AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badalli,del ne fotografi me shpiuna dhe e kundershton

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badalli,del ne fotografi me shpiuna dhe e kundershton   Lun 26 Nov - 2:04Ja fjalori Reshat zagarit çka na shkruan;Ku bazohet ne fjalet e puntorit te policise ne gjellberisin e policeve!!
Shefik Rame Susuri, Ky spiun ishte rojtar i fabrikes,klysh i kryetradhtarit SAHIT BEGAJ. Sic tregon Miradin Hajdin Ajazaj,gjellberes ne stacionin e milicise ne Zhur: Erdhi nje leter nga UDB-ja, Jugosllave,teper sekret per birin e kurves Sahit Begajn.

Qe te percillet cdo hap nacionalisti me i rrezikshem RESHAT BADALLAJ. Si gjithmone, hija e Reshatit (LUIGJ GURAKUQIT), te jete Shefik Susuri,sepse i PUNA E TIJ KA PATUR SUKSES. Shefi qeni,ishte i vjeter, me tirqi ekoporan,bile edhe me plis te bardhe lumjane. Me thoshte :”Hajde patriot te dalim ne fotografi dhe fotografine tene do te ve ne dhome… foton e beme ne dasmen e Kadriut,fqinji im.

Deshmitari, Miradini eshte gjalle dhe me vone shume i dalluar ne UCK. Kete me rrefeu vellau i tij Enveri,qe eshte me te qendrueshmit e hetuesise. Te rralle ka burra qe kane qendruar ne thonjte gjakpires.
................tjeter Reshati shkruan;
Te isha une ne vend te djalit te tij, do t´ia nxjerrja eshtrat nga varri dhe do t´ia hudhja qenve ose sorrave per mercine…(DALIP) Elezkurtaj dhe Azem (AZEM) Kurtaj (babai i drejtorit te shkolles) te cilet, pas masakres ne Zhur u inkuadruan me mish e me shpirt per zbulimin kinse te organizatoreve te “demonstrates”. Aktiviteti i tyre vertet pat dhene “frut”. Ne te vertete, duke bashkepunuar dite e nate me milicine serbiane, arriten te burgosin pese vete te pafajshem.
Me fjalet e veta Reshat Badallaj nxihet ngushte,thote se te pafajshmit u denuan e ky u paska shpetuar policeve qe ta burgosin!!!
......................Tjeter sende na tregone Reshati;Se e paska nxene nje katundar me emrin Shefik Rame Susuri i pashkolluarDhe ne gjygje paskan kerkuar qe Reshatin ta denojne me pushkatim ::!Sipas ligjit te jugosllavise nuk ka pasur denim me vdekje.
Reshati na qenka mjeshter per veten e tij qe te shendrrohet ne atdhetar zagari i serbise....................................................................................
Dhe ty Reshato;me dhune te paska marr me dale ne fotografi?Sa trim qe paske qen ne ato ditet e tua more Zagar ?A na qet foton e juve dyve se na paska marr malli me ju pa dy spiunave te serbise.Peshu i vogel tani u bere peshu i madhe Resdhato dhe gelltit ata te moqmit ,a zagar qe paske qen ?

Reshat BADALLAI LEHE nga Gjermania si ZAGARI.

Reshat zagari shkruan pordhavica,i paska tute hija e Reshat zagarit serb.
..................................................

hija e Reshatit (LUIGJ GURAKUQIT), te jete Shefik Susuri,sepse i PUNA E TIJ KA PATUR SUKSES.

Shefi qeni,ishte i vjeter, me tirqi ekoporan,bile edhe me plis te bardhe lumjane. Me thoshte :”Hajde patriot te dalim ne fotografi dhe fotografine tene do te ve ne dhome… foton e beme ne dasmen e Kadriut,fqinji im. Deshmitari, Miradini
...................................................................................................................................................

Haxhiu i pergjigjet;
Reshat qeni(udbashi i shkaut paraqitet si Luigj Gurakuqi!
Vetpatriotizohet qeni nga Gjermani na shet trimeri
A po te ka lindur nena shqiptare nje djalosh si Avni RRustemin e tja teleis ballin ketij mastaqe kuqi njeriun e serbit.

Reshat qeni vete ka pasur deshire me dal ne foto me udbashin e tani na shet pordha ,kinse ai e paska urdheruar me dhune .PO sepse nese serbianizohen shqiptaret me na thene ja une kam qen organizator qe te serbianizohen shqiptaret.
Tani nuk eshte i sigurt qe do fitojna dhe anon here here si ta sheh situaten qeni shkruan.

Reshati paska pas pire shlivovicen e serbeve dhe duke kercyer ne dasem ma pa tjeret se ja une Gurakuqi po fotografohem me nje njeri te serbise.
Deshmitar e paska dasmorin nje njeri qe paska kontribuar per luften me tradheti.
Tradhetaret vetem permes vargjeve e merr vesh qe ka qen zagar,ndjekes i patrioteve .

Reshat Badallaj nuk la njeri pa e etiketuar njeri te udbes.
Mua me etiketoi udbash,Jusuf Gervallen udbash,Begzat Baliun hajne e udbash,Kadri Manin udbash.Zekria Canen udbash,kinse e paska shpiunuar Adem Demaqin.
Kurse vete Zekria eshte ai qe ka organizuar themelimin e uçk ne vitet 1991 ne gjermani.
Demaqi me shtetesi kroate,dhe masakroi Rahovecin.
Reshat Badallaj ne vitin 1989 ka organizuar fshatin zhur qe te shkoin ne prishtine me iu bashkuar demostratave,duke i mashtruar zhurjanet se nese nuk dilni jeni spiuna.
I ka que ne prishtine dhe ua ka quar ne gojen e ujkut fshataret e mjer.Nga masa qe ka mbledhur prej 2000 bashkfshatareve tre forcat serbe ua vrasin e ky Reshat qeni mbetet gjalle dhe mbi gjakun e te pafajshmeve na shet beleg.
Tjeret qe jan rrahur si shtazet nuk ja ndin palla Reshat Badall zagarit.
Ky me tregon nje zhurjan se i paska thene se une po i ruaj gazetat serbe qe kan shkrue per mua si iredentist qe neser kam argumente me manipuluar me popull e me i thene ja serbia çka me ka bere.
Reshati gjalle edhe sot duke na nenqmuar neve qe kontribuam per shqiptar e ky qe naten bashkpunonte e bente dafranga me serb duke marr ne qafe shoket nuk e tregone.


Dhe po u genjen Reshat Zagari qe thote se ky shqiptar Shefik Susuri paska qen shqiptar.Jo Reshat zagari,ky Shefik Susuri ka qen goran,beshk me Xhevat Susurin,qe ka punuar ne supin e prizrenit.
.......................................................

Reshat Badallaj shkruan zagari;
Tahir Meta, i johur si Tahir Dajaki, komandant ne Zhur. Bashkepunetor serbiane . Ka maltretuar deri ne vdekje shqiptaret…

Rrustem Ramosaj, nga Cerabregu i Decanit,komandir i milicise serbiane,spiun i deshmuar. Per vrasjen e zhurianeve dhe arresatimin e autorit, Reshat BADALLAJ, drejtperdrejt Kryetari i kryesise se Jugosllavis te asaj kohe, BORISAV JOVIC, Me Medalje per Trimeri. Dhe ka bere gosti te madhe per kete Medalje…

Per te gjitha keta krime, ne hotelin „POJATA“, hotel i burgut,kane bere gosti tere naten duke shtire me revole ne ajr. Mirepo, Zoti i Madh, i ka lene si do qen me njolle tere jeten. Nderkaq,disa „ i kane lare spat“ dhe ne tabut hoxha i ka lare si tradhtare.
.........................................................
Haxhiu i pergjigjet

Tahir Meta,ka rrahur udbashet e jo atdhetaret,mos genje ore faqezi .Dhe po te kishe qen haptas armiku i kjugosllavise,nuk kishin kenduar ne pojate per burgosjen tende,por per vrasjen tende a mos tu kan friguar ata ?!!!Ti je vetem nje qyqe e malit zhur.Ti Reshat Badallaj ke qen kryeudbashi i bashkfshatareve zhurjan.
Burgosjet e tua nga ana e policise ka qen nje taktike serbo Reshatjane qe ti zbulon zhurjanet sidomos ata qe jan kan kundra jugosllavise.
Reshat zagar Badalli merr argumente nga shpifjet e Bahtir Hamzes nje njeri qe u shpifet atdhetareve si udbasha.
Kerkone ne ju tybe kete qen e ndegjoni dhe bindunue se Reshati nuk ka dallim nga Rankoviqi.
........................................

http://web.kosovalbaner.com/vm/2012/02/ud-bashet-shqiptar/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Badalli,del ne fotografi me shpiuna dhe e kundershton
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: