuar urdherat e serbeve qe ti zbulon atdhetaret dhe ti demaskon nga masa e popullit si spiuna.Ndersa e verteta eshte se ti je udbashi i serbise.
Thone nje fjale mbama djalin sa nuk me ka thene udbash.E udbashllekun mbaje ne qerdhen e familjes sate,dhe lejau djemve dhe vazave tua ne t
rashigimi......
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kundra shpifjeve te UDBASHIT Reshat Badallajs
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: