AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Demaqi Zahir P.ēka lypi me shku ne Vushtri !!

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Demaqi Zahir P.ēka lypi me shku ne Vushtri !!   Mar 27 Nov - 6:03

Thuhet se Zahir Pajaziti ėshtė vrarė me tradhti, nė pritė...

Adem Demaēi: - Kėshtu mendohet. Po shiko, unė e di se tradhtia ka qenė e pranishme nė ēdo hap tė luftės sonė. Mirėpo edhe tanėt nuk janė ruajtur. Ku shkon ti, kur e di se serbėt tė kanė rrethuar nga tė gjitha anėt, si udhėton ti nga Prishtina nė Vushtri, kur e ke shumė tė qartė se nuk mund t’iu shmangesh pritave, kur e di se edhe tradhtia bėn tė vetėn?!... Pra tradhetar ne ēdo cep,dhe a luftohet per nje liri ?Kur tradhetaret nuk te lene vend as me dal ne WC

- Si do ta vlersėsonit juve rolin e luftėtarėve qė erdhėn nė Kosvė nga trojet e tjera shqiptare?

Adem Demaēi: - Shiko, ajo ishte ndėrgjegjja e vėrtetė e popullit shqiptar, e pastėr, e pandikuar nga asnjė lloj politike dhe ideologjie, pėrveē frymės kombėtare. Ajo ndėrgjegje e madhe u shpreh me vullnetin dhe trimėrinė e disa luftėtarėve shqiptarė, qė sipas meje ishin gjeneralė mbi gjeneralėt, pavarėsisht nga gradat qė kishin pasur nė ushtrinė shqiptare. Ata ndoshta erdhėn kėtu edhe pa leje, me mėnyra e nė rrugė tė fshehta dhe kjo ishte njė ndihmesė e madhe pėr luftėn tonė, sepse shumica e ushtarakėve kėtu, qė ishin formuar nė kohėn e Titos, nuk morėn pjesė nė tė. Vetėm pas luftės ata u ngutėn tė merrnin dafinat e fitores, megjithėse nuk i meritonin. Ata farė ushtarakėsh qėndronin nė Perėndim dhe prisnin sa tė krijoheshin shtabet e luftės, sa tė armatoseshim njėlloj si Serbia dhe pastaj t’ia fillonim luftės.

Ndėrsa ky kontingjent i paktė oficerėsh nga Shqipėria, sepse ishte dashtė tė vinin prej andej disa mijėra, mori mbi vete njė barrė tė madhe dhe e ēoi deri nė fund.

- Ata mijėrat qė thoni juve, baca Adem, ishin ēuditėrisht. Mbi 14.000 oficerė tė liruar janė edhe sot nė Shqipėri dhe unė nuk e kuptoj se pėrse nuk erdhėm, pėrse nuk ndodhi ajo pėr tė cilėn ishim pėrgatitur njė jetė tė tėrė.

Adem Demaēi: - Nuk ndodhi, sepse qeveria e atėhershme nuk u tregua aq e shkathėt dhe e vendosur, siē e kėrkonte situata. Nanua, vėrtet i mbylli sytė dhe na dėrgoi mesazhin se do tė bėnte sikur nuk shihte e nuk kuptonte se ē’po bėhej nė Kosovė, por kjo ishte e pamjaftueshme. Ndėrsa pushtetarėt e tjerė u treguan edhe mė indiferentė, pėr tė mos thėnė mė shumė...

- Juve e gjykoni si njė gjė pozitive kėtė sjellje tė Fatos Nanos?

Adem Demaēi: - Nuk e gjykoj unė, por ashtu ka qenė me tė vėrtetė. Me vetėdije, Nanua na ka ndihmuar. Sepse nė tokėn shqiptare mblidheshin e organizoheshin luftėtarėt, atje i kishim spitalet, andej na vinin armėt. Roli i Fatos Nanos nuk mund tė mohohet, megjithėse edhe mund tė hiqej mėnjanė, mund tė thoshte se nuk donte tė ngatėrrohej nė ato probleme tė mprehta, pėr shkak tė ndjeshmėrisė sė madhe tė bashkėsisė ndėrkombėtare, qė atėherė ishte mė sė shumti nė anėn e Serbisė.

- Nė fund, cili do tė ishte mesazhi juaj pėr lexuesit e gazetės “Ndryshe”?

Adem Demaēi: - Vetė biseda qė zhvilluam sė bashku ėshtė njė mesazh dhe unė nuk kam ē’tė shtoj.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Demaqi Zahir P.ēka lypi me shku ne Vushtri !!
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: