AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fundi Botes,ose dimenzioni gjashte,zgjohunu shqiptar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fundi Botes,ose dimenzioni gjashte,zgjohunu shqiptar   Dim 9 DÚc - 15:33

Ne vitet ne vazhdim ka mundesi zhdukja e njeriut bashk me planetin toke,ose nje zhvillim i ri i jetes se dimenzionit te gjashte.

Sipas shkrimeve te tashme shume gjera jane duke u sqaruar qe dje ishte nje zbrastesire e pa zbardhur mbi siperfaqen e tokes.Kjo eshte per tu habitur.Pse kjo teze u šfaq ne keto dite fundit me kaq shpejtesi qe ta frigoi masen njerezore ne toke ?

Sipas disa shkrimeve thuhet se Bota e peste ka perfunduar ne vitin 1987,qe ka zgjate gjere ne vitin 1989,pra me rrenimin e murit te Berlinit dhe suspendimin e Kushtetutes se Kosoves .Dhe paisja me material berthamor Sadam Hysenin.

Ndersa Bota e gjashte do filloi ne fund te vitit 2012,ku Toka bashk me ne do te kaloim ne atmosferen e gjithesise gjashte dimenzionale.

Dy shanca njerezise u kane mbetur;O zhdukja totale,apo nese do perjetoim kete gjashte dimenzionalen,njeri do te ndryshoi ne gjendjen e tij shpirterore ku perjetsia do na dhurohet sipas shkrimeve te veprave hynore,siq jane; Ingjili,Zeburi Tora dhe Kurani.


Verejtje e madhe dhe shume serioze;
..........................................................


Vlen per; spiunet ,tradhetaret,hajnat dhe shpifsat;

Ne jeten gjashte dimenzionale keta persona presin vdekjen dhe zhdukjen.
si te shpetoin nga kjo vdekje dhe humbje e dhembshme keta mekatar?


Keta persona duhet qe publikishte te dalin dhe te kerkoin ndjese para botes njerezore.Ku i vetmi shpetim per keta eshte kjo forme.
Nese e marrin shaka kete thenjen time ,keta qe jane zhytur aq shume ne mekat nuk deshiroin ti ikin denimit.
I paqin ne qafe femit e tyre.
Jeta gjashte dimenzionale nuk i pranone keta mekatar.Kjo eshte verejtja e fundit.
Mekatar ka shume dhe shume pakes do mbijetoin ringjalljen.<<<<<<pra ata te vertetet.Jo genjeshtaret.Jeta gjashte dimenzionale ka te beje me ndermjetsimin e botrave,e cila shqiptohet si apokalips,apo si zgjidhja.
Pra e verteta do te zgjidhet,ose eshte e zgjidhure.Ku njeriu individualisht ,apo kolektiv do ringjallemi pa e kuptuar dhembjen,ne nje civilizim te ri.
Kjo kohe nuk do kete kohen si ne toke,as paran dhe as tekniken e zhvillimit.
Sepse mendja vete do i krijon ato gjera qe ka nevoje.

Hymja ne dimenzionin e peste behet permjet daljes se dimenzionit te katerte,ku toka bashk me sistemin diellor ,do te hyne ne galeksit e sikronizuara me pjeset e tjera te universit.


ADN do te beje ndryshme sipas mutacioneve ,ška dtth,se mendja do te na riprogramohet aq shume.Por sipas llojeve te individeve sa kane qen te afte ne interligjence.Ne šdo vite 62012 rrafshira e sistemit tone diellor,do te beje barazimin ne nje kahje te drejte me galeksin e qumshtit.(Molkie Wai).Ky ciklus zgjate perhere 60000 vjete,prej fillimit gjere ne mbarim.

Ndoshta kjo eshte genjeshter,sepse galeksit nese levizin nga nje pike e fillimit dhe vijne ne fillimin e sajgjate ,kjo dmth se gjithesia paska kufinje.Kete nuk e besoi dot.ose shkenca na paska genjye.
Virgjil Armstrong thotŰ gjithashtu se dy galaktikat e tjera ,do te drejtohen ne nje drejtim me ne ne te njejten kohe.

Kohen po ta masni me vitin e kaluar dallimi eshte se dita eshte zvogluar per 45 minuta,pra koha po shkon ka zhduket.

Para mijera viteve Rezonancat e tokes,apo te rrahurit e tokes( impulsi),ka qen 7.83(cikle) here ne sekonde.
Ndersa ne vitin 1980 iu jane shpeshtuar ne 12 impulse ne sekonde.
Kjo dmth se eshte ekujvalente me kohen ,mangu 16 ore dite ne krahasim me 24 ore ne te kaluaren.

Fiksimi i 8 oreve kohe do te jete koha e apokalipsit,apo koha nŰ mes tŰ botravŰ.ShumŰ njerŰz do ta pŰrjetojnŰ kete ndryshim .

A mundeni ta vereni se si ne qeveria e Kosoves qe kurgje nuk munden vete te bene ndryshime ?As per veten as per popullin ?Pra jane nen kontroll si robotat dhe kprppsion bejne jo vete,por nga tjeret !

Por as populli nuk ka mundesi te beje ndryshime vete dhe as te beje marveshje me qeverin e Kosoves qe na paraqitet si šlirimtare!
Pra keta qeveritar me ušk nuk kane luftue per te na šlirue,por ne pyetje eshte diška tjeter qe nuk eshte per tjua spjeguar per shkaqe te šrregullimeve te mundshme.
Por ta dine shume mire se nuk eshte kjo gjendje vetem ne Kosove, si mjerim,por ne shqiperi,serbi,gjermani,amerike,rusi,kine e ne b,lthe planetin e tokes,,ku jemi ne pergjithesi nen kontrolle te rrepte nga i LARTI qe na ka krijue per ška do e shihni kur fillon cikli,dhe gjykimi ndaje makatareve.
Me nje fjale as dhe nje kryetar i cilit do shtet ma nuk ka ne dore qe mundet te zbatoi urdhera.
Asgje nuk po dihet si po shkone ?
Tan tradhetar,tane patriota !ška eshte keshtu ?Mendoni pse keshtu ?

Ketu bihet vendimi se kontrolla e njeriut po e humb barazpeshen e te menduarit.
Te gjithe te menqur te gjithe budallenje.
Gjere ne minutin e fundit šdo gje do te jete ne rregulle sikurse nuk do ndodhi asgje,pos ne menyre instikte si une do ju gjeje e mira per te merituarit dhe te vertetet,qe nuk kane tradhetuar asnjehere.

Me dekada jam munduar ta shpetoi shqiptarin edhe pse e kam ditur se jane ka punoin me tradheti ndaj vetevetes dhe meje.Por prape po ju lutem qe te kerkoni falje ndaj meje sa nuk iu eshte bere vone,me qellim qe te mos zhdukeni nga kjo toke qe do beje ndryshime maramendese,per perjetesi.

Por i Larti ka thene se nje popull qe e ka marr rrugen e zhdukjes as une as i deleguari nuk ka force ti shpetoim.Pra as argumentet nuk i deshiroin ti pranoin nga meria.Me mire vdekje per mekatar se ringjallje.
Per bese ketu shifet se jane kundra perendise tradhetaret.
Sa ishit ne nzor ju shqiptar,kerkuat ndihmen e nderkombetareve dhe tani edhe nderkombetaret ju duken tradhetar!
Me se miri ua qete ta vezhgoni veten,dhe te thuani une jame i mire e tjeret te keqinje.
A je vertete i mire,apo si duhet te behesh si tjeret ?
Une ju shpetova qe nderkombetaret mos tju zhdukin ne qad,ndoshta kam gabue qe u shpetova ?Ku vetem ua zgjata jeten duke menduar se do te vini ne vetdije.Por ju shqiptar nuk do hyni ne rrugen e njerezise ndoshta edhe njerezia do ua sheh sherrin juve .Zgjohunu se edhe dhjete dite u ken mbetur.Dhe mos mendoni se diten e fundit,apo ne minutin e fundit do gjeni shpetim,duke kerkuar falje,vone shume vone do jete se diten e fundit nuk falen gjynahet.
Edhe pse mendoni se jeni zgjuar,ju qe 2600 vjet keni qen ne gjume pa e pare veten si tjera kombet.Pos keni jetue duke tradhetuar e bashkpunuar me armiq dhe shtyp bashkarishte shqiptaret.

Qdo vendim qe do e mirrni duhet ta mirrni me deshiren e perendise,si nje reaksion ne trupin e juaj.
Qdo te drejte qe e merrni ka te beje me dashuri te ndriture me menquri,apo bile ta beni nga friga e perendise.
Qe ta paramendoni terrin e jetes,duke thene ;a eshte mire jeta ne terr? Zgjohunu dhe zgjidhne ate se ška u rrjedhe nga intuita e shpirtit sa me pare qe u eshte mundure.
Hyrja e realitetit ne mendjen tone eshte ardhmeria e popullit tone dhe popujve te tjere.E kunderta e realitetit ,eshte rruga drejte kataklizmes.
Nese mendoim negativishte ne tjeret qe jane ne rrugen e drejte e keqja ne ju eshte e pashmangshme me pasoja qe do keni dhembje tere jetes se amshushme(ringjalljes).

Ta dini mire se sot shumica jane ka shtypin pakicat,dhe e kunderta e arsyes.
Kerkoni motivet e meshehura dhe plane sekrete,se nuk eshte dobesi e kerkujt.

Zullumqaret e juaj nuk jane vetem armiqet e jashtem,por edhe bashkvendasit e juaj qe u paraqiten si shpetimtar dhe ne fund kur humbin ju propozoin metoda kinse per tju shpetuar juve.Keto metoda te ketyre tradhetareve ju zhytin edhe me thelle ne humnere.Pra mos u besoni,por zgjohunu sa me shpetjte se edhe dhjete dite ju kane mbetur ne jete.1dite,10 vjete,eshte qeshtje e kohes dhe e drejta e juaj te vendosni per skllever apo te liruar ne jeten .
Vetem nje ta dini shqiptar te roberuar.Qe as nje ngjarje nuk vjene rastesishte,as lufta,as mjerimi(roberia).

Pos pergadisin plane si tju pushkatojne dhe diten tju vajtoin ,kinse serbet ua kan vrare me te dashurit e juaj.Kjo lufte šlirimtare(tradhetare) nuk eshte e re ndere ne shqiptaret,por me shkeuj ju kane genjyer si šlirimtar.E ju prape nuk zgjoheni dhe slloganes se ketyre tradhetareve u besoni dhe i votoni si udheheqesa qe tju shtypin,tju shtypin nga parat qe ju ua pagyani taksat.Me parat e juaja blejne arme e pluma ,lotgaza qe tju vrasin,tju lidhin si qen e tju shfrytezoin si sklllever.Zgjohunu shqiptar se koha e fundit nuk eshte large.
Zgjohunu dhe vezhgone veten ,dhe mendoni a jeni te barabarte me qeveritar dhe me shtresat e tjera njerezore.Pse vetem shqiptaret deshirojn te ikin nga atedheu i tyre ?Mos fajsoni serbin,e as nderkombetaret,por zgjohunu e mendoni kush eshte fajtor.
Nese thuani se bota na ka faje qe jemi ne roberi ?
Ose nese thuani se bota eshte e mire qe na ka dhene Pavaresin
Bene kete dallim dhe nese zgjoheni e dini mire se kush ka faje qe jemi te roberuar ?!

Po nese shtypet boterore shkruajn se shqiptaret jane nje ndere popujt me moral te larte,a krenoheni ?
Po nese shkruajn se shqiptaret jane nje ndere popujt ma te poshter ne bote ,a do u vije marre ti thuani dikujt se je krenar qe je shqiptar ?
Qe nga perfundimi i luftes se ušk-es ,e gjere me sot ;a ka ndryshuar diq ne jeten e shqiptareve per nje jete ma te lumture?Vetem sa eshte ka rendohet jeta edhe ma zi se ne kohen e regjimit te armikut serb.
Edhe nenshtrimi i kosoves nen serbi,i lugines se presheves nen serbi,pastaj i nenshtrimit te shqiptareve nen mal te zi,pastaj nenshtrimi i shqiptareve nen graqi,nuk eshte e rastesishme,por ka arsyen e saj.
Ndashta qe jemi njerez shume te mire na kan nenshtruar.
Pse jemi me qindra vjete nenshtruar?A beni ndonji here llogari pse keshtu ?Nese thoni se si shkak e kesaj roberies na behet se nuk e meritoim te veteqeverisemi sepse nukl e dojna drejtesin.Pra per šdo deshprim e gezim njeriu si qenje e vetedishme duhet lodhur logjiken pse keshtu e jo keshtu ?

Pra
Pra i burgosuri a ka mundesi te thote se u knaqa ne burg ?
I liri a ka mundesi te thote u knaqa ne liri ?
I knaqur ne burg ka mundesi te jete ai tradhetari qe i shkelmon patriotet.
Ne liri ka mundesi te knaqet spiuni qe i pergjon atdhetaret!
Ja keni rastin te beni dallime per tu zgjuar nga gjumi,qe ta dini se šfare dallimi ka iliri nga i burgosuri,dhe anasjelltas.
Zgjohunu shqiptar bile ne diten e fundit,sepse diš do ndidhe e ška do ndodhi,e shihni kur qemonet kane per tua pelcitur diapozonet e vesheve.

E pergaditi
Haxhi Kuši

..........
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fundi Botes,ose dimenzioni gjashte,zgjohunu shqiptar   Lun 10 DÚc - 5:44

Asteroidi "4179 Toutatis", i konsideruar nje nga objektet me te rrezikshem mes atyre qe do t'i afrohen planetit brenda fundit te vitit 2012, do te kaloje ne rrezen prej 7 milione kilometrash nga Toka, rreth 18 here distancen qe ndan planetin tone nga Hena. Por kur do te ndodhe kjo? Me 12 dhjetor, ose 12.12.12! Faktikisht, ky gur shkembor na ka "vizituar" disa here ne te kaluaren, me nje kalim gjithmone e me te afert, cdo kater vjet dhe gjithmone ne muajin dhjetor. mund te vije deri ne vitin 2196, kur do t'i afrohet Tokes "vetem" 2.96 kilometra.
...
..........mmmmm
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fundi Botes,ose dimenzioni gjashte,zgjohunu shqiptar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: